Co je to?
Výraz, termín, definice slova Prasečí chřipka. Co znamená odborný pojem Prasečí chřipka z kategorie Nemoce?

Co je to Prasečí chřipka? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Prasečí chřipka?

Prasečí chřipka je respirační choroba, která se u prasat vyskytuje zcela běžně. Její příčinou je virus A. V novém typu chřipky se kombinují geny prasečích chřipek, lidské a ptačí chřipky. Tento typ onemocnění je považován za pandemický. Choroba je nakažlivá, inkubační doba je cca týden. Přenáší se jak kýcháním a kašlem, tak dotykem.
Velmi závažný průběh s častými úmrtími má prasečí chřipka u nejmenších dětí, těhotných žen nebo lidí s chronickým onemocněním.


Co je to Prasečí chřipka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Prasečí chřipka. Co znamená odborný pojem Prasečí chřipka z kategorie Nemoce?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Prasečí chřipka? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Prasečí chřipka patří do sekce Nemoce

Klíčová slova: Nemoce, termín, terminologie, Prasečí chřipka, vysvětlení, terminus technicus, formulace, význam, definice pojmu, význam pojmu, názvosloví, význam slova, co znamená, co to je, pojem, Nemoce, informace, lexikon


Pojem Prasečí chřipka je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Prasečí chřipka? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Chřipka prasat je onemocnění způsobované chřipkovými viry, které napadá převážně prasata. Způsobují je chřipkové viry typu A a C.
V roce 2009 se objevil zmutovaný virus chřipky prasat A/H1N1 (písmena H a N označují typ povrchových antigenů viru – hemaglutinin a neuraminidáza), který napadá člověka. Tento virus se šíří z prasat na člověka a byly zaznamenány i případy přenosu z člověka na člověka. Onemocnění způsobované tímto virem začalo být označováno jako „prasečí chřipka“, „nová chřipka“ či „mexická chřipka“).

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat videa s názvem Prasečí chřipka na Youtube

Hledat heslo Prasečí chřipka ve Wikizdrojích

Hledat termín Prasečí chřipka na Google.cz

Zkusit najít heslo Prasečí chřipka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Prasečí chřipka ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Prasečí chřipka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Prasečí chřipka například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Prasečí chřipka? resp. co přesně znamená slovo Prasečí chřipka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Prasečí chřipka, odpověď na dotaz co je to Prasečí chřipka?. Víte např. kdo to je Nela Lisková? Znáte a víte kdo je Peter Insider? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Nemoce). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.