Co je to?
Výraz, termín, definice slova Čabajka. Co znamená odborný pojem Čabajka z kategorie Jídlo?

Co je Čabajka? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Čabajka

Čabajka, celým názvem čabajská klobása, je druh maďarské uzeniny, tradiční v národní kuchyni. Má výraznou zvláštní chuť, je ostrá a červené barvy. Počátky její výroby sahají do 18. století, kdy ji vyrobili přistěhovalci ze Slovenska ve městech Békéscsaba a Gyula.
Materiálem pro přípravu je vepřové maso, používá se bůček a libové maso v poměru 1 : 2. Maso je nakládáno do cukru a soli a musí se marinovat v chladném prostředí po několik dní. Pak se umele a ve stejném poměru se přidá sladká a pálivá paprika, kmín a česnek. Výsledný produkt se natlačí do střívek přírodního původu a udí se ve studeném kouři na dřevě ovocných stromů. Udit by se mělo až do té doby, kdy se čabajka vysuší natolik, aby se dala zlomit rukou. Měla by být dlouhá přes 20 cm a označena stužkou s maďarskými barvami. Hodí se ke snězení za studena nebo k dozdobení nebo ochucení dalších pokrmů. Čabajka získala chráněné zeměpisné označení udělované EU, certifikát PGI.


Co je to Čabajka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Čabajka. Co znamená odborný pojem Čabajka z kategorie Jídlo?

Neručíme za pravdivost poskytovaných informací.Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Čabajka můžete sdílet s dalšími osobami prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Čabajka je v kategorii jídlo

Klíčová slova: přesný význam, co je to Čabajka?, Čabajka, synonymum, odborné názvosloví, slovo, heslo, formulace, význam pojmu, terminologie, termín, jídlo, význam slova, slovník, terminus technicus, názvosloví, informace, co to je


Pojem Čabajka je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Čabajka? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Čabajská klobása nebo čabajka (maďarsky Csabai kolbász) je uzenina typická pro maďarskou kuchyni. Vyznačuje se sytě červenou barvou a specifickou ostrou chutí. Začali ji vyrábět v 18. století slovenští přistěhovalci ve městě Békéscsaba a okolí (zvláště vynikl po roce 1858 výrobek jatek ve městě Gyula, takže se někdy používá pro čabajku také označení Gyulai).

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat pojem Čabajka ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Čabajka ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Čabajka ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Čabajka ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Čabajka na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Čabajka na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Čabajka například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Čabajka? resp. co se přesně ukrývá za slovem Čabajka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čabajka, odpověď na dotaz co je to Čabajka?. Víte např. kdo to je Rastislav Maďar? Znáte a víte kdo je Jan Křtitel? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Můžete se proto pokusit najít heslo Čabajka i v jiné sekci než v jídlo. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.