Co je to?
Odborný výraz, definice slova Neokonfucianismus. Co znamená slovo Neokonfucianismus z kategorie Filozofie?

Co je Neokonfucianismus?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Neokonfucianismus?

Neokonfucianismus je označení pro filozofický a etický systém, který vznikl v Číně během období Sung a dosáhl svého vrcholu v období Ming a Čching. Tato filozofická škola byla ovlivněna konfuciánským myšlením, ale zároveň integrovala prvky taoismu a buddhismu. Neokonfucianismus byl reakcí na rozsáhlé sociální a politické změny, které probíhaly v Číně v době jeho vzniku. Základním cílem neokonfuciánů bylo dosáhnout harmonie a řádu ve společnosti prostřednictvím etického chování a vzdělání. Hlavním konceptem neokonfucianismu byla myšlenka principu nebo řádu, která byla považována za kosmickou sílu, která ovládala jevy ve vesmíru. Neokonfucianismus zdůrazňoval význam sebepoznání a vnitřní transformace jednotlivců jako klíčových prvků dosažení harmonie a řádu ve společnosti. Představitelé neokonfucianismu, zdůrazňovali, že lidská povaha má potenciál pro dobro a že rozvoj této přirozené povahy je cestou k dosažení morální dokonalosti.
V oblasti vzdělání se neokonfucianismus zaměřoval na studium klasických konfuciánských textů a zdůrazňoval význam sebepoznání a morálního rozvoje pro dosažení správného chování. Neokonfuciáni také prosazovali myšlenku aktivní účasti na veřejném životě a službě společnosti. Tento filozofický směr měl významný vliv na formování čínské kultury a společnosti po staletí. Neokonfucianismus ovlivnil nejen konfuciánské myšlení, ale také umění, literaturu a politiku v Číně a dalších částech východní Asie.


Co je to Neokonfucianismus? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Neokonfucianismus. Co znamená slovo Neokonfucianismus z kategorie Filozofie?

Na informace uvedené na těchto stránkách neposkytujeme záruku. Texty mohou obsahovat nepřesnosti a chyby za které se předem omlouváme. Text byl vytvořen autorkami právě pro projekt Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Neokonfucianismus s jinými lidmi na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Neokonfucianismus patří do kategorie filozofie

Klíčová slova: heslo, Neokonfucianismus, význam, význam slova, pojem, popis, lexikon, přesný výraz, odborný výraz, terminus technicus, slovník, synonymum, co to je, vysvětlení, informace, přesný význam, slovo, definice


Pojem Neokonfucianismus je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít výraz Neokonfucianismus ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Neokonfucianismus na Google.cz

Vyhledat slovo Neokonfucianismus ve Wikipedii

Zkusit najít heslo Neokonfucianismus ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Neokonfucianismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Neokonfucianismus na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Neokonfucianismus například v Google obrázcích, v Google překladači, ve fulltextu Yahoo.com, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je význam slova Neokonfucianismus? resp. co to je Neokonfucianismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Neokonfucianismus, odpověď na dotaz co je to Neokonfucianismus?. Víte např. kdo to je Elena Strupková? Znáte a víte kdo je William Henry Harrison? Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než filozofie. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie filozofie, filozofka busta, neokonfucianismus, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.