Co je to?
Výraz, termín, definice slova LGBT. Co znamená odborný pojem LGBT z kategorie Zkratky?

Co je to LGBT? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu LGBT

LGBT je zkratka přejatá z angličtiny pro lesbian, gay, bisexual, transgender, tedy skupinu lidí, kteří o těchto menšin patří. Nejedná se o sourodou skupinu, člení se vnitřně na různé typy lidí stejně jako většinová společnost. Mají společné postoje, názory a životní styl, který mnohdy nenachází pochopení u ostatních lidí. Proto se snaží o rozšíření poznatků o vlastní identitě směrem k většinovému systému.
LGBT jsou chráněni zákony před diskriminací a netolerancí, situace se zlepšuje i v zákonné oblasti – svatby adopce, dědictví a podobně.


Co je to LGBT? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova LGBT. Co znamená odborný pojem LGBT z kategorie Zkratky?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo LGBT je v sekci zkratky

Klíčová slova: význam slova, vysvětlení, definice, pojem, informace, slovník, LGBT, význam, co znamená, wiki, názvosloví, zkratky, přesný výraz, co je to LGBT?, odborný výraz, formulace, význam pojmu, popis


Pojem LGBT je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co označuje termín LGBT? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

LGBT (dříve častěji také GLBT) je zkratka označující lesby, gaye, bisexuály a transgender osoby. Zkratka tak zahrnuje osoby s menšinovým sexuálním zaměřením vůči heterosexuálnímu zaměření (LGB) a osoby s menšinovou sexuální či genderovou identitou (T, příp. též IQ). Užívá se obvykle k souhrnnému označení komunit či hnutí těchto osob a termínů s nimi souvisejících.

Další možné informační zdroje

Hledat pojem LGBT ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo LGBT ve Wikislovníku

Hledat výraz LGBT ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín LGBT ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo LGBT ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz LGBT na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo LGBT například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je LGBT? resp. jaká je definice termínu LGBT? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu LGBT, odpověď na dotaz co je to LGBT?. Víte např. kdo to je Fracek? Znáte a víte kdo je Vodohospodář? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu LGBT i v jiných kategoriích (než zkratky). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.