Co je to?
Výraz, termín, definice slova Psychedelie. Co znamená odborný pojem Psychedelie z kategorie Psychologie?

Co je to Psychedelie? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Psychedelie

Psychedelie je označení pro určitý stav mysli. Je pro ni typické určité klamání smyslů, okouzlení krásou a uplatnění výrazných tvůrčích projevů, které je velmi příjemné. Tento stav bývá vyvolán některými druhy drog, užívá se i pojem psychedelická zkušenost.
Název psychedelie se objevil v dopisech psychiatra H. Osmonda a spisovatele A. Huxleyho, kteří zde spojili řecká slova mysl – psyché a projev – delos.


Co je to Psychedelie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Psychedelie. Co znamená odborný pojem Psychedelie z kategorie Psychologie?

Možnost chyb vyhrazena. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Psychedelie? Pak se o tuto stránku podělte s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Psychedelie je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: význam, odborné názvosloví, význam pojmu, synonymum, odborný výraz, wiki, heslo, slovo, Psychologie, terminologie, přesný výraz, slovník, co znamená, co je to Psychedelie?, názvosloví, definice pojmu, přesný význam, lexikon


Pojem Psychedelie je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Psychedelie? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Psychedelie je stav mysli charakterizovaný velmi příjemným omámením smyslů, estetickým vytržením a tvůrčími impulsy, který je vyvolán některými drogami; např. psychedelická zkušenost.
Původ termínu je ve spojení řeckých slov psyché a delos. Termín pochází z korespondence mezi psychiatrem H. Osmondem se spisovatelem A. Huxleym.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat heslo Psychedelie ve vyhledávači Qwant

Najít termín Psychedelie ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Psychedelie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Psychedelie ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Psychedelie na Youtube

Zkusit najít pojem Psychedelie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Psychedelie například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Psychedelie? resp. jaký je přesný význam slova Psychedelie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Psychedelie, odpověď na dotaz co je to Psychedelie?. Víte např. kdo to je Michelle Pfeiffer? Znáte a víte kdo je Separatista? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Psychologie. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.