Co je to?
Definice odborného termínu, slova Hepa filtr. Co znamená pojem Hepa filtr z kategorie Technika?

Co je to Hepa filtr? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Hepa filtr?

Pojem HEPA filtr pochází z anglického „high efficiency particulate arrestance“ - vysoce efektivní filtr vzduchových částic. Jedná se o typ vzduchového filtru, který se používá jako prachový filtr nejen ve vysavačích, ale pro zajištění sterilního prostředí i ve zdravotnictví a farmacii. HEPA filtr dokáže velmi účinně zachytit prachové částice a alergeny.


Co je to Hepa filtr? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Hepa filtr. Co znamená pojem Hepa filtr z kategorie Technika?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Hepa filtr doporučujeme sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Hepa filtr se nachází v sekci Technika

Klíčová slova: význam, informace, co znamená, terminus technicus, slovo, termín, wiki, Technika, definice, lexikon, popis, co to je, Technika, heslo, odborný výraz, terminologie, definice pojmu, pojem


Pojem Hepa filtr je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Hepa filtr?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

HEPA filtr je typ filtru vzduchu. HEPA je zkratkou z prvních písmen slov „high efficiency particulate arrestance“ („zachytávání mikročástic s vysokou účinností“). Tento typ vzduchového filtru je schopen ze vzduchu s minimálně 99,97% účinností odstranit částice o velikosti 300 nanometrů (částice této velikosti jsou pro HEPA filtry nejobtížněji filtrovatelné). Větší částice jsou filtrovány s ještě vyšší účinností.

Hledejte pojem Hepa filtr v následujících vyhledávačích

Hledat videa s názvem Hepa filtr na Youtube

Najít termín Hepa filtr na Google.cz

Zkusit najít výraz Hepa filtr ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Hepa filtr ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Hepa filtr ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Hepa filtr ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Hepa filtr například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Hepa filtr? resp. co se skrývá pod slovem Hepa filtr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hepa filtr, odpověď na dotaz co je to Hepa filtr?. Víte např. kdo to je Jan Nedvěd? Znáte a víte kdo je Baron? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Technika. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?