Co je to?
Definice výrazu Traktát. Co znamená odborný pojem Traktát z kategorie Literatura?

Co to je Traktát? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Traktát?

Traktát je specifický literární útvar typický pro středověké, často nábožensky zaměřené spisy. Jedná se o pojednání nebo kázání, tedy text, který měl na základě uváděných příkladů vést čtenáře ke "správnému" chování a jednání, instruovat ho, poskytovat návod na mravný a čestný život podle křesťanských zásad. V širším pojetí slouží traktát k šíření myšlenek politického nebo náboženského charakteru.


Co je to Traktát? Význam slova, termín, Definice výrazu Traktát. Co znamená odborný pojem Traktát z kategorie Literatura?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Traktát se nachází v sekci Literatura

Klíčová slova: význam, definice pojmu, co je to Traktát?, popis, heslo, význam slova, význam pojmu, odborný výraz, pojem, Literatura, přesný výraz, terminus technicus, odborné názvosloví, slovo, terminologie, synonymum, definice, informace


Pojem Traktát je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Traktát? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Traktát (z lat. trahere táhnout nebo tractare pojednávat) označuje pojednání jakožto literární žánr. Literárního žánru traktátu se užívá především k šíření náboženských nebo politických idejí. Traktát se snaží většinou pojednat vcelku a přehledně o zvoleném tématu či o nějaké oblasti lidského poznání – obecně si neklade nároky na velkou originalitu.

Zkuste zjistit více informací o slovu Traktát v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Traktát na Youtube

Vyhledat slovo Traktát ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Traktát ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Traktát ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Traktát ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Traktát ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Traktát například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Traktát? resp. co znamená slovo Traktát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Traktát, odpověď na dotaz co je to Traktát?. Víte např. kdo to je Adam Vojtěch? Znáte a víte kdo je Bolševik? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Literatura). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..