Co je to?
Definice výrazu, termínu Psychedelie. Co znamená odborný pojem Psychedelie z kategorie Psychologie?

Co je to Psychedelie? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Psychedelie?

Psychedelie je označení pro určitý stav mysli. Je pro ni typické určité klamání smyslů, okouzlení krásou a uplatnění výrazných tvůrčích projevů, které je velmi příjemné. Tento stav bývá vyvolán některými druhy drog, užívá se i pojem psychedelická zkušenost.
Název psychedelie se objevil v dopisech psychiatra H. Osmonda a spisovatele A. Huxleyho, kteří zde spojili řecká slova mysl – psyché a projev – delos.


Co je to Psychedelie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Psychedelie. Co znamená odborný pojem Psychedelie z kategorie Psychologie?

Chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Psychedelie patří do sekce psychologie

Klíčová slova: vysvětlení, co to je, přesný výraz, definice pojmu, slovník, slovo, co je to Psychedelie?, termín, lexikon, názvosloví, Psychedelie, co znamená, psychologie, informace, odborné názvosloví, terminus technicus, definice, odborný výraz


Pojem Psychedelie je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Psychedelie? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Psychedelie je stav mysli charakterizovaný velmi příjemným omámením smyslů, estetickým vytržením a tvůrčími impulsy, který je vyvolán některými drogami; např. psychedelická zkušenost.
Původ termínu je ve spojení řeckých slov psyché a delos. Termín pochází z korespondence mezi psychiatrem H. Osmondem se spisovatelem A. Huxleym.

Linky na další online zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Psychedelie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Psychedelie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Psychedelie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Psychedelie ve vyhledávači Qwant

Najít termín Psychedelie ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Psychedelie ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Psychedelie například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Psychedelie? resp. co vlastně znamená slovo Psychedelie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Psychedelie, odpověď na dotaz co je to Psychedelie?. Víte např. kdo to je Martin Kuba? Znáte a víte kdo je Chris Brown? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je psychologie. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.