Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bungalov. Co znamená odborný pojem Bungalov z kategorie Cestování?

Co je to Bungalov? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Bungalov?

Bungalov je druh obytné stavby. Pro bungalov je typický pravidelný půdorys a lehkost stavby. Mívá pouze jedno podlaží a vstupuje se do něj přes verandu. Bungalov má základní místnosti stejné jako klasický dům. Tyto místnosti jsou umístěny kolem obytného prostoru. Materiálem pro bugalov je z větší části dřevo.
Bungalovy pocházejí z Indie, kde sloužily britské armádě. Později se rozšířily i do USA. Kanady a dále. S bugalovy se lze setkat především na předměstí nebo příměstských částech.


Co je to Bungalov? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bungalov. Co znamená odborný pojem Bungalov z kategorie Cestování?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Bungalov můžete sdílet s kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Bungalov je v kategorii cestování

Klíčová slova: význam pojmu, co je to Bungalov?, odborné názvosloví, názvosloví, synonymum, cestování, co to je, terminus technicus, lexikon, wiki, pojem, význam slova, termín, formulace, slovo, Bungalov, odborný výraz, informace


Pojem Bungalov je v kategorii cestování, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Bungalov?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bungalov je lehká obytná stavba, zpravidla pravidelného (až čtvercového) půdorysu doplněná vstupní verandou. Klasický bungalov má jediné podlaží na jedné výškové úrovni. V případě dvou výškových úrovní je vyšší nazývána půlpatro (US definice: bungalov - dům s jedním nebo jeden a půl patrem). Dispozičně obsahuje standardní místnosti obytného domu (jídelnu, kuchyň, ložnice, koupelny aj.) rozložené kolem ústředního obytného prostoru. Hlavním konstrukčním materiálem je většinou dřevo nebo konstrukční prvky na bázi dřeva (stěny, nosníky, vazníky).

Bungalovy

Bungalovy na ostrově Bora Bora. Autor: Michelle Maria, zdroj: Pixabay
Bungalovy na ostrově Bora Bora. Autor: Michelle Maria, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací o slovu Bungalov

Najít heslo Bungalov ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Bungalov ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bungalov ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Bungalov ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Bungalov na Youtube

Vyhledat termín Bungalov ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Bungalov například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Bungalov? resp. co se přesně ukrývá za slovem Bungalov? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bungalov, odpověď na dotaz co je to Bungalov?. Víte např. kdo to je Záchranář? Znáte a víte kdo je Amík? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než cestování). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.