Co je to?
Definice výrazu Chaš. Co znamená odborný pojem Chaš z kategorie Jídlo?

Co to je Chaš? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Chaš?

Chaš je arménská polévka. Nejdůležitější složkou receptu je maso - dlouze vařené hovězí nebo skopové nožičky, případě mozky nebo žaludky. Maso se musí vařit tak dlouho, dokud se neoddělí od kostí. Teprve poté se polévka ochucuje. Tradičně se vařila přes noc a konzumovala se horká ráno po přípitku pálenkou.


Co je to Chaš? Význam slova, termín, Definice výrazu Chaš. Co znamená odborný pojem Chaš z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Chaš je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: co to je, popis, co znamená, informace, Jídlo, synonymum, heslo, terminologie, formulace, odborné názvosloví, slovník, význam pojmu, odborný výraz, wiki, Chaš, lexikon, vysvětlení, slovo


Pojem Chaš je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Chaš? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Chaš je masitá polévka snad středověkého arménského původu, známá pod různými jmény a v různých variantách na Blízkém Východě a v jihovýchodní Evropě. Připravuje se dlouhým vařením hovězích nebo skopových nožiček a případně dalších částí zvířete (v různých recepturách mohou být i hlava nebo mozek anebo žaludek zvířete), dokud se maso nerozvaří a neodpadne od kostí. Solí a ochucuje se až po dokončení, a sice podle chuti octem, citronovou šťávou nebo česnekem. V Arménii je s jedením chaše spojován tradiční rituál: jídlo hospodyně uvaří přes noc a brzy ráno se sejdou mužští hosté, kteří horký chaš po přípitku pálenkou spolu s pánem domu konzumují; jídlo naservíruje hospodyně, ta však odjede a výrazné syté jídlo pak pojídá čistě mužská společnost. Kromě pálenky a vody se chaš obvykle doplňuje dalšími jídly, zejména chlebovými plackami, zeleninou, bylinami a sýrem. Připravuje a konzumuje se obvykle v chladných obdobích roku.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Chaš ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Chaš na Google.cz

Najít pojem Chaš ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Chaš ve Wikislovníku

Hledat heslo Chaš ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Chaš ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Chaš například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Chaš? resp. co označuje slovo Chaš? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chaš, odpověď na dotaz co je to Chaš?. Víte např. kdo to je Transgender? Znáte a víte kdo je Filantrop? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Jídlo). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..