Co je to?
Definice výrazu Pasivní dům. Co znamená odborný pojem Pasivní dům z kategorie Stavebnictví?

Co to je Pasivní dům? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Pasivní dům

Pasivní dům nebo také energeticky pasivní dům je jedním z moderních trendů ve stavebnictví. Pasivní dům by měl splňovat přísná, přesně stanovená kritéria pro úsporu energií. Pasivní domy využívají solární panely, tepelná čerpadla a musejí být dobře zaizolované, aby se předešlo zbytečným ztrátám tepla.


Co je to Pasivní dům? Význam slova, termín, Definice výrazu Pasivní dům. Co znamená odborný pojem Pasivní dům z kategorie Stavebnictví?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Pasivní dům s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Pasivní dům patří do kategorie Stavebnictví

Klíčová slova: Stavebnictví, definice pojmu, definice, popis, přesný výraz, odborný výraz, termín, co to je, co je to Pasivní dům?, význam slova, informace, co znamená, názvosloví, terminus technicus, formulace, Pasivní dům, slovo, odborné názvosloví


Pojem Pasivní dům je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Pasivní dům? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Pasivní dům (z německého Passivhaus, v Česku používán i termín energeticky pasivní dům, česká zkratka PD) je stavba, která splňuje dobrovolná, ale přísná kritéria energetických úspor při provozu domu. Koncepce pasivního domu není architektonický styl nebo stavební systém, ale dílčí kapitola při navrhování a projektování novostaveb nebo rekonstrukcí.

Hledejte pojem Pasivní dům v následujících vyhledávačích

Vyhledat pojem Pasivní dům ve vyhledávači Yandex

Najít termín Pasivní dům ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Pasivní dům ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Pasivní dům ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Pasivní dům ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Pasivní dům ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Pasivní dům například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Pasivní dům? resp. co přesně označuje termín Pasivní dům? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pasivní dům, odpověď na dotaz co je to Pasivní dům?. Víte např. kdo to je Nicky Tučková? Znáte a víte kdo je Brahmá? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Stavebnictví). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.