Co je to?
Výraz, termín, definice slova Družstevní byt. Co znamená odborný pojem Družstevní byt z kategorie Právo?

Co je to Družstevní byt? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Družstevní byt?

Družstevní byt je byt, který nepatří konkrétní fyzické osobě, ale je ve vlastnictví bytového družstva a člen družstva má k družstevnímu bytu právo nájmu. Právoplatný člen družstva nemůže družstevní byt prodat, pouze převést za úplatu na někoho jiného své členství a podíl v družstvu. Součástí tohoto podílu je ji právo k nájmu bytu.
Tyto byty nejsou zapsány v katastru nemovitostí samostatně. S členstvím v družstvu nesouvisí pouze práva, ale také určité povinnosti.


Co je to Družstevní byt? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Družstevní byt. Co znamená odborný pojem Družstevní byt z kategorie Právo?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Družstevní byt sdílejte se známými na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Družstevní byt je v kategorii právo

Klíčová slova: terminologie, definice, slovo, význam pojmu, význam, co je to Družstevní byt?, wiki, právo, názvosloví, popis, co to je, přesný výraz, synonymum, odborný výraz, právo, co znamená, odborné názvosloví, termín


Pojem Družstevní byt je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Družstevní byt?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Družstevní byt, případně družstevní nebytový prostor, je takový, který:

♦ Nachází se v budově ve (spolu)vlastnictví bytového družstva
♦ Je ve (spolu)vlastnictví bytového družstva a zároveň byl pronajat členovi družstva, který se podílel za pomoci členského vkladu na jeho pořízení (podílet se mohl i předchůdce nájemce)
♦ Je umístěn v jiné nemovitosti než v té, kterou vlastní družstvo, avšak člen bytového družstva se na pořízení takového bytu podílel členským vkladem v rámci družstevní bytové výstavby; podmínkou je, aby bytové družstvo mělo k takovému bytu právo, jenž odpovídá věcnému břemenu

Více informací o pojmu Družstevní byt lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat výraz Družstevní byt ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Družstevní byt ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Družstevní byt ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Družstevní byt ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Družstevní byt ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Družstevní byt ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Družstevní byt například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Družstevní byt? resp. jaký je přesný význam slova Družstevní byt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Družstevní byt, odpověď na dotaz co je to Družstevní byt?. Víte např. kdo to je Nymfomanka? Znáte a víte kdo je Vyžle? Ke každému slovo může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Družstevní byt hledat i v jiných kategoriích (než právo) Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.