Co je to?
Výraz, termín, definice slova Blog. Co znamená odborný pojem Blog z kategorie Internet?

Co je to Blog? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Blog?

Blog je typem webové aplikace. Obsahuje příspěvky svého autora a editora (většinou se jedná o jednu osobu, ale blog může sloužit i skupině přátel nebo celé komunitě) na jedné webové stránce. Tento autor bývá označován jako blogger.
Příspěvky se mohou zobrazovat různým způsobem, nejčastější je řazení chronologické. Blogy zahrnují široké spektrum obsahu – jak osobní deníčky, tak oficiální zpravodajství. U některých blogů je možno příspěvky komentovat, do jiných není možno zasahovat.


Co je to Blog? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Blog. Co znamená odborný pojem Blog z kategorie Internet?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Blog můžete sdílet s přáteli prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Blog je v kategorii internet

Klíčová slova: slovo, přesný význam, co je to Blog?, odborné názvosloví, názvosloví, wiki, synonymum, význam slova, heslo, terminologie, vysvětlení, pojem, přesný výraz, lexikon, význam pojmu, informace, Blog, co znamená


Pojem Blog je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Blog? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Blog je webová aplikace obsahující příspěvky většinou jednoho editora na jedné webové stránce. Nejčastěji, nikoli však nezbytně, bývají zobrazovány v obráceném chronologickém pořadí, (tj. nejnovější nahoře). Autor se nazývá blogger (někteří Češi píší pouze jedno g), veškeré blogy a jejich vzájemné vztahy blogosféra.
Slovo „blog“ vzniklo stažením anglického „web log“, což v češtině zhruba znamená „webový zápisník“, a zkrácením slova „weblog“.

Odkazy na jiné weby

Vyhledat výraz Blog ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Blog ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Blog ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Blog na Youtube

Zkusit najít slovo Blog na Google.cz

Hledat termín Blog ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Blog například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Blog? resp. co znamená slovo Blog? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Blog, odpověď na dotaz co je to Blog?. Víte např. kdo to je Lucie Borhyová? Znáte a víte kdo je Dramaturg? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci internet U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.