Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ravioly. Co znamená odborný pojem Ravioly z kategorie Jídlo?

Co je to Ravioly? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Ravioly?

Ravioly, psán také ravioli, jsou plněné italské těstoviny. Jsou tvořeny dvěma pláty těsta, mezi ně se umisťuje náplň. Náplň se dává doprostřed, těsto se pak po okrajích spojí. Nejčastějším tvarem raviol je čtverec, vyrábějí se však i polokruhové nebo kruhové. Náplně jsou různé, záleží na oblasti, ze které ravioly pocházejí. Oblíbená je náplň z masa, klasikou je sýrová z ricotty buď se špenátem, pepřem a muškátem, nebo se strouhanou kůrou z citronu.
Tyto těstoviny mají dlouhou historii, zmínky o nich pocházejí z 14. století. Náplně byly tehdy jiné – sýrovo – vaječné s bylinkami či s vařeným kuřetem. V této době se dostaly také do Anglie, kde se o nich píše v historických rukopisech. Těsto se připravuje z vajec, hladké mouky, soli, olivového oleje a trochy másla. Vaří se 2 – 3 minuty, podávají se s dresinkem nebo omáčkou a sypou se sýrem nebo kořením či čerstvou bazalkou.


Co je to Ravioly? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ravioly. Co znamená odborný pojem Ravioly z kategorie Jídlo?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Ravioly je v sekci jídlo

Klíčová slova: slovo, pojem, jídlo, odborné názvosloví, informace, terminus technicus, význam slova, vysvětlení, slovník, Ravioly, wiki, definice, definice pojmu, co je to Ravioly?, odborný výraz, přesný výraz, termín, přesný význam


Pojem Ravioly je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Ravioly?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Ravioly (italsky ravioli, jednotné číslo raviolo) je typ plněných těstovin původem z Itálie. Jedná se o dvě tenké vrstvy těsta spojené na okrajích s náplní uprostřed. Ravioly jsou obvykle čtvercového tvaru, ale vyskytují se i jiné, např. kruhové či polokruhové (mezzelune). Podobné plněné těstoviny jsou tortellini a větší tortelloni či maltský ravjul. Náplň se liší podle oblasti; v Římě a Laziu sestává ze sýru ricotta, špenátu, muškátového oříšku a černého pepře, na Sardínii je tvořena ricottou se strouhanou citrónovou kůrou. Běžná je i masová náplň.

Plněné ravioly

Italské těstoviny ravioly plněné jehněčím masem. Autor: jackouffer69, zdroj: Pixabay
Italské těstoviny ravioly plněné jehněčím masem. Autor: jackouffer69, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat heslo Ravioly ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Ravioly ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Ravioly ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ravioly ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ravioly ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Ravioly ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Ravioly například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Ravioly? resp. jaká je definice termínu Ravioly? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ravioly, odpověď na dotaz co je to Ravioly?. Víte např. kdo to je Martin Dorazín? Znáte a víte kdo je Geriatr? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než jídlo. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.