Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Pivní polévka. Co znamená pojem Pivní polévka z kategorie Jídlo?

Co to je Pivní polévka? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Pivní polévka?

Pivní polévka je opravdu vyrobená z piva. V Evropě byla oblíbená už ve středověku, kdy se podávala k snídani. Receptů existuje celá řada. Mezi přísady patří smažená cibule, jíška, mléko nebo smetana, pivo, z koření se pak používá pepř, hořčice, sůl nebo ochucovadlo worcesterová omáčka. V jiných variantách může být jako přísada použitý např. sýr nebo chleba.


Co je to Pivní polévka? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Pivní polévka. Co znamená pojem Pivní polévka z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Pivní polévka můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Pivní polévka je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: význam slova, popis, formulace, terminus technicus, Jídlo, význam, přesný význam, lexikon, slovo, význam pojmu, názvosloví, definice pojmu, pojem, definice, informace, přesný výraz, heslo, odborné názvosloví


Pojem Pivní polévka je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Pivní polévka? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pivní polévka označuje druh polévky uvařené z piva, která byla velmi populární zejména ve středověku a raném novověku v mnoha evropských kuchyních. Podávána byla jako jídlo k snídani (jako předchůdce kávy), často bylo doporučováno podávat ji nemocným.

Pivní polévka se sýrem

Pivní polévka se sýrem v bílé misce. Autor/zdroj: stu_spivack / Wikimedia commons, licence: CC BY-SA
Pivní polévka se sýrem v bílé misce. Autor/zdroj: stu_spivack / Wikimedia commons, licence: CC BY-SA


Odkazy na jiné weby

Najít pojem Pivní polévka ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Pivní polévka ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Pivní polévka na Google.cz

Vyhledat heslo Pivní polévka ve Wikizdrojích

Najít výraz Pivní polévka ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Pivní polévka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Pivní polévka například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Pivní polévka? resp. co přesně označuje termín Pivní polévka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pivní polévka, odpověď na dotaz co je to Pivní polévka?. Víte např. kdo to je Eva Decastelo? Znáte a víte kdo je Valérie Zawadská? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Jídlo). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.