Co je to?
Výraz, termín, definice slova Čekanka. Co znamená odborný pojem Čekanka z kategorie Rostliny?

Co je to Čekanka? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Čekanka?

Čekanka je rostlina i označení celého rodu rostlin. Patří k čeledi hvězdnicovitých, podčeleď čekankové. Její latinský název je Cichorium. Patří sem čekanka obecná, setá nebo listová. Rostlina může dosáhnout výšky až jeden metr. Má velké jasně modré květy.
Je léčivá, využívá se například při léčbě vylučovacího ústrojí nebo gastritidy, žaludečních vředů, malárie, roupů, tasemnice, kožních zánětů nebo žloutenky. Posiluje také srdeční činnost.


Co je to Čekanka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Čekanka. Co znamená odborný pojem Čekanka z kategorie Rostliny?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Čekanka můžete samozřejmě sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Čekanka je v sekci rostliny

Klíčová slova: přesný význam, slovník, odborné názvosloví, definice, odborný výraz, co znamená, wiki, synonymum, terminus technicus, formulace, termín, význam slova, pojem, terminologie, heslo, co je to Čekanka?, rostliny, informace


Pojem Čekanka je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Čekanka dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Čekanka (Cichorium) je rod rostlin z čeledi hvězdnicovitých, podčeledi čekankových.
Čekanka obecná se používá při léčbě gastritidy, ledvinových a žlučníkových kamenech, angíně, žaludečních vředech, malárii. Léčí se s ní roupy, tasemnice, žloutenka, bolesti sleziny a kožní záněty. Zesiluje činnost srdce.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat termín Čekanka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Čekanka ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Čekanka ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Čekanka ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Čekanka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Čekanka ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Čekanka například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Čekanka? resp. co znamená výraz Čekanka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čekanka, odpověď na dotaz co je to Čekanka?. Víte např. kdo to je Elle King? Znáte a víte kdo je Julius Caesar? Ke každému pojmu může existovat vícero definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Čekanka v jiné sekci než rostliny. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.