Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kondenzátor. Co znamená pojem Kondenzátor z kategorie Technika?

Co je to Kondenzátor? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Kondenzátor?

Slovo kondenzátor má hned dva různé významy. V prvním případě se jedná o elektrotechnickou součástku používanou v elektrických obvodech, kde slouží k dočasnému uchování elektrického náboje a tím k uchování potenciální elektrické energie. Jeho nejdůležitější vlastností je elektrická kapacita, díky čemuž se občas můžete setkat i s názvem kapacitor.
Ve druhém užití slova kondenzátor se jedná o tepelný výměník pro chlazení páry a její přeměnu v kapalnou látku. Podle druhu vykonávané práce se dělí na směšovací a povrchové. Tyto kondenzátory se nejčastěji využívají v chemickém průmyslu.


Co je to Kondenzátor? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Kondenzátor. Co znamená pojem Kondenzátor z kategorie Technika?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Kondenzátor) můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Kondenzátor patří do kategorie Technika

Klíčová slova: definice, přesný význam, co znamená, odborný výraz, odborné názvosloví, význam slova, co to je, slovník, pojem, význam pojmu, heslo, popis, Technika, názvosloví, přesný výraz, co je to Kondenzátor?, vysvětlení, wiki


Pojem Kondenzátor je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Kondenzátor lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat pojem Kondenzátor ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Kondenzátor na Google.cz

Zkusit najít heslo Kondenzátor ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Kondenzátor ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Kondenzátor ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Kondenzátor na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Kondenzátor například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Kondenzátor? resp. jaká je definice termínu Kondenzátor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kondenzátor, odpověď na dotaz co je to Kondenzátor?. Víte např. kdo to je Snob? Znáte a víte kdo je Matěj Stropnický? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Kondenzátor v jiné sekci než Technika. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?