Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Granit. Co znamená pojem Granit z kategorie Materiály?

Co to je Granit? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Granit?

Granit je druhem vyvřelé horniny z hlubin země. Jinak se nazývá též žula. Skládá se hlavně z živce, slídy a křemene. Jeho příměsí může být také granát, zirkon, magnetit a další. Mezi vzácnější příměsi granitu patří olivín nebo pyroxen.
Granit bývá nejčastěji šedomodrého odstínu a stejnoměrné zrnitosti, může však mít i červenou barvu. Může být kvádrovitý, sloupcovitý nebo kulovitý, častá je i lavicovitá odlučnost.


Co je to Granit? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Granit. Co znamená pojem Granit z kategorie Materiály?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Granit? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Granit se nachází v kategorii Materiály

Klíčová slova: informace, odborný výraz, přesný význam, wiki, co znamená, slovník, slovo, Materiály, popis, Granit, význam pojmu, vysvětlení, názvosloví, co je to Granit?, význam, odborné názvosloví, terminus technicus, lexikon


Pojem Granit je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Granit v následujících zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Granit ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Granit ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Granit ve Wikislovníku

Najít výraz Granit ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Granit ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Granit na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Granit například ve Wikipedii, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Granit? resp. co vlastně znamená slovo Granit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Granit, odpověď na dotaz co je to Granit?. Víte např. kdo to je Elon Musk? Znáte a víte kdo je Kejklíř? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Materiály). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.