Co je to?
Odborný výraz, definice slova Logopedie. Co znamená pojem Logopedie z kategorie Školství?

Co je to Logopedie? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Logopedie?

Logopedie je vědní obor nebo profese, zabývající se problémy řečových vad a jejich nápravou. Zaměřuje se na narušené komunikační schopnosti z nejrůznějších pohledů a ve všech věkových kategoriích. Logopedie zkoumá a napravuje jak drobné řečové vady, tak rozsáhlé poruchy i nemluvnost. Specializuje se i na vady sluchu a hlasu. Logopedické problémy řeší specialisté v logopedických poradnách, zvláště u dětí. Zde se jedná zvláště o koktavost, breptavost, vývojovou dysfázii nebo opožděný vývoj řeči.


Co je to Logopedie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Logopedie. Co znamená pojem Logopedie z kategorie Školství?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Logopedie s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Logopedie se nachází v sekci Školství

Klíčová slova: přesný výraz, heslo, formulace, definice pojmu, wiki, význam slova, Školství, popis, slovo, Logopedie, odborné názvosloví, co je to Logopedie?, co znamená, co to je, význam pojmu, termín, názvosloví, vysvětlení


Pojem Logopedie je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Logopedie? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Logopedie (z řeckého ὁ λόγος, logos = slovo, řeč a paideia = výchova) se zabývá problematikou narušené komunikační schopnosti (NKS) ve všech rovinách u všech věkových kategorií (Lechta, 2005). Zahrnuje tedy vše od nejdrobnějších řečových vad, jako např. chybná výslovnost jedné hlásky, až po masivní řečové poruchy či naprostou nemluvnost. Má nejblíže k speciální pedagogice i k medicíně. V medicíně se setkáme spíše s pojmem klinická logopedie.

Zkuste zjistit více informací o slovu Logopedie v následujících zdrojích

Vyhledat slovo Logopedie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Logopedie ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Logopedie ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Logopedie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Logopedie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Logopedie ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Logopedie například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Logopedie? resp. co je to Logopedie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Logopedie, odpověď na dotaz co je to Logopedie?. Víte např. kdo to je Vratislav Kulhánek? Znáte a víte kdo je Ondřej Havelka? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Školství. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.