Co je to?
Výraz, termín, definice slova Rydlo. Co znamená odborný pojem Rydlo z kategorie Nástroje?

Co je to Rydlo? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Rydlo

Rydlo je název ručního nástroje jednoduché konstrukce. Tímto nástrojem se odebírá materiál. Rydlo má pouze jeden ostrý břit a tvarově může mít více variant. Rydla používají hlavně rytci, grafici, zlatníci nebo kutilové. Tyto nástroje lze rozdělit podle toho, pro jaký materiál jsou určeny, tedy rydla na měkčí materiály nebo na kov.
Umělci používají rydla pro tvoření linorytů nebo dřevorytů. Tyto nástroje jsou podobné dlátu a zhotovují se hlavně z ocelových plechů. Břit má velmi ostrý úhel. Do ploch je možno rýt nebo vytvářet různé linie, rydlem se dá tvarovat a podobně. Podle tvaru mohou být rydla špičatá, plochá, matovací, nožovitá a další.


Co je to Rydlo? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Rydlo. Co znamená odborný pojem Rydlo z kategorie Nástroje?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Rydlo s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Rydlo je v kategorii Nástroje

Klíčová slova: přesný význam, názvosloví, formulace, pojem, popis, terminus technicus, slovo, lexikon, slovník, co to je, vysvětlení, Nástroje, odborné názvosloví, Rydlo, terminologie, význam, termín, informace


Pojem Rydlo je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Rydlo? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Rydlo je jednoduchý ruční nástroj s jediným břitem, který slouží k odebírání materiálu. Rydla jsou hlavními nástroji pro rytce, zlatníky a grafiky a mají velmi rozmanité tvary.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít výraz Rydlo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Rydlo ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Rydlo na Youtube

Zkusit najít výraz Rydlo ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rydlo ve Wikimedia Commons

Najít slovo Rydlo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Rydlo například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Rydlo? resp. jaká je definice termínu Rydlo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rydlo, odpověď na dotaz co je to Rydlo?. Víte např. kdo to je Alan Turing? Znáte a víte kdo je Miloš Čermák? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Nástroje. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.