Co je to?
Definice výrazu Psychedelie. Co znamená odborný pojem Psychedelie z kategorie Psychologie?

Co je Psychedelie?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Psychedelie?

Psychedelie je označení pro určitý stav mysli. Je pro ni typické určité klamání smyslů, okouzlení krásou a uplatnění výrazných tvůrčích projevů, které je velmi příjemné. Tento stav bývá vyvolán některými druhy drog, užívá se i pojem psychedelická zkušenost.
Název psychedelie se objevil v dopisech psychiatra H. Osmonda a spisovatele A. Huxleyho, kteří zde spojili řecká slova mysl – psyché a projev – delos.


Co je to Psychedelie? Význam slova, termín, Definice výrazu Psychedelie. Co znamená odborný pojem Psychedelie z kategorie Psychologie?

Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Text napsán pro Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Psychedelie? s vašimi kamarády na sociálních sítích, jako jsou Facebook, Pinterest, síť X (dříve Twitter), Reddit apod.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Psychedelie je v sekci psychologie

Klíčová slova: odborný výraz, terminus technicus, wiki, definice pojmu, co je to Psychedelie?, heslo, informace, odborné názvosloví, pojem, názvosloví, význam pojmu, popis, význam, definice, lexikon, Psychedelie, přesný výraz, termín


Pojem Psychedelie je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Psychedelie? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Psychedelie je stav mysli charakterizovaný velmi příjemným omámením smyslů, estetickým vytržením a tvůrčími impulsy, který je vyvolán některými drogami; např. psychedelická zkušenost.
Původ termínu je ve spojení řeckých slov psyché a delos. Termín pochází z korespondence mezi psychiatrem H. Osmondem se spisovatelem A. Huxleym.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít slovo Psychedelie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Psychedelie na Google.cz

Hledat termín Psychedelie ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat pojem Psychedelie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Psychedelie na Youtube

Hledat termín Psychedelie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Psychedelie například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Psychedelie? resp. co znamená slovo Psychedelie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Psychedelie, odpověď na dotaz co je to Psychedelie?. Víte např. kdo to je Pedant? Znáte a víte kdo je Státník? Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je psychologie. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie psychologie, trojúhelník, psychedelie, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.