Co je to?
Definice výrazu Pasivní dům. Co znamená odborný pojem Pasivní dům z kategorie Stavebnictví?

Co to je Pasivní dům? Význam slova

Co znamená termín Pasivní dům? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Pasivní dům nebo také energeticky pasivní dům je jedním z moderních trendů ve stavebnictví. Pasivní dům by měl splňovat přísná, přesně stanovená kritéria pro úsporu energií. Pasivní domy využívají solární panely, tepelná čerpadla a musejí být dobře zaizolované, aby se předešlo zbytečným ztrátám tepla.


Co je to Pasivní dům? Význam slova, termín, Definice výrazu Pasivní dům. Co znamená odborný pojem Pasivní dům z kategorie Stavebnictví?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Pasivní dům se nachází v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: přesný výraz, slovo, co to je, přesný význam, lexikon, odborný výraz, Stavebnictví, odborné názvosloví, heslo, vysvětlení, Pasivní dům, termín, synonymum, formulace, terminologie, informace, definice, co je to Pasivní dům?


Pojem Pasivní dům je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Pasivní dům?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Pasivní dům (z německého Passivhaus, v Česku používán i termín energeticky pasivní dům, česká zkratka PD) je stavba, která splňuje dobrovolná, ale přísná kritéria energetických úspor při provozu domu. Koncepce pasivního domu není architektonický styl nebo stavební systém, ale dílčí kapitola při navrhování a projektování novostaveb nebo rekonstrukcí.

Další informační zdroje o slovu Pasivní dům

Zkusit najít heslo Pasivní dům ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Pasivní dům ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Pasivní dům ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pasivní dům ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Pasivní dům ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Pasivní dům ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Pasivní dům například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Pasivní dům? resp. co označuje slovo Pasivní dům? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pasivní dům, odpověď na dotaz co je to Pasivní dům?. Víte např. kdo to je Velký vezír? Znáte a víte kdo je Signalista? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Pasivní dům v jiné sekci než Stavebnictví. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.