Co je to?
Definice výrazu, termínu Operační paměť. Co znamená odborný pojem Operační paměť z kategorie Hardware?

Co je to Operační paměť? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Operační paměť

Operační paměť je vnitřní paměť počítače (mobilního telefonu), která se využívá k dočasnému uchování těch informací, se kterými uživatel právě pracuje. Neslouží k dlouhodobému uchovávání dat, po vypnutí počítače se obsah paměti vždy nevratně smaže.
Důležitá je kapacita operační paměti, udávaná většinou v GB (GigaByte). Čím více operační paměti má počítač, tím více programů můžete najednou používat. Nejnáročnější na kapacitu operační paměti bývají počítačové hry, operační systém a také webový prohlížeč s několika otevřenými stránkami.


Co je to Operační paměť? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Operační paměť. Co znamená odborný pojem Operační paměť z kategorie Hardware?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Operační paměť se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Operační paměť se nachází v kategorii hardware

Klíčová slova: termín, popis, význam slova, přesný výraz, Operační paměť, co znamená, hardware, terminus technicus, odborný výraz, formulace, definice pojmu, hardware, heslo, přesný význam, lexikon, význam, význam pojmu, slovník


Pojem Operační paměť je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Operační paměť?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Operační, vnitřní neboli hlavní paměť počítače (anglicky main memory) je paměť umožňující čtení i zápis používaná pro dočasné uložení zpracovávaných dat a spuštěných programů.

Paměťový modul

Operační paměť lze ve stolním PC a notebooku obvykle rozšířit pomocí paměťových modulů. Autor: David Jenne, zdroj: Pixabay
Operační paměť lze ve stolním PC a notebooku obvykle rozšířit pomocí paměťových modulů. Autor: David Jenne, zdroj: Pixabay


Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít Operační paměť ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Operační paměť ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Operační paměť na Google.cz

Najít slovo Operační paměť ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Operační paměť na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Operační paměť ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Operační paměť například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Operační paměť? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Operační paměť? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Operační paměť, odpověď na dotaz co je to Operační paměť?. Víte např. kdo to je Šmak? Znáte a víte kdo je Helena Štáchová? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Operační paměť i jinde než v sekci než v hardware. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.