Co je to?
Výraz, termín, definice slova Nohejbal. Co znamená odborný pojem Nohejbal z kategorie Sport?

Co je to Nohejbal? Význam slova

Co znamená termín Nohejbal? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Nohejbal je míčový sport s původem v bývalém Československu. Jde o kolektivní sport, známý v cizině pod názvy Futnet, Fussballtennis, Tennis Ballon a podobně. Hraje se při něm nohama jako při fotbale, ale přes síť a podle pravidel podobných volejbalu.
Začal se hrát v roce 1922 a původně se hrál jen přes provaz, síť přišla až později. Nohejbal má i jiný počet hráčů, od jednoho do tří na každé straně. Oficiální pravidla byla vytvořena v roce 1936, později se začaly hrát oficiální poháry. Nohejbal byl nazýván rekreačním sportem, o jeho velké rozšíření se zasloužili trampové. Český nohejbalový svaz existuje od roku 1971, sport je oblíben hlavně v Evropě, pořádá se však i MS světa v nohejbale. Česká nohejbalová reprezentace je velmi úspěšná a získala řadu cenných vítězství.


Co je to Nohejbal? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Nohejbal. Co znamená odborný pojem Nohejbal z kategorie Sport?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Nohejbal sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Nohejbal patří do sekce sport

Klíčová slova: definice, sport, co to je, synonymum, názvosloví, termín, co znamená, odborný výraz, význam slova, význam, pojem, terminologie, slovník, přesný význam, odborné názvosloví, co je to Nohejbal?, popis, definice pojmu


Pojem Nohejbal je v kategorii sport, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Nohejbal můžete dozvědět následující

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Nohejbal je míčový kolektivní sport pocházející z Československa (pravděpodobně ze středních Čech z obce nedaleko Pičína) . V angličtině se tento sport nazývá Football tennis nebo Futnet, v němčině Fußballtennis, ve francouzštině je to Tennis-Ballon. Sport s podobným názvem Netball je odvozený z basketbalu. Podobným sportem je Sepak takraw.

Zkuste zjistit více informací o slovu Nohejbal v následujících zdrojích

Zkusit najít heslo Nohejbal ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Nohejbal ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Nohejbal ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Nohejbal ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Nohejbal ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Nohejbal ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Nohejbal například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Nohejbal? resp. jaká je definice termínu Nohejbal? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nohejbal, odpověď na dotaz co je to Nohejbal?. Víte např. kdo to je Markéta Kutilová? Znáte a víte kdo je Reverend? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než sport). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.