Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Chemická kotva. Co znamená pojem Chemická kotva z kategorie Technika?

Co to je Chemická kotva? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Chemická kotva?

Chemická kotva je řešením pro ty případy, kdy k upevnění předmětů nelze použít šroubky nebo hmoždinky. Chemické kotvy se nazývají i chemické hmoždinky. Je to hmota, která se aplikuje do otvoru ve zdi a do které se pak umístí zvolený kotvící prvek. Pak je potřeba vyčkat, než hmota zaschne a vytvrdne.
Chemická kotva má univerzální použití. Nejčastěji se používá k zavěšení těžších předmětů na stěny nebo při ukotvení nosných konstrukcí. Jedná se o trvalé řešení, nehrozí vytržení upevňovacího spoje.


Co je to Chemická kotva? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Chemická kotva. Co znamená pojem Chemická kotva z kategorie Technika?

Texty mohou obsahovat chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Chemická kotva? se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Chemická kotva je v sekci Technika

Klíčová slova: synonymum, terminologie, Technika, Technika, co je to Chemická kotva?, slovník, definice pojmu, význam pojmu, Chemická kotva, pojem, názvosloví, wiki, lexikon, termín, slovo, význam, formulace, definice


Pojem Chemická kotva je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Chemická kotva? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kotva, kotevní šroub, kotevní svorník jsou názvy, které označují zvláštní druh spojovacích a upevňovacích prostředků. Většinou kovová tyč, svorník nebo betonářská výztuž se závitem se připevní k podkladnímu materiálu, např. betonu, cihelnému nebo kamennému zdivu, popřípadě k rostlé hornině. Vyčnívající kovová část se závitem pak slouží jako šroub, ke kterému lze maticí připevnit požadovanou konstrukci nebo její část či předmět.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít termín Chemická kotva ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Chemická kotva ve Wikislovníku

Hledat pojem Chemická kotva ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Chemická kotva ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Chemická kotva ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Chemická kotva ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Chemická kotva například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Chemická kotva? resp. co je to Chemická kotva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chemická kotva, odpověď na dotaz co je to Chemická kotva?. Víte např. kdo to je Podčlověk? Znáte a víte kdo je Vědátor? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Technika). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.