Co je to?
Odborný výraz, definice slova Tourettův syndrom. Co znamená pojem Tourettův syndrom z kategorie Nemoce?

Co je to Tourettův syndrom? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Tourettův syndrom

Tourettův syndrom je vrozené onemocnění, které postihuje mozek. Má negativní vliv na chování a hybnost lidského těla. Je způsoben postižením bazálních ganglií, tedy částí, nacházejících se hluboko v mozku.
Typické pro Tourettův syndrom jsou tiky pohybové i zvukové, které se mohou zhoršovat při stresu. Vůlí lze tiky potlačit jen částečně. Nemocný trpí i poruchami chování, neklidem, nesoustředěním, nutkavým jednáním, výbušností a podobně.


Co je to Tourettův syndrom? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Tourettův syndrom. Co znamená pojem Tourettův syndrom z kategorie Nemoce?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Tourettův syndrom s ostatními na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Tourettův syndrom je v kategorii nemoce

Klíčová slova: informace, přesný význam, synonymum, co to je, slovo, terminus technicus, slovník, co je to Tourettův syndrom?, definice pojmu, názvosloví, co znamená, odborné názvosloví, popis, lexikon, heslo, nemoce, význam pojmu, termín


Pojem Tourettův syndrom je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Tourettův syndrom můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Touretteův syndrom (čti [turetův], zkratka TS) je vrozené neuropsychiatrické onemocnění. Začíná obvykle v dětství (nejčastěji kolem 6–7 let věku) a projevuje se pohybovými a zvukovými tiky. Často se také vyskytují přidružené poruchy chování (např. hyperaktivita s poruchou pozornosti (ADHD), obsedantně kompulzivní porucha (OCD), sebepoškozování a další). Onemocnění nese název francouzského neurologa Georgese Gillese de la Tourettea, který v r. 1885 přinesl první ucelený popis nemoci. V České republice nemocným a jejich rodinám pomáhá Občanské sdružení ATOS – Asociace pacientů s Touretteovým syndromem. V roce 2014 vzniklo v Praze první ambulantní Centrum pro tiky a Touretteův syndrom v rámci Institutu neuropsychiatrické péče (INEP).

Pro další informace o termínu Tourettův syndrom zkuste tyto odkazy

Najít výraz Tourettův syndrom ve Wikislovníku

Najít termín Tourettův syndrom ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Tourettův syndrom ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tourettův syndrom ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Tourettův syndrom ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tourettův syndrom ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Tourettův syndrom například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Tourettův syndrom? resp. co znamená slovo Tourettův syndrom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tourettův syndrom, odpověď na dotaz co je to Tourettův syndrom?. Víte např. kdo to je Eduard Haken? Znáte a víte kdo je Zdeněk Mahdal? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste hledání odborného pojmu Tourettův syndrom i v jiné kategorii než je sekce nemoce. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.