Co je to?
Definice výrazu Chaš. Co znamená odborný pojem Chaš z kategorie Jídlo?

Co to je Chaš? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Chaš

Chaš je arménská polévka. Nejdůležitější složkou receptu je maso - dlouze vařené hovězí nebo skopové nožičky, případě mozky nebo žaludky. Maso se musí vařit tak dlouho, dokud se neoddělí od kostí. Teprve poté se polévka ochucuje. Tradičně se vařila přes noc a konzumovala se horká ráno po přípitku pálenkou.


Co je to Chaš? Význam slova, termín, Definice výrazu Chaš. Co znamená odborný pojem Chaš z kategorie Jídlo?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Chaš? Potom se o definici podělte s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Chaš se nachází v kategorii Jídlo

Klíčová slova: terminologie, přesný význam, význam, vysvětlení, popis, heslo, synonymum, Jídlo, význam pojmu, Jídlo, slovo, co to je, termín, názvosloví, formulace, odborný výraz, informace, slovník


Pojem Chaš je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Chaš?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Chaš je masitá polévka snad středověkého arménského původu, známá pod různými jmény a v různých variantách na Blízkém Východě a v jihovýchodní Evropě. Připravuje se dlouhým vařením hovězích nebo skopových nožiček a případně dalších částí zvířete (v různých recepturách mohou být i hlava nebo mozek anebo žaludek zvířete), dokud se maso nerozvaří a neodpadne od kostí. Solí a ochucuje se až po dokončení, a sice podle chuti octem, citronovou šťávou nebo česnekem. V Arménii je s jedením chaše spojován tradiční rituál: jídlo hospodyně uvaří přes noc a brzy ráno se sejdou mužští hosté, kteří horký chaš po přípitku pálenkou spolu s pánem domu konzumují; jídlo naservíruje hospodyně, ta však odjede a výrazné syté jídlo pak pojídá čistě mužská společnost. Kromě pálenky a vody se chaš obvykle doplňuje dalšími jídly, zejména chlebovými plackami, zeleninou, bylinami a sýrem. Připravuje a konzumuje se obvykle v chladných obdobích roku.

Jiné zdroje informací o pojmu Chaš

Hledat videa s názvem Chaš na Youtube

Hledat výraz Chaš ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Chaš ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Chaš ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Chaš ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Chaš ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Chaš například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Chaš? resp. jaká je definice slova Chaš? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chaš, odpověď na dotaz co je to Chaš?. Víte např. kdo to je Mudrlant? Znáte a víte kdo je Adéla Gondíková? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Jídlo). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..