Co je to?
Výraz, termín, definice slova Prasečí chřipka. Co znamená odborný pojem Prasečí chřipka z kategorie Nemoce?

Co je to Prasečí chřipka? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Prasečí chřipka?

Prasečí chřipka je respirační choroba, která se u prasat vyskytuje zcela běžně. Její příčinou je virus A. V novém typu chřipky se kombinují geny prasečích chřipek, lidské a ptačí chřipky. Tento typ onemocnění je považován za pandemický. Choroba je nakažlivá, inkubační doba je cca týden. Přenáší se jak kýcháním a kašlem, tak dotykem.
Velmi závažný průběh s častými úmrtími má prasečí chřipka u nejmenších dětí, těhotných žen nebo lidí s chronickým onemocněním.


Co je to Prasečí chřipka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Prasečí chřipka. Co znamená odborný pojem Prasečí chřipka z kategorie Nemoce?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Prasečí chřipka je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: formulace, význam, co znamená, odborné názvosloví, odborný výraz, terminologie, význam slova, přesný význam, význam pojmu, popis, Prasečí chřipka, definice pojmu, Nemoce, definice, lexikon, informace, slovník, co to je


Pojem Prasečí chřipka je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat pojem Prasečí chřipka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Prasečí chřipka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Prasečí chřipka ve Wikipedii

Zkusit najít heslo Prasečí chřipka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Prasečí chřipka ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Prasečí chřipka ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Prasečí chřipka například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Prasečí chřipka? resp. co se skrývá pod slovem Prasečí chřipka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Prasečí chřipka, odpověď na dotaz co je to Prasečí chřipka?. Víte např. kdo to je Helena Vondráčková? Znáte a víte kdo je Správce majetku? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Nemoce). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.