Co je to?
Odborný výraz, definice slova Čekanka. Co znamená pojem Čekanka z kategorie Rostliny?

Co je to Čekanka? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Čekanka?

Čekanka je rostlina i označení celého rodu rostlin. Patří k čeledi hvězdnicovitých, podčeleď čekankové. Její latinský název je Cichorium. Patří sem čekanka obecná, setá nebo listová. Rostlina může dosáhnout výšky až jeden metr. Má velké jasně modré květy.
Je léčivá, využívá se například při léčbě vylučovacího ústrojí nebo gastritidy, žaludečních vředů, malárie, roupů, tasemnice, kožních zánětů nebo žloutenky. Posiluje také srdeční činnost.


Co je to Čekanka? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Čekanka. Co znamená pojem Čekanka z kategorie Rostliny?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Čekanka se nachází v kategorii Rostliny

Klíčová slova: význam slova, slovník, pojem, terminologie, definice pojmu, slovo, definice, Rostliny, odborný výraz, informace, synonymum, význam pojmu, přesný výraz, terminus technicus, Čekanka, Rostliny, heslo, popis


Pojem Čekanka je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Čekanka?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Čekanka (Cichorium) je rod rostlin z čeledi hvězdnicovitých, podčeledi čekankových.
Čekanka obecná se používá při léčbě gastritidy, ledvinových a žlučníkových kamenech, angíně, žaludečních vředech, malárii. Léčí se s ní roupy, tasemnice, žloutenka, bolesti sleziny a kožní záněty. Zesiluje činnost srdce.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Čekanka ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Čekanka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Čekanka ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Čekanka ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Čekanka ve Wikislovníku

Najít termín Čekanka na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Čekanka například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Čekanka? resp. jaká je definice slova Čekanka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čekanka, odpověď na dotaz co je to Čekanka?. Víte např. kdo to je Fénix? Znáte a víte kdo je Hurvínek? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Rostliny). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.