Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kondenzátor. Co znamená pojem Kondenzátor z kategorie Technika?

Co je to Kondenzátor? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Kondenzátor?

Slovo kondenzátor má hned dva různé významy. V prvním případě se jedná o elektrotechnickou součástku používanou v elektrických obvodech, kde slouží k dočasnému uchování elektrického náboje a tím k uchování potenciální elektrické energie. Jeho nejdůležitější vlastností je elektrická kapacita, díky čemuž se občas můžete setkat i s názvem kapacitor.
Ve druhém užití slova kondenzátor se jedná o tepelný výměník pro chlazení páry a její přeměnu v kapalnou látku. Podle druhu vykonávané práce se dělí na směšovací a povrchové. Tyto kondenzátory se nejčastěji využívají v chemickém průmyslu.


Co je to Kondenzátor? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Kondenzátor. Co znamená pojem Kondenzátor z kategorie Technika?

Texty mohou obsahovat chyby. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Kondenzátor patří do kategorie Technika

Klíčová slova: přesný výraz, wiki, přesný význam, Technika, význam, terminologie, význam pojmu, synonymum, co znamená, heslo, vysvětlení, pojem, terminus technicus, definice, odborný výraz, názvosloví, Technika, lexikon


Pojem Kondenzátor je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kondenzátor? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Kondenzátor je pasivní elektrotechnická součástka, jejíž charakteristickou vlastností je kapacita.
Každý skutečný kondenzátor kromě toho vykazuje další, takzvané parazitní vlastnosti, jako je indukčnost a odpor, čímž se odlišuje od kapacitoru, což je myšlená ideální součástka, která má pouze kapacitu, navíc stálou a nezávislou na okolních podmínkách.

Další zdroje informací

Najít výraz Kondenzátor ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Kondenzátor ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Kondenzátor ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Kondenzátor ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Kondenzátor ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Kondenzátor na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kondenzátor například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Kondenzátor? resp. co je to Kondenzátor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kondenzátor, odpověď na dotaz co je to Kondenzátor?. Víte např. kdo to je Žurnalista? Znáte a víte kdo je Rasista? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Technika. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?