Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pivní polévka. Co znamená odborný pojem Pivní polévka z kategorie Jídlo?

Co je to Pivní polévka? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Pivní polévka

Pivní polévka je opravdu vyrobená z piva. V Evropě byla oblíbená už ve středověku, kdy se podávala k snídani. Receptů existuje celá řada. Mezi přísady patří smažená cibule, jíška, mléko nebo smetana, pivo, z koření se pak používá pepř, hořčice, sůl nebo ochucovadlo worcesterová omáčka. V jiných variantách může být jako přísada použitý např. sýr nebo chleba.


Co je to Pivní polévka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pivní polévka. Co znamená odborný pojem Pivní polévka z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Pivní polévka s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Pivní polévka je v kategorii jídlo

Klíčová slova: wiki, pojem, co je to Pivní polévka?, lexikon, definice pojmu, odborné názvosloví, vysvětlení, heslo, terminus technicus, slovník, co to je, definice, jídlo, informace, názvosloví, Pivní polévka, popis, přesný výraz


Pojem Pivní polévka je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Pivní polévka? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Pivní polévka označuje druh polévky uvařené z piva, která byla velmi populární zejména ve středověku a raném novověku v mnoha evropských kuchyních. Podávána byla jako jídlo k snídani (jako předchůdce kávy), často bylo doporučováno podávat ji nemocným.

Pivní polévka se sýrem

Pivní polévka se sýrem v bílé misce. Autor/zdroj: stu_spivack / Wikimedia commons, licence: CC BY-SA
Pivní polévka se sýrem v bílé misce. Autor/zdroj: stu_spivack / Wikimedia commons, licence: CC BY-SA


Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít slovo Pivní polévka ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Pivní polévka na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pivní polévka ve Wikimedia Commons

Najít výraz Pivní polévka na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pivní polévka ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Pivní polévka ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Pivní polévka například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Pivní polévka? resp. jaký je přesný význam slova Pivní polévka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pivní polévka, odpověď na dotaz co je to Pivní polévka?. Víte např. kdo to je Kominík? Znáte a víte kdo je Petr Čtvrtníček? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než jídlo). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.