Co je to?
Výraz, termín, definice slova Operační paměť. Co znamená odborný pojem Operační paměť z kategorie Hardware?

Co je to Operační paměť? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Operační paměť

Operační paměť je vnitřní paměť počítače (mobilního telefonu), která se využívá k dočasnému uchování těch informací, se kterými uživatel právě pracuje. Neslouží k dlouhodobému uchovávání dat, po vypnutí počítače se obsah paměti vždy nevratně smaže.
Důležitá je kapacita operační paměti, udávaná většinou v GB (GigaByte). Čím více operační paměti má počítač, tím více programů můžete najednou používat. Nejnáročnější na kapacitu operační paměti bývají počítačové hry, operační systém a také webový prohlížeč s několika otevřenými stránkami.


Co je to Operační paměť? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Operační paměť. Co znamená odborný pojem Operační paměť z kategorie Hardware?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Operační paměť? s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Operační paměť je v sekci Hardware

Klíčová slova: co je to Operační paměť?, odborný výraz, informace, heslo, terminus technicus, pojem, význam pojmu, Hardware, definice, slovník, názvosloví, definice pojmu, popis, odborné názvosloví, Operační paměť, přesný výraz, Hardware, co znamená


Pojem Operační paměť je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Operační paměť?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Operační, vnitřní neboli hlavní paměť počítače (anglicky main memory) je paměť umožňující čtení i zápis používaná pro dočasné uložení zpracovávaných dat a spuštěných programů.

Paměťový modul

Operační paměť lze ve stolním PC a notebooku obvykle rozšířit pomocí paměťových modulů. Autor: David Jenne, zdroj: Pixabay
Operační paměť lze ve stolním PC a notebooku obvykle rozšířit pomocí paměťových modulů. Autor: David Jenne, zdroj: Pixabay


Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít termín Operační paměť ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Operační paměť ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Operační paměť ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Operační paměť ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Operační paměť ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Operační paměť ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Operační paměť například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Operační paměť? resp. co znamená výraz Operační paměť? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Operační paměť, odpověď na dotaz co je to Operační paměť?. Víte např. kdo to je Cvalík? Znáte a víte kdo je Michail Gorbačov? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Hardware Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.