Co je to?
Výraz, termín, definice slova Harissa. Co znamená odborný pojem Harissa z kategorie Jídlo?

Co je to Harissa? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Harissa

Harissa je název ostré pasty pocházející z Tuniska, bez které není možno připravit například typická jídla severní Afriky. Obsahuje chilli papričky, koriandr, římský kmín, česnek, sůl a olivový olej. Různé recepty na její přípravu mohou obsahovat i další přísady. Kořeněná pasta se hodí do mnoha pikantních receptů. Dá se použít k masu i zelenině, do polévek, na brambory nebo třeba ke kuskusu. Ochutí jak teplá, tak studená jídla a dodá říz letnímu grilování. Hotovou harissu prodávají specializované obchody nebo velké supermarkety, lze ji sehnat i jako suchou směs, nebo si ji můžete připravit sami doma. Pokud je uložena v lednici, vydrží poměrně dlouhou dobu.


Co je to Harissa? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Harissa. Co znamená odborný pojem Harissa z kategorie Jídlo?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Harissa doporučujeme sdílet s kolegy na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Harissa se nachází v sekci jídlo

Klíčová slova: terminus technicus, přesný výraz, co je to Harissa?, přesný význam, lexikon, synonymum, jídlo, co to je, termín, definice pojmu, terminologie, heslo, slovo, význam, pojem, odborný výraz, co znamená, význam slova


Pojem Harissa je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Harissa?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Harissa (někdy psáno jako harísa) je druh ostré kořenící směsi. Pochází z Tuniska a je oblíbena i v Alžírsku, Maroku a na Blízkém východě. V severní Africe (v zemích Maghrebu) se používá téměř ke všem jídlům. Jako stolní koření se dosti podobá indonéské sambale.
Harissa obsahuje chilli papričky, česnek, koriandr, kumin (římský kmín), papriku, sůl (5%) a olivový olej. Vyrábí se smícháním těchto ingrediencí do hustoty pasty. Koření se používá k přípravě originálních omáček k dušené zelenině, masu a pod.
Harissa se používá všude tam, kde se dá použít chilli tj. k přiostření pokrmů, do gulášů, polévek, na „čínu“, při grilování a pečení masa a ryb a pod. Tradičně se podává s kuskusem nebo v aromatických polévkách a k dušeným pokrmům.
Harissa se prodává zavařená ve skleničkách jak na trzích v Maghrebu a na Blízkém východě, tak v Evropě.

Směs Harissa

Tuniská ostrá kořenící pasta harissa. Autor: Pixi0815, zdroj: Pixabay
Tuniská ostrá kořenící pasta harissa. Autor: Pixi0815, zdroj: Pixabay


Více informací o slovu Harissa doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít výraz Harissa ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Harissa ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Harissa ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Harissa ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Harissa ve Wikislovníku

Hledat slovo Harissa ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Harissa například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Harissa? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Harissa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Harissa, odpověď na dotaz co je to Harissa?. Víte např. kdo to je Beduín? Znáte a víte kdo je Technolog? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je jídlo. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.