Co je to?
Výraz, termín, definice slova Akcelerace. Co znamená odborný pojem Akcelerace z kategorie Fyzika?

Co je to Akcelerace? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Akcelerace?

Akcelerace znamená zrychlení. Jedná se o popis druhu pohybu, způsob, jak se v určitém čase mění rychlost nějakého tělesa. Protože akcelerace označuje i směr rychlosti pohybu, je vektorovou fyzikální veličinou.
Rozlišuje se akcelerace průměrná a akcelerace okamžitá. Akcelerace se většinou používá pro označení rychlosti změny pohybu. Pokud by akcelerace směřovala proti původnímu směru pohybu, jedná se o zpomalení.


Co je to Akcelerace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Akcelerace. Co znamená odborný pojem Akcelerace z kategorie Fyzika?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi kamarády, známými a přáteli na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Akcelerace je v kategorii fyzika

Klíčová slova: lexikon, wiki, fyzika, Akcelerace, přesný výraz, význam slova, co znamená, terminologie, terminus technicus, fyzika, odborný výraz, popis, význam, definice, slovník, názvosloví, odborné názvosloví, pojem


Pojem Akcelerace je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Akcelerace? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zrychlení (akcelerace) je charakteristika pohybu, která popisuje, jakým způsobem se mění rychlost tělesa (hmotného bodu) v čase.
Zrychlení je vektorová fyzikální veličina, neboť udává jak velikost změny, tak i její směr.
Lze určit okamžité zrychlení a průměrné zrychlení.
Zrychlení lze určit jako derivaci rychlosti podle času.

Jiné informační zdroje o pojmu Akcelerace

Najít výraz Akcelerace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Akcelerace ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Akcelerace ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Akcelerace ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Akcelerace ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Akcelerace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Akcelerace například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Akcelerace? resp. jaká je definice slova Akcelerace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akcelerace, odpověď na dotaz co je to Akcelerace?. Víte např. kdo to je Jaroslava Panýrková? Znáte a víte kdo je Simona Krainová? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je fyzika. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.