Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Chemická kotva. Co znamená pojem Chemická kotva z kategorie Technika?

Co to je Chemická kotva? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Chemická kotva?

Chemická kotva je řešením pro ty případy, kdy k upevnění předmětů nelze použít šroubky nebo hmoždinky. Chemické kotvy se nazývají i chemické hmoždinky. Je to hmota, která se aplikuje do otvoru ve zdi a do které se pak umístí zvolený kotvící prvek. Pak je potřeba vyčkat, než hmota zaschne a vytvrdne.
Chemická kotva má univerzální použití. Nejčastěji se používá k zavěšení těžších předmětů na stěny nebo při ukotvení nosných konstrukcí. Jedná se o trvalé řešení, nehrozí vytržení upevňovacího spoje.


Co je to Chemická kotva? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Chemická kotva. Co znamená pojem Chemická kotva z kategorie Technika?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Chemická kotva sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Chemická kotva patří do sekce Technika

Klíčová slova: slovo, přesný výraz, Chemická kotva, odborný výraz, terminologie, formulace, synonymum, lexikon, co znamená, terminus technicus, termín, význam pojmu, wiki, definice, přesný význam, Technika, informace, vysvětlení


Pojem Chemická kotva je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Chemická kotva dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Kotva, kotevní šroub, kotevní svorník jsou názvy, které označují zvláštní druh spojovacích a upevňovacích prostředků. Většinou kovová tyč, svorník nebo betonářská výztuž se závitem se připevní k podkladnímu materiálu, např. betonu, cihelnému nebo kamennému zdivu, popřípadě k rostlé hornině. Vyčnívající kovová část se závitem pak slouží jako šroub, ke kterému lze maticí připevnit požadovanou konstrukci nebo její část či předmět.

Hledejte pojem Chemická kotva v následujících vyhledávačích

Hledat videa s názvem Chemická kotva na Youtube

Hledat termín Chemická kotva ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Chemická kotva ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Chemická kotva ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Chemická kotva ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Chemická kotva na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Chemická kotva například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Chemická kotva? resp. co vlastně znamená slovo Chemická kotva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chemická kotva, odpověď na dotaz co je to Chemická kotva?. Víte např. kdo to je Derviš? Znáte a víte kdo je Hysterka? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Chemická kotva v jiné sekci než Technika. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.