Co je to?
Odborný výraz, definice slova Variabilní náklady. Co znamená slovo Variabilní náklady z kategorie Ekonomie?

Co je Variabilní náklady? Definice pojmu

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Variabilní náklady

Variabilní náklady, anglicky variable cost, je odborný název používaný v mikroekonomii. Jde o takové náklady, které zvětšují svůj objem a výši společně s tím, jak roste objem výroby. Jsou tak součástí něčeho, co je svázáno s výrobky nebo službami.
Klasickými variabilními náklady jsou například náklady na materiál, obaly, mzdy nebo odměny, části podniku, které se váží k výrobě a podobně. Snížením variabilních nákladů se dá dosáhnout významných úspor, proto se výrobci snaží dosáhnout co nejnižších variabilních nákladů.


Co je to Variabilní náklady? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Variabilní náklady. Co znamená slovo Variabilní náklady z kategorie Ekonomie?

Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Variabilní náklady) můžete sdílet s jinými lidmi na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Variabilní náklady patří do kategorie ekonomie

Klíčová slova: pojem, synonymum, lexikon, definice, význam slova, wiki, slovo, vysvětlení, co znamená, informace, co to je, terminus technicus, přesný význam, termín, heslo, definice pojmu, ekonomie, názvosloví


Pojem Variabilní náklady je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Variabilní náklady? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Variabilní náklady (někdy zkracovány na VC z angl. variable cost) jsou v mikroekonomii náklady, jejichž objem (a potažmo jejich výše, vyjádřená v penězích) roste spolu s objemem výroby. Variabilní náklady tak v sobě vždy zahrnují něco, co se neoddělitelně váže s každým vyrobeným zbožím (nebo poskytnutou službou).

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít heslo Variabilní náklady ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Variabilní náklady ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Variabilní náklady na Youtube

Hledat frázi Variabilní náklady ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Variabilní náklady ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Variabilní náklady ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Variabilní náklady například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě jste zjistili jaká je definice slova Variabilní náklady? resp. co se skrývá pod slovem Variabilní náklady? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Variabilní náklady, odpověď na dotaz co je to Variabilní náklady?. Víte např. kdo to je Simon Pegg? Znáte a víte kdo je Respicient? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než ekonomie). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.