Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kyselina listová. Co znamená odborný pojem Kyselina listová z kategorie Chemie?

Co je to Kyselina listová? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Kyselina listová

Kyselina listová je název vitamínu patřícího do skupiny B-komplex. Je rozpustná ve vodě. Kyselina listová je důležitá pro tvorbu červených krvinek a má velký význam pro zdravý vývoj plodu.
Bývá označována také jako vitamín B9 či folacin. Jejími přírodními zdroji jsou listová zelenina, obecně zelenina, obiloviny, ovoce, ořechy, játra a některé druhy mléčných výrobků.


Co je to Kyselina listová? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kyselina listová. Co znamená odborný pojem Kyselina listová z kategorie Chemie?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Kyselina listová) můžete sdílet se známými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Kyselina listová patří do kategorie chemie

Klíčová slova: co to je, informace, co znamená, chemie, lexikon, přesný výraz, význam pojmu, odborné názvosloví, definice pojmu, pojem, vysvětlení, přesný význam, heslo, význam slova, odborný výraz, formulace, terminus technicus, slovo


Pojem Kyselina listová je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Kyselina listová?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Kyselina listová je ve vodě rozpustný vitamín ze skupiny B-komplexu. Je nezbytný pro syntézu nukleových kyselin, při krvetvorbě a zvláštní význam má pro normální růst a vývoj plodu.

Pro další informace o termínu Kyselina listová zkuste tyto odkazy

Najít termín Kyselina listová ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Kyselina listová ve Wikislovníku

Najít heslo Kyselina listová ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Kyselina listová na Youtube

Vyhledat heslo Kyselina listová na Google.cz

Hledat termín Kyselina listová ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Kyselina listová například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Kyselina listová? resp. jaká je definice slova Kyselina listová? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kyselina listová, odpověď na dotaz co je to Kyselina listová?. Víte např. kdo to je Lokaj? Znáte a víte kdo je Vlastimil Brodský? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než chemie). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?