Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kondenzátor. Co znamená odborný pojem Kondenzátor z kategorie Technika?

Co je Kondenzátor?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Kondenzátor?

Slovo kondenzátor má hned dva různé významy. V prvním případě se jedná o elektrotechnickou součástku používanou v elektrických obvodech, kde slouží k dočasnému uchování elektrického náboje a tím k uchování potenciální elektrické energie. Jeho nejdůležitější vlastností je elektrická kapacita, díky čemuž se občas můžete setkat i s názvem kapacitor.
Ve druhém užití slova kondenzátor se jedná o tepelný výměník pro chlazení páry a její přeměnu v kapalnou látku. Podle druhu vykonávané práce se dělí na směšovací a povrchové. Tyto kondenzátory se nejčastěji využívají v chemickém průmyslu.


Co je to Kondenzátor? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kondenzátor. Co znamená odborný pojem Kondenzátor z kategorie Technika?

Přes veškerou pečlivost mohou texty chyby. Za případné faktické nebo pravopisné chyby se dopředu omlouváme. Text sestavily autoři (redaktoři a redaktorky) pro Superia.cz

Definici pojmu Kondenzátor sdílejte s rodinou a kamarády na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Kondenzátor je v kategorii technika

Klíčová slova: slovník, synonymum, popis, formulace, Kondenzátor, vysvětlení, slovo, odborný výraz, význam pojmu, technika, definice, informace, wiki, co znamená, přesný výraz, pojem, odborné názvosloví, termín


Pojem Kondenzátor je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kondenzátor? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Kondenzátor je pasivní elektrotechnická součástka, jejíž charakteristickou vlastností je kapacita.
Každý skutečný kondenzátor kromě toho vykazuje další, takzvané parazitní vlastnosti, jako je indukčnost a odpor, čímž se odlišuje od kapacitoru, což je myšlená ideální součástka, která má pouze kapacitu, navíc stálou a nezávislou na okolních podmínkách.

Odkazy na jiné weby

Najít pojem Kondenzátor ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít termín Kondenzátor na Google obrázcích

Vyhledat pojem Kondenzátor ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Kondenzátor ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat termín Kondenzátor ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Kondenzátor ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Kondenzátor například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Nyní již víte jaká je definice termínu Kondenzátor? resp. jaká je definice termínu Kondenzátor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kondenzátor, odpověď na dotaz co je to Kondenzátor?. Víte např. kdo to je David Tesař? Znáte a víte kdo je Diletant? Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než technika). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie technika, věci na úklid, kondenzátor, ilustrační obrázek

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?