Co je to?
Definice odborného termínu, slova Lenost. Co znamená pojem Lenost z kategorie Psychologie?

Co je to Lenost? Význam slova

Co znamená termín Lenost? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Lenost je definována jako nedostatek píle, pracovitosti, nechuť nebo nedostatek připravenosti provádět nějakou činnost, vyvinout úsilí k akci. Věda definuje lenost jako nedostatek aktivity jedince, negativní kvalitu, nedostatek motivace, neochotu snažit se dosáhnout cíle, touha po relaxaci a odpočinku. Je považována za dobrovolné jednání jedince, nedostatek vůle. Z hlediska psychologie je však lenost nezdravým stavem nebo dokonce nemocí, člověk má konflikt mezi povinnostmi a touhami, může se jednat o náznak problému.
K příčinám lenosti se řadí životní podmínky, výchova, adaptace ve společnosti, individuality nervového systému, narušení rovnováhy mezi prací a odpočinkem. Člověk je unavený fyzicky i emocionálně, má vyčerpány vnitřní síly a ztrácí chuť něco dělat. Nervový systém a tělo kladou odpor, vyžadují odpočinek, což se na vnější straně může projevit jako lenivost. Příčinou mohou být také neurologické problémy nebo duševní choroba, nadmíra alkoholu, drog, deprese, apatie.


Co je to Lenost? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Lenost. Co znamená pojem Lenost z kategorie Psychologie?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi přáteli na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Lenost je v sekci psychologie

Klíčová slova: terminologie, názvosloví, vysvětlení, odborný výraz, informace, pojem, lexikon, co je to Lenost?, psychologie, formulace, přesný výraz, definice, terminus technicus, co to je, odborné názvosloví, význam slova, popis, slovo


Pojem Lenost je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Lenost? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Lenost (lat. acedia nebo pigritia) je označení pro duchovní apatii či neochotu k jednání plynoucí z nedostatku motivace jednat. Lenost je opakem činorodosti. Lenivý člověk nevyužívá potenciál svých schopností, není ochotný jednat nebo se starat. Dřív byl nazýván hříchem smutku (lat. tristitia). Duchovní lenost je odpor a nechuť k duchovním hodnotám. V rámci křesťanství je lenost jedním ze sedmi hlavních hříchů.

Další možné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lenost ve Wikimedia Commons

Najít výraz Lenost ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Lenost ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Lenost ve Wikizdrojích

Hledat slovo Lenost ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Lenost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Lenost například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste zjistili jaká je definice slova Lenost? resp. co znamená Lenost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lenost, odpověď na dotaz co je to Lenost?. Víte např. kdo to je Imunolog? Znáte a víte kdo je Sériový vrah? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Lenost i v jiných kategoriích (než psychologie). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.