Co je to?
Definice odborného termínu, slova Operační paměť. Co znamená pojem Operační paměť z kategorie Hardware?

Co je Operační paměť? Význam slova

Co znamená termín Operační paměť? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Operační paměť je vnitřní paměť počítače (mobilního telefonu), která se využívá k dočasnému uchování těch informací, se kterými uživatel právě pracuje. Neslouží k dlouhodobému uchovávání dat, po vypnutí počítače se obsah paměti vždy nevratně smaže.
Důležitá je kapacita operační paměti, udávaná většinou v GB (GigaByte). Čím více operační paměti má počítač, tím více programů můžete najednou používat. Nejnáročnější na kapacitu operační paměti bývají počítačové hry, operační systém a také webový prohlížeč s několika otevřenými stránkami.


Co je to Operační paměť? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Operační paměť. Co znamená pojem Operační paměť z kategorie Hardware?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Operační paměť sdílet s ostatními prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Operační paměť patří do sekce hardware

Klíčová slova: terminus technicus, Operační paměť, informace, význam, přesný výraz, význam pojmu, pojem, odborný výraz, co je to Operační paměť?, heslo, synonymum, termín, definice, terminologie, vysvětlení, co to je, význam slova, co znamená


Pojem Operační paměť je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Operační paměť můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Operační, vnitřní neboli hlavní paměť počítače (anglicky main memory) je paměť umožňující čtení i zápis používaná pro dočasné uložení zpracovávaných dat a spuštěných programů.

Paměťový modul

Operační paměť lze ve stolním PC a notebooku obvykle rozšířit pomocí paměťových modulů. Autor: David Jenne, zdroj: Pixabay
Operační paměť lze ve stolním PC a notebooku obvykle rozšířit pomocí paměťových modulů. Autor: David Jenne, zdroj: Pixabay


Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít slovo Operační paměť ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Operační paměť ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Operační paměť ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat slovo Operační paměť na Google obrázcích

Vyhledat slovo Operační paměť na Google.cz

Vyhledat pojem Operační paměť ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Operační paměť například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Operační paměť? resp. co je to Operační paměť? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Operační paměť, odpověď na dotaz co je to Operační paměť?. Víte např. kdo to je Charón? Znáte a víte kdo je Radko Gudas? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je hardware. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.