Co je to?
Výraz, termín, definice slova Prasečí chřipka. Co znamená odborný pojem Prasečí chřipka z kategorie Nemoce?

Co je to Prasečí chřipka? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Prasečí chřipka?

Prasečí chřipka je respirační choroba, která se u prasat vyskytuje zcela běžně. Její příčinou je virus A. V novém typu chřipky se kombinují geny prasečích chřipek, lidské a ptačí chřipky. Tento typ onemocnění je považován za pandemický. Choroba je nakažlivá, inkubační doba je cca týden. Přenáší se jak kýcháním a kašlem, tak dotykem.
Velmi závažný průběh s častými úmrtími má prasečí chřipka u nejmenších dětí, těhotných žen nebo lidí s chronickým onemocněním.


Co je to Prasečí chřipka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Prasečí chřipka. Co znamená odborný pojem Prasečí chřipka z kategorie Nemoce?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Prasečí chřipka s kolegy na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Prasečí chřipka je v kategorii nemoce

Klíčová slova: terminologie, vysvětlení, definice, co znamená, definice pojmu, wiki, přesný výraz, význam, lexikon, co to je, heslo, význam pojmu, informace, slovo, co je to Prasečí chřipka?, slovník, nemoce, odborný výraz


Pojem Prasečí chřipka je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Prasečí chřipka dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Chřipka prasat je onemocnění způsobované chřipkovými viry, které napadá převážně prasata. Způsobují je chřipkové viry typu A a C.
V roce 2009 se objevil zmutovaný virus chřipky prasat A/H1N1 (písmena H a N označují typ povrchových antigenů viru – hemaglutinin a neuraminidáza), který napadá člověka. Tento virus se šíří z prasat na člověka a byly zaznamenány i případy přenosu z člověka na člověka. Onemocnění způsobované tímto virem začalo být označováno jako „prasečí chřipka“, „nová chřipka“ či „mexická chřipka“).

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít slovo Prasečí chřipka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Prasečí chřipka ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Prasečí chřipka ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Prasečí chřipka na Google.cz

Hledat videa s názvem Prasečí chřipka na Youtube

Najít výraz Prasečí chřipka ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Prasečí chřipka například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Prasečí chřipka? resp. co se skrývá pod slovem Prasečí chřipka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Prasečí chřipka, odpověď na dotaz co je to Prasečí chřipka?. Víte např. kdo to je Usain Bolt? Znáte a víte kdo je Kejklíř? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Prasečí chřipka v jiné sekci než nemoce. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.