Co je to?
Definice výrazu, termínu Nohejbal. Co znamená odborný pojem Nohejbal z kategorie Sport?

Co je to Nohejbal? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Nohejbal

Nohejbal je míčový sport s původem v bývalém Československu. Jde o kolektivní sport, známý v cizině pod názvy Futnet, Fussballtennis, Tennis Ballon a podobně. Hraje se při něm nohama jako při fotbale, ale přes síť a podle pravidel podobných volejbalu.
Začal se hrát v roce 1922 a původně se hrál jen přes provaz, síť přišla až později. Nohejbal má i jiný počet hráčů, od jednoho do tří na každé straně. Oficiální pravidla byla vytvořena v roce 1936, později se začaly hrát oficiální poháry. Nohejbal byl nazýván rekreačním sportem, o jeho velké rozšíření se zasloužili trampové. Český nohejbalový svaz existuje od roku 1971, sport je oblíben hlavně v Evropě, pořádá se však i MS světa v nohejbale. Česká nohejbalová reprezentace je velmi úspěšná a získala řadu cenných vítězství.


Co je to Nohejbal? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Nohejbal. Co znamená odborný pojem Nohejbal z kategorie Sport?

Uvedené informace jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Nohejbal s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Nohejbal je v kategorii Sport

Klíčová slova: význam slova, heslo, definice, slovo, co to je, termín, Sport, lexikon, slovník, definice pojmu, wiki, přesný význam, co znamená, co je to Nohejbal?, význam pojmu, pojem, názvosloví, přesný výraz


Pojem Nohejbal je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Nohejbal píše následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Nohejbal je míčový kolektivní sport pocházející z Československa (pravděpodobně ze středních Čech z obce nedaleko Pičína) . V angličtině se tento sport nazývá Football tennis nebo Futnet, v němčině Fußballtennis, ve francouzštině je to Tennis-Ballon. Sport s podobným názvem Netball je odvozený z basketbalu. Podobným sportem je Sepak takraw.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat slovo Nohejbal ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Nohejbal ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Nohejbal na Youtube

Zkusit najít výraz Nohejbal ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Nohejbal ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Nohejbal ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Nohejbal například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Nohejbal? resp. co znamená Nohejbal? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nohejbal, odpověď na dotaz co je to Nohejbal?. Víte např. kdo to je Cenzor? Znáte a víte kdo je Tonda Blaník? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Sport). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.