Co je to?
Výraz, termín, definice slova Zádušní mše. Co znamená odborný pojem Zádušní mše z kategorie Náboženství?

Co je to Zádušní mše? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Zádušní mše?

Zádušní mše neboli rekviem je součást katolických křesťanských obřadů. Vyjadřuje modlitbu a vzpomínku na zemřelého. Její text je přesně daný. Může být přímo součástí pohřebního obřadu. Rekviem je i forma hudebního díla zpívaného ve formě gregoriánského chorálu. Neexistuje žádná povinnost sloužit zádušní mši za zemřelého křesťana, jedná se pouze o tradici.


Co je to Zádušní mše? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Zádušní mše. Co znamená odborný pojem Zádušní mše z kategorie Náboženství?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet se známými na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Zádušní mše se nachází v kategorii náboženství

Klíčová slova: terminus technicus, odborné názvosloví, definice pojmu, co znamená, terminologie, co je to Zádušní mše?, pojem, wiki, přesný význam, význam, slovo, význam pojmu, slovník, formulace, náboženství, význam slova, názvosloví, odborný výraz


Pojem Zádušní mše je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Zádušní mše? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rekviem, česky zádušní mše nebo mše za zemřelé, je v katolické liturgii mše sloužená jako součást pohřebních obřadů či při příležitosti zvláštní vzpomínky na zemřelého.
Tématem mše za zemřelé je modlitba za spásu duše zemřelého. Text mše nebyl zpočátku jednotný a v různých zemích Evropy se lišil. Sjednocení přinesl až tridentský koncil, který zasedal v letech 1545 až 1563. Další změny nastaly po druhém vatikánském koncilu. Název rekviem pochází od prvních slov latinského textu: Requiem aeternam dona eis, Domine.
Rekviem je rovněž název hudebních skladeb, které jsou při příležitosti těchto obřadů prováděny. Vzhledem k dramatičnosti a všeobecné platnosti textu bývají rekviem komponována i čistě pro koncertní účely, aniž by se počítalo s jejich uvedením v chrámu. Bývají často i doplňována neliturgickým a dokonce i nenáboženským textem (např. Válečné requiem Benjamina Brittena).

Zkuste zjistit více informací o slovu Zádušní mše v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Zádušní mše na Youtube

Najít termín Zádušní mše ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Zádušní mše ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Zádušní mše ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Zádušní mše ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zádušní mše ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Zádušní mše například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste zjistili co znamená Zádušní mše? resp. jaká je definice slova Zádušní mše? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zádušní mše, odpověď na dotaz co je to Zádušní mše?. Víte např. kdo to je Vladimír Špidla? Znáte a víte kdo je Miroslav Krobot? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než náboženství). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.