Co je to?
Definice výrazu, termínu Nohejbal. Co znamená odborný pojem Nohejbal z kategorie Sport?

Co je to Nohejbal? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Nohejbal

Nohejbal je míčový sport s původem v bývalém Československu. Jde o kolektivní sport, známý v cizině pod názvy Futnet, Fussballtennis, Tennis Ballon a podobně. Hraje se při něm nohama jako při fotbale, ale přes síť a podle pravidel podobných volejbalu.
Začal se hrát v roce 1922 a původně se hrál jen přes provaz, síť přišla až později. Nohejbal má i jiný počet hráčů, od jednoho do tří na každé straně. Oficiální pravidla byla vytvořena v roce 1936, později se začaly hrát oficiální poháry. Nohejbal byl nazýván rekreačním sportem, o jeho velké rozšíření se zasloužili trampové. Český nohejbalový svaz existuje od roku 1971, sport je oblíben hlavně v Evropě, pořádá se však i MS světa v nohejbale. Česká nohejbalová reprezentace je velmi úspěšná a získala řadu cenných vítězství.


Co je to Nohejbal? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Nohejbal. Co znamená odborný pojem Nohejbal z kategorie Sport?

Chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Nohejbal? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Nohejbal je v kategorii Sport

Klíčová slova: Sport, co to je, význam slova, popis, co znamená, vysvětlení, definice pojmu, význam pojmu, slovo, heslo, odborné názvosloví, lexikon, pojem, slovník, přesný výraz, odborný výraz, informace, termín


Pojem Nohejbal je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co označuje termín Nohejbal? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Nohejbal je míčový kolektivní sport pocházející z Československa (pravděpodobně ze středních Čech z obce nedaleko Pičína) . V angličtině se tento sport nazývá Football tennis nebo Futnet, v němčině Fußballtennis, ve francouzštině je to Tennis-Ballon. Sport s podobným názvem Netball je odvozený z basketbalu. Podobným sportem je Sepak takraw.

Více informací o slovu Nohejbal doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít termín Nohejbal ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Nohejbal na Youtube

Hledat termín Nohejbal ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Nohejbal ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Nohejbal ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Nohejbal ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Nohejbal například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Nohejbal? resp. co znamená slovo Nohejbal? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nohejbal, odpověď na dotaz co je to Nohejbal?. Víte např. kdo to je Ďábel? Znáte a víte kdo je Patron? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Sport). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.