Co je to?
Výraz, termín, definice slova Chemická kotva. Co znamená odborný pojem Chemická kotva z kategorie Technika?

Co je to Chemická kotva? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Chemická kotva

Chemická kotva je řešením pro ty případy, kdy k upevnění předmětů nelze použít šroubky nebo hmoždinky. Chemické kotvy se nazývají i chemické hmoždinky. Je to hmota, která se aplikuje do otvoru ve zdi a do které se pak umístí zvolený kotvící prvek. Pak je potřeba vyčkat, než hmota zaschne a vytvrdne.
Chemická kotva má univerzální použití. Nejčastěji se používá k zavěšení těžších předmětů na stěny nebo při ukotvení nosných konstrukcí. Jedná se o trvalé řešení, nehrozí vytržení upevňovacího spoje.


Co je to Chemická kotva? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Chemická kotva. Co znamená odborný pojem Chemická kotva z kategorie Technika?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Chemická kotva) můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Chemická kotva patří do kategorie technika

Klíčová slova: pojem, slovník, přesný význam, lexikon, terminus technicus, technika, vysvětlení, význam pojmu, heslo, informace, přesný výraz, názvosloví, wiki, termín, význam, formulace, co znamená, definice pojmu


Pojem Chemická kotva je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Chemická kotva? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Kotva, kotevní šroub, kotevní svorník jsou názvy, které označují zvláštní druh spojovacích a upevňovacích prostředků. Většinou kovová tyč, svorník nebo betonářská výztuž se závitem se připevní k podkladnímu materiálu, např. betonu, cihelnému nebo kamennému zdivu, popřípadě k rostlé hornině. Vyčnívající kovová část se závitem pak slouží jako šroub, ke kterému lze maticí připevnit požadovanou konstrukci nebo její část či předmět.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít termín Chemická kotva ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Chemická kotva na Google.cz

Najít pojem Chemická kotva ve Wikizdrojích

Hledat termín Chemická kotva ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Chemická kotva ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Chemická kotva na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Chemická kotva například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Nyní již víte co znamená slovo Chemická kotva? resp. co znamená Chemická kotva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chemická kotva, odpověď na dotaz co je to Chemická kotva?. Víte např. kdo to je Martina Sáblíková? Znáte a víte kdo je Puntičkář? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Chemická kotva v jiné sekci než technika. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.