Co je to?
Odborný výraz, definice slova Čekanka. Co znamená pojem Čekanka z kategorie Rostliny?

Co je to Čekanka? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Čekanka?

Čekanka je rostlina i označení celého rodu rostlin. Patří k čeledi hvězdnicovitých, podčeleď čekankové. Její latinský název je Cichorium. Patří sem čekanka obecná, setá nebo listová. Rostlina může dosáhnout výšky až jeden metr. Má velké jasně modré květy.
Je léčivá, využívá se například při léčbě vylučovacího ústrojí nebo gastritidy, žaludečních vředů, malárie, roupů, tasemnice, kožních zánětů nebo žloutenky. Posiluje také srdeční činnost.


Co je to Čekanka? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Čekanka. Co znamená pojem Čekanka z kategorie Rostliny?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Čekanka patří do sekce Rostliny

Klíčová slova: co znamená, Rostliny, přesný výraz, Rostliny, názvosloví, terminus technicus, popis, slovník, význam pojmu, definice pojmu, terminologie, synonymum, informace, wiki, heslo, odborný výraz, lexikon, pojem


Pojem Čekanka je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Čekanka dozvíte následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Čekanka (Cichorium) je rod rostlin z čeledi hvězdnicovitých, podčeledi čekankových.
Čekanka obecná se používá při léčbě gastritidy, ledvinových a žlučníkových kamenech, angíně, žaludečních vředech, malárii. Léčí se s ní roupy, tasemnice, žloutenka, bolesti sleziny a kožní záněty. Zesiluje činnost srdce.

Více informací o slovu Čekanka doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat slovo Čekanka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Čekanka ve vyhledávači Qwant

Najít termín Čekanka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Čekanka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Čekanka ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Čekanka na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Čekanka například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Čekanka? resp. jaký je přesný význam slova Čekanka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čekanka, odpověď na dotaz co je to Čekanka?. Víte např. kdo to je Socka? Znáte a víte kdo je Ješita? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Čekanka i v jiných kategoriích (než Rostliny). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.