Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pluralismus. Co znamená odborný pojem Pluralismus z kategorie Filozofie?

Co je to Pluralismus? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Pluralismus?

Pluralismus je pojmenování pro teorie, směry i názorové postoje. Ty zavrhují vyvozování pouze jednoho pohledu, teorie nebo principu. Na věci je možno pohlížet více způsoby, nelze tedy jednoznačně hodnotit skutečnosti či jevy.
Hodnocení je ovlivněno osobou hodnotitele, jeho názory, situací, postavením a dalším. Mnohost a rozmanitost nelze podle pluralismu omezovat. Pravdivé hodnocení i poznání je tedy možné, ovšem je nutno připustit možnost více možností, které vždy nelze zavrhnout jako nesprávné. Autorem označení pluralismu je americký filozof William James.


Co je to Pluralismus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pluralismus. Co znamená odborný pojem Pluralismus z kategorie Filozofie?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Pluralismus) můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Pluralismus patří do kategorie filozofie

Klíčová slova: filozofie, odborné názvosloví, pojem, Pluralismus, terminus technicus, co je to Pluralismus?, popis, odborný výraz, lexikon, slovo, filozofie, slovník, význam pojmu, definice, definice pojmu, význam slova, informace, vysvětlení


Pojem Pluralismus je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Pluralismus?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pluralismus (z latinského pluralis, množný, vícerý) je označení postojů, směrů a teorií, které zdůrazňují neredukovatelnou mnohost a rozmanitost. Zkušenost je příliš složitá, než aby se dala plně vystihnout jediným pohledem, jedinou teorií, odvodit z jediného základního principu, jak chce monismus. Ani hodnocení různých jevů a skutečností nemůže být často jednoznačné, nýbrž bude závislé na stanovisku hodnotícího, na jeho situaci a podobně. V případě, kdy ony neslučitelné principy jsou právě dva, se hovoří o dualismu, který lze pak takto vnímat jako speciální případ pluralismu.

Další informační zdroje

Najít výraz Pluralismus ve Wikizdrojích

Hledat termín Pluralismus ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pluralismus ve Wikimedia Commons

Najít termín Pluralismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Pluralismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Pluralismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Pluralismus například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste zjistili co znamená Pluralismus? resp. jaká je definice termínu Pluralismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pluralismus, odpověď na dotaz co je to Pluralismus?. Víte např. kdo to je Aristokratka? Znáte a víte kdo je Marie Terezie? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než filozofie). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.