Co je to?
Výraz, termín, definice slova Chemická kotva. Co znamená odborný pojem Chemická kotva z kategorie Technika?

Co je to Chemická kotva? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Chemická kotva

Chemická kotva je řešením pro ty případy, kdy k upevnění předmětů nelze použít šroubky nebo hmoždinky. Chemické kotvy se nazývají i chemické hmoždinky. Je to hmota, která se aplikuje do otvoru ve zdi a do které se pak umístí zvolený kotvící prvek. Pak je potřeba vyčkat, než hmota zaschne a vytvrdne.
Chemická kotva má univerzální použití. Nejčastěji se používá k zavěšení těžších předmětů na stěny nebo při ukotvení nosných konstrukcí. Jedná se o trvalé řešení, nehrozí vytržení upevňovacího spoje.


Co je to Chemická kotva? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Chemická kotva. Co znamená odborný pojem Chemická kotva z kategorie Technika?

Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Chemická kotva se nachází v kategorii technika

Klíčová slova: co to je, názvosloví, co znamená, slovo, technika, pojem, heslo, popis, informace, význam, význam pojmu, definice, slovník, Chemická kotva, definice pojmu, terminologie, odborné názvosloví, význam slova


Pojem Chemická kotva je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Chemická kotva? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Kotva, kotevní šroub, kotevní svorník jsou názvy, které označují zvláštní druh spojovacích a upevňovacích prostředků. Většinou kovová tyč, svorník nebo betonářská výztuž se závitem se připevní k podkladnímu materiálu, např. betonu, cihelnému nebo kamennému zdivu, popřípadě k rostlé hornině. Vyčnívající kovová část se závitem pak slouží jako šroub, ke kterému lze maticí připevnit požadovanou konstrukci nebo její část či předmět.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Chemická kotva ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Chemická kotva ve Wikizdrojích

Najít výraz Chemická kotva ve fulltextu Seznam.cz

Hledat frázi Chemická kotva ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Chemická kotva ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Chemická kotva ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Chemická kotva například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Nyní již víte co znamená slovo Chemická kotva? resp. jaká je definice termínu Chemická kotva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chemická kotva, odpověď na dotaz co je to Chemická kotva?. Víte např. kdo to je Štěpán Malát? Znáte a víte kdo je Michail Gorbačov? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než technika). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.