Co je to?
Definice odborného termínu, slova Helikoptérové peníze. Co znamená pojem Helikoptérové peníze z kategorie Ekonomie?

Co je to Helikoptérové peníze? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Helikoptérové peníze?

Helikoptérové peníze jsou kontroverzním ekonomickým nástrojem. Je to jeden z návrhů pro řešení ekonomických problémů a krizí. Je považován za extrémní řešení. Poprvé se tento pojem objevil v sedmdesátých letech, kdy s jeho pomocí ekonom Milton Friedman ukazoval důsledky nadměrné expanze měny.
Helikoptérové peníze se použijí tak, že je centrální banka vytiskne a předá je přímo jednotlivým domácnostem, popřípadě se ještě sníží daně. Domácnosti pak navýší spotřebu a dodají tak finance do ekonomiky. Jedná se o neověřený nástroj, který naráží i na legislativu.


Definice odborného termínu, slova Helikoptérové peníze. Co znamená pojem Helikoptérové peníze z kategorie Ekonomie?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Helikoptérové peníze doporučujeme sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Helikoptérové peníze se nachází v sekci Ekonomie

Klíčová slova: význam pojmu, Helikoptérové peníze, heslo, terminus technicus, co znamená, odborný výraz, názvosloví, Ekonomie, slovník, termín, přesný význam, popis, co to je, terminologie, formulace, definice pojmu, informace, Ekonomie


Pojem Helikoptérové peníze je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Helikoptérové peníze? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Helikoptérové peníze jsou navrženou nekonvenční monetární politikou, v nějakých případech alternativní ke kvantitativnímu uvolňování (QE), když se ekonomika nachází v tzv. likvidační pasti (když se úrokové sazby blíží k nule a ekonomika zůstává v recesi). Ačkoliv původní myšlenka helikoptérových peněz popisovala centrální banky, které provádějí platby přímo jednotlivcům, ekonomové používali výraz pro označení celé řady různých politických představ, včetně permanentní modernizace rozpočtového schodku – s přídavným elementem, který se pokoušel šokovat domněnky týkající se budoucí inflace nebo nominálního růstu HDP s cílem změnit očekávání.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Helikoptérové peníze ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Helikoptérové peníze ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Helikoptérové peníze ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Helikoptérové peníze ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Helikoptérové peníze ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Helikoptérové peníze ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Helikoptérové peníze například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Helikoptérové peníze? resp. co přesně označuje termín Helikoptérové peníze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Helikoptérové peníze, odpověď na dotaz co je to Helikoptérové peníze?. Víte např. kdo to je Radek Vondráček? Znáte a víte kdo je Puškař? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Helikoptérové peníze v jiné sekci než Ekonomie. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.