Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Pivní polévka. Co znamená pojem Pivní polévka z kategorie Jídlo?

Co to je Pivní polévka? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Pivní polévka?

Pivní polévka je opravdu vyrobená z piva. V Evropě byla oblíbená už ve středověku, kdy se podávala k snídani. Receptů existuje celá řada. Mezi přísady patří smažená cibule, jíška, mléko nebo smetana, pivo, z koření se pak používá pepř, hořčice, sůl nebo ochucovadlo worcesterová omáčka. V jiných variantách může být jako přísada použitý např. sýr nebo chleba.


Co je to Pivní polévka? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Pivní polévka. Co znamená pojem Pivní polévka z kategorie Jídlo?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Pivní polévka) můžete sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Pivní polévka patří do kategorie Jídlo

Klíčová slova: terminus technicus, význam slova, význam, co to je, formulace, vysvětlení, Jídlo, přesný význam, co znamená, Jídlo, definice pojmu, co je to Pivní polévka?, popis, názvosloví, odborné názvosloví, přesný výraz, odborný výraz, wiki


Pojem Pivní polévka je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Pivní polévka?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Pivní polévka označuje druh polévky uvařené z piva, která byla velmi populární zejména ve středověku a raném novověku v mnoha evropských kuchyních. Podávána byla jako jídlo k snídani (jako předchůdce kávy), často bylo doporučováno podávat ji nemocným.

Pivní polévka se sýrem

Pivní polévka se sýrem v bílé misce. Autor/zdroj: stu_spivack / Wikimedia commons, licence: CC BY-SA
Pivní polévka se sýrem v bílé misce. Autor/zdroj: stu_spivack / Wikimedia commons, licence: CC BY-SA


Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít výraz Pivní polévka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Pivní polévka na Youtube

Najít výraz Pivní polévka ve vyhledávači Qwant

Najít termín Pivní polévka ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Pivní polévka ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Pivní polévka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Pivní polévka například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Pivní polévka? resp. co znamená výraz Pivní polévka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pivní polévka, odpověď na dotaz co je to Pivní polévka?. Víte např. kdo to je Kakabus? Znáte a víte kdo je Valérie Zawadská? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Jídlo. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.