Co je to?
Definice odborného termínu, slova Hepa filtr. Co znamená pojem Hepa filtr z kategorie Technika?

Co je to Hepa filtr? Význam slova

Co znamená termín Hepa filtr? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Pojem HEPA filtr pochází z anglického „high efficiency particulate arrestance“ - vysoce efektivní filtr vzduchových částic. Jedná se o typ vzduchového filtru, který se používá jako prachový filtr nejen ve vysavačích, ale pro zajištění sterilního prostředí i ve zdravotnictví a farmacii. HEPA filtr dokáže velmi účinně zachytit prachové částice a alergeny.


Co je to Hepa filtr? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Hepa filtr. Co znamená pojem Hepa filtr z kategorie Technika?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Hepa filtr sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Hepa filtr patří do sekce Technika

Klíčová slova: co znamená, slovo, vysvětlení, heslo, definice pojmu, informace, přesný výraz, slovník, význam, terminus technicus, termín, synonymum, přesný význam, Technika, popis, definice, Technika, odborné názvosloví


Pojem Hepa filtr je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Hepa filtr?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

HEPA filtr je typ filtru vzduchu. HEPA je zkratkou z prvních písmen slov „high efficiency particulate arrestance“ („zachytávání mikročástic s vysokou účinností“). Tento typ vzduchového filtru je schopen ze vzduchu s minimálně 99,97% účinností odstranit částice o velikosti 300 nanometrů (částice této velikosti jsou pro HEPA filtry nejobtížněji filtrovatelné). Větší částice jsou filtrovány s ještě vyšší účinností.

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít termín Hepa filtr ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Hepa filtr ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Hepa filtr ve Wikizdrojích

Najít heslo Hepa filtr ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Hepa filtr na Google.cz

Vyhledat heslo Hepa filtr ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Hepa filtr například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Hepa filtr? resp. co se skrývá pod slovem Hepa filtr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hepa filtr, odpověď na dotaz co je to Hepa filtr?. Víte např. kdo to je Anne Hathaway? Znáte a víte kdo je Skopčák? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Hepa filtr v jiné sekci než Technika. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?