Co je to?
Definice výrazu Nohejbal. Co znamená odborný pojem Nohejbal z kategorie Sport?

Co je Nohejbal? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Nohejbal

Nohejbal je míčový sport s původem v bývalém Československu. Jde o kolektivní sport, známý v cizině pod názvy Futnet, Fussballtennis, Tennis Ballon a podobně. Hraje se při něm nohama jako při fotbale, ale přes síť a podle pravidel podobných volejbalu.
Začal se hrát v roce 1922 a původně se hrál jen přes provaz, síť přišla až později. Nohejbal má i jiný počet hráčů, od jednoho do tří na každé straně. Oficiální pravidla byla vytvořena v roce 1936, později se začaly hrát oficiální poháry. Nohejbal byl nazýván rekreačním sportem, o jeho velké rozšíření se zasloužili trampové. Český nohejbalový svaz existuje od roku 1971, sport je oblíben hlavně v Evropě, pořádá se však i MS světa v nohejbale. Česká nohejbalová reprezentace je velmi úspěšná a získala řadu cenných vítězství.


Co je to Nohejbal? Význam slova, termín, Definice výrazu Nohejbal. Co znamená odborný pojem Nohejbal z kategorie Sport?

Uvedené informace jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Nohejbal je v sekci sport

Klíčová slova: formulace, popis, přesný význam, odborný výraz, heslo, sport, Nohejbal, vysvětlení, co je to Nohejbal?, terminus technicus, význam, co znamená, synonymum, sport, definice pojmu, definice, význam pojmu, odborné názvosloví


Pojem Nohejbal je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Nohejbal? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Nohejbal je míčový kolektivní sport pocházející z Československa (pravděpodobně ze středních Čech z obce nedaleko Pičína) . V angličtině se tento sport nazývá Football tennis nebo Futnet, v němčině Fußballtennis, ve francouzštině je to Tennis-Ballon. Sport s podobným názvem Netball je odvozený z basketbalu. Podobným sportem je Sepak takraw.

Další informační zdroje o slovu Nohejbal

Vyhledat termín Nohejbal ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Nohejbal ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Nohejbal na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Nohejbal ve Wikimedia Commons

Hledat termín Nohejbal na Google.cz

Hledat slovo Nohejbal ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Nohejbal například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Nohejbal? resp. co přesně označuje termín Nohejbal? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nohejbal, odpověď na dotaz co je to Nohejbal?. Víte např. kdo to je Jaroslav Plesl? Znáte a víte kdo je Alyssa Milano? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie sport. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.