Co je to?
Definice výrazu, termínu LGBT. Co znamená odborný pojem LGBT z kategorie Zkratky?

Co je to LGBT? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu LGBT

LGBT je zkratka přejatá z angličtiny pro lesbian, gay, bisexual, transgender, tedy skupinu lidí, kteří o těchto menšin patří. Nejedná se o sourodou skupinu, člení se vnitřně na různé typy lidí stejně jako většinová společnost. Mají společné postoje, názory a životní styl, který mnohdy nenachází pochopení u ostatních lidí. Proto se snaží o rozšíření poznatků o vlastní identitě směrem k většinovému systému.
LGBT jsou chráněni zákony před diskriminací a netolerancí, situace se zlepšuje i v zákonné oblasti – svatby adopce, dědictví a podobně.


Co je to LGBT? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu LGBT. Co znamená odborný pojem LGBT z kategorie Zkratky?

Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu LGBT sdílejte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín LGBT je v kategorii Zkratky

Klíčová slova: význam pojmu, synonymum, Zkratky, LGBT, odborné názvosloví, pojem, přesný význam, terminus technicus, formulace, popis, co to je, definice, terminologie, názvosloví, Zkratky, heslo, slovník, wiki


Pojem LGBT je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Co znamená pojem LGBT? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

LGBT (dříve častěji také GLBT) je zkratka označující lesby, gaye, bisexuály a transgender osoby. Zkratka tak zahrnuje osoby s menšinovým sexuálním zaměřením vůči heterosexuálnímu zaměření (LGB) a osoby s menšinovou sexuální či genderovou identitou (T, příp. též IQ). Užívá se obvykle k souhrnnému označení komunit či hnutí těchto osob a termínů s nimi souvisejících.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat slovo LGBT na Google.cz

Zkusit najít pojem LGBT ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo LGBT ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín LGBT ve Wikislovníku

Najít termín LGBT ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz LGBT ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo LGBT například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená LGBT? resp. co to je LGBT? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu LGBT, odpověď na dotaz co je to LGBT?. Víte např. kdo to je Krupiér? Znáte a víte kdo je Erik Meldik? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu LGBT i v jiných kategoriích (než Zkratky). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.