Co je to?
Výraz, termín, definice slova Psychedelie. Co znamená odborný pojem Psychedelie z kategorie Psychologie?

Co je to Psychedelie? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Psychedelie?

Psychedelie je označení pro určitý stav mysli. Je pro ni typické určité klamání smyslů, okouzlení krásou a uplatnění výrazných tvůrčích projevů, které je velmi příjemné. Tento stav bývá vyvolán některými druhy drog, užívá se i pojem psychedelická zkušenost.
Název psychedelie se objevil v dopisech psychiatra H. Osmonda a spisovatele A. Huxleyho, kteří zde spojili řecká slova mysl – psyché a projev – delos.


Co je to Psychedelie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Psychedelie. Co znamená odborný pojem Psychedelie z kategorie Psychologie?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Psychedelie s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Psychedelie je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: definice pojmu, význam pojmu, termín, popis, co je to Psychedelie?, názvosloví, přesný význam, wiki, terminologie, terminus technicus, pojem, slovník, Psychedelie, odborný výraz, Psychologie, definice, Psychologie, informace


Pojem Psychedelie je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Psychedelie? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Psychedelie je stav mysli charakterizovaný velmi příjemným omámením smyslů, estetickým vytržením a tvůrčími impulsy, který je vyvolán některými drogami; např. psychedelická zkušenost.
Původ termínu je ve spojení řeckých slov psyché a delos. Termín pochází z korespondence mezi psychiatrem H. Osmondem se spisovatelem A. Huxleym.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat pojem Psychedelie ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Psychedelie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Psychedelie ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Psychedelie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Psychedelie ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Psychedelie na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Psychedelie například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Psychedelie? resp. co označuje slovo Psychedelie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Psychedelie, odpověď na dotaz co je to Psychedelie?. Víte např. kdo to je Jessica Biel? Znáte a víte kdo je Narcis? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Psychedelie i v jiných kategoriích (než Psychologie). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.