Co je to?
Výraz, termín, definice slova Operační paměť. Co znamená odborný pojem Operační paměť z kategorie Hardware?

Co je to Operační paměť? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Operační paměť?

Operační paměť je vnitřní paměť počítače (mobilního telefonu), která se využívá k dočasnému uchování těch informací, se kterými uživatel právě pracuje. Neslouží k dlouhodobému uchovávání dat, po vypnutí počítače se obsah paměti vždy nevratně smaže.
Důležitá je kapacita operační paměti, udávaná většinou v GB (GigaByte). Čím více operační paměti má počítač, tím více programů můžete najednou používat. Nejnáročnější na kapacitu operační paměti bývají počítačové hry, operační systém a také webový prohlížeč s několika otevřenými stránkami.


Co je to Operační paměť? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Operační paměť. Co znamená odborný pojem Operační paměť z kategorie Hardware?

Uvedené informace jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Operační paměť se nachází v sekci Hardware

Klíčová slova: terminus technicus, odborný výraz, odborné názvosloví, informace, termín, wiki, formulace, co znamená, heslo, význam, pojem, vysvětlení, Hardware, slovník, lexikon, co to je, synonymum, význam slova


Pojem Operační paměť je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Operační paměť?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Operační, vnitřní neboli hlavní paměť počítače (anglicky main memory) je paměť umožňující čtení i zápis používaná pro dočasné uložení zpracovávaných dat a spuštěných programů.

Paměťový modul

Operační paměť lze ve stolním PC a notebooku obvykle rozšířit pomocí paměťových modulů. Autor: David Jenne, zdroj: Pixabay
Operační paměť lze ve stolním PC a notebooku obvykle rozšířit pomocí paměťových modulů. Autor: David Jenne, zdroj: Pixabay


Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat pojem Operační paměť ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Operační paměť ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Operační paměť na Youtube

Zkusit najít termín Operační paměť ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Operační paměť ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Operační paměť ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Operační paměť například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Operační paměť? resp. co vlastně znamená slovo Operační paměť? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Operační paměť, odpověď na dotaz co je to Operační paměť?. Víte např. kdo to je Rambo? Znáte a víte kdo je Cikán? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Hardware). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.