Co je to?
Definice výrazu, termínu Křišťál. Co znamená odborný pojem Křišťál z kategorie Materiály?

Co je to Křišťál? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Křišťál

Křišťál je čirá,bezbarvá odrůda křemene. Pokud je krystalický, tvoří šestiboké hranolovité krystaly. Od starověku je s oblibou využíván pro výrobu šperků a ozdobných předmětů. Slovem křišťál ale také označujeme typ olovnatého skla. Tento druh skla má vysoký obsah oxidu olovnatého, což mu dodává specifické vlastnosti, a to vyšší hustotu a výraznější lesk. Využívá se pro výrobu dekorativních předmětů.


Co je to Křišťál? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Křišťál. Co znamená odborný pojem Křišťál z kategorie Materiály?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Křišťál doporučujeme sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Křišťál se nachází v sekci Materiály

Klíčová slova: odborné názvosloví, názvosloví, termín, wiki, význam pojmu, co znamená, heslo, slovo, slovník, terminologie, vysvětlení, co je to Křišťál?, odborný výraz, definice pojmu, terminus technicus, popis, Materiály, přesný výraz


Pojem Křišťál je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Křišťál? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Křišťál je bezbarvá odrůda křemene (SiO2). Většinou se vyskytuje ve formě krystalů v šesterečné krystalové soustavě s tvrdostí 6,5–7,5 Mohsovy stupnice. Vzniká jako většina křemičitanů vykrystalizováním z magmatu. Křišťál je hojně využívaným kamenem ve šperkařství (většinou s vrostlicemi), v laserové technice a radiotechnice, pro výrobu optických přístrojů a ve sklářském průmyslu. Oblíbený je jako sbírkový kámen.

Jiné zdroje informací o pojmu Křišťál

Najít heslo Křišťál na Google.cz

Zkusit najít termín Křišťál ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Křišťál ve Wikislovníku

Najít termín Křišťál ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Křišťál na Youtube

Vyhledat výraz Křišťál ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Křišťál například v Microsoft Bing, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Křišťál? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Křišťál? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Křišťál, odpověď na dotaz co je to Křišťál?. Víte např. kdo to je Idiot? Znáte a víte kdo je Jiří Macháček? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Křišťál hledat i v jiných kategoriích (než Materiály) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.