Co je to?
Definice odborného termínu, slova AČR. Co znamená pojem AČR z kategorie Zkratky?

Co je to AČR? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu AČR?

AČR čili Armáda České republiky je hlavní součástí ozbrojených sil ČR. K této hlavní složce patří také Hradní stráž a Vojenská kancelář prezidenta republiky. Armádu řídí náčelník generálního štábu. Kontrolu a civilní velení má na starost Ministerstvo obrany ČR. AČR je již plně profesionální, od roku 2005 jsou dobrovolníci soustředěni do jednotek aktivní zálohy. Různé druhy vojenských sil se sdružují do svazků a útvarů.
Pozemní síly tvoří mechanizované brigády a další jednotky, které plní úkoly na území vlastního státu. Vzdušný prostor ČR chrání vojenské letectvo a protivzdušná obrana. Pro speciální operace jsou určeny speciální síly. Nově má armáda také velitelství teritoriálních a kybernetických sil. Hlavní úkoly armády stanoví zákon. Armáda působí v rámci NATO, zahraniční mise se řídí úkoly danými členstvím v dalších mezinárodních organizacích.


Co je to AČR? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova AČR. Co znamená pojem AČR z kategorie Zkratky?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem AČR s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem AČR je v kategorii Zkratky

Klíčová slova: Zkratky, přesný výraz, popis, přesný význam, synonymum, odborný výraz, pojem, lexikon, co znamená, wiki, Zkratky, informace, heslo, terminus technicus, terminologie, AČR, význam, termín


Pojem AČR je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít pojem AČR na Google.cz

Zkusit najít termín AČR ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem AČR ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz AČR ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem AČR na Youtube

Najít heslo AČR ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo AČR například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova AČR? resp. co znamená AČR? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu AČR, odpověď na dotaz co je to AČR?. Víte např. kdo to je Hédonista? Znáte a víte kdo je Karla Šlechtová? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Zkratky). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.