Co je to?
Výraz, termín, definice slova Akcelerace. Co znamená odborný pojem Akcelerace z kategorie Fyzika?

Co je to Akcelerace? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Akcelerace?

Akcelerace znamená zrychlení. Jedná se o popis druhu pohybu, způsob, jak se v určitém čase mění rychlost nějakého tělesa. Protože akcelerace označuje i směr rychlosti pohybu, je vektorovou fyzikální veličinou.
Rozlišuje se akcelerace průměrná a akcelerace okamžitá. Akcelerace se většinou používá pro označení rychlosti změny pohybu. Pokud by akcelerace směřovala proti původnímu směru pohybu, jedná se o zpomalení.


Co je to Akcelerace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Akcelerace. Co znamená odborný pojem Akcelerace z kategorie Fyzika?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Akcelerace? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Akcelerace je v kategorii Fyzika

Klíčová slova: přesný význam, slovník, informace, heslo, odborné názvosloví, terminologie, synonymum, wiki, definice, co znamená, termín, Fyzika, význam slova, co to je, popis, formulace, odborný výraz, význam pojmu


Pojem Akcelerace je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Akcelerace? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Zrychlení (akcelerace) je charakteristika pohybu, která popisuje, jakým způsobem se mění rychlost tělesa (hmotného bodu) v čase.
Zrychlení je vektorová fyzikální veličina, neboť udává jak velikost změny, tak i její směr.
Lze určit okamžité zrychlení a průměrné zrychlení.
Zrychlení lze určit jako derivaci rychlosti podle času.

Jiné informační zdroje o pojmu Akcelerace

Zkusit najít pojem Akcelerace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Akcelerace ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Akcelerace ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Akcelerace na Youtube

Zkusit najít slovo Akcelerace ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Akcelerace ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Akcelerace například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Akcelerace? resp. co je to Akcelerace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akcelerace, odpověď na dotaz co je to Akcelerace?. Víte např. kdo to je Žhář? Znáte a víte kdo je Antonie Chrástecká? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Fyzika. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.