Co je to?
Výraz, termín, definice slova Aterom. Co znamená odborný pojem Aterom z kategorie Nemoce?

Co je to Aterom? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Aterom?

Kulovitý útvar vyskytující se převážně na hlavě u člověka se nazývá aterom. Ve většině případů aterom najdete v kštici a vypadá jako polokulovité vyklenutí různé velikosti. Jde o cystu, což je dutina, která má svojí výstelku a je vyplněná měkkými rohovinovými hmotami. Obsah cysty může i zvápenatět.
Léčba ateromu spočívá v jeho kompletním chirurgickém odstranění. Pokud by se neodstranil kompletně celý aterom, mohl by po čase opět celý dorůst ze zbytku. Odstranění ateromu trvá přibližně patnáct minut.


Co je to Aterom? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Aterom. Co znamená odborný pojem Aterom z kategorie Nemoce?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Aterom s blízkými na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Aterom se nachází v sekci nemoce

Klíčová slova: odborný výraz, vysvětlení, význam slova, co znamená, pojem, termín, význam, co je to Aterom?, slovník, odborné názvosloví, terminus technicus, přesný význam, informace, názvosloví, přesný výraz, formulace, nemoce, popis


Pojem Aterom je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Aterom? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Aterosklerotický plát či plak (též aterom) je nahromadění tukové hmoty a bílých krvinek ve stěně tepny. Jedná se o příznak aterosklerózy („kornatění tepen“), onemocnění cévní soustavy, jež může za určitých okolností způsobit infarkt či mrtvici – zejména pokud aterosklerotický plak praskne a na jeho povrchu se začne srážet krev (trombóza).

Další informační zdroje o slovu Aterom

Najít slovo Aterom ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Aterom ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Aterom ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Aterom ve Wikizdrojích

Najít heslo Aterom ve Wikislovníku

Najít termín Aterom ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Aterom například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Aterom? resp. co znamená výraz Aterom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aterom, odpověď na dotaz co je to Aterom?. Víte např. kdo to je Jim Walton? Znáte a víte kdo je Jack Frost? Jednotlivá slova můžou mít několik významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je nemoce. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.