Co je to?
Odborný výraz, definice slova Rydlo. Co znamená pojem Rydlo z kategorie Nástroje?

Co je Rydlo? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Rydlo?

Rydlo je název ručního nástroje jednoduché konstrukce. Tímto nástrojem se odebírá materiál. Rydlo má pouze jeden ostrý břit a tvarově může mít více variant. Rydla používají hlavně rytci, grafici, zlatníci nebo kutilové. Tyto nástroje lze rozdělit podle toho, pro jaký materiál jsou určeny, tedy rydla na měkčí materiály nebo na kov.
Umělci používají rydla pro tvoření linorytů nebo dřevorytů. Tyto nástroje jsou podobné dlátu a zhotovují se hlavně z ocelových plechů. Břit má velmi ostrý úhel. Do ploch je možno rýt nebo vytvářet různé linie, rydlem se dá tvarovat a podobně. Podle tvaru mohou být rydla špičatá, plochá, matovací, nožovitá a další.


Co je to Rydlo? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Rydlo. Co znamená pojem Rydlo z kategorie Nástroje?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s dalšími lidmi na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Rydlo se nachází v sekci nástroje

Klíčová slova: popis, co to je, význam, co znamená, přesný výraz, lexikon, názvosloví, přesný význam, formulace, co je to Rydlo?, heslo, slovník, vysvětlení, terminologie, pojem, definice pojmu, nástroje, slovo


Pojem Rydlo je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Rydlo píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Rydlo je jednoduchý ruční nástroj s jediným břitem, který slouží k odebírání materiálu. Rydla jsou hlavními nástroji pro rytce, zlatníky a grafiky a mají velmi rozmanité tvary.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat výraz Rydlo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Rydlo ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Rydlo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rydlo ve Wikimedia Commons

Najít termín Rydlo na Google.cz

Hledat slovo Rydlo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Rydlo například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Rydlo? resp. co se přesně ukrývá za slovem Rydlo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rydlo, odpověď na dotaz co je to Rydlo?. Víte např. kdo to je Hajzlbába? Znáte a víte kdo je Enver Hodža? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je nástroje. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.