Co je to?
Definice výrazu Traktát. Co znamená odborný pojem Traktát z kategorie Literatura?

Co je Traktát? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Traktát

Traktát je specifický literární útvar typický pro středověké, často nábožensky zaměřené spisy. Jedná se o pojednání nebo kázání, tedy text, který měl na základě uváděných příkladů vést čtenáře ke "správnému" chování a jednání, instruovat ho, poskytovat návod na mravný a čestný život podle křesťanských zásad. V širším pojetí slouží traktát k šíření myšlenek politického nebo náboženského charakteru.


Co je to Traktát? Význam slova, termín, Definice výrazu Traktát. Co znamená odborný pojem Traktát z kategorie Literatura?

Pečlivě jsme zkontrolovali všechny informace a údaje. Přesto však nevylučujeme, že je v textech chyba. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Traktát můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Traktát je v sekci literatura

Klíčová slova: přesný výraz, co znamená, názvosloví, vysvětlení, lexikon, literatura, slovo, popis, synonymum, termín, pojem, formulace, přesný význam, heslo, slovník, odborné názvosloví, význam, Traktát


Pojem Traktát je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Traktát píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Traktát (z lat. trahere táhnout nebo tractare pojednávat) označuje pojednání jakožto literární žánr. Literárního žánru traktátu se užívá především k šíření náboženských nebo politických idejí. Traktát se snaží většinou pojednat vcelku a přehledně o zvoleném tématu či o nějaké oblasti lidského poznání – obecně si neklade nároky na velkou originalitu.

Hledejte výraz Traktát v dalších zdrojích

Hledat slovo Traktát ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Traktát na Google.cz

Hledat pojem Traktát ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Traktát na Youtube

Zkusit najít heslo Traktát ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Traktát ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Traktát například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě nyní již víte co je to Traktát? resp. jaká je definice slova Traktát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Traktát, odpověď na dotaz co je to Traktát?. Víte např. kdo to je Lingvista? Znáte a víte kdo je Karolina Muchová? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Traktát v jiné sekci než literatura. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..