Co je to?
Výraz, termín, definice slova Křišťál. Co znamená odborný pojem Křišťál z kategorie Materiály?

Co je to Křišťál? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Křišťál?

Křišťál je čirá,bezbarvá odrůda křemene. Pokud je krystalický, tvoří šestiboké hranolovité krystaly. Od starověku je s oblibou využíván pro výrobu šperků a ozdobných předmětů. Slovem křišťál ale také označujeme typ olovnatého skla. Tento druh skla má vysoký obsah oxidu olovnatého, což mu dodává specifické vlastnosti, a to vyšší hustotu a výraznější lesk. Využívá se pro výrobu dekorativních předmětů.


Co je to Křišťál? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Křišťál. Co znamená odborný pojem Křišťál z kategorie Materiály?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Křišťál můžete samozřejmě sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Křišťál je v sekci materiály

Klíčová slova: přesný výraz, přesný význam, informace, význam slova, formulace, Křišťál, slovník, význam pojmu, terminologie, termín, co je to Křišťál?, co to je, synonymum, materiály, definice, heslo, odborné názvosloví, definice pojmu


Pojem Křišťál je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co označuje termín Křišťál? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Křišťál je bezbarvá odrůda křemene (SiO2). Většinou se vyskytuje ve formě krystalů v šesterečné krystalové soustavě s tvrdostí 6,5–7,5 Mohsovy stupnice. Vzniká jako většina křemičitanů vykrystalizováním z magmatu. Křišťál je hojně využívaným kamenem ve šperkařství (většinou s vrostlicemi), v laserové technice a radiotechnice, pro výrobu optických přístrojů a ve sklářském průmyslu. Oblíbený je jako sbírkový kámen.

Více informací o slovu Křišťál doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít termín Křišťál ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Křišťál ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Křišťál ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Křišťál ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Křišťál ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Křišťál na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Křišťál například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě nyní již víte jaký je význam slova Křišťál? resp. co se přesně ukrývá za slovem Křišťál? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Křišťál, odpověď na dotaz co je to Křišťál?. Víte např. kdo to je Jaromír Hanzlík? Znáte a víte kdo je Jiří Dědeček? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je materiály. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.