Co je to?
Výraz, termín, definice slova Variabilní náklady. Co znamená odborný pojem Variabilní náklady z kategorie Ekonomie?

Co je to Variabilní náklady? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Variabilní náklady?

Variabilní náklady, anglicky variable cost, je odborný název používaný v mikroekonomii. Jde o takové náklady, které zvětšují svůj objem a výši společně s tím, jak roste objem výroby. Jsou tak součástí něčeho, co je svázáno s výrobky nebo službami.
Klasickými variabilními náklady jsou například náklady na materiál, obaly, mzdy nebo odměny, části podniku, které se váží k výrobě a podobně. Snížením variabilních nákladů se dá dosáhnout významných úspor, proto se výrobci snaží dosáhnout co nejnižších variabilních nákladů.


Co je to Variabilní náklady? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Variabilní náklady. Co znamená odborný pojem Variabilní náklady z kategorie Ekonomie?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Variabilní náklady? s kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Variabilní náklady je v sekci ekonomie

Klíčová slova: význam pojmu, synonymum, vysvětlení, ekonomie, heslo, co znamená, lexikon, definice, definice pojmu, význam, odborný výraz, terminologie, informace, slovo, názvosloví, Variabilní náklady, co to je, význam slova


Pojem Variabilní náklady je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Variabilní náklady?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Variabilní náklady (někdy zkracovány na VC z angl. variable cost) jsou v mikroekonomii náklady, jejichž objem (a potažmo jejich výše, vyjádřená v penězích) roste spolu s objemem výroby. Variabilní náklady tak v sobě vždy zahrnují něco, co se neoddělitelně váže s každým vyrobeným zbožím (nebo poskytnutou službou).

Další možné informační zdroje

Najít pojem Variabilní náklady ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Variabilní náklady ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Variabilní náklady ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Variabilní náklady ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Variabilní náklady ve Wikizdrojích

Hledat slovo Variabilní náklady na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Variabilní náklady například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Nyní už nejspíš víte co to je Variabilní náklady? resp. co se přesně ukrývá za slovem Variabilní náklady? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Variabilní náklady, odpověď na dotaz co je to Variabilní náklady?. Víte např. kdo to je Louis Pasteur? Znáte a víte kdo je Podruh? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Variabilní náklady i v jiných kategoriích (než ekonomie). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.