Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kondenzátor. Co znamená pojem Kondenzátor z kategorie Technika?

Co je to Kondenzátor? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Kondenzátor?

Slovo kondenzátor má hned dva různé významy. V prvním případě se jedná o elektrotechnickou součástku používanou v elektrických obvodech, kde slouží k dočasnému uchování elektrického náboje a tím k uchování potenciální elektrické energie. Jeho nejdůležitější vlastností je elektrická kapacita, díky čemuž se občas můžete setkat i s názvem kapacitor.
Ve druhém užití slova kondenzátor se jedná o tepelný výměník pro chlazení páry a její přeměnu v kapalnou látku. Podle druhu vykonávané práce se dělí na směšovací a povrchové. Tyto kondenzátory se nejčastěji využívají v chemickém průmyslu.


Co je to Kondenzátor? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Kondenzátor. Co znamená pojem Kondenzátor z kategorie Technika?

Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Kondenzátor můžete samozřejmě sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Kondenzátor je v sekci Technika

Klíčová slova: názvosloví, co je to Kondenzátor?, co znamená, co to je, definice pojmu, význam slova, heslo, wiki, synonymum, lexikon, Kondenzátor, pojem, termín, odborné názvosloví, popis, význam pojmu, Technika, Technika


Pojem Kondenzátor je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Kondenzátor v následujících zdrojích

Vyhledat výraz Kondenzátor ve Wikipedii

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kondenzátor ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Kondenzátor na Youtube

Najít pojem Kondenzátor ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Kondenzátor ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Kondenzátor ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kondenzátor například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Kondenzátor? resp. co je to Kondenzátor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kondenzátor, odpověď na dotaz co je to Kondenzátor?. Víte např. kdo to je Gabriela Koukalová? Znáte a víte kdo je Matěj Stropnický? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Kondenzátor i v jiných kategoriích (než Technika). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?