Co je to?
Definice odborného termínu, slova Chaš. Co znamená pojem Chaš z kategorie Jídlo?

Co je to Chaš? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Chaš?

Chaš je arménská polévka. Nejdůležitější složkou receptu je maso - dlouze vařené hovězí nebo skopové nožičky, případě mozky nebo žaludky. Maso se musí vařit tak dlouho, dokud se neoddělí od kostí. Teprve poté se polévka ochucuje. Tradičně se vařila přes noc a konzumovala se horká ráno po přípitku pálenkou.


Co je to Chaš? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Chaš. Co znamená pojem Chaš z kategorie Jídlo?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Chaš? Pak se o ní podělte s kolegy prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Chaš je v kategorii jídlo

Klíčová slova: popis, definice pojmu, co je to Chaš?, Chaš, synonymum, význam pojmu, lexikon, termín, terminologie, jídlo, jídlo, odborné názvosloví, formulace, názvosloví, co znamená, přesný význam, pojem, odborný výraz


Pojem Chaš je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Chaš?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Chaš je masitá polévka snad středověkého arménského původu, známá pod různými jmény a v různých variantách na Blízkém Východě a v jihovýchodní Evropě. Připravuje se dlouhým vařením hovězích nebo skopových nožiček a případně dalších částí zvířete (v různých recepturách mohou být i hlava nebo mozek anebo žaludek zvířete), dokud se maso nerozvaří a neodpadne od kostí. Solí a ochucuje se až po dokončení, a sice podle chuti octem, citronovou šťávou nebo česnekem. V Arménii je s jedením chaše spojován tradiční rituál: jídlo hospodyně uvaří přes noc a brzy ráno se sejdou mužští hosté, kteří horký chaš po přípitku pálenkou spolu s pánem domu konzumují; jídlo naservíruje hospodyně, ta však odjede a výrazné syté jídlo pak pojídá čistě mužská společnost. Kromě pálenky a vody se chaš obvykle doplňuje dalšími jídly, zejména chlebovými plackami, zeleninou, bylinami a sýrem. Připravuje a konzumuje se obvykle v chladných obdobích roku.

Hledejte pojem Chaš v následujících vyhledávačích

Vyhledat termín Chaš ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Chaš ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Chaš ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Chaš ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Chaš ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Chaš na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Chaš například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste zjistili co znamená Chaš? resp. co vlastně znamená slovo Chaš? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chaš, odpověď na dotaz co je to Chaš?. Víte např. kdo to je Jaroslav Kubera? Znáte a víte kdo je Radoslav Brzobohatý? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než jídlo). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..