Co je to?
Definice odborného termínu, slova Aterom. Co znamená pojem Aterom z kategorie Nemoce?

Co je to Aterom? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Aterom

Kulovitý útvar vyskytující se převážně na hlavě u člověka se nazývá aterom. Ve většině případů aterom najdete v kštici a vypadá jako polokulovité vyklenutí různé velikosti. Jde o cystu, což je dutina, která má svojí výstelku a je vyplněná měkkými rohovinovými hmotami. Obsah cysty může i zvápenatět.
Léčba ateromu spočívá v jeho kompletním chirurgickém odstranění. Pokud by se neodstranil kompletně celý aterom, mohl by po čase opět celý dorůst ze zbytku. Odstranění ateromu trvá přibližně patnáct minut.


Co je to Aterom? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Aterom. Co znamená pojem Aterom z kategorie Nemoce?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Aterom? Potom se o definici podělte s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Aterom se nachází v kategorii Nemoce

Klíčová slova: názvosloví, Nemoce, vysvětlení, co to je, lexikon, popis, význam slova, co znamená, Aterom, heslo, definice, synonymum, wiki, přesný výraz, pojem, termín, význam, co je to Aterom?


Pojem Aterom je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Aterom?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Aterosklerotický plát či plak (též aterom) je nahromadění tukové hmoty a bílých krvinek ve stěně tepny. Jedná se o příznak aterosklerózy („kornatění tepen“), onemocnění cévní soustavy, jež může za určitých okolností způsobit infarkt či mrtvici – zejména pokud aterosklerotický plak praskne a na jeho povrchu se začne srážet krev (trombóza).

Pro více informací o heslu Aterom zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat pojem Aterom ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Aterom na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Aterom ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Aterom ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Aterom ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Aterom ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Aterom například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Aterom? resp. jaký je význam pojmu Aterom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aterom, odpověď na dotaz co je to Aterom?. Víte např. kdo to je Císařovna? Znáte a víte kdo je Eritrejec? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Nemoce). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.