Co je to?
Odborný výraz, definice slova Kyselina listová. Co znamená pojem Kyselina listová z kategorie Chemie?

Co je to Kyselina listová? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Kyselina listová?

Kyselina listová je název vitamínu patřícího do skupiny B-komplex. Je rozpustná ve vodě. Kyselina listová je důležitá pro tvorbu červených krvinek a má velký význam pro zdravý vývoj plodu.
Bývá označována také jako vitamín B9 či folacin. Jejími přírodními zdroji jsou listová zelenina, obecně zelenina, obiloviny, ovoce, ořechy, játra a některé druhy mléčných výrobků.


Co je to Kyselina listová? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Kyselina listová. Co znamená pojem Kyselina listová z kategorie Chemie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Kyselina listová s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Kyselina listová se nachází v sekci Chemie

Klíčová slova: názvosloví, přesný výraz, wiki, terminologie, význam pojmu, Kyselina listová, lexikon, formulace, synonymum, odborné názvosloví, odborný výraz, Chemie, slovo, termín, terminus technicus, slovník, co to je, význam slova


Pojem Kyselina listová je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Kyselina listová?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kyselina listová je ve vodě rozpustný vitamín ze skupiny B-komplexu. Je nezbytný pro syntézu nukleových kyselin, při krvetvorbě a zvláštní význam má pro normální růst a vývoj plodu.

Linky na jiné informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kyselina listová ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Kyselina listová ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Kyselina listová ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Kyselina listová ve Wikizdrojích

Hledat heslo Kyselina listová ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Kyselina listová ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kyselina listová například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Kyselina listová? resp. co vlastně znamená slovo Kyselina listová? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kyselina listová, odpověď na dotaz co je to Kyselina listová?. Víte např. kdo to je Ťaman? Znáte a víte kdo je Gabriela Partyšová? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Chemie). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?