Co je to?
Výraz, termín, definice slova Akcelerace. Co znamená odborný pojem Akcelerace z kategorie Fyzika?

Co je to Akcelerace? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Akcelerace?

Akcelerace znamená zrychlení. Jedná se o popis druhu pohybu, způsob, jak se v určitém čase mění rychlost nějakého tělesa. Protože akcelerace označuje i směr rychlosti pohybu, je vektorovou fyzikální veličinou.
Rozlišuje se akcelerace průměrná a akcelerace okamžitá. Akcelerace se většinou používá pro označení rychlosti změny pohybu. Pokud by akcelerace směřovala proti původnímu směru pohybu, jedná se o zpomalení.


Co je to Akcelerace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Akcelerace. Co znamená odborný pojem Akcelerace z kategorie Fyzika?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Akcelerace můžete sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Akcelerace je v kategorii Fyzika

Klíčová slova: definice pojmu, heslo, význam pojmu, lexikon, význam, wiki, terminologie, synonymum, odborný výraz, popis, význam slova, názvosloví, přesný význam, Akcelerace, termín, slovo, co je to Akcelerace?, Fyzika


Pojem Akcelerace je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Akcelerace? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zrychlení (akcelerace) je charakteristika pohybu, která popisuje, jakým způsobem se mění rychlost tělesa (hmotného bodu) v čase.
Zrychlení je vektorová fyzikální veličina, neboť udává jak velikost změny, tak i její směr.
Lze určit okamžité zrychlení a průměrné zrychlení.
Zrychlení lze určit jako derivaci rychlosti podle času.

Další informační zdroje o slovu Akcelerace

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Akcelerace ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Akcelerace ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Akcelerace na Google.cz

Najít výraz Akcelerace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Akcelerace na Youtube

Vyhledat termín Akcelerace ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Akcelerace například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Akcelerace? resp. co znamená Akcelerace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akcelerace, odpověď na dotaz co je to Akcelerace?. Víte např. kdo to je Treperenda? Znáte a víte kdo je Lucie Sulovská? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Fyzika). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.