Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Harissa. Co znamená pojem Harissa z kategorie Jídlo?

Co to je Harissa? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Harissa

Harissa je název ostré pasty pocházející z Tuniska, bez které není možno připravit například typická jídla severní Afriky. Obsahuje chilli papričky, koriandr, římský kmín, česnek, sůl a olivový olej. Různé recepty na její přípravu mohou obsahovat i další přísady. Kořeněná pasta se hodí do mnoha pikantních receptů. Dá se použít k masu i zelenině, do polévek, na brambory nebo třeba ke kuskusu. Ochutí jak teplá, tak studená jídla a dodá říz letnímu grilování. Hotovou harissu prodávají specializované obchody nebo velké supermarkety, lze ji sehnat i jako suchou směs, nebo si ji můžete připravit sami doma. Pokud je uložena v lednici, vydrží poměrně dlouhou dobu.


Co je to Harissa? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Harissa. Co znamená pojem Harissa z kategorie Jídlo?

Možnost chyb vyhrazena. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Harissa se nachází v kategorii Jídlo

Klíčová slova: definice, wiki, Jídlo, slovník, vysvětlení, význam pojmu, terminus technicus, přesný výraz, termín, co znamená, terminologie, informace, Jídlo, Harissa, odborné názvosloví, slovo, co to je, názvosloví


Pojem Harissa je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Harissa dozvíte následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Harissa (někdy psáno jako harísa) je druh ostré kořenící směsi. Pochází z Tuniska a je oblíbena i v Alžírsku, Maroku a na Blízkém východě. V severní Africe (v zemích Maghrebu) se používá téměř ke všem jídlům. Jako stolní koření se dosti podobá indonéské sambale.
Harissa obsahuje chilli papričky, česnek, koriandr, kumin (římský kmín), papriku, sůl (5%) a olivový olej. Vyrábí se smícháním těchto ingrediencí do hustoty pasty. Koření se používá k přípravě originálních omáček k dušené zelenině, masu a pod.
Harissa se používá všude tam, kde se dá použít chilli tj. k přiostření pokrmů, do gulášů, polévek, na „čínu“, při grilování a pečení masa a ryb a pod. Tradičně se podává s kuskusem nebo v aromatických polévkách a k dušeným pokrmům.
Harissa se prodává zavařená ve skleničkách jak na trzích v Maghrebu a na Blízkém východě, tak v Evropě.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat slovo Harissa ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Harissa ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Harissa ve Wikislovníku

Najít pojem Harissa na Google.cz

Zkusit najít termín Harissa ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Harissa na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Harissa například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Harissa? resp. co se skrývá pod slovem Harissa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Harissa, odpověď na dotaz co je to Harissa?. Víte např. kdo to je Zbyněk Drda? Znáte a víte kdo je Al Pacino? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Jídlo. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.