Co je to?
Výraz, termín, definice slova Veřejná zakázka. Co znamená odborný pojem Veřejná zakázka z kategorie Politika?

Co je Veřejná zakázka? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Veřejná zakázka?

Veřejná zakázka je druh nákupu určitého zboží, objednání práce nebo služeb, které provádí některý z veřejných subjektů. Tato zakázka se provádí na základě smlouvy, kterou uzavírá zadavatel s dodavatelem nebo více dodavateli. Podmínkou veřejné zakázky je písemná smlouva a její zadávání je upraveno zákonem.
Zakázky lze rozdělit do několika druhů – podle toho, čeho se týkají, jsou veřejné zakázky na služby, na dodávky nebo na stavební práce. Podle výše vynakládané částky se dělí na nadlimitní, podlimitní a zakázky menšího rozsahu.


Co je to Veřejná zakázka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Veřejná zakázka. Co znamená odborný pojem Veřejná zakázka z kategorie Politika?

Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Definici slova Veřejná zakázka můžete sdílet s kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Veřejná zakázka je v kategorii politika

Klíčová slova: co je to Veřejná zakázka?, význam, slovo, Veřejná zakázka, politika, termín, přesný výraz, formulace, slovník, přesný význam, co znamená, heslo, pojem, politika, názvosloví, vysvětlení, odborné názvosloví, definice pojmu


Pojem Veřejná zakázka je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Veřejná zakázka? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Veřejná zakázka je nákup zboží, zadání práce, objednání díla nebo služby, veřejným subjektem (orgánem veřejné moci), kterým je stát, obec, samosprávný celek, organizace jimi založené, nebo případně dalším subjektem, který hospodaří s penězi, nebo jinými veřejnými statky nebo hodnotami pocházejícími z daní, poplatků či jiných zdrojů veřejného bohatství. Veřejné zakázky jsou realizované na základě smlouvy mezi zadavatelem a jedním či více dodavateli. Jedná se o úplatné poskytnutí dodávek či služeb nebo úplatné provedení stavebních prací. Jednou ze stran uzavírající smlouvu je veřejný zadavatel. Veřejná zakázka musí být podle zákona realizována na základě písemné smlouvy.

Zkuste zjistit více informací o slovu Veřejná zakázka v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Veřejná zakázka na Youtube

Hledat heslo Veřejná zakázka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Veřejná zakázka ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Veřejná zakázka ve Wikimedia Commons

Najít výraz Veřejná zakázka na Google.cz

Zkusit najít výraz Veřejná zakázka ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Veřejná zakázka například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Veřejná zakázka? resp. co to je Veřejná zakázka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Veřejná zakázka, odpověď na dotaz co je to Veřejná zakázka?. Víte např. kdo to je Ódin? Znáte a víte kdo je Nairo Quintana? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v politika. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.