Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Pluralismus. Co znamená pojem Pluralismus z kategorie Filozofie?

Co je Pluralismus? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Pluralismus

Pluralismus je pojmenování pro teorie, směry i názorové postoje. Ty zavrhují vyvozování pouze jednoho pohledu, teorie nebo principu. Na věci je možno pohlížet více způsoby, nelze tedy jednoznačně hodnotit skutečnosti či jevy.
Hodnocení je ovlivněno osobou hodnotitele, jeho názory, situací, postavením a dalším. Mnohost a rozmanitost nelze podle pluralismu omezovat. Pravdivé hodnocení i poznání je tedy možné, ovšem je nutno připustit možnost více možností, které vždy nelze zavrhnout jako nesprávné. Autorem označení pluralismu je americký filozof William James.


Co je to Pluralismus? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Pluralismus. Co znamená pojem Pluralismus z kategorie Filozofie?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Pluralismus se nachází v kategorii filozofie

Klíčová slova: definice, význam, formulace, význam slova, termín, pojem, informace, synonymum, lexikon, terminus technicus, odborný výraz, definice pojmu, popis, co je to Pluralismus?, co to je, slovo, co znamená, vysvětlení


Pojem Pluralismus je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Pluralismus? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Pluralismus (z latinského pluralis, množný, vícerý) je označení postojů, směrů a teorií, které zdůrazňují neredukovatelnou mnohost a rozmanitost. Zkušenost je příliš složitá, než aby se dala plně vystihnout jediným pohledem, jedinou teorií, odvodit z jediného základního principu, jak chce monismus. Ani hodnocení různých jevů a skutečností nemůže být často jednoznačné, nýbrž bude závislé na stanovisku hodnotícího, na jeho situaci a podobně. V případě, kdy ony neslučitelné principy jsou právě dva, se hovoří o dualismu, který lze pak takto vnímat jako speciální případ pluralismu.

Další zdroje informací

Zkusit najít Pluralismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Pluralismus ve vyhledávači Qwant

Hledat frázi Pluralismus na Google.cz

Hledat heslo Pluralismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pluralismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Pluralismus ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Pluralismus například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Nyní již víte jaká je definice termínu Pluralismus? resp. jaký je význam pojmu Pluralismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pluralismus, odpověď na dotaz co je to Pluralismus?. Víte např. kdo to je Zorka Hejdová? Znáte a víte kdo je Otto Wichterle? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než filozofie). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.