Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Granit. Co znamená pojem Granit z kategorie Materiály?

Co to je Granit? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Granit?

Granit je druhem vyvřelé horniny z hlubin země. Jinak se nazývá též žula. Skládá se hlavně z živce, slídy a křemene. Jeho příměsí může být také granát, zirkon, magnetit a další. Mezi vzácnější příměsi granitu patří olivín nebo pyroxen.
Granit bývá nejčastěji šedomodrého odstínu a stejnoměrné zrnitosti, může však mít i červenou barvu. Může být kvádrovitý, sloupcovitý nebo kulovitý, častá je i lavicovitá odlučnost.


Co je to Granit? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Granit. Co znamená pojem Granit z kategorie Materiály?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Granit patří do sekce Materiály

Klíčová slova: Materiály, Materiály, vysvětlení, co znamená, slovník, synonymum, formulace, význam, přesný význam, pojem, odborný výraz, názvosloví, význam slova, slovo, definice pojmu, co to je, Granit, lexikon


Pojem Granit je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Granit lze najít v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Granit ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Granit ve Wikipedii

Zkusit najít termín Granit ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Granit na Youtube

Zkusit najít výraz Granit ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Granit ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Granit například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Granit? resp. co znamená slovo Granit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Granit, odpověď na dotaz co je to Granit?. Víte např. kdo to je Milicionář? Znáte a víte kdo je Kejklíř? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Materiály). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.