Co je to?
Odborný výraz, definice slova Bungalov. Co znamená pojem Bungalov z kategorie Cestování?

Co je Bungalov? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Bungalov

Bungalov je druh obytné stavby. Pro bungalov je typický pravidelný půdorys a lehkost stavby. Mívá pouze jedno podlaží a vstupuje se do něj přes verandu. Bungalov má základní místnosti stejné jako klasický dům. Tyto místnosti jsou umístěny kolem obytného prostoru. Materiálem pro bugalov je z větší části dřevo.
Bungalovy pocházejí z Indie, kde sloužily britské armádě. Později se rozšířily i do USA. Kanady a dále. S bugalovy se lze setkat především na předměstí nebo příměstských částech.


Co je to Bungalov? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Bungalov. Co znamená pojem Bungalov z kategorie Cestování?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Bungalov s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Bungalov se nachází v sekci cestování

Klíčová slova: co to je, lexikon, význam pojmu, co znamená, odborný výraz, cestování, heslo, názvosloví, cestování, definice, synonymum, slovo, terminus technicus, vysvětlení, termín, odborné názvosloví, Bungalov, informace


Pojem Bungalov je v kategorii cestování, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Bungalov?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Bungalov je lehká obytná stavba, zpravidla pravidelného (až čtvercového) půdorysu doplněná vstupní verandou. Klasický bungalov má jediné podlaží na jedné výškové úrovni. V případě dvou výškových úrovní je vyšší nazývána půlpatro (US definice: bungalov - dům s jedním nebo jeden a půl patrem). Dispozičně obsahuje standardní místnosti obytného domu (jídelnu, kuchyň, ložnice, koupelny aj.) rozložené kolem ústředního obytného prostoru. Hlavním konstrukčním materiálem je většinou dřevo nebo konstrukční prvky na bázi dřeva (stěny, nosníky, vazníky).

Bungalovy

Bungalovy na ostrově Bora Bora. Autor: Michelle Maria, zdroj: Pixabay
Bungalovy na ostrově Bora Bora. Autor: Michelle Maria, zdroj: Pixabay


Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat výraz Bungalov na Google.cz

Zkusit najít Bungalov ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Bungalov na Youtube

Najít pojem Bungalov ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bungalov ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Bungalov ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bungalov například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Yahoo.com nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Bungalov? resp. jaký je přesný význam slova Bungalov? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bungalov, odpověď na dotaz co je to Bungalov?. Víte např. kdo to je Ondřej Dostál? Znáte a víte kdo je Veronika Farářová? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Radíme proto zkusit hledat pojem Bungalov v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je cestování. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.