Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Wrestling. Co znamená pojem Wrestling z kategorie Sport?

Co to je Wrestling? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Wrestling?

Wrestling znamená zápas. Může se jednat o profesionální nebo individuální wrestling. V profesionálním wrestlingu se zápasí ve předem dohodnutých soubojích. Wrestling je oblíbený celosvětově, nejrozšířenější je v USA, Mexiku, Japonsku a Kanadě. Jedná se o zápas a ztvárnění příběhu, wrestling tedy není jen sport, ale obsahuje i dramatické prvky.
Může jít i o individuální zápas v různých podobách. Cílem je vyřazení protivníka z boje, většinou musí být bojovník vytlačen s daného prostoru nebo se musí dotknout země určitou částí těla. V tomto druhu sportu dochází ke zraněním i úmrtí.


Co je to Wrestling? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Wrestling. Co znamená pojem Wrestling z kategorie Sport?

Texty mohou obsahovat chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Wrestling můžete sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Wrestling je v kategorii Sport

Klíčová slova: informace, význam slova, slovník, definice, co to je, Sport, wiki, co znamená, význam, termín, vysvětlení, terminologie, názvosloví, Sport, lexikon, pojem, definice pojmu, Wrestling


Pojem Wrestling je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Wrestling? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Profesionální wrestling (česky: profesionální zápas, wrestling nebo zkráceně pro wrestling/profi wrestling) je soutěžní profesionální sport, kde jsou zápasy předem domluvené. Wrestling obsahuje prvky sportu a souboje a je oblíbenou zábavou po celém světě, ale nejrozšířenější je v USA, Kanadě, Japonsku a Mexiku. Od 60. do 70. let minulého století byl velmi populární i v Brazílii, kde byl vysílán v programu Telecatch. Přestože wrestling začínal jako pouťová a cirkusová atrakce, jedná se dnes o multimiliardový průmysl, který vydělává na lístcích, smlouvách s televizemi, výrobcích DVD a PPV (pořady, kde se platí za zhlédnutí (anglicky pay-per-view)).

Zkuste zjistit více informací o slovu Wrestling v následujících zdrojích

Najít pojem Wrestling ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Wrestling na Youtube

Najít termín Wrestling ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Wrestling ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Wrestling ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Wrestling na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Wrestling například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Wrestling? resp. co se skrývá pod slovem Wrestling? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Wrestling, odpověď na dotaz co je to Wrestling?. Víte např. kdo to je Kardiolog? Znáte a víte kdo je Vladimír Špidla? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Sport). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.