Co je to?
Definice odborného termínu, slova Akcelerace. Co znamená pojem Akcelerace z kategorie Fyzika?

Co je Akcelerace? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Akcelerace

Akcelerace znamená zrychlení. Jedná se o popis druhu pohybu, způsob, jak se v určitém čase mění rychlost nějakého tělesa. Protože akcelerace označuje i směr rychlosti pohybu, je vektorovou fyzikální veličinou.
Rozlišuje se akcelerace průměrná a akcelerace okamžitá. Akcelerace se většinou používá pro označení rychlosti změny pohybu. Pokud by akcelerace směřovala proti původnímu směru pohybu, jedná se o zpomalení.


Co je to Akcelerace? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Akcelerace. Co znamená pojem Akcelerace z kategorie Fyzika?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Akcelerace? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Akcelerace patří do sekce fyzika

Klíčová slova: Akcelerace, definice pojmu, přesný význam, význam pojmu, vysvětlení, co znamená, formulace, popis, odborný výraz, wiki, co to je, odborné názvosloví, synonymum, pojem, přesný výraz, heslo, slovo, lexikon


Pojem Akcelerace je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Akcelerace? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Zrychlení (akcelerace) je charakteristika pohybu, která popisuje, jakým způsobem se mění rychlost tělesa (hmotného bodu) v čase.
Zrychlení je vektorová fyzikální veličina, neboť udává jak velikost změny, tak i její směr.
Lze určit okamžité zrychlení a průměrné zrychlení.
Zrychlení lze určit jako derivaci rychlosti podle času.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít pojem Akcelerace ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Akcelerace na Youtube

Hledat výraz Akcelerace na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Akcelerace ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Akcelerace na Google obrázcích

Vyhledat heslo Akcelerace ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Akcelerace například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Akcelerace? resp. co znamená výraz Akcelerace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akcelerace, odpověď na dotaz co je to Akcelerace?. Víte např. kdo to je Lawrence Ferlinghetti? Znáte a víte kdo je Steve Ballmer? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Radíme vám proto hledat slovo Akcelerace i v jiné části webu než je kategorie fyzika. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.