Co je to?
Odborný výraz, definice slova Družstevní byt. Co znamená pojem Družstevní byt z kategorie Právo?

Co je Družstevní byt? Význam slova

Co znamená termín Družstevní byt? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Družstevní byt je byt, který nepatří konkrétní fyzické osobě, ale je ve vlastnictví bytového družstva a člen družstva má k družstevnímu bytu právo nájmu. Právoplatný člen družstva nemůže družstevní byt prodat, pouze převést za úplatu na někoho jiného své členství a podíl v družstvu. Součástí tohoto podílu je ji právo k nájmu bytu.
Tyto byty nejsou zapsány v katastru nemovitostí samostatně. S členstvím v družstvu nesouvisí pouze práva, ale také určité povinnosti.


Co je to Družstevní byt? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Družstevní byt. Co znamená pojem Družstevní byt z kategorie Právo?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text s definicí výrazu Družstevní byt doporučujeme sdílet s vašimi přáteli na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Družstevní byt se nachází v sekci právo

Klíčová slova: význam slova, přesný výraz, co je to Družstevní byt?, heslo, co znamená, přesný význam, význam, pojem, definice pojmu, definice, termín, wiki, odborný výraz, význam pojmu, Družstevní byt, popis, slovo, vysvětlení


Pojem Družstevní byt je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Družstevní byt? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Družstevní byt, případně družstevní nebytový prostor, je takový, který:

♦ Nachází se v budově ve (spolu)vlastnictví bytového družstva
♦ Je ve (spolu)vlastnictví bytového družstva a zároveň byl pronajat členovi družstva, který se podílel za pomoci členského vkladu na jeho pořízení (podílet se mohl i předchůdce nájemce)
♦ Je umístěn v jiné nemovitosti než v té, kterou vlastní družstvo, avšak člen bytového družstva se na pořízení takového bytu podílel členským vkladem v rámci družstevní bytové výstavby; podmínkou je, aby bytové družstvo mělo k takovému bytu právo, jenž odpovídá věcnému břemenu

Další informační zdroje

Zkusit najít pojem Družstevní byt ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Družstevní byt na Google.cz

Vyhledat pojem Družstevní byt ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Družstevní byt ve Wikislovníku

Najít pojem Družstevní byt ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Družstevní byt ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Družstevní byt například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Družstevní byt? resp. co se přesně ukrývá za slovem Družstevní byt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Družstevní byt, odpověď na dotaz co je to Družstevní byt?. Víte např. kdo to je Bledá tvář? Znáte a víte kdo je Hochštapler? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledání odborného pojmu Družstevní byt i v jiné kategorii než je sekce právo. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.