Co je to?
Výraz, termín, definice slova Veřejná zakázka. Co znamená odborný pojem Veřejná zakázka z kategorie Politika?

Co je to Veřejná zakázka? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Veřejná zakázka?

Veřejná zakázka je druh nákupu určitého zboží, objednání práce nebo služeb, které provádí některý z veřejných subjektů. Tato zakázka se provádí na základě smlouvy, kterou uzavírá zadavatel s dodavatelem nebo více dodavateli. Podmínkou veřejné zakázky je písemná smlouva a její zadávání je upraveno zákonem.
Zakázky lze rozdělit do několika druhů – podle toho, čeho se týkají, jsou veřejné zakázky na služby, na dodávky nebo na stavební práce. Podle výše vynakládané částky se dělí na nadlimitní, podlimitní a zakázky menšího rozsahu.


Co je to Veřejná zakázka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Veřejná zakázka. Co znamená odborný pojem Veřejná zakázka z kategorie Politika?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Veřejná zakázka můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pojem Veřejná zakázka je v kategorii politika

Klíčová slova: vysvětlení, odborný výraz, co to je, odborné názvosloví, terminologie, slovo, lexikon, přesný výraz, politika, synonymum, pojem, informace, Veřejná zakázka, terminus technicus, význam slova, heslo, co je to Veřejná zakázka?, wiki


Pojem Veřejná zakázka je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Veřejná zakázka?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Veřejná zakázka je nákup zboží, zadání práce, objednání díla nebo služby, veřejným subjektem (orgánem veřejné moci), kterým je stát, obec, samosprávný celek, organizace jimi založené, nebo případně dalším subjektem, který hospodaří s penězi, nebo jinými veřejnými statky nebo hodnotami pocházejícími z daní, poplatků či jiných zdrojů veřejného bohatství. Veřejné zakázky jsou realizované na základě smlouvy mezi zadavatelem a jedním či více dodavateli. Jedná se o úplatné poskytnutí dodávek či služeb nebo úplatné provedení stavebních prací. Jednou ze stran uzavírající smlouvu je veřejný zadavatel. Veřejná zakázka musí být podle zákona realizována na základě písemné smlouvy.

Další zdroje informací

Najít slovo Veřejná zakázka ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Veřejná zakázka ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Veřejná zakázka ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Veřejná zakázka na Google.cz

Hledat videa s názvem Veřejná zakázka na Youtube

Zkusit najít termín Veřejná zakázka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Veřejná zakázka například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Veřejná zakázka? resp. co je to Veřejná zakázka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Veřejná zakázka, odpověď na dotaz co je to Veřejná zakázka?. Víte např. kdo to je Vladimír Kořen? Znáte a víte kdo je Fidel Castro? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Veřejná zakázka hledat i v jiných kategoriích (než politika) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.