Co je to?
Výraz, termín, definice slova Logopedie. Co znamená odborný pojem Logopedie z kategorie Školství?

Co je to Logopedie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Logopedie

Logopedie je vědní obor nebo profese, zabývající se problémy řečových vad a jejich nápravou. Zaměřuje se na narušené komunikační schopnosti z nejrůznějších pohledů a ve všech věkových kategoriích. Logopedie zkoumá a napravuje jak drobné řečové vady, tak rozsáhlé poruchy i nemluvnost. Specializuje se i na vady sluchu a hlasu. Logopedické problémy řeší specialisté v logopedických poradnách, zvláště u dětí. Zde se jedná zvláště o koktavost, breptavost, vývojovou dysfázii nebo opožděný vývoj řeči.


Co je to Logopedie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Logopedie. Co znamená odborný pojem Logopedie z kategorie Školství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Logopedie s vašimi kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Logopedie je v kategorii Školství

Klíčová slova: význam slova, synonymum, přesný výraz, Logopedie, názvosloví, slovník, pojem, wiki, co to je, informace, popis, slovo, odborné názvosloví, Školství, co znamená, definice, přesný význam, terminus technicus


Pojem Logopedie je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Logopedie? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Logopedie (z řeckého ὁ λόγος, logos = slovo, řeč a paideia = výchova) se zabývá problematikou narušené komunikační schopnosti (NKS) ve všech rovinách u všech věkových kategorií (Lechta, 2005). Zahrnuje tedy vše od nejdrobnějších řečových vad, jako např. chybná výslovnost jedné hlásky, až po masivní řečové poruchy či naprostou nemluvnost. Má nejblíže k speciální pedagogice i k medicíně. V medicíně se setkáme spíše s pojmem klinická logopedie.

Další zdroje informací o slovu Logopedie

Najít termín Logopedie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Logopedie ve Wikislovníku

Najít pojem Logopedie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Logopedie ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Logopedie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Logopedie ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Logopedie například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Logopedie? resp. co je to Logopedie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Logopedie, odpověď na dotaz co je to Logopedie?. Víte např. kdo to je Karel Černoch? Znáte a víte kdo je Jiří Pospíšil? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Školství). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.