Co je to?
Odborný výraz, definice slova Kyselina listová. Co znamená pojem Kyselina listová z kategorie Chemie?

Co je to Kyselina listová? Význam slova

Co znamená termín Kyselina listová? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Kyselina listová je název vitamínu patřícího do skupiny B-komplex. Je rozpustná ve vodě. Kyselina listová je důležitá pro tvorbu červených krvinek a má velký význam pro zdravý vývoj plodu.
Bývá označována také jako vitamín B9 či folacin. Jejími přírodními zdroji jsou listová zelenina, obecně zelenina, obiloviny, ovoce, ořechy, játra a některé druhy mléčných výrobků.


Co je to Kyselina listová? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Kyselina listová. Co znamená pojem Kyselina listová z kategorie Chemie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Kyselina listová) můžete sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Kyselina listová patří do kategorie Chemie

Klíčová slova: lexikon, termín, definice, Chemie, význam, význam slova, formulace, odborný výraz, wiki, Chemie, terminus technicus, terminologie, popis, heslo, vysvětlení, pojem, Kyselina listová, slovo


Pojem Kyselina listová je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít výraz Kyselina listová ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Kyselina listová na Google.cz

Najít termín Kyselina listová ve Wikislovníku

Hledat termín Kyselina listová ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Kyselina listová ve Wikipedii

Zkusit najít slovo Kyselina listová ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kyselina listová například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Kyselina listová? resp. jaký je význam slova Kyselina listová? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kyselina listová, odpověď na dotaz co je to Kyselina listová?. Víte např. kdo to je Chamtivec? Znáte a víte kdo je Intelektuál? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Kyselina listová hledat i v jiných kategoriích (než Chemie) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?