Co je to?
Definice výrazu, termínu Křišťál. Co znamená odborný pojem Křišťál z kategorie Materiály?

Co je to Křišťál? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Křišťál?

Křišťál je čirá,bezbarvá odrůda křemene. Pokud je krystalický, tvoří šestiboké hranolovité krystaly. Od starověku je s oblibou využíván pro výrobu šperků a ozdobných předmětů. Slovem křišťál ale také označujeme typ olovnatého skla. Tento druh skla má vysoký obsah oxidu olovnatého, což mu dodává specifické vlastnosti, a to vyšší hustotu a výraznější lesk. Využívá se pro výrobu dekorativních předmětů.


Co je to Křišťál? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Křišťál. Co znamená odborný pojem Křišťál z kategorie Materiály?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Křišťál se nachází v kategorii Materiály

Klíčová slova: Materiály, odborný výraz, vysvětlení, definice, Materiály, termín, slovník, odborné názvosloví, terminus technicus, Křišťál, synonymum, význam, význam slova, názvosloví, význam pojmu, co znamená, přesný výraz, definice pojmu


Pojem Křišťál je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Křišťál?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Křišťál je bezbarvá odrůda křemene (SiO2). Většinou se vyskytuje ve formě krystalů v šesterečné krystalové soustavě s tvrdostí 6,5–7,5 Mohsovy stupnice. Vzniká jako většina křemičitanů vykrystalizováním z magmatu. Křišťál je hojně využívaným kamenem ve šperkařství (většinou s vrostlicemi), v laserové technice a radiotechnice, pro výrobu optických přístrojů a ve sklářském průmyslu. Oblíbený je jako sbírkový kámen.

Další zdroje informací o slovu Křišťál

Hledat výraz Křišťál ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Křišťál ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Křišťál na Youtube

Zkusit najít heslo Křišťál ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Křišťál ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Křišťál ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Křišťál například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Křišťál? resp. co znamená slovo Křišťál? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Křišťál, odpověď na dotaz co je to Křišťál?. Víte např. kdo to je Ryan Lochte? Znáte a víte kdo je Aneta Langerová? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Materiály. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.