Co je to?
Definice odborného termínu, slova Aterom. Co znamená pojem Aterom z kategorie Nemoce?

Co je to Aterom? Význam slova

Co znamená termín Aterom? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Kulovitý útvar vyskytující se převážně na hlavě u člověka se nazývá aterom. Ve většině případů aterom najdete v kštici a vypadá jako polokulovité vyklenutí různé velikosti. Jde o cystu, což je dutina, která má svojí výstelku a je vyplněná měkkými rohovinovými hmotami. Obsah cysty může i zvápenatět.
Léčba ateromu spočívá v jeho kompletním chirurgickém odstranění. Pokud by se neodstranil kompletně celý aterom, mohl by po čase opět celý dorůst ze zbytku. Odstranění ateromu trvá přibližně patnáct minut.


Co je to Aterom? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Aterom. Co znamená pojem Aterom z kategorie Nemoce?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Aterom se nachází v kategorii Nemoce

Klíčová slova: definice, termín, význam pojmu, terminologie, Aterom, přesný výraz, co to je, slovo, slovník, definice pojmu, co je to Aterom?, odborné názvosloví, Nemoce, wiki, přesný význam, formulace, synonymum, co znamená


Pojem Aterom je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Aterom ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Aterom ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Aterom ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Aterom ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Aterom na Youtube

Hledat heslo Aterom ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Aterom například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve Wikipedii, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Aterom? resp. co znamená Aterom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aterom, odpověď na dotaz co je to Aterom?. Víte např. kdo to je Jan Hřebejk? Znáte a víte kdo je Swarovski? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Aterom v jiné sekci než Nemoce. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.