Co je to?
Definice výrazu Traktát. Co znamená odborný pojem Traktát z kategorie Literatura?

Co to je Traktát? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Traktát

Traktát je specifický literární útvar typický pro středověké, často nábožensky zaměřené spisy. Jedná se o pojednání nebo kázání, tedy text, který měl na základě uváděných příkladů vést čtenáře ke "správnému" chování a jednání, instruovat ho, poskytovat návod na mravný a čestný život podle křesťanských zásad. V širším pojetí slouží traktát k šíření myšlenek politického nebo náboženského charakteru.


Co je to Traktát? Význam slova, termín, Definice výrazu Traktát. Co znamená odborný pojem Traktát z kategorie Literatura?

Texty mohou obsahovat chyby. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Traktát s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Traktát je v kategorii Literatura

Klíčová slova: Traktát, informace, přesný výraz, termín, přesný význam, vysvětlení, definice, heslo, lexikon, názvosloví, co je to Traktát?, terminus technicus, formulace, význam slova, wiki, odborné názvosloví, popis, slovo


Pojem Traktát je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Traktát?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Traktát (z lat. trahere táhnout nebo tractare pojednávat) označuje pojednání jakožto literární žánr. Literárního žánru traktátu se užívá především k šíření náboženských nebo politických idejí. Traktát se snaží většinou pojednat vcelku a přehledně o zvoleném tématu či o nějaké oblasti lidského poznání – obecně si neklade nároky na velkou originalitu.

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít slovo Traktát ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Traktát ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Traktát ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Traktát na Google.cz

Zkusit najít výraz Traktát ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Traktát ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Traktát například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Traktát? resp. jaký je přesný význam slova Traktát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Traktát, odpověď na dotaz co je to Traktát?. Víte např. kdo to je Zuzana Čaputová? Znáte a víte kdo je Zayn Malik? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Literatura. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..