Co je to?
Definice odborného termínu, slova AČR. Co znamená pojem AČR z kategorie Zkratky?

Co je to AČR? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova AČR?

AČR čili Armáda České republiky je hlavní součástí ozbrojených sil ČR. K této hlavní složce patří také Hradní stráž a Vojenská kancelář prezidenta republiky. Armádu řídí náčelník generálního štábu. Kontrolu a civilní velení má na starost Ministerstvo obrany ČR. AČR je již plně profesionální, od roku 2005 jsou dobrovolníci soustředěni do jednotek aktivní zálohy. Různé druhy vojenských sil se sdružují do svazků a útvarů.
Pozemní síly tvoří mechanizované brigády a další jednotky, které plní úkoly na území vlastního státu. Vzdušný prostor ČR chrání vojenské letectvo a protivzdušná obrana. Pro speciální operace jsou určeny speciální síly. Nově má armáda také velitelství teritoriálních a kybernetických sil. Hlavní úkoly armády stanoví zákon. Armáda působí v rámci NATO, zahraniční mise se řídí úkoly danými členstvím v dalších mezinárodních organizacích.


Co je to AČR? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova AČR. Co znamená pojem AČR z kategorie Zkratky?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín AČR je v sekci Zkratky

Klíčová slova: co znamená, formulace, definice, informace, synonymum, názvosloví, termín, slovo, terminologie, Zkratky, AČR, vysvětlení, přesný výraz, popis, lexikon, co to je, terminus technicus, odborné názvosloví


Pojem AČR je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu AČR?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Armáda České republiky (AČR) představuje hlavní složku ozbrojených sil České republiky, které dále tvoří Vojenská kancelář prezidenta republiky a Hradní stráž. V čele organizační struktury AČR stojí generální štáb, jehož náčelníkem je od 1. května 2018 armádní generál Aleš Opata. Civilní řízení a demokratickou kontrolu armády zajišťuje Ministerstvo obrany České republiky. Od 1. ledna 2005 je česká armáda plně profesionalizovaná; dobrovolníci slouží v jednotkách aktivní zálohy (AZ).

Další informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem AČR ve Wikimedia Commons

Najít výraz AČR ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz AČR ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem AČR na Youtube

Vyhledat výraz AČR na Google.cz

Najít heslo AČR ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo AČR například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená AČR? resp. jaký je přesný význam slova AČR? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu AČR, odpověď na dotaz co je to AČR?. Víte např. kdo to je Milan Chovanec? Znáte a víte kdo je Karla Šlechtová? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Zkratky. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.