Co je to?
Výraz, termín, definice slova Granit. Co znamená odborný pojem Granit z kategorie Materiály?

Co je to Granit? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Granit?

Granit je druhem vyvřelé horniny z hlubin země. Jinak se nazývá též žula. Skládá se hlavně z živce, slídy a křemene. Jeho příměsí může být také granát, zirkon, magnetit a další. Mezi vzácnější příměsi granitu patří olivín nebo pyroxen.
Granit bývá nejčastěji šedomodrého odstínu a stejnoměrné zrnitosti, může však mít i červenou barvu. Může být kvádrovitý, sloupcovitý nebo kulovitý, častá je i lavicovitá odlučnost.


Co je to Granit? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Granit. Co znamená odborný pojem Granit z kategorie Materiály?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Granit se nachází v sekci materiály

Klíčová slova: termín, přesný význam, co to je, definice, pojem, přesný výraz, informace, formulace, wiki, terminus technicus, význam slova, synonymum, co znamená, materiály, odborný výraz, odborné názvosloví, vysvětlení, význam pojmu


Pojem Granit je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Granit? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Žuly (též granity) jsou hlubinné vyvřelé horniny obsahující v podstatném množství křemen. Žuly jsou obvykle světlé, šedavě nebo bělavě zbarvené, někdy s modrým odstínem. Známé jsou ovšem také žlutavé, růžové a červené druhy. Žuly jsou stejnoměrně všesměrně zrnité (eugranitické), občas porfyrické. Struktura je hypidiomorfně zrnitá.

Zkuste zjistit více informací o slovu Granit v následujících zdrojích

Hledat pojem Granit ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Granit ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Granit ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Granit ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Granit na Google.cz

Hledat heslo Granit ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Granit například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Granit? resp. co je to Granit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Granit, odpověď na dotaz co je to Granit?. Víte např. kdo to je Obráběč? Znáte a víte kdo je Duchovní? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než materiály). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.