Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Granit. Co znamená pojem Granit z kategorie Materiály?

Co to je Granit? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Granit?

Granit je druhem vyvřelé horniny z hlubin země. Jinak se nazývá též žula. Skládá se hlavně z živce, slídy a křemene. Jeho příměsí může být také granát, zirkon, magnetit a další. Mezi vzácnější příměsi granitu patří olivín nebo pyroxen.
Granit bývá nejčastěji šedomodrého odstínu a stejnoměrné zrnitosti, může však mít i červenou barvu. Může být kvádrovitý, sloupcovitý nebo kulovitý, častá je i lavicovitá odlučnost.


Co je to Granit? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Granit. Co znamená pojem Granit z kategorie Materiály?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Granit patří do sekce Materiály

Klíčová slova: význam slova, vysvětlení, co je to Granit?, význam pojmu, význam, heslo, názvosloví, co znamená, definice pojmu, popis, slovník, přesný výraz, Materiály, Materiály, Granit, odborné názvosloví, co to je, přesný význam


Pojem Granit je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Co označuje termín Granit? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Žuly (též granity) jsou hlubinné vyvřelé horniny obsahující v podstatném množství křemen. Žuly jsou obvykle světlé, šedavě nebo bělavě zbarvené, někdy s modrým odstínem. Známé jsou ovšem také žlutavé, růžové a červené druhy. Žuly jsou stejnoměrně všesměrně zrnité (eugranitické), občas porfyrické. Struktura je hypidiomorfně zrnitá.

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít heslo Granit ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Granit na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Granit ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Granit ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Granit ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Granit ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Granit například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Granit? resp. co je to Granit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Granit, odpověď na dotaz co je to Granit?. Víte např. kdo to je Obchodní asistent? Znáte a víte kdo je Jakub Kohák? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Materiály. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.