Co je to?
Definice výrazu Prána. Co znamená odborný pojem Prána z kategorie Náboženství?

Co to je Prána? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Prána?

Prána je slovo převzaté z jazyka zvaného sanskrt (starý indický jazyk) a znamená "dech". Je to výraz odvozený od slovo "prá", což znamená proudit. Pojem prána se vyskytuje v hinduistickém učení a označuje proudy životních energií, které proudí lidským tělem a setkávají se v sedmi bodech - čakrách. Napravováním "špatného proudění energií v těle" se zabývají různé alternativní léčebné metody vycházející z hinduismu, například ájurvéda.


Co je to Prána? Význam slova, termín, Definice výrazu Prána. Co znamená odborný pojem Prána z kategorie Náboženství?

Chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Prána? s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Prána je v sekci Náboženství

Klíčová slova: heslo, Náboženství, přesný výraz, co to je, Prána, pojem, Náboženství, názvosloví, význam, význam slova, wiki, odborný výraz, formulace, informace, terminologie, význam pojmu, terminus technicus, přesný význam


Pojem Prána je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Prána?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Prána (v dévanágarí प्राण) je sanskrtské slovo a znamená dech. Je odvozené od kořenu prá, plnit nebo proudit. Podle hinduistické mytologie představuje prána všechny proudy vitálních životních energií dohromady a staví se na stejnou úroveň s Vájuem, hinduistickým božstvem větru. Ostatní čtyři jsou: apána, udána, samána a vjána. Podle ájurvédy proudí tyto energie tělem člověka, ovládají všechny vitální psychologické a fyziologické procesy, jsou odpovědné za neustálý oběh krve a mízy v organismu, dostávají se do těla kontrakcemi srdce a dýchací soustavou a jsou dopravovány do všech buněk, kde vzniká tzv. buněčné dýchání.

Jiné informační zdroje o pojmu Prána

Najít slovo Prána ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Prána na Youtube

Vyhledat slovo Prána ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Prána ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Prána ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Prána ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Prána například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Prána? resp. co znamená slovo Prána? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Prána, odpověď na dotaz co je to Prána?. Víte např. kdo to je Tomáš Ortel? Znáte a víte kdo je Personalistka? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Náboženství). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?