Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Čabajka. Co znamená pojem Čabajka z kategorie Jídlo?

Co to je Čabajka? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Čabajka?

Čabajka, celým názvem čabajská klobása, je druh maďarské uzeniny, tradiční v národní kuchyni. Má výraznou zvláštní chuť, je ostrá a červené barvy. Počátky její výroby sahají do 18. století, kdy ji vyrobili přistěhovalci ze Slovenska ve městech Békéscsaba a Gyula.
Materiálem pro přípravu je vepřové maso, používá se bůček a libové maso v poměru 1 : 2. Maso je nakládáno do cukru a soli a musí se marinovat v chladném prostředí po několik dní. Pak se umele a ve stejném poměru se přidá sladká a pálivá paprika, kmín a česnek. Výsledný produkt se natlačí do střívek přírodního původu a udí se ve studeném kouři na dřevě ovocných stromů. Udit by se mělo až do té doby, kdy se čabajka vysuší natolik, aby se dala zlomit rukou. Měla by být dlouhá přes 20 cm a označena stužkou s maďarskými barvami. Hodí se ke snězení za studena nebo k dozdobení nebo ochucení dalších pokrmů. Čabajka získala chráněné zeměpisné označení udělované EU, certifikát PGI.


Co je to Čabajka? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Čabajka. Co znamená pojem Čabajka z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Čabajka? s dalšími osobami na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Čabajka je v sekci jídlo

Klíčová slova: význam pojmu, význam, jídlo, odborné názvosloví, co to je, terminologie, wiki, slovo, termín, definice pojmu, přesný význam, význam slova, informace, slovník, popis, formulace, co znamená, heslo


Pojem Čabajka je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Čabajka můžete dozvědět následující

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Čabajská klobása nebo čabajka (maďarsky Csabai kolbász) je uzenina typická pro maďarskou kuchyni. Vyznačuje se sytě červenou barvou a specifickou ostrou chutí. Začali ji vyrábět v 18. století slovenští přistěhovalci ve městě Békéscsaba a okolí (zvláště vynikl po roce 1858 výrobek jatek ve městě Gyula, takže se někdy používá pro čabajku také označení Gyulai).

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat pojem Čabajka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Čabajka na Youtube

Najít slovo Čabajka ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Čabajka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat frázi Čabajka ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Čabajka ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Čabajka například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Čabajka? resp. co přesně označuje termín Čabajka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čabajka, odpověď na dotaz co je to Čabajka?. Víte např. kdo to je Albín? Znáte a víte kdo je Howard Shore? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledání odborného pojmu Čabajka i v jiné kategorii než je sekce jídlo. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.