Co je to?
Výraz, termín, definice slova Akcelerace. Co znamená odborný pojem Akcelerace z kategorie Fyzika?

Co je to Akcelerace? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Akcelerace

Akcelerace znamená zrychlení. Jedná se o popis druhu pohybu, způsob, jak se v určitém čase mění rychlost nějakého tělesa. Protože akcelerace označuje i směr rychlosti pohybu, je vektorovou fyzikální veličinou.
Rozlišuje se akcelerace průměrná a akcelerace okamžitá. Akcelerace se většinou používá pro označení rychlosti změny pohybu. Pokud by akcelerace směřovala proti původnímu směru pohybu, jedná se o zpomalení.


Co je to Akcelerace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Akcelerace. Co znamená odborný pojem Akcelerace z kategorie Fyzika?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Akcelerace? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Akcelerace je v kategorii fyzika

Klíčová slova: terminologie, formulace, co je to Akcelerace?, význam slova, terminus technicus, popis, termín, význam pojmu, co znamená, informace, pojem, fyzika, heslo, synonymum, fyzika, vysvětlení, lexikon, co to je


Pojem Akcelerace je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Akcelerace?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Zrychlení (akcelerace) je charakteristika pohybu, která popisuje, jakým způsobem se mění rychlost tělesa (hmotného bodu) v čase.
Zrychlení je vektorová fyzikální veličina, neboť udává jak velikost změny, tak i její směr.
Lze určit okamžité zrychlení a průměrné zrychlení.
Zrychlení lze určit jako derivaci rychlosti podle času.

Zkuste zjistit více informací o slovu Akcelerace v následujících zdrojích

Hledat heslo Akcelerace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Akcelerace na Google.cz

Zkusit najít slovo Akcelerace ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Akcelerace ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Akcelerace ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Akcelerace ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Akcelerace například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Akcelerace? resp. co znamená Akcelerace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akcelerace, odpověď na dotaz co je to Akcelerace?. Víte např. kdo to je Sergey Brin? Znáte a víte kdo je Narcista? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než fyzika). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.