Co je to?
Odborný výraz, definice slova Čekanka. Co znamená pojem Čekanka z kategorie Rostliny?

Co je to Čekanka? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Čekanka?

Čekanka je rostlina i označení celého rodu rostlin. Patří k čeledi hvězdnicovitých, podčeleď čekankové. Její latinský název je Cichorium. Patří sem čekanka obecná, setá nebo listová. Rostlina může dosáhnout výšky až jeden metr. Má velké jasně modré květy.
Je léčivá, využívá se například při léčbě vylučovacího ústrojí nebo gastritidy, žaludečních vředů, malárie, roupů, tasemnice, kožních zánětů nebo žloutenky. Posiluje také srdeční činnost.


Co je to Čekanka? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Čekanka. Co znamená pojem Čekanka z kategorie Rostliny?

Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Čekanka? s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Čekanka je v sekci Rostliny

Klíčová slova: význam slova, wiki, odborný výraz, lexikon, slovo, co to je, názvosloví, terminologie, odborné názvosloví, přesný význam, informace, význam pojmu, vysvětlení, Rostliny, terminus technicus, definice, definice pojmu, přesný výraz


Pojem Čekanka je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Čekanka ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Čekanka ve Wikipedii

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Čekanka ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Čekanka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Čekanka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Čekanka ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Čekanka například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Čekanka? resp. co označuje slovo Čekanka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čekanka, odpověď na dotaz co je to Čekanka?. Víte např. kdo to je Petr Kolář? Znáte a víte kdo je Hurvínek? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Rostliny Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.