Co je to?
Definice výrazu, termínu Křišťál. Co znamená odborný pojem Křišťál z kategorie Materiály?

Co je to Křišťál? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Křišťál?

Křišťál je čirá,bezbarvá odrůda křemene. Pokud je krystalický, tvoří šestiboké hranolovité krystaly. Od starověku je s oblibou využíván pro výrobu šperků a ozdobných předmětů. Slovem křišťál ale také označujeme typ olovnatého skla. Tento druh skla má vysoký obsah oxidu olovnatého, což mu dodává specifické vlastnosti, a to vyšší hustotu a výraznější lesk. Využívá se pro výrobu dekorativních předmětů.


Co je to Křišťál? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Křišťál. Co znamená odborný pojem Křišťál z kategorie Materiály?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Křišťál? Pak se o ní podělte s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Křišťál patří do sekce Materiály

Klíčová slova: terminus technicus, co to je, Materiály, Materiály, odborný výraz, lexikon, co je to Křišťál?, význam slova, formulace, význam, vysvětlení, synonymum, popis, pojem, přesný výraz, význam pojmu, informace, slovník


Pojem Křišťál je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Křišťál?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Křišťál je bezbarvá odrůda křemene (SiO2). Většinou se vyskytuje ve formě krystalů v šesterečné krystalové soustavě s tvrdostí 6,5–7,5 Mohsovy stupnice. Vzniká jako většina křemičitanů vykrystalizováním z magmatu. Křišťál je hojně využívaným kamenem ve šperkařství (většinou s vrostlicemi), v laserové technice a radiotechnice, pro výrobu optických přístrojů a ve sklářském průmyslu. Oblíbený je jako sbírkový kámen.

Odkazy na jiné weby

Vyhledat termín Křišťál ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Křišťál ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Křišťál ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Křišťál na Google.cz

Zkusit najít pojem Křišťál ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Křišťál ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Křišťál například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Křišťál? resp. co přesně znamená slovo Křišťál? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Křišťál, odpověď na dotaz co je to Křišťál?. Víte např. kdo to je Čůza? Znáte a víte kdo je Aneta Langerová? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Materiály). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.