Co je to?
Odborný výraz, definice slova Křišťál. Co znamená pojem Křišťál z kategorie Materiály?

Co je Křišťál?

Co znamená pojem, definice termínu Křišťál?

Křišťál je čirá,bezbarvá odrůda křemene. Pokud je krystalický, tvoří šestiboké hranolovité krystaly. Od starověku je s oblibou využíván pro výrobu šperků a ozdobných předmětů. Slovem křišťál ale také označujeme typ olovnatého skla. Tento druh skla má vysoký obsah oxidu olovnatého, což mu dodává specifické vlastnosti, a to vyšší hustotu a výraznější lesk. Využívá se pro výrobu dekorativních předmětů.


Co je to Křišťál? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Křišťál. Co znamená pojem Křišťál z kategorie Materiály?

Přes veškerou snahu se mohou v textech vyskytovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Křišťál s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Křišťál se nachází v sekci materiály

Klíčová slova: odborné názvosloví, wiki, odborný výraz, přesný význam, formulace, názvosloví, slovo, materiály, synonymum, informace, termín, definice, lexikon, význam, definice pojmu, Křišťál, co je to Křišťál?, slovník


Pojem Křišťál je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Křišťál? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Křišťál je bezbarvá odrůda křemene (SiO2). Většinou se vyskytuje ve formě krystalů v šesterečné krystalové soustavě s tvrdostí 6,5–7,5 Mohsovy stupnice. Vzniká jako většina křemičitanů vykrystalizováním z magmatu. Křišťál je hojně využívaným kamenem ve šperkařství (většinou s vrostlicemi), v laserové technice a radiotechnice, pro výrobu optických přístrojů a ve sklářském průmyslu. Oblíbený je jako sbírkový kámen.

Jiné informační zdroje o pojmu Křišťál

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Křišťál ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Křišťál ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Křišťál ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Křišťál na Google obrázcích

Zkusit najít Křišťál ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Křišťál ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Křišťál například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co je to Křišťál? resp. jaká je definice slova Křišťál? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Křišťál, odpověď na dotaz co je to Křišťál?. Víte např. kdo to je Švenkr? Znáte a víte kdo je Václav Neckář? Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. podle různých oborů. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie materiály. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.