Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kondenzátor. Co znamená pojem Kondenzátor z kategorie Technika?

Co je to Kondenzátor? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Kondenzátor?

Slovo kondenzátor má hned dva různé významy. V prvním případě se jedná o elektrotechnickou součástku používanou v elektrických obvodech, kde slouží k dočasnému uchování elektrického náboje a tím k uchování potenciální elektrické energie. Jeho nejdůležitější vlastností je elektrická kapacita, díky čemuž se občas můžete setkat i s názvem kapacitor.
Ve druhém užití slova kondenzátor se jedná o tepelný výměník pro chlazení páry a její přeměnu v kapalnou látku. Podle druhu vykonávané práce se dělí na směšovací a povrchové. Tyto kondenzátory se nejčastěji využívají v chemickém průmyslu.


Co je to Kondenzátor? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Kondenzátor. Co znamená pojem Kondenzátor z kategorie Technika?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Kondenzátor se nachází v sekci Technika

Klíčová slova: termín, význam pojmu, terminologie, informace, odborný výraz, odborné názvosloví, lexikon, formulace, wiki, Technika, definice pojmu, co znamená, Technika, Kondenzátor, přesný význam, význam slova, slovník, pojem


Pojem Kondenzátor je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Kondenzátor můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kondenzátor je pasivní elektrotechnická součástka, jejíž charakteristickou vlastností je kapacita.
Každý skutečný kondenzátor kromě toho vykazuje další, takzvané parazitní vlastnosti, jako je indukčnost a odpor, čímž se odlišuje od kapacitoru, což je myšlená ideální součástka, která má pouze kapacitu, navíc stálou a nezávislou na okolních podmínkách.

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat pojem Kondenzátor ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Kondenzátor na Youtube

Najít pojem Kondenzátor ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Kondenzátor ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Kondenzátor ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kondenzátor ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Kondenzátor například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Kondenzátor? resp. jaká je definice termínu Kondenzátor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kondenzátor, odpověď na dotaz co je to Kondenzátor?. Víte např. kdo to je Nela Lisková? Znáte a víte kdo je Rasista? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Technika). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?