Co je to?
Výraz, termín, definice slova Aterom. Co znamená odborný pojem Aterom z kategorie Nemoce?

Co je to Aterom? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Aterom?

Kulovitý útvar vyskytující se převážně na hlavě u člověka se nazývá aterom. Ve většině případů aterom najdete v kštici a vypadá jako polokulovité vyklenutí různé velikosti. Jde o cystu, což je dutina, která má svojí výstelku a je vyplněná měkkými rohovinovými hmotami. Obsah cysty může i zvápenatět.
Léčba ateromu spočívá v jeho kompletním chirurgickém odstranění. Pokud by se neodstranil kompletně celý aterom, mohl by po čase opět celý dorůst ze zbytku. Odstranění ateromu trvá přibližně patnáct minut.


Co je to Aterom? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Aterom. Co znamená odborný pojem Aterom z kategorie Nemoce?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Aterom se nachází v sekci nemoce

Klíčová slova: vysvětlení, přesný význam, co to je, přesný výraz, slovník, Aterom, definice pojmu, terminologie, heslo, význam slova, popis, lexikon, význam, odborný výraz, definice, formulace, synonymum, nemoce


Pojem Aterom je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Aterom?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Aterosklerotický plát či plak (též aterom) je nahromadění tukové hmoty a bílých krvinek ve stěně tepny. Jedná se o příznak aterosklerózy („kornatění tepen“), onemocnění cévní soustavy, jež může za určitých okolností způsobit infarkt či mrtvici – zejména pokud aterosklerotický plak praskne a na jeho povrchu se začne srážet krev (trombóza).

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít výraz Aterom na Google.cz

Najít pojem Aterom ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Aterom ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Aterom ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Aterom ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Aterom ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Aterom například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Aterom? resp. jaký je přesný význam slova Aterom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aterom, odpověď na dotaz co je to Aterom?. Víte např. kdo to je Petr Vojnar? Znáte a víte kdo je Protestant? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než nemoce). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.