Co je to?
Definice výrazu, termínu Státní smutek. Co znamená odborný pojem Státní smutek z kategorie Politika?

Co je to Státní smutek? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Státní smutek?

Státní smutek se vyhlašuje v případě, že zemře významná osobnost, která byla velmi důležitá pro stát nebo se o něj významným způsobem zasloužila. Je vyhlašován také k uctění těch, kdo byli obětmi velkých tragických událostí.
Státní smutek může vyhlásit vláda nebo hlava státu. Historicky se tento akt nazýval dvorní či zemský smutek, šlo o úmrtí panovníka nebo nějaké významné osobnosti. V té době se rušila veřejná vystoupení, divadelní představení a obecně zábavy jako takové. Zvonily kostelní zvony, vlajky byly spuštěny na půl žerdi, důstojníci a státní úředníci měli na ruce černou pásku. V současnosti u nás rozhoduje o vyhlášení státního smutku vláda a státní vlajky jsou v tento den spuštěny na půl žerdi.


Co je to Státní smutek? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Státní smutek. Co znamená odborný pojem Státní smutek z kategorie Politika?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Státní smutek? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Státní smutek se nachází v kategorii Politika

Klíčová slova: definice pojmu, popis, terminus technicus, Politika, vysvětlení, terminologie, co znamená, význam slova, wiki, význam pojmu, Politika, slovník, přesný výraz, Státní smutek, formulace, informace, termín, synonymum


Pojem Státní smutek je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Státní smutek?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Státní smutek je vyhlašován při příležitosti úmrtí nějaké pro stát významné osobnosti nebo k uctění obětí velké tragédie. O jeho vyhlášení rozhoduje obvykle hlava státu nebo vláda.
Dříve se vyhlašoval tzv. zemský smutek nebo dvorní smutek, pokud zemřel panovník, případně při úmrtí nějaké výjimečné osobnosti. Bývala zrušena všechna divadelní představení a jiné zábavy, vlajky vlály na půl žerdi, kostelní zvony zvonily a státní úředníci a důstojníci nosili černé pásky.

Linky na další online zdroje

Najít heslo Státní smutek ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Státní smutek ve Wikimedia Commons

Najít pojem Státní smutek ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Státní smutek ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Státní smutek ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Státní smutek ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Státní smutek například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Státní smutek? resp. co znamená výraz Státní smutek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Státní smutek, odpověď na dotaz co je to Státní smutek?. Víte např. kdo to je Pizda? Znáte a víte kdo je Petr Fiala? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Politika). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.