Co je to?
Definice výrazu Traktát. Co znamená odborný pojem Traktát z kategorie Literatura?

Co to je Traktát? Význam slova

Co znamená termín Traktát? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Traktát je specifický literární útvar typický pro středověké, často nábožensky zaměřené spisy. Jedná se o pojednání nebo kázání, tedy text, který měl na základě uváděných příkladů vést čtenáře ke "správnému" chování a jednání, instruovat ho, poskytovat návod na mravný a čestný život podle křesťanských zásad. V širším pojetí slouží traktát k šíření myšlenek politického nebo náboženského charakteru.


Co je to Traktát? Význam slova, termín, Definice výrazu Traktát. Co znamená odborný pojem Traktát z kategorie Literatura?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Traktát se nachází v kategorii Literatura

Klíčová slova: definice, co to je, význam, odborné názvosloví, terminologie, význam pojmu, Literatura, heslo, co znamená, definice pojmu, vysvětlení, formulace, terminus technicus, přesný výraz, pojem, význam slova, Traktát, slovník


Pojem Traktát je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Traktát? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Traktát (z lat. trahere táhnout nebo tractare pojednávat) označuje pojednání jakožto literární žánr. Literárního žánru traktátu se užívá především k šíření náboženských nebo politických idejí. Traktát se snaží většinou pojednat vcelku a přehledně o zvoleném tématu či o nějaké oblasti lidského poznání – obecně si neklade nároky na velkou originalitu.

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Traktát ve Wikimedia Commons

Najít termín Traktát ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Traktát ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Traktát ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Traktát ve Wikizdrojích

Najít heslo Traktát ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Traktát například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Traktát? resp. co to je Traktát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Traktát, odpověď na dotaz co je to Traktát?. Víte např. kdo to je Jezíd? Znáte a víte kdo je Markytánka? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Traktát hledat i v jiných kategoriích (než Literatura) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..