Co je to?
Definice odborného termínu, slova AČR. Co znamená pojem AČR z kategorie Zkratky?

Co je to AČR? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu AČR?

AČR čili Armáda České republiky je hlavní součástí ozbrojených sil ČR. K této hlavní složce patří také Hradní stráž a Vojenská kancelář prezidenta republiky. Armádu řídí náčelník generálního štábu. Kontrolu a civilní velení má na starost Ministerstvo obrany ČR. AČR je již plně profesionální, od roku 2005 jsou dobrovolníci soustředěni do jednotek aktivní zálohy. Různé druhy vojenských sil se sdružují do svazků a útvarů.
Pozemní síly tvoří mechanizované brigády a další jednotky, které plní úkoly na území vlastního státu. Vzdušný prostor ČR chrání vojenské letectvo a protivzdušná obrana. Pro speciální operace jsou určeny speciální síly. Nově má armáda také velitelství teritoriálních a kybernetických sil. Hlavní úkoly armády stanoví zákon. Armáda působí v rámci NATO, zahraniční mise se řídí úkoly danými členstvím v dalších mezinárodních organizacích.


Co je to AČR? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova AČR. Co znamená pojem AČR z kategorie Zkratky?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem AČR se nachází v sekci Zkratky

Klíčová slova: přesný význam, přesný výraz, význam pojmu, formulace, informace, lexikon, definice, wiki, co to je, odborné názvosloví, slovo, termín, heslo, pojem, význam, odborný výraz, názvosloví, terminus technicus


Pojem AČR je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Co znamená pojem AČR? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Armáda České republiky (AČR) představuje hlavní složku ozbrojených sil České republiky, které dále tvoří Vojenská kancelář prezidenta republiky a Hradní stráž. V čele organizační struktury AČR stojí generální štáb, jehož náčelníkem je od 1. května 2018 armádní generál Aleš Opata. Civilní řízení a demokratickou kontrolu armády zajišťuje Ministerstvo obrany České republiky. Od 1. ledna 2005 je česká armáda plně profesionalizovaná; dobrovolníci slouží v jednotkách aktivní zálohy (AZ).

Jiné doporučené zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo AČR ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz AČR ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo AČR ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem AČR ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem AČR ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo AČR na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo AČR například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to AČR? resp. co se vlastně skrývá pod slovem AČR? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu AČR, odpověď na dotaz co je to AČR?. Víte např. kdo to je Anatom? Znáte a víte kdo je Natalie Portman? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Zkratky). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.