Co je to?
Definice výrazu Pasivní dům. Co znamená odborný pojem Pasivní dům z kategorie Stavebnictví?

Co to je Pasivní dům? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Pasivní dům

Pasivní dům nebo také energeticky pasivní dům je jedním z moderních trendů ve stavebnictví. Pasivní dům by měl splňovat přísná, přesně stanovená kritéria pro úsporu energií. Pasivní domy využívají solární panely, tepelná čerpadla a musejí být dobře zaizolované, aby se předešlo zbytečným ztrátám tepla.


Co je to Pasivní dům? Význam slova, termín, Definice výrazu Pasivní dům. Co znamená odborný pojem Pasivní dům z kategorie Stavebnictví?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Pasivní dům můžete samozřejmě sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Pasivní dům je v sekci Stavebnictví

Klíčová slova: definice pojmu, definice, termín, Stavebnictví, slovo, synonymum, informace, význam, význam slova, význam pojmu, popis, formulace, co to je, přesný význam, vysvětlení, co znamená, Stavebnictví, terminus technicus


Pojem Pasivní dům je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Pasivní dům můžete dozvědět následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pasivní dům (z německého Passivhaus, v Česku používán i termín energeticky pasivní dům, česká zkratka PD) je stavba, která splňuje dobrovolná, ale přísná kritéria energetických úspor při provozu domu. Koncepce pasivního domu není architektonický styl nebo stavební systém, ale dílčí kapitola při navrhování a projektování novostaveb nebo rekonstrukcí.

Další informační zdroje o slovu Pasivní dům

Najít pojem Pasivní dům ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Pasivní dům ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Pasivní dům ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Pasivní dům ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Pasivní dům ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pasivní dům ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Pasivní dům například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Pasivní dům? resp. co vlastně znamená slovo Pasivní dům? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pasivní dům, odpověď na dotaz co je to Pasivní dům?. Víte např. kdo to je George Lucas? Znáte a víte kdo je Hrobník? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Stavebnictví. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.