Co je to?
Výraz, termín, definice slova Veřejná zakázka. Co znamená odborný pojem Veřejná zakázka z kategorie Politika?

Co je to Veřejná zakázka? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Veřejná zakázka?

Veřejná zakázka je druh nákupu určitého zboží, objednání práce nebo služeb, které provádí některý z veřejných subjektů. Tato zakázka se provádí na základě smlouvy, kterou uzavírá zadavatel s dodavatelem nebo více dodavateli. Podmínkou veřejné zakázky je písemná smlouva a její zadávání je upraveno zákonem.
Zakázky lze rozdělit do několika druhů – podle toho, čeho se týkají, jsou veřejné zakázky na služby, na dodávky nebo na stavební práce. Podle výše vynakládané částky se dělí na nadlimitní, podlimitní a zakázky menšího rozsahu.


Co je to Veřejná zakázka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Veřejná zakázka. Co znamená odborný pojem Veřejná zakázka z kategorie Politika?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Veřejná zakázka s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Veřejná zakázka se nachází v kategorii Politika

Klíčová slova: wiki, definice, terminus technicus, co je to Veřejná zakázka?, odborné názvosloví, přesný výraz, přesný význam, termín, slovník, vysvětlení, význam, Veřejná zakázka, Politika, lexikon, význam slova, Politika, synonymum, definice pojmu


Pojem Veřejná zakázka je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Veřejná zakázka?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Veřejná zakázka je nákup zboží, zadání práce, objednání díla nebo služby, veřejným subjektem (orgánem veřejné moci), kterým je stát, obec, samosprávný celek, organizace jimi založené, nebo případně dalším subjektem, který hospodaří s penězi, nebo jinými veřejnými statky nebo hodnotami pocházejícími z daní, poplatků či jiných zdrojů veřejného bohatství. Veřejné zakázky jsou realizované na základě smlouvy mezi zadavatelem a jedním či více dodavateli. Jedná se o úplatné poskytnutí dodávek či služeb nebo úplatné provedení stavebních prací. Jednou ze stran uzavírající smlouvu je veřejný zadavatel. Veřejná zakázka musí být podle zákona realizována na základě písemné smlouvy.

Více informací o slovu Veřejná zakázka doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Veřejná zakázka ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Veřejná zakázka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Veřejná zakázka ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Veřejná zakázka ve Wikimedia Commons

Najít pojem Veřejná zakázka ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Veřejná zakázka ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Veřejná zakázka například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Veřejná zakázka? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Veřejná zakázka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Veřejná zakázka, odpověď na dotaz co je to Veřejná zakázka?. Víte např. kdo to je Choť? Znáte a víte kdo je Héraklés? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Politika). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.