Co je to?
Odborný výraz, definice slova Harissa. Co znamená slovo Harissa z kategorie Jídlo?

Co je Harissa? Definice pojmu

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Harissa?

Harissa je název ostré pasty pocházející z Tuniska, bez které není možno připravit například typická jídla severní Afriky. Obsahuje chilli papričky, koriandr, římský kmín, česnek, sůl a olivový olej. Různé recepty na její přípravu mohou obsahovat i další přísady. Kořeněná pasta se hodí do mnoha pikantních receptů. Dá se použít k masu i zelenině, do polévek, na brambory nebo třeba ke kuskusu. Ochutí jak teplá, tak studená jídla a dodá říz letnímu grilování. Hotovou harissu prodávají specializované obchody nebo velké supermarkety, lze ji sehnat i jako suchou směs, nebo si ji můžete připravit sami doma. Pokud je uložena v lednici, vydrží poměrně dlouhou dobu.


Co je to Harissa? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Harissa. Co znamená slovo Harissa z kategorie Jídlo?

Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s blízkými na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Harissa patří do kategorie jídlo

Klíčová slova: termín, odborný výraz, význam slova, popis, lexikon, definice, slovník, pojem, názvosloví, slovo, co to je, význam, co znamená, jídlo, synonymum, wiki, jídlo, informace


Pojem Harissa je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Harissa?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Harissa (někdy psáno jako harísa) je druh ostré kořenící směsi. Pochází z Tuniska a je oblíbena i v Alžírsku, Maroku a na Blízkém východě. V severní Africe (v zemích Maghrebu) se používá téměř ke všem jídlům. Jako stolní koření se dosti podobá indonéské sambale.
Harissa obsahuje chilli papričky, česnek, koriandr, kumin (římský kmín), papriku, sůl (5%) a olivový olej. Vyrábí se smícháním těchto ingrediencí do hustoty pasty. Koření se používá k přípravě originálních omáček k dušené zelenině, masu a pod.
Harissa se používá všude tam, kde se dá použít chilli tj. k přiostření pokrmů, do gulášů, polévek, na „čínu“, při grilování a pečení masa a ryb a pod. Tradičně se podává s kuskusem nebo v aromatických polévkách a k dušeným pokrmům.
Harissa se prodává zavařená ve skleničkách jak na trzích v Maghrebu a na Blízkém východě, tak v Evropě.

Směs Harissa

Tuniská ostrá kořenící pasta harissa. Autor: Pixi0815, zdroj: Pixabay
Tuniská ostrá kořenící pasta harissa. Autor: Pixi0815, zdroj: Pixabay


Pro další informace o termínu Harissa zkuste tyto odkazy

Zkusit najít Harissa ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Harissa ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Harissa ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Harissa ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Harissa ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Harissa ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Harissa například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Harissa? resp. co znamená Harissa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Harissa, odpověď na dotaz co je to Harissa?. Víte např. kdo to je Dana Batulková? Znáte a víte kdo je Skladník? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Můžete se proto pokusit najít heslo Harissa i v jiné sekci než v jídlo. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.