Co je to?
Definice výrazu, termínu LGBT. Co znamená odborný pojem LGBT z kategorie Zkratky?

Co je to LGBT? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu LGBT

LGBT je zkratka přejatá z angličtiny pro lesbian, gay, bisexual, transgender, tedy skupinu lidí, kteří o těchto menšin patří. Nejedná se o sourodou skupinu, člení se vnitřně na různé typy lidí stejně jako většinová společnost. Mají společné postoje, názory a životní styl, který mnohdy nenachází pochopení u ostatních lidí. Proto se snaží o rozšíření poznatků o vlastní identitě směrem k většinovému systému.
LGBT jsou chráněni zákony před diskriminací a netolerancí, situace se zlepšuje i v zákonné oblasti – svatby adopce, dědictví a podobně.


Co je to LGBT? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu LGBT. Co znamená odborný pojem LGBT z kategorie Zkratky?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem LGBT se nachází v sekci Zkratky

Klíčová slova: odborný výraz, odborné názvosloví, přesný význam, Zkratky, význam slova, popis, co je to LGBT?, význam, lexikon, definice, vysvětlení, heslo, LGBT, co znamená, synonymum, informace, formulace, názvosloví


Pojem LGBT je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Co znamená pojem LGBT? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

LGBT (dříve častěji také GLBT) je zkratka označující lesby, gaye, bisexuály a transgender osoby. Zkratka tak zahrnuje osoby s menšinovým sexuálním zaměřením vůči heterosexuálnímu zaměření (LGB) a osoby s menšinovou sexuální či genderovou identitou (T, příp. též IQ). Užívá se obvykle k souhrnnému označení komunit či hnutí těchto osob a termínů s nimi souvisejících.

Další zdroje informací

Hledat výraz LGBT ve Wikislovníku

Vyhledat pojem LGBT na Google.cz

Hledat termín LGBT ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo LGBT ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín LGBT ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo LGBT ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo LGBT například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova LGBT? resp. jaký je význam pojmu LGBT? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu LGBT, odpověď na dotaz co je to LGBT?. Víte např. kdo to je Prokurátor? Znáte a víte kdo je Erik Meldik? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Zkratky). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.