Co je to?
Výraz, termín, definice slova Helikoptérové peníze. Co znamená odborný pojem Helikoptérové peníze z kategorie Ekonomie?

Co je to Helikoptérové peníze? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Helikoptérové peníze

Helikoptérové peníze jsou kontroverzním ekonomickým nástrojem. Je to jeden z návrhů pro řešení ekonomických problémů a krizí. Je považován za extrémní řešení. Poprvé se tento pojem objevil v sedmdesátých letech, kdy s jeho pomocí ekonom Milton Friedman ukazoval důsledky nadměrné expanze měny.
Helikoptérové peníze se použijí tak, že je centrální banka vytiskne a předá je přímo jednotlivým domácnostem, popřípadě se ještě sníží daně. Domácnosti pak navýší spotřebu a dodají tak finance do ekonomiky. Jedná se o neověřený nástroj, který naráží i na legislativu.


Co je to Helikoptérové peníze? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Helikoptérové peníze. Co znamená odborný pojem Helikoptérové peníze z kategorie Ekonomie?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kolegy na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Helikoptérové peníze patří do kategorie ekonomie

Klíčová slova: slovník, přesný význam, přesný výraz, co je to Helikoptérové peníze?, terminologie, definice pojmu, wiki, Helikoptérové peníze, termín, pojem, ekonomie, heslo, terminus technicus, popis, slovo, lexikon, význam pojmu, co to je


Pojem Helikoptérové peníze je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Helikoptérové peníze? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Helikoptérové peníze jsou navrženou nekonvenční monetární politikou, v nějakých případech alternativní ke kvantitativnímu uvolňování (QE), když se ekonomika nachází v tzv. likvidační pasti (když se úrokové sazby blíží k nule a ekonomika zůstává v recesi). Ačkoliv původní myšlenka helikoptérových peněz popisovala centrální banky, které provádějí platby přímo jednotlivcům, ekonomové používali výraz pro označení celé řady různých politických představ, včetně permanentní modernizace rozpočtového schodku – s přídavným elementem, který se pokoušel šokovat domněnky týkající se budoucí inflace nebo nominálního růstu HDP s cílem změnit očekávání.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat heslo Helikoptérové peníze ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Helikoptérové peníze na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Helikoptérové peníze ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Helikoptérové peníze ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Helikoptérové peníze ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Helikoptérové peníze na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Helikoptérové peníze například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Helikoptérové peníze? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Helikoptérové peníze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Helikoptérové peníze, odpověď na dotaz co je to Helikoptérové peníze?. Víte např. kdo to je Thomas Kulidakis? Znáte a víte kdo je Seraf? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než ekonomie). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.