Co je to?
Výraz, termín, definice slova Teplo. Co znamená odborný pojem Teplo z kategorie Fyzika?

Co je to Teplo? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Teplo?

Teplo, jinak též podobné označení tepelná energie, je pojmenování veličiny z oblasti termodynamiky. Vyjadřuje míru změny vnitřní energie, která nebyla způsobena ani prací ani změnou založenou na chemické podstatě. V systémech o různé teplotě dochází při styku výměnám tepla. Samotné teplo je popisem procesů, při kterých se mění energie více veličin. Proto je teplo veličinou dějovou, soustředí se na posloupnost stavů systému, tedy termodynamický děj.
Teplo se označuje písmenem Q, jeho jednotky se shodují s jednotkami práce a energie. K měření se používá kalorimetr. Na šíření tepla bez vykonané práce se zaměřuje termokinetika, tepelné děje zkoumá v obecné rovině termodynamika.


Co je to Teplo? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Teplo. Co znamená odborný pojem Teplo z kategorie Fyzika?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Teplo je v sekci fyzika

Klíčová slova: wiki, vysvětlení, názvosloví, význam, termín, definice, formulace, Teplo, přesný význam, slovník, co je to Teplo?, odborný výraz, význam pojmu, co to je, co znamená, význam slova, heslo, pojem


Pojem Teplo je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít výraz Teplo ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Teplo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Teplo ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Teplo ve Wikislovníku

Hledat pojem Teplo ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Teplo na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Teplo například ve Wikipedii, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Teplo? resp. co se skrývá pod slovem Teplo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Teplo, odpověď na dotaz co je to Teplo?. Víte např. kdo to je Vegan? Znáte a víte kdo je Headhunter? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než fyzika. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.