Co je to?
Definice odborného termínu, slova Akcelerace. Co znamená pojem Akcelerace z kategorie Fyzika?

Co je Akcelerace?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Akcelerace

Akcelerace znamená zrychlení. Jedná se o popis druhu pohybu, způsob, jak se v určitém čase mění rychlost nějakého tělesa. Protože akcelerace označuje i směr rychlosti pohybu, je vektorovou fyzikální veličinou.
Rozlišuje se akcelerace průměrná a akcelerace okamžitá. Akcelerace se většinou používá pro označení rychlosti změny pohybu. Pokud by akcelerace směřovala proti původnímu směru pohybu, jedná se o zpomalení.


Co je to Akcelerace? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Akcelerace. Co znamená pojem Akcelerace z kategorie Fyzika?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Akcelerace sdílet s kolegy na sociálních sítích jako je Facebook, Pinterest, Síť X nebo Reddit. Stačí kliknout na tlačítko Sdílet.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Akcelerace patří do sekce fyzika

Klíčová slova: co je to Akcelerace?, význam, lexikon, definice pojmu, přesný výraz, fyzika, terminologie, termín, fyzika, co to je, definice, pojem, co znamená, odborné názvosloví, význam pojmu, odborný výraz, popis, informace


Pojem Akcelerace je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Akcelerace? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zrychlení (akcelerace) je charakteristika pohybu, která popisuje, jakým způsobem se mění rychlost tělesa (hmotného bodu) v čase.
Zrychlení je vektorová fyzikální veličina, neboť udává jak velikost změny, tak i její směr.
Lze určit okamžité zrychlení a průměrné zrychlení.
Zrychlení lze určit jako derivaci rychlosti podle času.

Linky na další online zdroje

Najít pojem Akcelerace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Akcelerace ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Akcelerace ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Akcelerace ve vyhledávači Yahoo

Hledat slovo Akcelerace ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Akcelerace ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Akcelerace například v Google obrázcích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě jste zjistili co znamená slovo Akcelerace? resp. co přesně označuje termín Akcelerace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akcelerace, odpověď na dotaz co je to Akcelerace?. Víte např. kdo to je Tim Weaver? Znáte a víte kdo je Steve Ballmer? Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než fyzika). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie fyzika, fyzika model, akcelerace, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.