Co je to?
Definice výrazu, termínu Tourettův syndrom. Co znamená odborný pojem Tourettův syndrom z kategorie Nemoce?

Co je to Tourettův syndrom? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Tourettův syndrom?

Tourettův syndrom je vrozené onemocnění, které postihuje mozek. Má negativní vliv na chování a hybnost lidského těla. Je způsoben postižením bazálních ganglií, tedy částí, nacházejících se hluboko v mozku.
Typické pro Tourettův syndrom jsou tiky pohybové i zvukové, které se mohou zhoršovat při stresu. Vůlí lze tiky potlačit jen částečně. Nemocný trpí i poruchami chování, neklidem, nesoustředěním, nutkavým jednáním, výbušností a podobně.


Co je to Tourettův syndrom? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Tourettův syndrom. Co znamená odborný pojem Tourettův syndrom z kategorie Nemoce?

Chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Tourettův syndrom s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Tourettův syndrom je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: heslo, termín, slovo, synonymum, definice, co znamená, význam slova, význam, pojem, popis, vysvětlení, význam pojmu, informace, Nemoce, slovník, Nemoce, formulace, odborný výraz


Pojem Tourettův syndrom je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Zkusit najít termín Tourettův syndrom ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Tourettův syndrom ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tourettův syndrom ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Tourettův syndrom ve Wikislovníku

Najít heslo Tourettův syndrom ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tourettův syndrom ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Tourettův syndrom například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve Wikipedii, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Tourettův syndrom? resp. co se skrývá pod slovem Tourettův syndrom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tourettův syndrom, odpověď na dotaz co je to Tourettův syndrom?. Víte např. kdo to je Alena Schillerová? Znáte a víte kdo je Lingvista? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Nemoce. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.