Co je to?
Odborný výraz, definice slova Harissa. Co znamená pojem Harissa z kategorie Jídlo?

Co je Harissa?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Harissa?

Harissa je název ostré pasty pocházející z Tuniska, bez které není možno připravit například typická jídla severní Afriky. Obsahuje chilli papričky, koriandr, římský kmín, česnek, sůl a olivový olej. Různé recepty na její přípravu mohou obsahovat i další přísady. Kořeněná pasta se hodí do mnoha pikantních receptů. Dá se použít k masu i zelenině, do polévek, na brambory nebo třeba ke kuskusu. Ochutí jak teplá, tak studená jídla a dodá říz letnímu grilování. Hotovou harissu prodávají specializované obchody nebo velké supermarkety, lze ji sehnat i jako suchou směs, nebo si ji můžete připravit sami doma. Pokud je uložena v lednici, vydrží poměrně dlouhou dobu.


Co je to Harissa? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Harissa. Co znamená pojem Harissa z kategorie Jídlo?

Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Harissa s vašimi známými a kamarády na společených (komunitních, sociálních) webech jako je Facebook, Reddit, síť X (Twitter) nebo Pinterest.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Harissa se nachází v sekci jídlo

Klíčová slova: slovo, co to je, wiki, jídlo, odborné názvosloví, terminus technicus, synonymum, definice, jídlo, terminologie, Harissa, termín, co znamená, odborný výraz, slovník, informace, přesný výraz, význam pojmu


Pojem Harissa je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Harissa dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Harissa (někdy psáno jako harísa) je druh ostré kořenící směsi. Pochází z Tuniska a je oblíbena i v Alžírsku, Maroku a na Blízkém východě. V severní Africe (v zemích Maghrebu) se používá téměř ke všem jídlům. Jako stolní koření se dosti podobá indonéské sambale.
Harissa obsahuje chilli papričky, česnek, koriandr, kumin (římský kmín), papriku, sůl (5%) a olivový olej. Vyrábí se smícháním těchto ingrediencí do hustoty pasty. Koření se používá k přípravě originálních omáček k dušené zelenině, masu a pod.
Harissa se používá všude tam, kde se dá použít chilli tj. k přiostření pokrmů, do gulášů, polévek, na „čínu“, při grilování a pečení masa a ryb a pod. Tradičně se podává s kuskusem nebo v aromatických polévkách a k dušeným pokrmům.
Harissa se prodává zavařená ve skleničkách jak na trzích v Maghrebu a na Blízkém východě, tak v Evropě.

Směs Harissa

Tuniská ostrá kořenící pasta harissa. Autor: Pixi0815, zdroj: Pixabay
Tuniská ostrá kořenící pasta harissa. Autor: Pixi0815, zdroj: Pixabay


Hledejte pojem Harissa v následujících vyhledávačích

Vyhledat výraz Harissa ve Wikislovníku

Hledat pojem Harissa ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít frázi Harissa na Google obrázcích

Zkusit najít výraz Harissa ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Harissa ve Wikimedia Commons

Najít pojem Harissa ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Harissa například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Teď už znáte odpověď na otázku co znamená Harissa? resp. co se skrývá pod slovem Harissa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Harissa, odpověď na dotaz co je to Harissa?. Víte např. kdo to je Mikuláš Karlík? Znáte a víte kdo je Seřizovač CNC? Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než jídlo. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.