Co je to?
Definice výrazu AČR. Co znamená odborný pojem AČR z kategorie Zkratky?

Co to je AČR? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu AČR

AČR čili Armáda České republiky je hlavní součástí ozbrojených sil ČR. K této hlavní složce patří také Hradní stráž a Vojenská kancelář prezidenta republiky. Armádu řídí náčelník generálního štábu. Kontrolu a civilní velení má na starost Ministerstvo obrany ČR. AČR je již plně profesionální, od roku 2005 jsou dobrovolníci soustředěni do jednotek aktivní zálohy. Různé druhy vojenských sil se sdružují do svazků a útvarů.
Pozemní síly tvoří mechanizované brigády a další jednotky, které plní úkoly na území vlastního státu. Vzdušný prostor ČR chrání vojenské letectvo a protivzdušná obrana. Pro speciální operace jsou určeny speciální síly. Nově má armáda také velitelství teritoriálních a kybernetických sil. Hlavní úkoly armády stanoví zákon. Armáda působí v rámci NATO, zahraniční mise se řídí úkoly danými členstvím v dalších mezinárodních organizacích.


Co je to AČR? Význam slova, termín, Definice výrazu AČR. Co znamená odborný pojem AČR z kategorie Zkratky?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to AČR? s přáteli na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz AČR je v sekci zkratky

Klíčová slova: význam pojmu, co je to AČR?, odborné názvosloví, synonymum, slovo, definice, popis, AČR, co znamená, termín, heslo, odborný výraz, pojem, formulace, definice pojmu, informace, přesný výraz, význam


Pojem AČR je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu AČR dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Armáda České republiky (AČR) představuje hlavní složku ozbrojených sil České republiky, které dále tvoří Vojenská kancelář prezidenta republiky a Hradní stráž. V čele organizační struktury AČR stojí generální štáb, jehož náčelníkem je od 1. května 2018 armádní generál Aleš Opata. Civilní řízení a demokratickou kontrolu armády zajišťuje Ministerstvo obrany České republiky. Od 1. ledna 2005 je česká armáda plně profesionalizovaná; dobrovolníci slouží v jednotkách aktivní zálohy (AZ).

Více informací o pojmu AČR lze najít v následujících zdrojích

Najít heslo AČR ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo AČR ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz AČR ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo AČR ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem AČR na Google.cz

Hledat pojem AČR ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo AČR například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Teď už víte jaká je definice termínu AČR? resp. co to je AČR? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu AČR, odpověď na dotaz co je to AČR?. Víte např. kdo to je Michal Pešek? Znáte a víte kdo je Courteney Cox? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Můžete se proto pokusit najít heslo AČR i v jiné sekci než v zkratky. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.