Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Chemická kotva. Co znamená pojem Chemická kotva z kategorie Technika?

Co to je Chemická kotva? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Chemická kotva?

Chemická kotva je řešením pro ty případy, kdy k upevnění předmětů nelze použít šroubky nebo hmoždinky. Chemické kotvy se nazývají i chemické hmoždinky. Je to hmota, která se aplikuje do otvoru ve zdi a do které se pak umístí zvolený kotvící prvek. Pak je potřeba vyčkat, než hmota zaschne a vytvrdne.
Chemická kotva má univerzální použití. Nejčastěji se používá k zavěšení těžších předmětů na stěny nebo při ukotvení nosných konstrukcí. Jedná se o trvalé řešení, nehrozí vytržení upevňovacího spoje.


Co je to Chemická kotva? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Chemická kotva. Co znamená pojem Chemická kotva z kategorie Technika?

Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Chemická kotva je v kategorii Technika

Klíčová slova: heslo, co to je, vysvětlení, odborný výraz, přesný význam, termín, terminus technicus, odborné názvosloví, popis, informace, lexikon, co znamená, terminologie, význam pojmu, definice, pojem, Chemická kotva, formulace


Pojem Chemická kotva je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Chemická kotva? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Kotva, kotevní šroub, kotevní svorník jsou názvy, které označují zvláštní druh spojovacích a upevňovacích prostředků. Většinou kovová tyč, svorník nebo betonářská výztuž se závitem se připevní k podkladnímu materiálu, např. betonu, cihelnému nebo kamennému zdivu, popřípadě k rostlé hornině. Vyčnívající kovová část se závitem pak slouží jako šroub, ke kterému lze maticí připevnit požadovanou konstrukci nebo její část či předmět.

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat pojem Chemická kotva ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Chemická kotva ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Chemická kotva ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Chemická kotva ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Chemická kotva na Google.cz

Hledat heslo Chemická kotva ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Chemická kotva například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Chemická kotva? resp. co vlastně znamená slovo Chemická kotva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chemická kotva, odpověď na dotaz co je to Chemická kotva?. Víte např. kdo to je Praotec Čech? Znáte a víte kdo je Filcka? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Technika U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.