Co je to?
Definice odborného termínu, slova Logopedie. Co znamená pojem Logopedie z kategorie Školství?

Co je to Logopedie? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Logopedie?

Logopedie je vědní obor nebo profese, zabývající se problémy řečových vad a jejich nápravou. Zaměřuje se na narušené komunikační schopnosti z nejrůznějších pohledů a ve všech věkových kategoriích. Logopedie zkoumá a napravuje jak drobné řečové vady, tak rozsáhlé poruchy i nemluvnost. Specializuje se i na vady sluchu a hlasu. Logopedické problémy řeší specialisté v logopedických poradnách, zvláště u dětí. Zde se jedná zvláště o koktavost, breptavost, vývojovou dysfázii nebo opožděný vývoj řeči.


Co je to Logopedie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Logopedie. Co znamená pojem Logopedie z kategorie Školství?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Logopedie sdílet s dalšími osobami na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Logopedie patří do sekce Školství

Klíčová slova: co to je, informace, co je to Logopedie?, význam pojmu, Logopedie, co znamená, Školství, přesný výraz, slovo, vysvětlení, definice pojmu, názvosloví, termín, slovník, wiki, přesný význam, terminologie, pojem


Pojem Logopedie je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Logopedie? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Logopedie (z řeckého ὁ λόγος, logos = slovo, řeč a paideia = výchova) se zabývá problematikou narušené komunikační schopnosti (NKS) ve všech rovinách u všech věkových kategorií (Lechta, 2005). Zahrnuje tedy vše od nejdrobnějších řečových vad, jako např. chybná výslovnost jedné hlásky, až po masivní řečové poruchy či naprostou nemluvnost. Má nejblíže k speciální pedagogice i k medicíně. V medicíně se setkáme spíše s pojmem klinická logopedie.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít Logopedie ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Logopedie na Youtube

Zkusit najít slovo Logopedie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat frázi Logopedie ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Logopedie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Logopedie ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Logopedie například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Logopedie? resp. jaký je význam pojmu Logopedie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Logopedie, odpověď na dotaz co je to Logopedie?. Víte např. kdo to je Loktař? Znáte a víte kdo je Michaela Maurerová? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než Školství. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.