Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Ravioly. Co znamená pojem Ravioly z kategorie Jídlo?

Co to je Ravioly? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Ravioly?

Ravioly, psán také ravioli, jsou plněné italské těstoviny. Jsou tvořeny dvěma pláty těsta, mezi ně se umisťuje náplň. Náplň se dává doprostřed, těsto se pak po okrajích spojí. Nejčastějším tvarem raviol je čtverec, vyrábějí se však i polokruhové nebo kruhové. Náplně jsou různé, záleží na oblasti, ze které ravioly pocházejí. Oblíbená je náplň z masa, klasikou je sýrová z ricotty buď se špenátem, pepřem a muškátem, nebo se strouhanou kůrou z citronu.
Tyto těstoviny mají dlouhou historii, zmínky o nich pocházejí z 14. století. Náplně byly tehdy jiné – sýrovo – vaječné s bylinkami či s vařeným kuřetem. V této době se dostaly také do Anglie, kde se o nich píše v historických rukopisech. Těsto se připravuje z vajec, hladké mouky, soli, olivového oleje a trochy másla. Vaří se 2 – 3 minuty, podávají se s dresinkem nebo omáčkou a sypou se sýrem nebo kořením či čerstvou bazalkou.


Co je to Ravioly? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Ravioly. Co znamená pojem Ravioly z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Ravioly? Pak se o ní podělte s jinými lidmi na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Ravioly patří do sekce jídlo

Klíčová slova: definice pojmu, odborný výraz, význam pojmu, terminologie, co znamená, heslo, odborné názvosloví, lexikon, terminus technicus, slovník, význam slova, slovo, formulace, význam, wiki, co to je, přesný výraz, pojem


Pojem Ravioly je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ravioly? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Ravioly (italsky ravioli, jednotné číslo raviolo) je typ plněných těstovin původem z Itálie. Jedná se o dvě tenké vrstvy těsta spojené na okrajích s náplní uprostřed. Ravioly jsou obvykle čtvercového tvaru, ale vyskytují se i jiné, např. kruhové či polokruhové (mezzelune). Podobné plněné těstoviny jsou tortellini a větší tortelloni či maltský ravjul. Náplň se liší podle oblasti; v Římě a Laziu sestává ze sýru ricotta, špenátu, muškátového oříšku a černého pepře, na Sardínii je tvořena ricottou se strouhanou citrónovou kůrou. Běžná je i masová náplň.

Plněné ravioly

Italské těstoviny ravioly plněné jehněčím masem. Autor: jackouffer69, zdroj: Pixabay
Italské těstoviny ravioly plněné jehněčím masem. Autor: jackouffer69, zdroj: Pixabay


Zkuste zjistit více informací o slovu Ravioly v následujících zdrojích

Zkusit najít Ravioly na Google.cz

Zkusit najít termín Ravioly ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Ravioly ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Ravioly na Youtube

Najít výraz Ravioly ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Ravioly ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ravioly například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Ravioly? resp. co se přesně ukrývá za slovem Ravioly? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ravioly, odpověď na dotaz co je to Ravioly?. Víte např. kdo to je Kateřina Konečná? Znáte a víte kdo je Simp? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Radíme proto zkusit hledat pojem Ravioly v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je jídlo. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.