Co je to?
Výraz, termín, definice slova Operační paměť. Co znamená odborný pojem Operační paměť z kategorie Hardware?

Co je to Operační paměť? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Operační paměť

Operační paměť je vnitřní paměť počítače (mobilního telefonu), která se využívá k dočasnému uchování těch informací, se kterými uživatel právě pracuje. Neslouží k dlouhodobému uchovávání dat, po vypnutí počítače se obsah paměti vždy nevratně smaže.
Důležitá je kapacita operační paměti, udávaná většinou v GB (GigaByte). Čím více operační paměti má počítač, tím více programů můžete najednou používat. Nejnáročnější na kapacitu operační paměti bývají počítačové hry, operační systém a také webový prohlížeč s několika otevřenými stránkami.


Co je to Operační paměť? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Operační paměť. Co znamená odborný pojem Operační paměť z kategorie Hardware?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Operační paměť? Potom se o definici podělte s vašimi přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Operační paměť se nachází v kategorii hardware

Klíčová slova: terminus technicus, co to je, hardware, terminologie, přesný význam, co znamená, definice pojmu, formulace, hardware, pojem, definice, slovník, odborné názvosloví, wiki, přesný výraz, informace, synonymum, lexikon


Pojem Operační paměť je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Operační paměť?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Operační, vnitřní neboli hlavní paměť počítače (anglicky main memory) je paměť umožňující čtení i zápis používaná pro dočasné uložení zpracovávaných dat a spuštěných programů.

Paměťový modul

Operační paměť lze ve stolním PC a notebooku obvykle rozšířit pomocí paměťových modulů. Autor: David Jenne, zdroj: Pixabay
Operační paměť lze ve stolním PC a notebooku obvykle rozšířit pomocí paměťových modulů. Autor: David Jenne, zdroj: Pixabay


Zkuste zjistit více informací o slovu Operační paměť v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Operační paměť na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Operační paměť ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Operační paměť ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Operační paměť na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Operační paměť ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Operační paměť ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Operační paměť například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Operační paměť? resp. jaká je definice termínu Operační paměť? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Operační paměť, odpověď na dotaz co je to Operační paměť?. Víte např. kdo to je Vladimír Kovář? Znáte a víte kdo je Josif Stalin? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než hardware). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.