Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Akcelerace. Co znamená pojem Akcelerace z kategorie Fyzika?

Co to je Akcelerace? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Akcelerace

Akcelerace znamená zrychlení. Jedná se o popis druhu pohybu, způsob, jak se v určitém čase mění rychlost nějakého tělesa. Protože akcelerace označuje i směr rychlosti pohybu, je vektorovou fyzikální veličinou.
Rozlišuje se akcelerace průměrná a akcelerace okamžitá. Akcelerace se většinou používá pro označení rychlosti změny pohybu. Pokud by akcelerace směřovala proti původnímu směru pohybu, jedná se o zpomalení.


Co je to Akcelerace? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Akcelerace. Co znamená pojem Akcelerace z kategorie Fyzika?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s dalšími osobami na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Akcelerace se nachází v sekci fyzika

Klíčová slova: co to je, heslo, synonymum, význam slova, odborný výraz, význam pojmu, fyzika, formulace, informace, co znamená, slovník, slovo, wiki, odborné názvosloví, terminus technicus, pojem, termín, přesný výraz


Pojem Akcelerace je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Akcelerace? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Zrychlení (akcelerace) je charakteristika pohybu, která popisuje, jakým způsobem se mění rychlost tělesa (hmotného bodu) v čase.
Zrychlení je vektorová fyzikální veličina, neboť udává jak velikost změny, tak i její směr.
Lze určit okamžité zrychlení a průměrné zrychlení.
Zrychlení lze určit jako derivaci rychlosti podle času.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít pojem Akcelerace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Akcelerace ve Wikislovníku

Najít výraz Akcelerace ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Akcelerace ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Akcelerace ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Akcelerace na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Akcelerace například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Akcelerace? resp. jaký je význam pojmu Akcelerace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akcelerace, odpověď na dotaz co je to Akcelerace?. Víte např. kdo to je Miroslav Etzler? Znáte a víte kdo je Jaroslav Uhlíř? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než fyzika. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.