Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Granit. Co znamená pojem Granit z kategorie Materiály?

Co to je Granit? Význam slova

Co znamená termín Granit? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Granit je druhem vyvřelé horniny z hlubin země. Jinak se nazývá též žula. Skládá se hlavně z živce, slídy a křemene. Jeho příměsí může být také granát, zirkon, magnetit a další. Mezi vzácnější příměsi granitu patří olivín nebo pyroxen.
Granit bývá nejčastěji šedomodrého odstínu a stejnoměrné zrnitosti, může však mít i červenou barvu. Může být kvádrovitý, sloupcovitý nebo kulovitý, častá je i lavicovitá odlučnost.


Co je to Granit? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Granit. Co znamená pojem Granit z kategorie Materiály?

Možnost chyb vyhrazena. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Granit) můžete sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Granit patří do kategorie Materiály

Klíčová slova: synonymum, význam slova, Materiály, definice, slovník, odborný výraz, wiki, termín, definice pojmu, heslo, pojem, význam, Granit, informace, názvosloví, co je to Granit?, lexikon, přesný výraz


Pojem Granit je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Co označuje termín Granit? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Žuly (též granity) jsou hlubinné vyvřelé horniny obsahující v podstatném množství křemen. Žuly jsou obvykle světlé, šedavě nebo bělavě zbarvené, někdy s modrým odstínem. Známé jsou ovšem také žlutavé, růžové a červené druhy. Žuly jsou stejnoměrně všesměrně zrnité (eugranitické), občas porfyrické. Struktura je hypidiomorfně zrnitá.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat termín Granit ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Granit na Youtube

Zkusit najít slovo Granit ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Granit ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Granit na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Granit ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Granit například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Granit? resp. jaká je definice slova Granit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Granit, odpověď na dotaz co je to Granit?. Víte např. kdo to je Pacholek? Znáte a víte kdo je Petr Lexa? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Materiály. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.