Co je to?
Definice výrazu, termínu Pluralismus. Co znamená odborný pojem Pluralismus z kategorie Filozofie?

Co je to Pluralismus? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Pluralismus?

Pluralismus je pojmenování pro teorie, směry i názorové postoje. Ty zavrhují vyvozování pouze jednoho pohledu, teorie nebo principu. Na věci je možno pohlížet více způsoby, nelze tedy jednoznačně hodnotit skutečnosti či jevy.
Hodnocení je ovlivněno osobou hodnotitele, jeho názory, situací, postavením a dalším. Mnohost a rozmanitost nelze podle pluralismu omezovat. Pravdivé hodnocení i poznání je tedy možné, ovšem je nutno připustit možnost více možností, které vždy nelze zavrhnout jako nesprávné. Autorem označení pluralismu je americký filozof William James.


Co je to Pluralismus? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Pluralismus. Co znamená odborný pojem Pluralismus z kategorie Filozofie?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Pluralismus sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Pluralismus patří do sekce Filozofie

Klíčová slova: popis, informace, lexikon, význam, heslo, vysvětlení, formulace, přesný výraz, Filozofie, co to je, slovo, odborné názvosloví, termín, přesný význam, terminologie, slovník, definice pojmu, terminus technicus


Pojem Pluralismus je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Pluralismus?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Pluralismus (z latinského pluralis, množný, vícerý) je označení postojů, směrů a teorií, které zdůrazňují neredukovatelnou mnohost a rozmanitost. Zkušenost je příliš složitá, než aby se dala plně vystihnout jediným pohledem, jedinou teorií, odvodit z jediného základního principu, jak chce monismus. Ani hodnocení různých jevů a skutečností nemůže být často jednoznačné, nýbrž bude závislé na stanovisku hodnotícího, na jeho situaci a podobně. V případě, kdy ony neslučitelné principy jsou právě dva, se hovoří o dualismu, který lze pak takto vnímat jako speciální případ pluralismu.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat výraz Pluralismus ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pluralismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Pluralismus ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pluralismus ve Wikimedia Commons

Hledat termín Pluralismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Pluralismus ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Pluralismus například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Pluralismus? resp. jaký je význam slova Pluralismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pluralismus, odpověď na dotaz co je to Pluralismus?. Víte např. kdo to je Rudý John? Znáte a víte kdo je Blbka? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Filozofie. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.