Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Družstevní byt. Co znamená pojem Družstevní byt z kategorie Právo?

Co to je Družstevní byt? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Družstevní byt?

Družstevní byt je byt, který nepatří konkrétní fyzické osobě, ale je ve vlastnictví bytového družstva a člen družstva má k družstevnímu bytu právo nájmu. Právoplatný člen družstva nemůže družstevní byt prodat, pouze převést za úplatu na někoho jiného své členství a podíl v družstvu. Součástí tohoto podílu je ji právo k nájmu bytu.
Tyto byty nejsou zapsány v katastru nemovitostí samostatně. S členstvím v družstvu nesouvisí pouze práva, ale také určité povinnosti.


Co je to Družstevní byt? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Družstevní byt. Co znamená pojem Družstevní byt z kategorie Právo?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Družstevní byt patří do kategorie Právo

Klíčová slova: názvosloví, přesný výraz, definice, informace, formulace, popis, co znamená, význam pojmu, přesný význam, Právo, pojem, terminus technicus, Družstevní byt, vysvětlení, odborný výraz, význam slova, lexikon, termín


Pojem Družstevní byt je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Družstevní byt? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Družstevní byt, případně družstevní nebytový prostor, je takový, který:

♦ Nachází se v budově ve (spolu)vlastnictví bytového družstva
♦ Je ve (spolu)vlastnictví bytového družstva a zároveň byl pronajat členovi družstva, který se podílel za pomoci členského vkladu na jeho pořízení (podílet se mohl i předchůdce nájemce)
♦ Je umístěn v jiné nemovitosti než v té, kterou vlastní družstvo, avšak člen bytového družstva se na pořízení takového bytu podílel členským vkladem v rámci družstevní bytové výstavby; podmínkou je, aby bytové družstvo mělo k takovému bytu právo, jenž odpovídá věcnému břemenu

Další možné informační zdroje

Najít pojem Družstevní byt ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Družstevní byt ve Wikizdrojích

Najít heslo Družstevní byt ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Družstevní byt ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Družstevní byt na Youtube

Vyhledat pojem Družstevní byt ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Družstevní byt například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Družstevní byt? resp. co to je Družstevní byt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Družstevní byt, odpověď na dotaz co je to Družstevní byt?. Víte např. kdo to je Yvonne Přenosilová? Znáte a víte kdo je Hejkal? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Právo). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.