Co je to?
Výraz, termín, definice slova Tourettův syndrom. Co znamená odborný pojem Tourettův syndrom z kategorie Nemoce?

Co je to Tourettův syndrom? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Tourettův syndrom

Tourettův syndrom je vrozené onemocnění, které postihuje mozek. Má negativní vliv na chování a hybnost lidského těla. Je způsoben postižením bazálních ganglií, tedy částí, nacházejících se hluboko v mozku.
Typické pro Tourettův syndrom jsou tiky pohybové i zvukové, které se mohou zhoršovat při stresu. Vůlí lze tiky potlačit jen částečně. Nemocný trpí i poruchami chování, neklidem, nesoustředěním, nutkavým jednáním, výbušností a podobně.


Co je to Tourettův syndrom? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Tourettův syndrom. Co znamená odborný pojem Tourettův syndrom z kategorie Nemoce?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Tourettův syndrom s kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Tourettův syndrom se nachází v kategorii nemoce

Klíčová slova: význam slova, slovo, formulace, nemoce, informace, vysvětlení, lexikon, význam, synonymum, odborný výraz, význam pojmu, co znamená, wiki, přesný výraz, pojem, definice, slovník, terminologie


Pojem Tourettův syndrom je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Tourettův syndrom?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Touretteův syndrom (čti [turetův], zkratka TS) je vrozené neuropsychiatrické onemocnění. Začíná obvykle v dětství (nejčastěji kolem 6–7 let věku) a projevuje se pohybovými a zvukovými tiky. Často se také vyskytují přidružené poruchy chování (např. hyperaktivita s poruchou pozornosti (ADHD), obsedantně kompulzivní porucha (OCD), sebepoškozování a další). Onemocnění nese název francouzského neurologa Georgese Gillese de la Tourettea, který v r. 1885 přinesl první ucelený popis nemoci. V České republice nemocným a jejich rodinám pomáhá Občanské sdružení ATOS – Asociace pacientů s Touretteovým syndromem. V roce 2014 vzniklo v Praze první ambulantní Centrum pro tiky a Touretteův syndrom v rámci Institutu neuropsychiatrické péče (INEP).

Hledejte pojem Tourettův syndrom v následujících vyhledávačích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tourettův syndrom ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Tourettův syndrom ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Tourettův syndrom ve Wikislovníku

Najít výraz Tourettův syndrom ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Tourettův syndrom ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Tourettův syndrom na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Tourettův syndrom například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Tourettův syndrom? resp. co se přesně ukrývá za slovem Tourettův syndrom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tourettův syndrom, odpověď na dotaz co je to Tourettův syndrom?. Víte např. kdo to je Sanitář? Znáte a víte kdo je Marek Lambora? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než nemoce). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.