Co je to?
Definice výrazu Chaš. Co znamená odborný pojem Chaš z kategorie Jídlo?

Co to je Chaš? Význam slova

Co znamená termín Chaš? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Chaš je arménská polévka. Nejdůležitější složkou receptu je maso - dlouze vařené hovězí nebo skopové nožičky, případě mozky nebo žaludky. Maso se musí vařit tak dlouho, dokud se neoddělí od kostí. Teprve poté se polévka ochucuje. Tradičně se vařila přes noc a konzumovala se horká ráno po přípitku pálenkou.


Co je to Chaš? Význam slova, termín, Definice výrazu Chaš. Co znamená odborný pojem Chaš z kategorie Jídlo?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Chaš? Pak se o ní podělte s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Chaš je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: slovo, Jídlo, co znamená, slovník, přesný význam, definice, heslo, definice pojmu, vysvětlení, pojem, Chaš, lexikon, terminus technicus, co to je, odborné názvosloví, Jídlo, terminologie, wiki


Pojem Chaš je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Chaš? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Chaš je masitá polévka snad středověkého arménského původu, známá pod různými jmény a v různých variantách na Blízkém Východě a v jihovýchodní Evropě. Připravuje se dlouhým vařením hovězích nebo skopových nožiček a případně dalších částí zvířete (v různých recepturách mohou být i hlava nebo mozek anebo žaludek zvířete), dokud se maso nerozvaří a neodpadne od kostí. Solí a ochucuje se až po dokončení, a sice podle chuti octem, citronovou šťávou nebo česnekem. V Arménii je s jedením chaše spojován tradiční rituál: jídlo hospodyně uvaří přes noc a brzy ráno se sejdou mužští hosté, kteří horký chaš po přípitku pálenkou spolu s pánem domu konzumují; jídlo naservíruje hospodyně, ta však odjede a výrazné syté jídlo pak pojídá čistě mužská společnost. Kromě pálenky a vody se chaš obvykle doplňuje dalšími jídly, zejména chlebovými plackami, zeleninou, bylinami a sýrem. Připravuje a konzumuje se obvykle v chladných obdobích roku.

Linky na další online zdroje

Najít heslo Chaš ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Chaš ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Chaš na Google.cz

Zkusit najít termín Chaš ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Chaš ve Wikimedia Commons

Najít slovo Chaš ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Chaš například ve Wikislovníku, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Chaš? resp. jaký je význam pojmu Chaš? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chaš, odpověď na dotaz co je to Chaš?. Víte např. kdo to je Ivo Lukačovič? Znáte a víte kdo je Jana Plodková? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Chaš hledat i v jiných kategoriích (než Jídlo) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..