Co je to?
Odborný výraz, definice slova Aterom. Co znamená slovo Aterom z kategorie Nemoce?

Co je Aterom?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Aterom?

Kulovitý útvar vyskytující se převážně na hlavě u člověka se nazývá aterom. Ve většině případů aterom najdete v kštici a vypadá jako polokulovité vyklenutí různé velikosti. Jde o cystu, což je dutina, která má svojí výstelku a je vyplněná měkkými rohovinovými hmotami. Obsah cysty může i zvápenatět.
Léčba ateromu spočívá v jeho kompletním chirurgickém odstranění. Pokud by se neodstranil kompletně celý aterom, mohl by po čase opět celý dorůst ze zbytku. Odstranění ateromu trvá přibližně patnáct minut.


Co je to Aterom? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Aterom. Co znamená slovo Aterom z kategorie Nemoce?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Aterom s jinými lidmi na sociálních sítích, jako jsou Facebook, Pinterest, síť X (dříve Twitter), Reddit apod.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Aterom patří do kategorie nemoce

Klíčová slova: nemoce, přesný výraz, přesný význam, terminus technicus, slovník, popis, co je to Aterom?, co to je, heslo, lexikon, slovo, co znamená, nemoce, wiki, synonymum, terminologie, vysvětlení, význam pojmu


Pojem Aterom je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Aterom?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Aterosklerotický plát či plak (též aterom) je nahromadění tukové hmoty a bílých krvinek ve stěně tepny. Jedná se o příznak aterosklerózy („kornatění tepen“), onemocnění cévní soustavy, jež může za určitých okolností způsobit infarkt či mrtvici – zejména pokud aterosklerotický plak praskne a na jeho povrchu se začne srážet krev (trombóza).

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít výraz Aterom ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat slovo Aterom ve fulltextu vyhledávače Info.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Aterom ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Aterom ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Aterom ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Aterom na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Aterom například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená slovo Aterom? resp. co znamená Aterom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aterom, odpověď na dotaz co je to Aterom?. Víte např. kdo to je František Xaver Šalda? Znáte a víte kdo je Jack Frost? Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Radíme proto zkusit hledat pojem Aterom v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je nemoce. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nemoce, infarkt, aterom, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.