Co je to?
Odborný výraz, definice slova Kyselina listová. Co znamená pojem Kyselina listová z kategorie Chemie?

Co je to Kyselina listová? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Kyselina listová?

Kyselina listová je název vitamínu patřícího do skupiny B-komplex. Je rozpustná ve vodě. Kyselina listová je důležitá pro tvorbu červených krvinek a má velký význam pro zdravý vývoj plodu.
Bývá označována také jako vitamín B9 či folacin. Jejími přírodními zdroji jsou listová zelenina, obecně zelenina, obiloviny, ovoce, ořechy, játra a některé druhy mléčných výrobků.


Co je to Kyselina listová? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Kyselina listová. Co znamená pojem Kyselina listová z kategorie Chemie?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Kyselina listová můžete samozřejmě sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Kyselina listová je v sekci Chemie

Klíčová slova: definice, význam, terminologie, popis, Chemie, informace, názvosloví, synonymum, termín, odborné názvosloví, co znamená, formulace, odborný výraz, vysvětlení, lexikon, co to je, slovník, Chemie


Pojem Kyselina listová je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Kyselina listová lze najít v následujících zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kyselina listová ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Kyselina listová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kyselina listová ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Kyselina listová ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Kyselina listová na Youtube

Vyhledat slovo Kyselina listová ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Kyselina listová například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Kyselina listová? resp. co znamená výraz Kyselina listová? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kyselina listová, odpověď na dotaz co je to Kyselina listová?. Víte např. kdo to je Ondřej Bank? Znáte a víte kdo je Intelektuál? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Chemie. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?