Co je to?
Definice výrazu Bungalov. Co znamená odborný pojem Bungalov z kategorie Cestování?

Co to je Bungalov? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Bungalov?

Bungalov je druh obytné stavby. Pro bungalov je typický pravidelný půdorys a lehkost stavby. Mívá pouze jedno podlaží a vstupuje se do něj přes verandu. Bungalov má základní místnosti stejné jako klasický dům. Tyto místnosti jsou umístěny kolem obytného prostoru. Materiálem pro bugalov je z větší části dřevo.
Bungalovy pocházejí z Indie, kde sloužily britské armádě. Později se rozšířily i do USA. Kanady a dále. S bugalovy se lze setkat především na předměstí nebo příměstských částech.


Co je to Bungalov? Význam slova, termín, Definice výrazu Bungalov. Co znamená odborný pojem Bungalov z kategorie Cestování?

Texty mohou obsahovat chyby. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Bungalov patří do sekce Cestování

Klíčová slova: význam slova, Bungalov, terminus technicus, přesný výraz, odborné názvosloví, slovo, co znamená, lexikon, formulace, co je to Bungalov?, Cestování, slovník, popis, vysvětlení, co to je, terminologie, význam, pojem


Pojem Bungalov je v kategorii Cestování, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Bungalov dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Bungalov je lehká obytná stavba, zpravidla pravidelného (až čtvercového) půdorysu doplněná vstupní verandou. Klasický bungalov má jediné podlaží na jedné výškové úrovni. V případě dvou výškových úrovní je vyšší nazývána půlpatro (US definice: bungalov - dům s jedním nebo jeden a půl patrem). Dispozičně obsahuje standardní místnosti obytného domu (jídelnu, kuchyň, ložnice, koupelny aj.) rozložené kolem ústředního obytného prostoru. Hlavním konstrukčním materiálem je většinou dřevo nebo konstrukční prvky na bázi dřeva (stěny, nosníky, vazníky).

Bungalovy

Bungalovy na ostrově Bora Bora. Autor: Michelle Maria, zdroj: Pixabay
Bungalovy na ostrově Bora Bora. Autor: Michelle Maria, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací o slovu Bungalov

Zkusit najít slovo Bungalov ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Bungalov na Youtube

Najít termín Bungalov ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Bungalov ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Bungalov ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bungalov ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Bungalov například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Bungalov? resp. co znamená Bungalov? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bungalov, odpověď na dotaz co je to Bungalov?. Víte např. kdo to je Laďka Něrgešová? Znáte a víte kdo je Filcka? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Cestování. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.