Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Blog. Co znamená pojem Blog z kategorie Internet?

Co to je Blog? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Blog

Blog je typem webové aplikace. Obsahuje příspěvky svého autora a editora (většinou se jedná o jednu osobu, ale blog může sloužit i skupině přátel nebo celé komunitě) na jedné webové stránce. Tento autor bývá označován jako blogger.
Příspěvky se mohou zobrazovat různým způsobem, nejčastější je řazení chronologické. Blogy zahrnují široké spektrum obsahu – jak osobní deníčky, tak oficiální zpravodajství. U některých blogů je možno příspěvky komentovat, do jiných není možno zasahovat.


Co je to Blog? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Blog. Co znamená pojem Blog z kategorie Internet?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Blog s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Blog se nachází v kategorii Internet

Klíčová slova: slovník, Internet, význam pojmu, heslo, informace, termín, co znamená, Internet, wiki, synonymum, význam slova, definice pojmu, odborné názvosloví, terminus technicus, přesný výraz, definice, vysvětlení, co to je


Pojem Blog je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Co označuje termín Blog? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Blog je webová aplikace obsahující příspěvky většinou jednoho editora na jedné webové stránce. Nejčastěji, nikoli však nezbytně, bývají zobrazovány v obráceném chronologickém pořadí, (tj. nejnovější nahoře). Autor se nazývá blogger (někteří Češi píší pouze jedno g), veškeré blogy a jejich vzájemné vztahy blogosféra.
Slovo „blog“ vzniklo stažením anglického „web log“, což v češtině zhruba znamená „webový zápisník“, a zkrácením slova „weblog“.

Odkazy na jiné weby

Vyhledat slovo Blog na Google.cz

Zkusit najít pojem Blog ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Blog ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Blog ve Wikizdrojích

Hledat termín Blog ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Blog ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Blog například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Blog? resp. co přesně znamená slovo Blog? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Blog, odpověď na dotaz co je to Blog?. Víte např. kdo to je Revizní technik? Znáte a víte kdo je Dramaturg? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Blog i v jiných kategoriích (než Internet). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.