Co je to?
Definice výrazu Atlas. Co znamená odborný pojem Atlas z kategorie Věda?

Co to je Atlas? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Atlas

Atlas je označení pro sbírku map různého charakteru. Tyto mapy zobrazují zemi nebo její určité oblasti. Mapy soustředěné v atlase jsou zaměřeny na rysy z hlediska zeměpisu, topografii krajiny a vyznačení politických hranic. V určité oblasti jsou zobrazeny také sociální, klimatické, ekonomické a náboženské statistiky. Mapy, které tvoří atlasy, se obvykle vážou jako knihy. Klasické referenční atlasy mají tvrdou vazbu. Některé druhy atlasů slouží jako průvodce, ty pak mají měkkou obálku. Atlasy existují i v multimediální podobě a mohou být používány jak v osobních počítačích, tak v mobilních telefonech.
Název atlas pochází z legendy o obru Atlasovi, který za trest musel držet na ramenou nebesa. Nejstarší tištěný atlas pochází z 15. století, ovšem atlasy jsou známé i z antických dob. Atlasy mohou být různých druhů. Mohou se dělit podle obsahu např. na topografické, geografické apod., dále podle zobrazeného území na atlasy planet, národní atlasy, atlasy světa nebo kontinentů. Další dělení je podle formátu nebo výsledné podoby nebo podle zobrazeného období – např. dějepisné.


Co je to Atlas? Význam slova, termín, Definice výrazu Atlas. Co znamená odborný pojem Atlas z kategorie Věda?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Atlas? Pak se o ní podělte s přáteli na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Atlas patří do sekce věda

Klíčová slova: pojem, co je to Atlas?, význam slova, slovo, lexikon, věda, názvosloví, Atlas, odborné názvosloví, terminologie, wiki, co to je, informace, význam pojmu, popis, slovník, termín, heslo


Pojem Atlas je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít výraz Atlas ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Atlas na Google.cz

Hledat pojem Atlas ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Atlas na Youtube

Zkusit najít slovo Atlas ve Wikipedii

Hledat slovo Atlas ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Atlas například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Teď už víte jaká je definice termínu Atlas? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Atlas? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Atlas, odpověď na dotaz co je to Atlas?. Víte např. kdo to je Milenec? Znáte a víte kdo je Geek? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než věda. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.