Co je to?
Definice výrazu AČR. Co znamená odborný pojem AČR z kategorie Zkratky?

Co je AČR? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu AČR

AČR čili Armáda České republiky je hlavní součástí ozbrojených sil ČR. K této hlavní složce patří také Hradní stráž a Vojenská kancelář prezidenta republiky. Armádu řídí náčelník generálního štábu. Kontrolu a civilní velení má na starost Ministerstvo obrany ČR. AČR je již plně profesionální, od roku 2005 jsou dobrovolníci soustředěni do jednotek aktivní zálohy. Různé druhy vojenských sil se sdružují do svazků a útvarů.
Pozemní síly tvoří mechanizované brigády a další jednotky, které plní úkoly na území vlastního státu. Vzdušný prostor ČR chrání vojenské letectvo a protivzdušná obrana. Pro speciální operace jsou určeny speciální síly. Nově má armáda také velitelství teritoriálních a kybernetických sil. Hlavní úkoly armády stanoví zákon. Armáda působí v rámci NATO, zahraniční mise se řídí úkoly danými členstvím v dalších mezinárodních organizacích.


Co je to AČR? Význam slova, termín, Definice výrazu AČR. Co znamená odborný pojem AČR z kategorie Zkratky?

Uvedené texty jsou poskytovány bez záruky. Mohou obsahovat faktické, resp. pravopisné chyby za něž se předem omlouváme.Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova AČR můžete samozřejmě sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín AČR je v sekci zkratky

Klíčová slova: definice pojmu, odborný výraz, zkratky, formulace, význam, heslo, terminus technicus, co znamená, pojem, terminologie, význam pojmu, slovník, wiki, přesný výraz, význam slova, AČR, odborné názvosloví, informace


Pojem AČR je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co znamená pojem AČR? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Armáda České republiky (AČR) představuje hlavní složku ozbrojených sil České republiky, které dále tvoří Vojenská kancelář prezidenta republiky a Hradní stráž. V čele organizační struktury AČR stojí generální štáb, jehož náčelníkem je od 1. května 2018 armádní generál Aleš Opata. Civilní řízení a demokratickou kontrolu armády zajišťuje Ministerstvo obrany České republiky. Od 1. ledna 2005 je česká armáda plně profesionalizovaná; dobrovolníci slouží v jednotkách aktivní zálohy (AZ).

Pro více informací o heslu AČR zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat heslo AČR ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem AČR ve Wikimedia Commons

Najít slovo AČR ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem AČR na Youtube

Zkusit najít AČR na Google.cz

Najít pojem AČR ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo AČR například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená AČR? resp. co znamená slovo AČR? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu AČR, odpověď na dotaz co je to AČR?. Víte např. kdo to je Alžběta Šorfová? Znáte a víte kdo je Neil Young? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci zkratky. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.