Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Chemická kotva. Co znamená pojem Chemická kotva z kategorie Technika?

Co je Chemická kotva? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Chemická kotva?

Chemická kotva je řešením pro ty případy, kdy k upevnění předmětů nelze použít šroubky nebo hmoždinky. Chemické kotvy se nazývají i chemické hmoždinky. Je to hmota, která se aplikuje do otvoru ve zdi a do které se pak umístí zvolený kotvící prvek. Pak je potřeba vyčkat, než hmota zaschne a vytvrdne.
Chemická kotva má univerzální použití. Nejčastěji se používá k zavěšení těžších předmětů na stěny nebo při ukotvení nosných konstrukcí. Jedná se o trvalé řešení, nehrozí vytržení upevňovacího spoje.


Co je to Chemická kotva? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Chemická kotva. Co znamená pojem Chemická kotva z kategorie Technika?

Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Chemická kotva? Potom se o definici podělte se známými na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Chemická kotva se nachází v kategorii technika

Klíčová slova: technika, pojem, slovo, definice pojmu, význam, co znamená, odborné názvosloví, odborný výraz, význam pojmu, co to je, vysvětlení, názvosloví, terminus technicus, formulace, přesný výraz, popis, přesný význam, co je to Chemická kotva?


Pojem Chemická kotva je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Chemická kotva? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kotva, kotevní šroub, kotevní svorník jsou názvy, které označují zvláštní druh spojovacích a upevňovacích prostředků. Většinou kovová tyč, svorník nebo betonářská výztuž se závitem se připevní k podkladnímu materiálu, např. betonu, cihelnému nebo kamennému zdivu, popřípadě k rostlé hornině. Vyčnívající kovová část se závitem pak slouží jako šroub, ke kterému lze maticí připevnit požadovanou konstrukci nebo její část či předmět.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat heslo Chemická kotva ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Chemická kotva ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Chemická kotva ve vyhledávači Yahoo

Najít pojem Chemická kotva ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Chemická kotva ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Chemická kotva ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Chemická kotva například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Teď už víte co znamená slovo Chemická kotva? resp. co to je Chemická kotva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chemická kotva, odpověď na dotaz co je to Chemická kotva?. Víte např. kdo to je Alibista? Znáte a víte kdo je Globální prediktor? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v technika. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.