Co je to?
Výraz, termín, definice slova Psychedelie. Co znamená odborný pojem Psychedelie z kategorie Psychologie?

Co je to Psychedelie? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Psychedelie

Psychedelie je označení pro určitý stav mysli. Je pro ni typické určité klamání smyslů, okouzlení krásou a uplatnění výrazných tvůrčích projevů, které je velmi příjemné. Tento stav bývá vyvolán některými druhy drog, užívá se i pojem psychedelická zkušenost.
Název psychedelie se objevil v dopisech psychiatra H. Osmonda a spisovatele A. Huxleyho, kteří zde spojili řecká slova mysl – psyché a projev – delos.


Co je to Psychedelie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Psychedelie. Co znamená odborný pojem Psychedelie z kategorie Psychologie?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Psychedelie sdílejte s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Psychedelie je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: slovník, co to je, formulace, co je to Psychedelie?, přesný význam, termín, Psychologie, význam, co znamená, význam pojmu, význam slova, odborné názvosloví, heslo, Psychologie, slovo, vysvětlení, Psychedelie, popis


Pojem Psychedelie je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Psychedelie? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Psychedelie je stav mysli charakterizovaný velmi příjemným omámením smyslů, estetickým vytržením a tvůrčími impulsy, který je vyvolán některými drogami; např. psychedelická zkušenost.
Původ termínu je ve spojení řeckých slov psyché a delos. Termín pochází z korespondence mezi psychiatrem H. Osmondem se spisovatelem A. Huxleym.

Další informační zdroje o slovu Psychedelie

Vyhledat slovo Psychedelie ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Psychedelie ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Psychedelie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Psychedelie na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Psychedelie ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Psychedelie ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Psychedelie například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Psychedelie? resp. co znamená Psychedelie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Psychedelie, odpověď na dotaz co je to Psychedelie?. Víte např. kdo to je Vojtěch Dyk? Znáte a víte kdo je Separatista? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Psychologie). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.