Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Tourettův syndrom. Co znamená pojem Tourettův syndrom z kategorie Nemoce?

Co je Tourettův syndrom?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Tourettův syndrom?

Tourettův syndrom je vrozené onemocnění, které postihuje mozek. Má negativní vliv na chování a hybnost lidského těla. Je způsoben postižením bazálních ganglií, tedy částí, nacházejících se hluboko v mozku.
Typické pro Tourettův syndrom jsou tiky pohybové i zvukové, které se mohou zhoršovat při stresu. Vůlí lze tiky potlačit jen částečně. Nemocný trpí i poruchami chování, neklidem, nesoustředěním, nutkavým jednáním, výbušností a podobně.


Co je to Tourettův syndrom? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Tourettův syndrom. Co znamená pojem Tourettův syndrom z kategorie Nemoce?

Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. I přesto je možné, že jsme některou chybu přehlédli. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Tourettův syndrom s vašimi kamarády, známými a přáteli na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Tourettův syndrom se nachází v kategorii nemoce

Klíčová slova: termín, terminologie, slovo, význam, vysvětlení, nemoce, přesný význam, význam pojmu, pojem, význam slova, definice, popis, definice pojmu, nemoce, přesný výraz, slovník, formulace, odborné názvosloví


Pojem Tourettův syndrom je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Tourettův syndrom? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Touretteův syndrom (čti [turetův], zkratka TS) je vrozené neuropsychiatrické onemocnění. Začíná obvykle v dětství (nejčastěji kolem 6–7 let věku) a projevuje se pohybovými a zvukovými tiky. Často se také vyskytují přidružené poruchy chování (např. hyperaktivita s poruchou pozornosti (ADHD), obsedantně kompulzivní porucha (OCD), sebepoškozování a další). Onemocnění nese název francouzského neurologa Georgese Gillese de la Tourettea, který v r. 1885 přinesl první ucelený popis nemoci. V České republice nemocným a jejich rodinám pomáhá Občanské sdružení ATOS – Asociace pacientů s Touretteovým syndromem. V roce 2014 vzniklo v Praze první ambulantní Centrum pro tiky a Touretteův syndrom v rámci Institutu neuropsychiatrické péče (INEP).

Hledejte pojem Tourettův syndrom v následujících vyhledávačích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tourettův syndrom ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Tourettův syndrom na Google.cz

Zkusit najít heslo Tourettův syndrom ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít Tourettův syndrom ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Tourettův syndrom na Google obrázcích

Zkusit najít heslo Tourettův syndrom ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Tourettův syndrom například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Nyní již víte jaký je přesný význam slova Tourettův syndrom? resp. jaká je definice termínu Tourettův syndrom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tourettův syndrom, odpověď na dotaz co je to Tourettův syndrom?. Víte např. kdo to je Aneta Christovová? Znáte a víte kdo je Jan Šťastný? Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Pokuste se najít termín Tourettův syndrom i v jiné kategorii než v nemoce. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nemoce, zlomená ruka, tourettův syndrom, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.