Co je to?
Definice výrazu Traktát. Co znamená odborný pojem Traktát z kategorie Literatura?

Co to je Traktát? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Traktát?

Traktát je specifický literární útvar typický pro středověké, často nábožensky zaměřené spisy. Jedná se o pojednání nebo kázání, tedy text, který měl na základě uváděných příkladů vést čtenáře ke "správnému" chování a jednání, instruovat ho, poskytovat návod na mravný a čestný život podle křesťanských zásad. V širším pojetí slouží traktát k šíření myšlenek politického nebo náboženského charakteru.


Co je to Traktát? Význam slova, termín, Definice výrazu Traktát. Co znamená odborný pojem Traktát z kategorie Literatura?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Traktát sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Traktát patří do sekce Literatura

Klíčová slova: význam slova, informace, význam pojmu, lexikon, vysvětlení, slovo, co je to Traktát?, význam, Literatura, popis, termín, přesný význam, pojem, terminus technicus, terminologie, co znamená, odborné názvosloví, heslo


Pojem Traktát je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Traktát? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Traktát (z lat. trahere táhnout nebo tractare pojednávat) označuje pojednání jakožto literární žánr. Literárního žánru traktátu se užívá především k šíření náboženských nebo politických idejí. Traktát se snaží většinou pojednat vcelku a přehledně o zvoleném tématu či o nějaké oblasti lidského poznání – obecně si neklade nároky na velkou originalitu.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Traktát ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Traktát na Google.cz

Zkusit najít pojem Traktát ve Wikislovníku

Najít výraz Traktát ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Traktát ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Traktát ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Traktát například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Traktát? resp. co vlastně znamená slovo Traktát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Traktát, odpověď na dotaz co je to Traktát?. Víte např. kdo to je Jan Werich? Znáte a víte kdo je Bolševik? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Literatura. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..