Co je to?
Definice výrazu Pasivní dům. Co znamená odborný pojem Pasivní dům z kategorie Stavebnictví?

Co to je Pasivní dům? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Pasivní dům

Pasivní dům nebo také energeticky pasivní dům je jedním z moderních trendů ve stavebnictví. Pasivní dům by měl splňovat přísná, přesně stanovená kritéria pro úsporu energií. Pasivní domy využívají solární panely, tepelná čerpadla a musejí být dobře zaizolované, aby se předešlo zbytečným ztrátám tepla.


Co je to Pasivní dům? Význam slova, termín, Definice výrazu Pasivní dům. Co znamená odborný pojem Pasivní dům z kategorie Stavebnictví?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Pasivní dům s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Pasivní dům je v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: synonymum, význam pojmu, heslo, Stavebnictví, definice, co znamená, názvosloví, co to je, přesný význam, co je to Pasivní dům?, termín, popis, wiki, pojem, lexikon, odborný výraz, slovník, terminus technicus


Pojem Pasivní dům je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Pasivní dům? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pasivní dům (z německého Passivhaus, v Česku používán i termín energeticky pasivní dům, česká zkratka PD) je stavba, která splňuje dobrovolná, ale přísná kritéria energetických úspor při provozu domu. Koncepce pasivního domu není architektonický styl nebo stavební systém, ale dílčí kapitola při navrhování a projektování novostaveb nebo rekonstrukcí.

Jiné informační zdroje o pojmu Pasivní dům

Vyhledat termín Pasivní dům na Google.cz

Vyhledat heslo Pasivní dům ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pasivní dům ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Pasivní dům ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Pasivní dům ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Pasivní dům ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Pasivní dům například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Pasivní dům? resp. jaký je význam pojmu Pasivní dům? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pasivní dům, odpověď na dotaz co je to Pasivní dům?. Víte např. kdo to je Strýc? Znáte a víte kdo je Brahmá? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Stavebnictví. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.