Co je to?
Výraz, termín, definice slova Rydlo. Co znamená odborný pojem Rydlo z kategorie Nástroje?

Co je to Rydlo? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Rydlo?

Rydlo je název ručního nástroje jednoduché konstrukce. Tímto nástrojem se odebírá materiál. Rydlo má pouze jeden ostrý břit a tvarově může mít více variant. Rydla používají hlavně rytci, grafici, zlatníci nebo kutilové. Tyto nástroje lze rozdělit podle toho, pro jaký materiál jsou určeny, tedy rydla na měkčí materiály nebo na kov.
Umělci používají rydla pro tvoření linorytů nebo dřevorytů. Tyto nástroje jsou podobné dlátu a zhotovují se hlavně z ocelových plechů. Břit má velmi ostrý úhel. Do ploch je možno rýt nebo vytvářet různé linie, rydlem se dá tvarovat a podobně. Podle tvaru mohou být rydla špičatá, plochá, matovací, nožovitá a další.


Co je to Rydlo? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Rydlo. Co znamená odborný pojem Rydlo z kategorie Nástroje?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Rydlo? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Rydlo patří do sekce nástroje

Klíčová slova: lexikon, synonymum, heslo, co to je, vysvětlení, co znamená, odborný výraz, význam pojmu, Rydlo, formulace, wiki, pojem, názvosloví, definice, informace, definice pojmu, termín, odborné názvosloví


Pojem Rydlo je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Rydlo? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Rydlo je jednoduchý ruční nástroj s jediným břitem, který slouží k odebírání materiálu. Rydla jsou hlavními nástroji pro rytce, zlatníky a grafiky a mají velmi rozmanité tvary.

Hledejte pojem Rydlo v následujících vyhledávačích

Najít pojem Rydlo ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Rydlo na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rydlo ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Rydlo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Rydlo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Rydlo ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Rydlo například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Rydlo? resp. jaký je význam slova Rydlo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rydlo, odpověď na dotaz co je to Rydlo?. Víte např. kdo to je Jan Cibulka? Znáte a víte kdo je Queer? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než nástroje). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.