Co je to?
Výraz, termín, definice slova Blog. Co znamená odborný pojem Blog z kategorie Internet?

Co je to Blog? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Blog?

Blog je typem webové aplikace. Obsahuje příspěvky svého autora a editora (většinou se jedná o jednu osobu, ale blog může sloužit i skupině přátel nebo celé komunitě) na jedné webové stránce. Tento autor bývá označován jako blogger.
Příspěvky se mohou zobrazovat různým způsobem, nejčastější je řazení chronologické. Blogy zahrnují široké spektrum obsahu – jak osobní deníčky, tak oficiální zpravodajství. U některých blogů je možno příspěvky komentovat, do jiných není možno zasahovat.


Co je to Blog? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Blog. Co znamená odborný pojem Blog z kategorie Internet?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Blog doporučujeme sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Blog se nachází v sekci internet

Klíčová slova: heslo, přesný význam, lexikon, slovo, definice pojmu, význam, co to je, formulace, terminus technicus, internet, odborný výraz, Blog, slovník, co je to Blog?, význam pojmu, vysvětlení, pojem, význam slova


Pojem Blog je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Blog píše následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Blog je webová aplikace obsahující příspěvky většinou jednoho editora na jedné webové stránce. Nejčastěji, nikoli však nezbytně, bývají zobrazovány v obráceném chronologickém pořadí, (tj. nejnovější nahoře). Autor se nazývá blogger (někteří Češi píší pouze jedno g), veškeré blogy a jejich vzájemné vztahy blogosféra.
Slovo „blog“ vzniklo stažením anglického „web log“, což v češtině zhruba znamená „webový zápisník“, a zkrácením slova „weblog“.

Jiné zdroje informací o pojmu Blog

Hledat pojem Blog ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Blog ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Blog ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Blog ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Blog ve Wikislovníku

Najít heslo Blog na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Blog například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Blog? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Blog? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Blog, odpověď na dotaz co je to Blog?. Víte např. kdo to je Teenager? Znáte a víte kdo je Dramaturg? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než internet). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.