Co je to?
Odborný výraz, definice slova Granit. Co znamená pojem Granit z kategorie Materiály?

Co je Granit? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Granit?

Granit je druhem vyvřelé horniny z hlubin země. Jinak se nazývá též žula. Skládá se hlavně z živce, slídy a křemene. Jeho příměsí může být také granát, zirkon, magnetit a další. Mezi vzácnější příměsi granitu patří olivín nebo pyroxen.
Granit bývá nejčastěji šedomodrého odstínu a stejnoměrné zrnitosti, může však mít i červenou barvu. Může být kvádrovitý, sloupcovitý nebo kulovitý, častá je i lavicovitá odlučnost.


Co je to Granit? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Granit. Co znamená pojem Granit z kategorie Materiály?

Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s dalšími lidmi na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Granit se nachází v sekci materiály

Klíčová slova: odborné názvosloví, Granit, co je to Granit?, materiály, terminologie, názvosloví, pojem, význam, přesný výraz, materiály, co to je, termín, odborný výraz, popis, slovník, formulace, wiki, definice


Pojem Granit je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Granit?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Žuly (též granity) jsou hlubinné vyvřelé horniny obsahující v podstatném množství křemen. Žuly jsou obvykle světlé, šedavě nebo bělavě zbarvené, někdy s modrým odstínem. Známé jsou ovšem také žlutavé, růžové a červené druhy. Žuly jsou stejnoměrně všesměrně zrnité (eugranitické), občas porfyrické. Struktura je hypidiomorfně zrnitá.

Více informací o pojmu Granit lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít termín Granit na Google.cz

Hledat výraz Granit ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Granit ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Granit ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Granit ve Wikizdrojích

Hledat frázi Granit ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Granit například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Granit? resp. jaký je význam pojmu Granit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Granit, odpověď na dotaz co je to Granit?. Víte např. kdo to je Iveta Fialová? Znáte a víte kdo je Archimédés? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než materiály). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.