Co je to?
Definice odborného termínu, slova Aterom. Co znamená pojem Aterom z kategorie Nemoce?

Co je to Aterom? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Aterom

Kulovitý útvar vyskytující se převážně na hlavě u člověka se nazývá aterom. Ve většině případů aterom najdete v kštici a vypadá jako polokulovité vyklenutí různé velikosti. Jde o cystu, což je dutina, která má svojí výstelku a je vyplněná měkkými rohovinovými hmotami. Obsah cysty může i zvápenatět.
Léčba ateromu spočívá v jeho kompletním chirurgickém odstranění. Pokud by se neodstranil kompletně celý aterom, mohl by po čase opět celý dorůst ze zbytku. Odstranění ateromu trvá přibližně patnáct minut.


Co je to Aterom? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Aterom. Co znamená pojem Aterom z kategorie Nemoce?

Chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Aterom? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Aterom patří do sekce Nemoce

Klíčová slova: co je to Aterom?, význam, formulace, terminologie, pojem, slovo, definice pojmu, informace, co to je, terminus technicus, termín, přesný význam, přesný výraz, lexikon, Nemoce, synonymum, definice, Nemoce


Pojem Aterom je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Aterom zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít výraz Aterom ve Wikipedii

Hledat výraz Aterom ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Aterom ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Aterom ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Aterom ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Aterom na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Aterom například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Aterom? resp. jaký je přesný význam slova Aterom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aterom, odpověď na dotaz co je to Aterom?. Víte např. kdo to je Alžběta II? Znáte a víte kdo je Swarovski? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Nemoce). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.