Co je to?
Výraz, termín, definice slova Čabajka. Co znamená odborný pojem Čabajka z kategorie Jídlo?

Co je to Čabajka? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Čabajka?

Čabajka, celým názvem čabajská klobása, je druh maďarské uzeniny, tradiční v národní kuchyni. Má výraznou zvláštní chuť, je ostrá a červené barvy. Počátky její výroby sahají do 18. století, kdy ji vyrobili přistěhovalci ze Slovenska ve městech Békéscsaba a Gyula.
Materiálem pro přípravu je vepřové maso, používá se bůček a libové maso v poměru 1 : 2. Maso je nakládáno do cukru a soli a musí se marinovat v chladném prostředí po několik dní. Pak se umele a ve stejném poměru se přidá sladká a pálivá paprika, kmín a česnek. Výsledný produkt se natlačí do střívek přírodního původu a udí se ve studeném kouři na dřevě ovocných stromů. Udit by se mělo až do té doby, kdy se čabajka vysuší natolik, aby se dala zlomit rukou. Měla by být dlouhá přes 20 cm a označena stužkou s maďarskými barvami. Hodí se ke snězení za studena nebo k dozdobení nebo ochucení dalších pokrmů. Čabajka získala chráněné zeměpisné označení udělované EU, certifikát PGI.


Co je to Čabajka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Čabajka. Co znamená odborný pojem Čabajka z kategorie Jídlo?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text se známými na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Čabajka patří do sekce jídlo

Klíčová slova: přesný význam, definice, formulace, co znamená, jídlo, odborný výraz, význam pojmu, wiki, přesný výraz, slovník, definice pojmu, odborné názvosloví, vysvětlení, termín, popis, slovo, synonymum, lexikon


Pojem Čabajka je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Čabajka?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Čabajská klobása nebo čabajka (maďarsky Csabai kolbász) je uzenina typická pro maďarskou kuchyni. Vyznačuje se sytě červenou barvou a specifickou ostrou chutí. Začali ji vyrábět v 18. století slovenští přistěhovalci ve městě Békéscsaba a okolí (zvláště vynikl po roce 1858 výrobek jatek ve městě Gyula, takže se někdy používá pro čabajku také označení Gyulai).

Více informací o pojmu Čabajka lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít termín Čabajka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Čabajka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Čabajka ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Čabajka ve Wikizdrojích

Hledat výraz Čabajka ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Čabajka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Čabajka například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Čabajka? resp. jaká je definice slova Čabajka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čabajka, odpověď na dotaz co je to Čabajka?. Víte např. kdo to je Otorinolaryngolog? Znáte a víte kdo je Mirai Navrátil? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Čabajka hledat i v jiných kategoriích (než jídlo) U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.