Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Chemická kotva. Co znamená pojem Chemická kotva z kategorie Technika?

Co to je Chemická kotva? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Chemická kotva?

Chemická kotva je řešením pro ty případy, kdy k upevnění předmětů nelze použít šroubky nebo hmoždinky. Chemické kotvy se nazývají i chemické hmoždinky. Je to hmota, která se aplikuje do otvoru ve zdi a do které se pak umístí zvolený kotvící prvek. Pak je potřeba vyčkat, než hmota zaschne a vytvrdne.
Chemická kotva má univerzální použití. Nejčastěji se používá k zavěšení těžších předmětů na stěny nebo při ukotvení nosných konstrukcí. Jedná se o trvalé řešení, nehrozí vytržení upevňovacího spoje.


Co je to Chemická kotva? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Chemická kotva. Co znamená pojem Chemická kotva z kategorie Technika?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Chemická kotva patří do kategorie Technika

Klíčová slova: Chemická kotva, co je to Chemická kotva?, lexikon, odborné názvosloví, vysvětlení, terminus technicus, terminologie, význam slova, pojem, Technika, definice pojmu, odborný výraz, synonymum, termín, popis, co to je, názvosloví, slovník


Pojem Chemická kotva je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Chemická kotva? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kotva, kotevní šroub, kotevní svorník jsou názvy, které označují zvláštní druh spojovacích a upevňovacích prostředků. Většinou kovová tyč, svorník nebo betonářská výztuž se závitem se připevní k podkladnímu materiálu, např. betonu, cihelnému nebo kamennému zdivu, popřípadě k rostlé hornině. Vyčnívající kovová část se závitem pak slouží jako šroub, ke kterému lze maticí připevnit požadovanou konstrukci nebo její část či předmět.

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat termín Chemická kotva ve vyhledávači Yandex

Najít termín Chemická kotva ve Wikizdrojích

Hledat slovo Chemická kotva na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Chemická kotva ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Chemická kotva ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Chemická kotva na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Chemická kotva například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Chemická kotva? resp. jaká je definice termínu Chemická kotva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chemická kotva, odpověď na dotaz co je to Chemická kotva?. Víte např. kdo to je Zahradní architekt? Znáte a víte kdo je Vědátor? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Technika. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.