Co je to?
Výraz, termín, definice slova Logopedie. Co znamená odborný pojem Logopedie z kategorie Školství?

Co je to Logopedie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Logopedie

Logopedie je vědní obor nebo profese, zabývající se problémy řečových vad a jejich nápravou. Zaměřuje se na narušené komunikační schopnosti z nejrůznějších pohledů a ve všech věkových kategoriích. Logopedie zkoumá a napravuje jak drobné řečové vady, tak rozsáhlé poruchy i nemluvnost. Specializuje se i na vady sluchu a hlasu. Logopedické problémy řeší specialisté v logopedických poradnách, zvláště u dětí. Zde se jedná zvláště o koktavost, breptavost, vývojovou dysfázii nebo opožděný vývoj řeči.


Co je to Logopedie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Logopedie. Co znamená odborný pojem Logopedie z kategorie Školství?

Přes veškerou snahu se mohou v textech vyskytovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Logopedie? Pak se o ní podělte s kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Logopedie patří do sekce Školství

Klíčová slova: heslo, definice, odborné názvosloví, význam, odborný výraz, přesný význam, co znamená, informace, definice pojmu, termín, co to je, Logopedie, význam slova, názvosloví, popis, lexikon, přesný výraz, terminologie


Pojem Logopedie je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Logopedie? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Logopedie (z řeckého ὁ λόγος, logos = slovo, řeč a paideia = výchova) se zabývá problematikou narušené komunikační schopnosti (NKS) ve všech rovinách u všech věkových kategorií (Lechta, 2005). Zahrnuje tedy vše od nejdrobnějších řečových vad, jako např. chybná výslovnost jedné hlásky, až po masivní řečové poruchy či naprostou nemluvnost. Má nejblíže k speciální pedagogice i k medicíně. V medicíně se setkáme spíše s pojmem klinická logopedie.

Pro další informace o termínu Logopedie zkuste tyto odkazy

Hledat heslo Logopedie na Google.cz

Hledat pojem Logopedie ve Wikislovníku

Vyhledat termín Logopedie ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Logopedie ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Logopedie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Logopedie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Logopedie například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Logopedie? resp. jaký je význam pojmu Logopedie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Logopedie, odpověď na dotaz co je to Logopedie?. Víte např. kdo to je Ježíšek? Znáte a víte kdo je Pavel Bělobrádek? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Školství). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.