Co je to?
Výraz, termín, definice slova Chemická kotva. Co znamená odborný pojem Chemická kotva z kategorie Technika?

Co je to Chemická kotva? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Chemická kotva

Chemická kotva je řešením pro ty případy, kdy k upevnění předmětů nelze použít šroubky nebo hmoždinky. Chemické kotvy se nazývají i chemické hmoždinky. Je to hmota, která se aplikuje do otvoru ve zdi a do které se pak umístí zvolený kotvící prvek. Pak je potřeba vyčkat, než hmota zaschne a vytvrdne.
Chemická kotva má univerzální použití. Nejčastěji se používá k zavěšení těžších předmětů na stěny nebo při ukotvení nosných konstrukcí. Jedná se o trvalé řešení, nehrozí vytržení upevňovacího spoje.


Co je to Chemická kotva? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Chemická kotva. Co znamená odborný pojem Chemická kotva z kategorie Technika?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Chemická kotva? s vašimi přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Chemická kotva je v sekci technika

Klíčová slova: přesný výraz, formulace, vysvětlení, technika, popis, co znamená, informace, odborný výraz, slovo, terminus technicus, význam slova, názvosloví, definice pojmu, slovník, definice, pojem, význam, termín


Pojem Chemická kotva je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Chemická kotva?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kotva, kotevní šroub, kotevní svorník jsou názvy, které označují zvláštní druh spojovacích a upevňovacích prostředků. Většinou kovová tyč, svorník nebo betonářská výztuž se závitem se připevní k podkladnímu materiálu, např. betonu, cihelnému nebo kamennému zdivu, popřípadě k rostlé hornině. Vyčnívající kovová část se závitem pak slouží jako šroub, ke kterému lze maticí připevnit požadovanou konstrukci nebo její část či předmět.

Další informační zdroje

Hledat heslo Chemická kotva ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Chemická kotva ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Chemická kotva na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Chemická kotva ve Wikimedia Commons

Najít výraz Chemická kotva na Google.cz

Najít termín Chemická kotva ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Chemická kotva například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Chemická kotva? resp. co je to Chemická kotva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chemická kotva, odpověď na dotaz co je to Chemická kotva?. Víte např. kdo to je Abstinent? Znáte a víte kdo je Štětka? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než technika). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.