Co je to?
Výraz, termín, definice slova Rydlo. Co znamená odborný pojem Rydlo z kategorie Nástroje?

Co je to Rydlo? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Rydlo?

Rydlo je název ručního nástroje jednoduché konstrukce. Tímto nástrojem se odebírá materiál. Rydlo má pouze jeden ostrý břit a tvarově může mít více variant. Rydla používají hlavně rytci, grafici, zlatníci nebo kutilové. Tyto nástroje lze rozdělit podle toho, pro jaký materiál jsou určeny, tedy rydla na měkčí materiály nebo na kov.
Umělci používají rydla pro tvoření linorytů nebo dřevorytů. Tyto nástroje jsou podobné dlátu a zhotovují se hlavně z ocelových plechů. Břit má velmi ostrý úhel. Do ploch je možno rýt nebo vytvářet různé linie, rydlem se dá tvarovat a podobně. Podle tvaru mohou být rydla špičatá, plochá, matovací, nožovitá a další.


Co je to Rydlo? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Rydlo. Co znamená odborný pojem Rydlo z kategorie Nástroje?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Rydlo sdílet s kolegy na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Rydlo patří do sekce nástroje

Klíčová slova: odborné názvosloví, terminologie, lexikon, termín, vysvětlení, terminus technicus, názvosloví, odborný výraz, co znamená, definice, Rydlo, definice pojmu, popis, význam, heslo, synonymum, wiki, význam pojmu


Pojem Rydlo je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Rydlo? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rydlo je jednoduchý ruční nástroj s jediným břitem, který slouží k odebírání materiálu. Rydla jsou hlavními nástroji pro rytce, zlatníky a grafiky a mají velmi rozmanité tvary.

Další informační zdroje

Vyhledat slovo Rydlo ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Rydlo ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Rydlo na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rydlo ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Rydlo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Rydlo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Rydlo například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Rydlo? resp. co znamená Rydlo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rydlo, odpověď na dotaz co je to Rydlo?. Víte např. kdo to je Archivář? Znáte a víte kdo je Impotent? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než nástroje). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.