Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Harissa. Co znamená pojem Harissa z kategorie Jídlo?

Co to je Harissa? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Harissa

Harissa je název ostré pasty pocházející z Tuniska, bez které není možno připravit například typická jídla severní Afriky. Obsahuje chilli papričky, koriandr, římský kmín, česnek, sůl a olivový olej. Různé recepty na její přípravu mohou obsahovat i další přísady. Kořeněná pasta se hodí do mnoha pikantních receptů. Dá se použít k masu i zelenině, do polévek, na brambory nebo třeba ke kuskusu. Ochutí jak teplá, tak studená jídla a dodá říz letnímu grilování. Hotovou harissu prodávají specializované obchody nebo velké supermarkety, lze ji sehnat i jako suchou směs, nebo si ji můžete připravit sami doma. Pokud je uložena v lednici, vydrží poměrně dlouhou dobu.


Co je to Harissa? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Harissa. Co znamená pojem Harissa z kategorie Jídlo?

Texty mohou obsahovat chyby. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Harissa? Pak se o ní podělte s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Harissa patří do sekce Jídlo

Klíčová slova: termín, definice, odborný výraz, co je to Harissa?, Jídlo, lexikon, význam slova, přesný výraz, co znamená, heslo, Jídlo, význam, informace, synonymum, slovník, definice pojmu, slovo, názvosloví


Pojem Harissa je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Harissa dozvíte následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Harissa (někdy psáno jako harísa) je druh ostré kořenící směsi. Pochází z Tuniska a je oblíbena i v Alžírsku, Maroku a na Blízkém východě. V severní Africe (v zemích Maghrebu) se používá téměř ke všem jídlům. Jako stolní koření se dosti podobá indonéské sambale.
Harissa obsahuje chilli papričky, česnek, koriandr, kumin (římský kmín), papriku, sůl (5%) a olivový olej. Vyrábí se smícháním těchto ingrediencí do hustoty pasty. Koření se používá k přípravě originálních omáček k dušené zelenině, masu a pod.
Harissa se používá všude tam, kde se dá použít chilli tj. k přiostření pokrmů, do gulášů, polévek, na „čínu“, při grilování a pečení masa a ryb a pod. Tradičně se podává s kuskusem nebo v aromatických polévkách a k dušeným pokrmům.
Harissa se prodává zavařená ve skleničkách jak na trzích v Maghrebu a na Blízkém východě, tak v Evropě.

Směs Harissa

Tuniská ostrá kořenící pasta harissa. Autor: Pixi0815, zdroj: Pixabay
Tuniská ostrá kořenící pasta harissa. Autor: Pixi0815, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací o slovu Harissa

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Harissa ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Harissa ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Harissa ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Harissa ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Harissa ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Harissa ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Harissa například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Harissa? resp. co je to Harissa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Harissa, odpověď na dotaz co je to Harissa?. Víte např. kdo to je Conchita Wurst? Znáte a víte kdo je Al Pacino? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Jídlo). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.