Co je to?
Definice výrazu Čekanka. Co znamená odborný pojem Čekanka z kategorie Rostliny?

Co je Čekanka? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Čekanka?

Čekanka je rostlina i označení celého rodu rostlin. Patří k čeledi hvězdnicovitých, podčeleď čekankové. Její latinský název je Cichorium. Patří sem čekanka obecná, setá nebo listová. Rostlina může dosáhnout výšky až jeden metr. Má velké jasně modré květy.
Je léčivá, využívá se například při léčbě vylučovacího ústrojí nebo gastritidy, žaludečních vředů, malárie, roupů, tasemnice, kožních zánětů nebo žloutenky. Posiluje také srdeční činnost.


Co je to Čekanka? Význam slova, termín, Definice výrazu Čekanka. Co znamená odborný pojem Čekanka z kategorie Rostliny?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Čekanka můžete samozřejmě sdílet s kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Čekanka je v sekci rostliny

Klíčová slova: wiki, co to je, synonymum, slovo, význam, význam slova, termín, co znamená, definice pojmu, heslo, pojem, slovník, rostliny, popis, přesný výraz, terminologie, odborný výraz, odborné názvosloví


Pojem Čekanka je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Čekanka? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Čekanka (Cichorium) je rod rostlin z čeledi hvězdnicovitých, podčeledi čekankových.
Čekanka obecná se používá při léčbě gastritidy, ledvinových a žlučníkových kamenech, angíně, žaludečních vředech, malárii. Léčí se s ní roupy, tasemnice, žloutenka, bolesti sleziny a kožní záněty. Zesiluje činnost srdce.

Pro více informací o heslu Čekanka zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít frázi Čekanka ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Čekanka ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Čekanka ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít Čekanka ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat frázi Čekanka ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Čekanka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Čekanka například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Čekanka? resp. co přesně znamená slovo Čekanka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čekanka, odpověď na dotaz co je to Čekanka?. Víte např. kdo to je Sophia Loren? Znáte a víte kdo je Karel Hegner? Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Čekanka i v jiných kategoriích (než rostliny). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.