Co je to?
Definice odborného termínu, slova Variabilní náklady. Co znamená pojem Variabilní náklady z kategorie Ekonomie?

Co je Variabilní náklady?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Variabilní náklady?

Variabilní náklady, anglicky variable cost, je odborný název používaný v mikroekonomii. Jde o takové náklady, které zvětšují svůj objem a výši společně s tím, jak roste objem výroby. Jsou tak součástí něčeho, co je svázáno s výrobky nebo službami.
Klasickými variabilními náklady jsou například náklady na materiál, obaly, mzdy nebo odměny, části podniku, které se váží k výrobě a podobně. Snížením variabilních nákladů se dá dosáhnout významných úspor, proto se výrobci snaží dosáhnout co nejnižších variabilních nákladů.


Co je to Variabilní náklady? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Variabilní náklady. Co znamená pojem Variabilní náklady z kategorie Ekonomie?

Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Variabilní náklady? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích, jako jsou Facebook, Pinterest, síť X (dříve Twitter), Reddit apod.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Variabilní náklady patří do sekce ekonomie

Klíčová slova: definice pojmu, přesný význam, ekonomie, odborné názvosloví, wiki, pojem, definice, lexikon, heslo, terminus technicus, ekonomie, co znamená, formulace, vysvětlení, význam, odborný výraz, co to je, synonymum


Pojem Variabilní náklady je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Variabilní náklady? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Variabilní náklady (někdy zkracovány na VC z angl. variable cost) jsou v mikroekonomii náklady, jejichž objem (a potažmo jejich výše, vyjádřená v penězích) roste spolu s objemem výroby. Variabilní náklady tak v sobě vždy zahrnují něco, co se neoddělitelně váže s každým vyrobeným zbožím (nebo poskytnutou službou).

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Variabilní náklady ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Variabilní náklady ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat pojem Variabilní náklady na Google obrázcích

Vyhledat pojem Variabilní náklady na Google.cz

Hledat videa s názvem Variabilní náklady na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Variabilní náklady ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Variabilní náklady například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Teďka už zajisté víte co znamená Variabilní náklady? resp. co vlastně znamená slovo Variabilní náklady? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Variabilní náklady, odpověď na dotaz co je to Variabilní náklady?. Víte např. kdo to je Cyril Svoboda? Znáte a víte kdo je Nozofil? Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Variabilní náklady i jinde než v sekci než v ekonomie. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie ekonomie, pokladna, variabilní náklady, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.