Co je to?
Odborný výraz, definice slova Kyselina listová. Co znamená pojem Kyselina listová z kategorie Chemie?

Co je to Kyselina listová? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Kyselina listová

Kyselina listová je název vitamínu patřícího do skupiny B-komplex. Je rozpustná ve vodě. Kyselina listová je důležitá pro tvorbu červených krvinek a má velký význam pro zdravý vývoj plodu.
Bývá označována také jako vitamín B9 či folacin. Jejími přírodními zdroji jsou listová zelenina, obecně zelenina, obiloviny, ovoce, ořechy, játra a některé druhy mléčných výrobků.


Co je to Kyselina listová? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Kyselina listová. Co znamená pojem Kyselina listová z kategorie Chemie?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Kyselina listová můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Kyselina listová je v kategorii Chemie

Klíčová slova: význam slova, odborné názvosloví, definice, synonymum, lexikon, heslo, přesný výraz, informace, formulace, pojem, popis, terminus technicus, terminologie, odborný výraz, význam, termín, co to je, co je to Kyselina listová?


Pojem Kyselina listová je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kyselina listová? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kyselina listová je ve vodě rozpustný vitamín ze skupiny B-komplexu. Je nezbytný pro syntézu nukleových kyselin, při krvetvorbě a zvláštní význam má pro normální růst a vývoj plodu.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat slovo Kyselina listová ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kyselina listová ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Kyselina listová ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Kyselina listová ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Kyselina listová na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kyselina listová ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Kyselina listová například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Kyselina listová? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Kyselina listová? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kyselina listová, odpověď na dotaz co je to Kyselina listová?. Víte např. kdo to je P.C. Roberts? Znáte a víte kdo je Radek Faksa? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Chemie Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?