Co je to?
Výraz, termín, definice slova Státní smutek. Co znamená odborný pojem Státní smutek z kategorie Politika?

Co je to Státní smutek? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Státní smutek?

Státní smutek se vyhlašuje v případě, že zemře významná osobnost, která byla velmi důležitá pro stát nebo se o něj významným způsobem zasloužila. Je vyhlašován také k uctění těch, kdo byli obětmi velkých tragických událostí.
Státní smutek může vyhlásit vláda nebo hlava státu. Historicky se tento akt nazýval dvorní či zemský smutek, šlo o úmrtí panovníka nebo nějaké významné osobnosti. V té době se rušila veřejná vystoupení, divadelní představení a obecně zábavy jako takové. Zvonily kostelní zvony, vlajky byly spuštěny na půl žerdi, důstojníci a státní úředníci měli na ruce černou pásku. V současnosti u nás rozhoduje o vyhlášení státního smutku vláda a státní vlajky jsou v tento den spuštěny na půl žerdi.


Co je to Státní smutek? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Státní smutek. Co znamená odborný pojem Státní smutek z kategorie Politika?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Státní smutek s kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pojem Státní smutek se nachází v sekci politika

Klíčová slova: názvosloví, heslo, odborné názvosloví, politika, popis, přesný výraz, synonymum, Státní smutek, význam, slovo, definice pojmu, co znamená, definice, lexikon, wiki, informace, slovník, politika


Pojem Státní smutek je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Státní smutek? Výraz, definice slova z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Státní smutek je vyhlašován při příležitosti úmrtí nějaké pro stát významné osobnosti nebo k uctění obětí velké tragédie. O jeho vyhlášení rozhoduje obvykle hlava státu nebo vláda.
Dříve se vyhlašoval tzv. zemský smutek nebo dvorní smutek, pokud zemřel panovník, případně při úmrtí nějaké výjimečné osobnosti. Bývala zrušena všechna divadelní představení a jiné zábavy, vlajky vlály na půl žerdi, kostelní zvony zvonily a státní úředníci a důstojníci nosili černé pásky.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít slovo Státní smutek ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Státní smutek na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Státní smutek ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Státní smutek ve Wikislovníku

Najít heslo Státní smutek na Google.cz

Najít termín Státní smutek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Státní smutek například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě nyní již víte co je to Státní smutek? resp. co se přesně ukrývá za slovem Státní smutek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Státní smutek, odpověď na dotaz co je to Státní smutek?. Víte např. kdo to je Muslim? Znáte a víte kdo je Metrosexuál? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Státní smutek v jiné sekci než politika. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.