Co je to?
Výraz, termín, definice slova Lenost. Co znamená odborný pojem Lenost z kategorie Psychologie?

Co je to Lenost? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Lenost?

Lenost je definována jako nedostatek píle, pracovitosti, nechuť nebo nedostatek připravenosti provádět nějakou činnost, vyvinout úsilí k akci. Věda definuje lenost jako nedostatek aktivity jedince, negativní kvalitu, nedostatek motivace, neochotu snažit se dosáhnout cíle, touha po relaxaci a odpočinku. Je považována za dobrovolné jednání jedince, nedostatek vůle. Z hlediska psychologie je však lenost nezdravým stavem nebo dokonce nemocí, člověk má konflikt mezi povinnostmi a touhami, může se jednat o náznak problému.
K příčinám lenosti se řadí životní podmínky, výchova, adaptace ve společnosti, individuality nervového systému, narušení rovnováhy mezi prací a odpočinkem. Člověk je unavený fyzicky i emocionálně, má vyčerpány vnitřní síly a ztrácí chuť něco dělat. Nervový systém a tělo kladou odpor, vyžadují odpočinek, což se na vnější straně může projevit jako lenivost. Příčinou mohou být také neurologické problémy nebo duševní choroba, nadmíra alkoholu, drog, deprese, apatie.


Co je to Lenost? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Lenost. Co znamená odborný pojem Lenost z kategorie Psychologie?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Lenost s kolegy na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Lenost se nachází v sekci psychologie

Klíčová slova: odborný výraz, formulace, význam slova, slovník, význam pojmu, odborné názvosloví, definice pojmu, informace, přesný význam, vysvětlení, význam, slovo, termín, definice, lexikon, wiki, co znamená, názvosloví


Pojem Lenost je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Lenost?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Lenost (lat. acedia nebo pigritia) je označení pro duchovní apatii či neochotu k jednání plynoucí z nedostatku motivace jednat. Lenost je opakem činorodosti. Lenivý člověk nevyužívá potenciál svých schopností, není ochotný jednat nebo se starat. Dřív byl nazýván hříchem smutku (lat. tristitia). Duchovní lenost je odpor a nechuť k duchovním hodnotám. V rámci křesťanství je lenost jedním ze sedmi hlavních hříchů.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat videa s názvem Lenost na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lenost ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Lenost na Google.cz

Najít termín Lenost ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Lenost ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Lenost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Lenost například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Právě nyní již víte jaký je význam slova Lenost? resp. co se skrývá pod slovem Lenost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lenost, odpověď na dotaz co je to Lenost?. Víte např. kdo to je Soňa Peková? Znáte a víte kdo je Sunnita? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než psychologie). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.