Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Harissa. Co znamená pojem Harissa z kategorie Jídlo?

Co to je Harissa? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Harissa?

Harissa je název ostré pasty pocházející z Tuniska, bez které není možno připravit například typická jídla severní Afriky. Obsahuje chilli papričky, koriandr, římský kmín, česnek, sůl a olivový olej. Různé recepty na její přípravu mohou obsahovat i další přísady. Kořeněná pasta se hodí do mnoha pikantních receptů. Dá se použít k masu i zelenině, do polévek, na brambory nebo třeba ke kuskusu. Ochutí jak teplá, tak studená jídla a dodá říz letnímu grilování. Hotovou harissu prodávají specializované obchody nebo velké supermarkety, lze ji sehnat i jako suchou směs, nebo si ji můžete připravit sami doma. Pokud je uložena v lednici, vydrží poměrně dlouhou dobu.


Co je to Harissa? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Harissa. Co znamená pojem Harissa z kategorie Jídlo?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Harissa se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: význam pojmu, přesný výraz, heslo, Jídlo, pojem, názvosloví, co znamená, Harissa, formulace, slovo, Jídlo, terminologie, slovník, popis, co to je, informace, vysvětlení, wiki


Pojem Harissa je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Harissa? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Harissa (někdy psáno jako harísa) je druh ostré kořenící směsi. Pochází z Tuniska a je oblíbena i v Alžírsku, Maroku a na Blízkém východě. V severní Africe (v zemích Maghrebu) se používá téměř ke všem jídlům. Jako stolní koření se dosti podobá indonéské sambale.
Harissa obsahuje chilli papričky, česnek, koriandr, kumin (římský kmín), papriku, sůl (5%) a olivový olej. Vyrábí se smícháním těchto ingrediencí do hustoty pasty. Koření se používá k přípravě originálních omáček k dušené zelenině, masu a pod.
Harissa se používá všude tam, kde se dá použít chilli tj. k přiostření pokrmů, do gulášů, polévek, na „čínu“, při grilování a pečení masa a ryb a pod. Tradičně se podává s kuskusem nebo v aromatických polévkách a k dušeným pokrmům.
Harissa se prodává zavařená ve skleničkách jak na trzích v Maghrebu a na Blízkém východě, tak v Evropě.

Směs Harissa

Tuniská ostrá kořenící pasta harissa. Autor: Pixi0815, zdroj: Pixabay
Tuniská ostrá kořenící pasta harissa. Autor: Pixi0815, zdroj: Pixabay


Linky na další online zdroje

Najít termín Harissa ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Harissa ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Harissa ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Harissa na Youtube

Zkusit najít termín Harissa ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Harissa ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Harissa například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Harissa? resp. co vlastně znamená slovo Harissa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Harissa, odpověď na dotaz co je to Harissa?. Víte např. kdo to je Patolízal? Znáte a víte kdo je Tlumočník? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Jídlo Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.