Co je to?
Odborný výraz, definice slova Ulitý start. Co znamená pojem Ulitý start z kategorie Sport?

Co je Ulitý start?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Ulitý start?

Ulitý start je označení případu, kdy závodník vyrazí ze startovní čáry ještě před signálem ke startu. Jde o velmi časté provinění proti pravidlům hlavně ve sportovních rychlostních disciplínách. Nejčastěji se ulitý start vyskytuje v běžeckých disciplínách na krátkých tratích, v dráhové cyklistice nebo plavání. Ulitému startu při závodech na nejvyšší úrovni brání starty ze startovacích boxů. Ulitý start je trestán penalizací, která může být v různých odvětvích sportů odlišná. Většinou se jedná o napomenutí, při opakované provinění může být závodník diskvalifikován.
Při sprintu bývá závodník diskvalifikován již po prvním prohřešku. Tuto přísnost způsobilo úmyslné zpoždění na startu především u méně úspěšných závodníků a následných zpoždění startu. To, zda se jednalo o ulití, sledují elektronická čidla, která se nacházejí ve startovních blocích. Lehká atletika kvalifikuje jako ulitý start reakci pod jednu desetinu vteřiny. Lidské tělo tak rychlé reflexy nemá, takže je jasné, že k pohybu došlo ještě před signálem ke startu. Penalizace procházela historickými proměnami až k současné podobě.


Co je to Ulitý start? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Ulitý start. Co znamená pojem Ulitý start z kategorie Sport?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Text je vypracovaný autorkami přímo pro projekt Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s bližními prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Ulitý start se nachází v sekci sport

Klíčová slova: sport, synonymum, co znamená, formulace, definice, význam slova, co je to Ulitý start?, termín, význam pojmu, slovník, definice pojmu, lexikon, přesný význam, informace, odborné názvosloví, terminologie, wiki, slovo


Pojem Ulitý start je v kategorii sport, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Ulitý start můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Ulitý start je situace, kdy závodník vystartuje před startovním signálem. Je to jeden z nejčastějších prohřešků proti pravidlům v některých rychlostních sportovních disciplínách. Jedná se nejčastěji o běžecké disciplíny na krátkých tratích (do 200 m), plavání a disciplíny dráhové cyklistiky. Na závodech nejvyšší úrovně dráhové cyklistiky se při pevném startu startuje ze startovacích boxů a předčasný start tak není možný. Při letmém startu je pak ekvivalentem nadhození předního kola při průjezdu startovní čárou (např. disciplína 200m).
Za ulití startu následuje penalizace. Ta je samozřejmě odlišná v různých sportovních odvětvích. Nejhorším možným postihem je diskvalifikace ze závodu, té většinou předchází napomínání.

Více informací o pojmu Ulitý start lze najít v následujících zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ulitý start ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Ulitý start ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Ulitý start ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat frázi Ulitý start ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Ulitý start ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ulitý start ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Ulitý start například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Nyní již víte co to je Ulitý start? resp. jaká je definice termínu Ulitý start? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ulitý start, odpověď na dotaz co je to Ulitý start?. Víte např. kdo to je Honza Musil? Znáte a víte kdo je Aleksi Šedo? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je sport. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie sport, voleyball bílý míč, ulitý start, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.