Co je to?
Definice výrazu, termínu Ravioly. Co znamená odborný pojem Ravioly z kategorie Jídlo?

Co je to Ravioly? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Ravioly?

Ravioly, psán také ravioli, jsou plněné italské těstoviny. Jsou tvořeny dvěma pláty těsta, mezi ně se umisťuje náplň. Náplň se dává doprostřed, těsto se pak po okrajích spojí. Nejčastějším tvarem raviol je čtverec, vyrábějí se však i polokruhové nebo kruhové. Náplně jsou různé, záleží na oblasti, ze které ravioly pocházejí. Oblíbená je náplň z masa, klasikou je sýrová z ricotty buď se špenátem, pepřem a muškátem, nebo se strouhanou kůrou z citronu.
Tyto těstoviny mají dlouhou historii, zmínky o nich pocházejí z 14. století. Náplně byly tehdy jiné – sýrovo – vaječné s bylinkami či s vařeným kuřetem. V této době se dostaly také do Anglie, kde se o nich píše v historických rukopisech. Těsto se připravuje z vajec, hladké mouky, soli, olivového oleje a trochy másla. Vaří se 2 – 3 minuty, podávají se s dresinkem nebo omáčkou a sypou se sýrem nebo kořením či čerstvou bazalkou.


Co je to Ravioly? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Ravioly. Co znamená odborný pojem Ravioly z kategorie Jídlo?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Ravioly se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Ravioly patří do kategorie Jídlo

Klíčová slova: odborné názvosloví, pojem, terminologie, význam, slovník, vysvětlení, přesný význam, definice, lexikon, wiki, synonymum, terminus technicus, co je to Ravioly?, odborný výraz, formulace, termín, heslo, co znamená


Pojem Ravioly je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Ravioly?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Ravioly (italsky ravioli, jednotné číslo raviolo) je typ plněných těstovin původem z Itálie. Jedná se o dvě tenké vrstvy těsta spojené na okrajích s náplní uprostřed. Ravioly jsou obvykle čtvercového tvaru, ale vyskytují se i jiné, např. kruhové či polokruhové (mezzelune). Podobné plněné těstoviny jsou tortellini a větší tortelloni či maltský ravjul. Náplň se liší podle oblasti; v Římě a Laziu sestává ze sýru ricotta, špenátu, muškátového oříšku a černého pepře, na Sardínii je tvořena ricottou se strouhanou citrónovou kůrou. Běžná je i masová náplň.

Plněné ravioly

Italské těstoviny ravioly plněné jehněčím masem. Autor: jackouffer69, zdroj: Pixabay
Italské těstoviny ravioly plněné jehněčím masem. Autor: jackouffer69, zdroj: Pixabay


Jiné informační zdroje o pojmu Ravioly

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ravioly ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Ravioly ve Wikislovníku

Hledat výraz Ravioly ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Ravioly na Google.cz

Vyhledat slovo Ravioly ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ravioly ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Ravioly například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Ravioly? resp. co se skrývá pod slovem Ravioly? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ravioly, odpověď na dotaz co je to Ravioly?. Víte např. kdo to je Saruman? Znáte a víte kdo je Belzebub? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Jídlo). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.