Co je to?
Odborný výraz, definice slova Habilitace. Co znamená pojem Habilitace z kategorie Školství?

Co je to Habilitace? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Habilitace?

Habilitace je označení pro proces udělení titulu vyučujícímu na vysoké škole. Jedná se o řízení k získání postavení docenta. Většinou se toto řízení skládá z vypracování habilitační práce, její obhajoby před odbornou habilitační komisí a mohou být stanoveny i další podmínky – přednášky, učitelská i vědecká praxe, odborné publikace a jiné.
Organizátory habilitací jsou vysoké školy, jmenování docentů provádí jejich rektor. Po skončení habilitačního řízení se lze ucházet o získání profesury.


Co je to Habilitace? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Habilitace. Co znamená pojem Habilitace z kategorie Školství?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Habilitace s kolegy na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Habilitace se nachází v sekci Školství

Klíčová slova: co je to Habilitace?, popis, význam slova, význam, co to je, lexikon, definice pojmu, heslo, přesný význam, přesný výraz, co znamená, odborné názvosloví, význam pojmu, informace, vysvětlení, Habilitace, názvosloví, termín


Pojem Habilitace je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Habilitace? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Řízení předcházející jmenování docentem se nazývá habilitace (habilitační řízení). Skládá se zpravidla z obhajoby habilitační práce před habilitační komisí a habilitační přednášky, případně může mít daná vysoká škola univerzitního typu (univerzita), která habilitaci provádí, další požadavky – vědecká a pedagogická praxe, citace, články v odborných časopisech (blíže též kupř. Hirschův index) atp. Řádné ukončení habilitačního řízení a následné jmenování docentem je nutným předstupněm k případnému pozdějšímu jmenování profesorem.

Jiné informační zdroje o pojmu Habilitace

Najít pojem Habilitace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Habilitace na Google.cz

Hledat frázi Habilitace ve Wikislovníku

Zkusit najít frázi Habilitace ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Habilitace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Habilitace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Habilitace například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Habilitace? resp. co označuje slovo Habilitace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Habilitace, odpověď na dotaz co je to Habilitace?. Víte např. kdo to je Enrico Fermi? Znáte a víte kdo je Ivan Gašparovič? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je Školství. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.