Co je to?
Definice výrazu, termínu Tourettův syndrom. Co znamená odborný pojem Tourettův syndrom z kategorie Nemoce?

Co je to Tourettův syndrom? Význam slova

Co znamená termín Tourettův syndrom? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Tourettův syndrom je vrozené onemocnění, které postihuje mozek. Má negativní vliv na chování a hybnost lidského těla. Je způsoben postižením bazálních ganglií, tedy částí, nacházejících se hluboko v mozku.
Typické pro Tourettův syndrom jsou tiky pohybové i zvukové, které se mohou zhoršovat při stresu. Vůlí lze tiky potlačit jen částečně. Nemocný trpí i poruchami chování, neklidem, nesoustředěním, nutkavým jednáním, výbušností a podobně.


Co je to Tourettův syndrom? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Tourettův syndrom. Co znamená odborný pojem Tourettův syndrom z kategorie Nemoce?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Tourettův syndrom je v sekci Nemoce

Klíčová slova: termín, co znamená, slovo, přesný význam, význam slova, popis, odborný výraz, co to je, formulace, pojem, lexikon, význam pojmu, informace, odborné názvosloví, heslo, názvosloví, wiki, vysvětlení


Pojem Tourettův syndrom je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Tourettův syndrom

Najít termín Tourettův syndrom ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Tourettův syndrom ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Tourettův syndrom na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tourettův syndrom ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tourettův syndrom ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Tourettův syndrom ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Tourettův syndrom například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Tourettův syndrom? resp. co je to Tourettův syndrom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tourettův syndrom, odpověď na dotaz co je to Tourettův syndrom?. Víte např. kdo to je Ježíš? Znáte a víte kdo je Lingvista? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Tourettův syndrom hledat i v jiných kategoriích (než Nemoce) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.