Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Wrestling. Co znamená pojem Wrestling z kategorie Sport?

Co je Wrestling?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Wrestling

Wrestling znamená zápas. Může se jednat o profesionální nebo individuální wrestling. V profesionálním wrestlingu se zápasí ve předem dohodnutých soubojích. Wrestling je oblíbený celosvětově, nejrozšířenější je v USA, Mexiku, Japonsku a Kanadě. Jedná se o zápas a ztvárnění příběhu, wrestling tedy není jen sport, ale obsahuje i dramatické prvky.
Může jít i o individuální zápas v různých podobách. Cílem je vyřazení protivníka z boje, většinou musí být bojovník vytlačen s daného prostoru nebo se musí dotknout země určitou částí těla. V tomto druhu sportu dochází ke zraněním i úmrtí.


Co je to Wrestling? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Wrestling. Co znamená pojem Wrestling z kategorie Sport?

Přes veškeré přiměřené úsilí tomu, aby informace na těchto stránkách byly správné, jejich přesnost nelze stoprocetně zaručit. Text byl vytvořen autorkami právě pro projekt Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s dalšími osobami na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Wrestling se nachází v kategorii sport

Klíčová slova: definice pojmu, wiki, terminus technicus, význam slova, co to je, slovník, co znamená, definice, synonymum, heslo, popis, odborný výraz, terminologie, vysvětlení, formulace, názvosloví, sport, informace


Pojem Wrestling je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Wrestling? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Profesionální wrestling (česky: profesionální zápas, wrestling nebo zkráceně pro wrestling/profi wrestling) je soutěžní profesionální sport, kde jsou zápasy předem domluvené. Wrestling obsahuje prvky sportu a souboje a je oblíbenou zábavou po celém světě, ale nejrozšířenější je v USA, Kanadě, Japonsku a Mexiku. Od 60. do 70. let minulého století byl velmi populární i v Brazílii, kde byl vysílán v programu Telecatch. Přestože wrestling začínal jako pouťová a cirkusová atrakce, jedná se dnes o multimiliardový průmysl, který vydělává na lístcích, smlouvách s televizemi, výrobcích DVD a PPV (pořady, kde se platí za zhlédnutí (anglicky pay-per-view)).

Další zdroje informací

Vyhledat výraz Wrestling ve Wikislovníku

Hledat výraz Wrestling ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat frázi Wrestling na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Wrestling na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Wrestling ve Wikimedia Commons

Najít slovo Wrestling ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Wrestling například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve fulltextu Yahoo.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit jaký je význam slova Wrestling? resp. co se přesně ukrývá za slovem Wrestling? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Wrestling, odpověď na dotaz co je to Wrestling?. Víte např. kdo to je Roy Orbison? Znáte a víte kdo je Megan Fox? Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie sport. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie sport, basketbalista, wrestling, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.