Co je to?
Definice výrazu Prána. Co znamená odborný pojem Prána z kategorie Náboženství?

Co to je Prána? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Prána?

Prána je slovo převzaté z jazyka zvaného sanskrt (starý indický jazyk) a znamená "dech". Je to výraz odvozený od slovo "prá", což znamená proudit. Pojem prána se vyskytuje v hinduistickém učení a označuje proudy životních energií, které proudí lidským tělem a setkávají se v sedmi bodech - čakrách. Napravováním "špatného proudění energií v těle" se zabývají různé alternativní léčebné metody vycházející z hinduismu, například ájurvéda.


Co je to Prána? Význam slova, termín, Definice výrazu Prána. Co znamená odborný pojem Prána z kategorie Náboženství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Prána patří do kategorie Náboženství

Klíčová slova: termín, názvosloví, pojem, terminologie, synonymum, přesný výraz, co znamená, Prána, terminus technicus, co to je, význam slova, odborný výraz, odborné názvosloví, heslo, slovo, formulace, význam pojmu, Náboženství


Pojem Prána je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Prána?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Prána (v dévanágarí प्राण) je sanskrtské slovo a znamená dech. Je odvozené od kořenu prá, plnit nebo proudit. Podle hinduistické mytologie představuje prána všechny proudy vitálních životních energií dohromady a staví se na stejnou úroveň s Vájuem, hinduistickým božstvem větru. Ostatní čtyři jsou: apána, udána, samána a vjána. Podle ájurvédy proudí tyto energie tělem člověka, ovládají všechny vitální psychologické a fyziologické procesy, jsou odpovědné za neustálý oběh krve a mízy v organismu, dostávají se do těla kontrakcemi srdce a dýchací soustavou a jsou dopravovány do všech buněk, kde vzniká tzv. buněčné dýchání.

Pro další informace o termínu Prána zkuste tyto odkazy

Hledat pojem Prána ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Prána na Youtube

Vyhledat heslo Prána ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Prána ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Prána ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Prána ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Prána například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Prána? resp. co přesně znamená slovo Prána? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Prána, odpověď na dotaz co je to Prána?. Víte např. kdo to je Vladimir 518? Znáte a víte kdo je Personalistka? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Náboženství). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?