Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Pivní polévka. Co znamená pojem Pivní polévka z kategorie Jídlo?

Co to je Pivní polévka? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Pivní polévka?

Pivní polévka je opravdu vyrobená z piva. V Evropě byla oblíbená už ve středověku, kdy se podávala k snídani. Receptů existuje celá řada. Mezi přísady patří smažená cibule, jíška, mléko nebo smetana, pivo, z koření se pak používá pepř, hořčice, sůl nebo ochucovadlo worcesterová omáčka. V jiných variantách může být jako přísada použitý např. sýr nebo chleba.


Co je to Pivní polévka? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Pivní polévka. Co znamená pojem Pivní polévka z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Pivní polévka patří do sekce Jídlo

Klíčová slova: slovník, informace, formulace, definice, synonymum, odborné názvosloví, Jídlo, vysvětlení, názvosloví, terminus technicus, přesný význam, definice pojmu, slovo, pojem, co je to Pivní polévka?, lexikon, termín, význam slova


Pojem Pivní polévka je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Pivní polévka?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Pivní polévka označuje druh polévky uvařené z piva, která byla velmi populární zejména ve středověku a raném novověku v mnoha evropských kuchyních. Podávána byla jako jídlo k snídani (jako předchůdce kávy), často bylo doporučováno podávat ji nemocným.

Pivní polévka se sýrem

Pivní polévka se sýrem v bílé misce. Autor/zdroj: stu_spivack / Wikimedia commons, licence: CC BY-SA
Pivní polévka se sýrem v bílé misce. Autor/zdroj: stu_spivack / Wikimedia commons, licence: CC BY-SA


Linky na jiné informační zdroje

Hledat výraz Pivní polévka ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Pivní polévka ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Pivní polévka ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pivní polévka ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Pivní polévka na Youtube

Najít výraz Pivní polévka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Pivní polévka například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Pivní polévka? resp. co je to Pivní polévka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pivní polévka, odpověď na dotaz co je to Pivní polévka?. Víte např. kdo to je Eurohujer? Znáte a víte kdo je Gejša? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Jídlo). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.