Co je to?
Definice odborného termínu, slova AČR. Co znamená pojem AČR z kategorie Zkratky?

Co je to AČR? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu AČR?

AČR čili Armáda České republiky je hlavní součástí ozbrojených sil ČR. K této hlavní složce patří také Hradní stráž a Vojenská kancelář prezidenta republiky. Armádu řídí náčelník generálního štábu. Kontrolu a civilní velení má na starost Ministerstvo obrany ČR. AČR je již plně profesionální, od roku 2005 jsou dobrovolníci soustředěni do jednotek aktivní zálohy. Různé druhy vojenských sil se sdružují do svazků a útvarů.
Pozemní síly tvoří mechanizované brigády a další jednotky, které plní úkoly na území vlastního státu. Vzdušný prostor ČR chrání vojenské letectvo a protivzdušná obrana. Pro speciální operace jsou určeny speciální síly. Nově má armáda také velitelství teritoriálních a kybernetických sil. Hlavní úkoly armády stanoví zákon. Armáda působí v rámci NATO, zahraniční mise se řídí úkoly danými členstvím v dalších mezinárodních organizacích.


Co je to AČR? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova AČR. Co znamená pojem AČR z kategorie Zkratky?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (AČR) můžete sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz AČR patří do kategorie Zkratky

Klíčová slova: wiki, formulace, význam, slovník, terminus technicus, přesný výraz, co znamená, definice, lexikon, co je to AČR?, slovo, Zkratky, odborný výraz, význam pojmu, AČR, terminologie, termín, definice pojmu


Pojem AČR je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Co označuje termín AČR? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Armáda České republiky (AČR) představuje hlavní složku ozbrojených sil České republiky, které dále tvoří Vojenská kancelář prezidenta republiky a Hradní stráž. V čele organizační struktury AČR stojí generální štáb, jehož náčelníkem je od 1. května 2018 armádní generál Aleš Opata. Civilní řízení a demokratickou kontrolu armády zajišťuje Ministerstvo obrany České republiky. Od 1. ledna 2005 je česká armáda plně profesionalizovaná; dobrovolníci slouží v jednotkách aktivní zálohy (AZ).

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Chraňte své soukromí a hledejte slovo AČR ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo AČR ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem AČR na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem AČR ve Wikimedia Commons

Hledat heslo AČR na Google.cz

Vyhledat výraz AČR ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo AČR například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo AČR? resp. co přesně označuje termín AČR? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu AČR, odpověď na dotaz co je to AČR?. Víte např. kdo to je Údržbář? Znáte a víte kdo je Teolog? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu AČR v jiné sekci než Zkratky. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.