Co je to?
Výraz, termín, definice slova Aterom. Co znamená odborný pojem Aterom z kategorie Nemoce?

Co je Aterom? Význam slova

Co znamená termín Aterom? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Kulovitý útvar vyskytující se převážně na hlavě u člověka se nazývá aterom. Ve většině případů aterom najdete v kštici a vypadá jako polokulovité vyklenutí různé velikosti. Jde o cystu, což je dutina, která má svojí výstelku a je vyplněná měkkými rohovinovými hmotami. Obsah cysty může i zvápenatět.
Léčba ateromu spočívá v jeho kompletním chirurgickém odstranění. Pokud by se neodstranil kompletně celý aterom, mohl by po čase opět celý dorůst ze zbytku. Odstranění ateromu trvá přibližně patnáct minut.


Co je to Aterom? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Aterom. Co znamená odborný pojem Aterom z kategorie Nemoce?

Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Aterom? Pak se o ní podělte s přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Aterom je v kategorii nemoce

Klíčová slova: přesný význam, definice pojmu, nemoce, co je to Aterom?, Aterom, terminus technicus, slovo, odborný výraz, wiki, odborné názvosloví, informace, definice, synonymum, slovník, termín, pojem, vysvětlení, lexikon


Pojem Aterom je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Aterom?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Aterosklerotický plát či plak (též aterom) je nahromadění tukové hmoty a bílých krvinek ve stěně tepny. Jedná se o příznak aterosklerózy („kornatění tepen“), onemocnění cévní soustavy, jež může za určitých okolností způsobit infarkt či mrtvici – zejména pokud aterosklerotický plak praskne a na jeho povrchu se začne srážet krev (trombóza).

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít termín Aterom ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Aterom na Google.cz

Vyhledat termín Aterom ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Aterom ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Aterom ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Aterom ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Aterom například ve videích na Youtube, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Nyní již víte jaká je definice termínu Aterom? resp. co je to Aterom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aterom, odpověď na dotaz co je to Aterom?. Víte např. kdo to je Danny Elfman? Znáte a víte kdo je Jack Frost? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je nemoce. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.