Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Kondenzátor. Co znamená pojem Kondenzátor z kategorie Technika?

Co to je Kondenzátor? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Kondenzátor?

Slovo kondenzátor má hned dva různé významy. V prvním případě se jedná o elektrotechnickou součástku používanou v elektrických obvodech, kde slouží k dočasnému uchování elektrického náboje a tím k uchování potenciální elektrické energie. Jeho nejdůležitější vlastností je elektrická kapacita, díky čemuž se občas můžete setkat i s názvem kapacitor.
Ve druhém užití slova kondenzátor se jedná o tepelný výměník pro chlazení páry a její přeměnu v kapalnou látku. Podle druhu vykonávané práce se dělí na směšovací a povrchové. Tyto kondenzátory se nejčastěji využívají v chemickém průmyslu.


Co je to Kondenzátor? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Kondenzátor. Co znamená pojem Kondenzátor z kategorie Technika?

Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s blízkými na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Kondenzátor se nachází v sekci technika

Klíčová slova: technika, terminus technicus, pojem, formulace, co je to Kondenzátor?, definice, lexikon, popis, přesný význam, odborné názvosloví, co znamená, význam, slovo, Kondenzátor, co to je, odborný výraz, slovník, technika


Pojem Kondenzátor je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kondenzátor? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kondenzátor je pasivní elektrotechnická součástka, jejíž charakteristickou vlastností je kapacita.
Každý skutečný kondenzátor kromě toho vykazuje další, takzvané parazitní vlastnosti, jako je indukčnost a odpor, čímž se odlišuje od kapacitoru, což je myšlená ideální součástka, která má pouze kapacitu, navíc stálou a nezávislou na okolních podmínkách.

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít slovo Kondenzátor ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Kondenzátor ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat frázi Kondenzátor ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Kondenzátor ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Kondenzátor ve Wikizdrojích

Zkusit najít frázi Kondenzátor ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Kondenzátor například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Kondenzátor? resp. jaká je definice slova Kondenzátor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kondenzátor, odpověď na dotaz co je to Kondenzátor?. Víte např. kdo to je Iman? Znáte a víte kdo je Jiří Ovčáček? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je technika. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?