Co je to?
Definice odborného termínu, slova Granit. Co znamená pojem Granit z kategorie Materiály?

Co je Granit?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Granit?

Granit je druhem vyvřelé horniny z hlubin země. Jinak se nazývá též žula. Skládá se hlavně z živce, slídy a křemene. Jeho příměsí může být také granát, zirkon, magnetit a další. Mezi vzácnější příměsi granitu patří olivín nebo pyroxen.
Granit bývá nejčastěji šedomodrého odstínu a stejnoměrné zrnitosti, může však mít i červenou barvu. Může být kvádrovitý, sloupcovitý nebo kulovitý, častá je i lavicovitá odlučnost.


Co je to Granit? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Granit. Co znamená pojem Granit z kategorie Materiály?

Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Granit? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Granit patří do sekce materiály

Klíčová slova: terminologie, definice pojmu, popis, materiály, slovo, lexikon, Granit, formulace, význam slova, terminus technicus, přesný význam, co to je, co znamená, názvosloví, definice, materiály, přesný výraz, vysvětlení


Pojem Granit je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co označuje termín Granit? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Žuly (též granity) jsou hlubinné vyvřelé horniny obsahující v podstatném množství křemen. Žuly jsou obvykle světlé, šedavě nebo bělavě zbarvené, někdy s modrým odstínem. Známé jsou ovšem také žlutavé, růžové a červené druhy. Žuly jsou stejnoměrně všesměrně zrnité (eugranitické), občas porfyrické. Struktura je hypidiomorfně zrnitá.

Jiné zdroje informací o pojmu Granit

Najít heslo Granit ve vyhledávači Yahoo

Najít slovo Granit na Google obrázcích

Zkusit najít termín Granit ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Granit na Youtube

Vyhledat termín Granit ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Granit ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Granit například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku co znamená Granit? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Granit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Granit, odpověď na dotaz co je to Granit?. Víte např. kdo to je Robert Redford? Znáte a víte kdo je František Křižík? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je materiály. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie materiály, vlna alpaka, granit, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.