Co je to?
Definice odborného termínu, slova Hepa filtr. Co znamená pojem Hepa filtr z kategorie Technika?

Co je to Hepa filtr? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Hepa filtr

Pojem HEPA filtr pochází z anglického „high efficiency particulate arrestance“ - vysoce efektivní filtr vzduchových částic. Jedná se o typ vzduchového filtru, který se používá jako prachový filtr nejen ve vysavačích, ale pro zajištění sterilního prostředí i ve zdravotnictví a farmacii. HEPA filtr dokáže velmi účinně zachytit prachové částice a alergeny.


Co je to Hepa filtr? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Hepa filtr. Co znamená pojem Hepa filtr z kategorie Technika?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Hepa filtr? s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Hepa filtr je v sekci Technika

Klíčová slova: názvosloví, odborný výraz, slovo, synonymum, přesný výraz, terminologie, Hepa filtr, definice, lexikon, termín, formulace, informace, co je to Hepa filtr?, definice pojmu, co znamená, heslo, terminus technicus, wiki


Pojem Hepa filtr je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Hepa filtr?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

HEPA filtr je typ filtru vzduchu. HEPA je zkratkou z prvních písmen slov „high efficiency particulate arrestance“ („zachytávání mikročástic s vysokou účinností“). Tento typ vzduchového filtru je schopen ze vzduchu s minimálně 99,97% účinností odstranit částice o velikosti 300 nanometrů (částice této velikosti jsou pro HEPA filtry nejobtížněji filtrovatelné). Větší částice jsou filtrovány s ještě vyšší účinností.

Jiné zdroje informací o pojmu Hepa filtr

Vyhledat termín Hepa filtr ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hepa filtr ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Hepa filtr ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Hepa filtr na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hepa filtr ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Hepa filtr ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Hepa filtr například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Hepa filtr? resp. co znamená výraz Hepa filtr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hepa filtr, odpověď na dotaz co je to Hepa filtr?. Víte např. kdo to je Petr Hapka? Znáte a víte kdo je Čobolák? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Technika). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?