Co je to?
Odborný výraz, definice slova Helikoptérové peníze. Co znamená pojem Helikoptérové peníze z kategorie Ekonomie?

Co je Helikoptérové peníze? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Helikoptérové peníze?

Helikoptérové peníze jsou kontroverzním ekonomickým nástrojem. Je to jeden z návrhů pro řešení ekonomických problémů a krizí. Je považován za extrémní řešení. Poprvé se tento pojem objevil v sedmdesátých letech, kdy s jeho pomocí ekonom Milton Friedman ukazoval důsledky nadměrné expanze měny.
Helikoptérové peníze se použijí tak, že je centrální banka vytiskne a předá je přímo jednotlivým domácnostem, popřípadě se ještě sníží daně. Domácnosti pak navýší spotřebu a dodají tak finance do ekonomiky. Jedná se o neověřený nástroj, který naráží i na legislativu.


Co je to Helikoptérové peníze? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Helikoptérové peníze. Co znamená pojem Helikoptérové peníze z kategorie Ekonomie?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Helikoptérové peníze s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Helikoptérové peníze se nachází v sekci ekonomie

Klíčová slova: co znamená, co to je, slovo, formulace, význam slova, pojem, význam pojmu, definice pojmu, ekonomie, slovník, přesný význam, wiki, názvosloví, přesný výraz, lexikon, ekonomie, popis, termín


Pojem Helikoptérové peníze je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Helikoptérové peníze? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Helikoptérové peníze jsou navrženou nekonvenční monetární politikou, v nějakých případech alternativní ke kvantitativnímu uvolňování (QE), když se ekonomika nachází v tzv. likvidační pasti (když se úrokové sazby blíží k nule a ekonomika zůstává v recesi). Ačkoliv původní myšlenka helikoptérových peněz popisovala centrální banky, které provádějí platby přímo jednotlivcům, ekonomové používali výraz pro označení celé řady různých politických představ, včetně permanentní modernizace rozpočtového schodku – s přídavným elementem, který se pokoušel šokovat domněnky týkající se budoucí inflace nebo nominálního růstu HDP s cílem změnit očekávání.

Odkazy na jiné weby

Najít výraz Helikoptérové peníze ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Helikoptérové peníze ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Helikoptérové peníze ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Helikoptérové peníze ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít frázi Helikoptérové peníze ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Helikoptérové peníze ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Helikoptérové peníze například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Helikoptérové peníze? resp. co přesně označuje termín Helikoptérové peníze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Helikoptérové peníze, odpověď na dotaz co je to Helikoptérové peníze?. Víte např. kdo to je Helena Langšádlová? Znáte a víte kdo je Žaneta Peřinová? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než ekonomie). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.