Co je to?
Definice výrazu Bungalov. Co znamená odborný pojem Bungalov z kategorie Cestování?

Co to je Bungalov? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Bungalov?

Bungalov je druh obytné stavby. Pro bungalov je typický pravidelný půdorys a lehkost stavby. Mívá pouze jedno podlaží a vstupuje se do něj přes verandu. Bungalov má základní místnosti stejné jako klasický dům. Tyto místnosti jsou umístěny kolem obytného prostoru. Materiálem pro bugalov je z větší části dřevo.
Bungalovy pocházejí z Indie, kde sloužily britské armádě. Později se rozšířily i do USA. Kanady a dále. S bugalovy se lze setkat především na předměstí nebo příměstských částech.


Co je to Bungalov? Význam slova, termín, Definice výrazu Bungalov. Co znamená odborný pojem Bungalov z kategorie Cestování?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Bungalov sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Bungalov patří do sekce Cestování

Klíčová slova: definice, Cestování, synonymum, vysvětlení, informace, odborný výraz, popis, význam pojmu, význam slova, lexikon, přesný výraz, Bungalov, odborné názvosloví, terminus technicus, pojem, přesný význam, co je to Bungalov?, definice pojmu


Pojem Bungalov je v kategorii Cestování, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Bungalov píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bungalov je lehká obytná stavba, zpravidla pravidelného (až čtvercového) půdorysu doplněná vstupní verandou. Klasický bungalov má jediné podlaží na jedné výškové úrovni. V případě dvou výškových úrovní je vyšší nazývána půlpatro (US definice: bungalov - dům s jedním nebo jeden a půl patrem). Dispozičně obsahuje standardní místnosti obytného domu (jídelnu, kuchyň, ložnice, koupelny aj.) rozložené kolem ústředního obytného prostoru. Hlavním konstrukčním materiálem je většinou dřevo nebo konstrukční prvky na bázi dřeva (stěny, nosníky, vazníky).

Bungalovy

Bungalovy na ostrově Bora Bora. Autor: Michelle Maria, zdroj: Pixabay
Bungalovy na ostrově Bora Bora. Autor: Michelle Maria, zdroj: Pixabay


Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít výraz Bungalov ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bungalov ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Bungalov ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Bungalov ve Wikizdrojích

Hledat heslo Bungalov ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Bungalov ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Bungalov například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Bungalov? resp. co označuje slovo Bungalov? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bungalov, odpověď na dotaz co je to Bungalov?. Víte např. kdo to je Tereza Martincová? Znáte a víte kdo je Suverén? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Bungalov hledat i v jiných kategoriích (než Cestování) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.