Co je to?
Odborný výraz, definice slova Zádušní mše. Co znamená pojem Zádušní mše z kategorie Náboženství?

Co je to Zádušní mše? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Zádušní mše

Zádušní mše neboli rekviem je součást katolických křesťanských obřadů. Vyjadřuje modlitbu a vzpomínku na zemřelého. Její text je přesně daný. Může být přímo součástí pohřebního obřadu. Rekviem je i forma hudebního díla zpívaného ve formě gregoriánského chorálu. Neexistuje žádná povinnost sloužit zádušní mši za zemřelého křesťana, jedná se pouze o tradici.


Co je to Zádušní mše? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Zádušní mše. Co znamená pojem Zádušní mše z kategorie Náboženství?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Zádušní mše s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Zádušní mše se nachází v kategorii Náboženství

Klíčová slova: formulace, lexikon, vysvětlení, co znamená, význam slova, slovník, odborné názvosloví, terminus technicus, odborný výraz, význam pojmu, co je to Zádušní mše?, termín, slovo, heslo, definice, definice pojmu, Náboženství, synonymum


Pojem Zádušní mše je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat termín Zádušní mše ve Wikislovníku

Najít výraz Zádušní mše ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Zádušní mše ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Zádušní mše na Google.cz

Zkusit najít pojem Zádušní mše ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Zádušní mše ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Zádušní mše například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Zádušní mše? resp. co přesně znamená slovo Zádušní mše? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zádušní mše, odpověď na dotaz co je to Zádušní mše?. Víte např. kdo to je Duch Svatý? Znáte a víte kdo je Xantipa? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Zádušní mše i v jiných kategoriích (než Náboženství). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.