Co je to?
Definice výrazu Čekanka. Co znamená odborný pojem Čekanka z kategorie Rostliny?

Co to je Čekanka? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Čekanka?

Čekanka je rostlina i označení celého rodu rostlin. Patří k čeledi hvězdnicovitých, podčeleď čekankové. Její latinský název je Cichorium. Patří sem čekanka obecná, setá nebo listová. Rostlina může dosáhnout výšky až jeden metr. Má velké jasně modré květy.
Je léčivá, využívá se například při léčbě vylučovacího ústrojí nebo gastritidy, žaludečních vředů, malárie, roupů, tasemnice, kožních zánětů nebo žloutenky. Posiluje také srdeční činnost.


Co je to Čekanka? Význam slova, termín, Definice výrazu Čekanka. Co znamená odborný pojem Čekanka z kategorie Rostliny?

Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Čekanka se nachází v sekci rostliny

Klíčová slova: synonymum, přesný výraz, Čekanka, wiki, terminus technicus, definice pojmu, lexikon, co znamená, popis, terminologie, význam pojmu, význam, význam slova, rostliny, formulace, informace, slovo, co je to Čekanka?


Pojem Čekanka je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Čekanka? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Čekanka (Cichorium) je rod rostlin z čeledi hvězdnicovitých, podčeledi čekankových.
Čekanka obecná se používá při léčbě gastritidy, ledvinových a žlučníkových kamenech, angíně, žaludečních vředech, malárii. Léčí se s ní roupy, tasemnice, žloutenka, bolesti sleziny a kožní záněty. Zesiluje činnost srdce.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat heslo Čekanka na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Čekanka ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Čekanka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Čekanka na Youtube

Najít výraz Čekanka ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Čekanka ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Čekanka například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Čekanka? resp. jaký je význam pojmu Čekanka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čekanka, odpověď na dotaz co je to Čekanka?. Víte např. kdo to je Sapiosexuál? Znáte a víte kdo je Klára Cibulková? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Čekanka i jinde než v sekci než v rostliny. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.