Co je to?
Odborný výraz, definice slova Logopedie. Co znamená pojem Logopedie z kategorie Školství?

Co je to Logopedie? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Logopedie

Logopedie je vědní obor nebo profese, zabývající se problémy řečových vad a jejich nápravou. Zaměřuje se na narušené komunikační schopnosti z nejrůznějších pohledů a ve všech věkových kategoriích. Logopedie zkoumá a napravuje jak drobné řečové vady, tak rozsáhlé poruchy i nemluvnost. Specializuje se i na vady sluchu a hlasu. Logopedické problémy řeší specialisté v logopedických poradnách, zvláště u dětí. Zde se jedná zvláště o koktavost, breptavost, vývojovou dysfázii nebo opožděný vývoj řeči.


Co je to Logopedie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Logopedie. Co znamená pojem Logopedie z kategorie Školství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Logopedie doporučujeme sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Logopedie se nachází v sekci Školství

Klíčová slova: terminus technicus, synonymum, Školství, vysvětlení, přesný výraz, co je to Logopedie?, wiki, slovník, co to je, význam, definice, informace, formulace, odborné názvosloví, přesný význam, popis, co znamená, pojem


Pojem Logopedie je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Logopedie? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Logopedie (z řeckého ὁ λόγος, logos = slovo, řeč a paideia = výchova) se zabývá problematikou narušené komunikační schopnosti (NKS) ve všech rovinách u všech věkových kategorií (Lechta, 2005). Zahrnuje tedy vše od nejdrobnějších řečových vad, jako např. chybná výslovnost jedné hlásky, až po masivní řečové poruchy či naprostou nemluvnost. Má nejblíže k speciální pedagogice i k medicíně. V medicíně se setkáme spíše s pojmem klinická logopedie.

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Logopedie ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Logopedie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Logopedie na Google.cz

Zkusit najít výraz Logopedie ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Logopedie na Youtube

Hledat heslo Logopedie ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Logopedie například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Logopedie? resp. jaký je přesný význam slova Logopedie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Logopedie, odpověď na dotaz co je to Logopedie?. Víte např. kdo to je Monica Bellucci? Znáte a víte kdo je Jiří Pospíšil? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Školství). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.