Co je to?
Definice odborného termínu, slova Rydlo. Co znamená pojem Rydlo z kategorie Nástroje?

Co je Rydlo?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Rydlo?

Rydlo je název ručního nástroje jednoduché konstrukce. Tímto nástrojem se odebírá materiál. Rydlo má pouze jeden ostrý břit a tvarově může mít více variant. Rydla používají hlavně rytci, grafici, zlatníci nebo kutilové. Tyto nástroje lze rozdělit podle toho, pro jaký materiál jsou určeny, tedy rydla na měkčí materiály nebo na kov.
Umělci používají rydla pro tvoření linorytů nebo dřevorytů. Tyto nástroje jsou podobné dlátu a zhotovují se hlavně z ocelových plechů. Břit má velmi ostrý úhel. Do ploch je možno rýt nebo vytvářet různé linie, rydlem se dá tvarovat a podobně. Podle tvaru mohou být rydla špičatá, plochá, matovací, nožovitá a další.


Co je to Rydlo? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Rydlo. Co znamená pojem Rydlo z kategorie Nástroje?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Rydlo sdílet s kolegy na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Rydlo patří do sekce nástroje

Klíčová slova: terminologie, slovník, vysvětlení, Rydlo, formulace, nástroje, názvosloví, význam slova, termín, co je to Rydlo?, popis, definice, význam pojmu, co znamená, co to je, synonymum, slovo, přesný výraz


Pojem Rydlo je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Rydlo?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rydlo je jednoduchý ruční nástroj s jediným břitem, který slouží k odebírání materiálu. Rydla jsou hlavními nástroji pro rytce, zlatníky a grafiky a mají velmi rozmanité tvary.

Linky na další online zdroje

Najít heslo Rydlo na Google obrázcích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rydlo ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rydlo ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Rydlo ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat výraz Rydlo ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Rydlo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Rydlo například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Rydlo? resp. jaký je přesný význam slova Rydlo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rydlo, odpověď na dotaz co je to Rydlo?. Víte např. kdo to je Johannes Kepler? Znáte a víte kdo je Ezau? Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je nástroje. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.