Co je to?
Výraz, termín, definice slova Operační paměť. Co znamená odborný pojem Operační paměť z kategorie Hardware?

Co je to Operační paměť? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Operační paměť?

Operační paměť je vnitřní paměť počítače, která se využívá k dočasnému uchování těch informací, se kterými uživatel právě pracuje. Neslouží k dlouhodobému uchovávání dat, po vypnutí počítače se tato paměť vždy smaže.
Důležitá je kapacita operační paměti, udávaná většinou v GB. Čím více operační paměti má počítač, tím více programů můžete najednou používat. Nejnáročnější na kapacitu operační paměti bývají počítačové hry, operační systém a také webový prohlížeč.


Co je to Operační paměť? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Operační paměť. Co znamená odborný pojem Operační paměť z kategorie Hardware?

Chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Operační paměť sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Operační paměť patří do sekce Hardware

Klíčová slova: co znamená, slovo, Hardware, wiki, popis, pojem, synonymum, terminus technicus, význam slova, odborný výraz, přesný výraz, význam, terminologie, Hardware, definice pojmu, heslo, slovník, co to je


Pojem Operační paměť je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Operační paměť?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Operační, vnitřní neboli hlavní paměť počítače (anglicky main memory) je paměť umožňující čtení i zápis používaná pro dočasné uložení zpracovávaných dat a spuštěných programů.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít heslo Operační paměť ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Operační paměť ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Operační paměť na Youtube

Zkusit najít termín Operační paměť ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Operační paměť ve Wikislovníku

Hledat slovo Operační paměť ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Operační paměť například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Operační paměť? resp. jaký je přesný význam slova Operační paměť? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Operační paměť, odpověď na dotaz co je to Operační paměť?. Víte např. kdo to je Josif Stalin? Znáte a víte kdo je Cikán? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Hardware). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.