Co je to?
Definice výrazu Adherence. Co znamená odborný pojem Adherence z kategorie Lékařství?

Co to je Adherence? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Adherence

Adherence je přístup pacienta k léčbě, kdy se pacient řídí radami zdravotníků a snaží se dozvědět více o svém onemocnění, chová se aktivně a ptá se. Tím se zvyšuje účinnost léků i terapie.
Adherence je jednou z podmínek úspěšného léčení. Lze ji zvyšovat motivací pacientů, řádným poučení o nutnosti dodržovat stanovený léčebný režim a objasněním případných následků neadherentního chování pacienta.


Co je to Adherence? Význam slova, termín, Definice výrazu Adherence. Co znamená odborný pojem Adherence z kategorie Lékařství?

Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Adherence patří do kategorie Lékařství

Klíčová slova: přesný výraz, Lékařství, Adherence, Lékařství, synonymum, odborné názvosloví, pojem, co to je, popis, definice, definice pojmu, slovník, terminologie, odborný výraz, význam slova, co je to Adherence?, co znamená, formulace


Pojem Adherence je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Adherence ve Wikimedia Commons

Najít heslo Adherence ve vyhledávači Yandex

Najít termín Adherence ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Adherence ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Adherence ve Wikipedii

Najít výraz Adherence na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Adherence například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Adherence? resp. jaký je přesný význam slova Adherence? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Adherence, odpověď na dotaz co je to Adherence?. Víte např. kdo to je Karel Janeček? Znáte a víte kdo je Levoboček? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Adherence i v jiných kategoriích (než Lékařství). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.