Co je to?
Definice výrazu Družstevní byt. Co znamená odborný pojem Družstevní byt z kategorie Právo?

Co je Družstevní byt?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Družstevní byt?

Družstevní byt je byt, který nepatří konkrétní fyzické osobě, ale je ve vlastnictví bytového družstva a člen družstva má k družstevnímu bytu právo nájmu. Právoplatný člen družstva nemůže družstevní byt prodat, pouze převést za úplatu na někoho jiného své členství a podíl v družstvu. Součástí tohoto podílu je ji právo k nájmu bytu.
Tyto byty nejsou zapsány v katastru nemovitostí samostatně. S členstvím v družstvu nesouvisí pouze práva, ale také určité povinnosti.


Co je to Družstevní byt? Význam slova, termín, Definice výrazu Družstevní byt. Co znamená odborný pojem Družstevní byt z kategorie Právo?

Informace obsažené na našich webových stránkách byly pečlivě zkontrolovány. I přesto však nepřebíráme odpovědnost za případné chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Družstevní byt můžete samozřejmě sdílet s ostatními na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Družstevní byt je v sekci právo

Klíčová slova: synonymum, termín, terminus technicus, wiki, co je to Družstevní byt?, terminologie, právo, význam slova, význam, význam pojmu, právo, popis, přesný význam, definice pojmu, Družstevní byt, definice, slovník, heslo


Pojem Družstevní byt je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Družstevní byt dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Družstevní byt, případně družstevní nebytový prostor, je takový, který:

♦ Nachází se v budově ve (spolu)vlastnictví bytového družstva
♦ Je ve (spolu)vlastnictví bytového družstva a zároveň byl pronajat členovi družstva, který se podílel za pomoci členského vkladu na jeho pořízení (podílet se mohl i předchůdce nájemce)
♦ Je umístěn v jiné nemovitosti než v té, kterou vlastní družstvo, avšak člen bytového družstva se na pořízení takového bytu podílel členským vkladem v rámci družstevní bytové výstavby; podmínkou je, aby bytové družstvo mělo k takovému bytu právo, jenž odpovídá věcnému břemenu

Hledejte pojem Družstevní byt v následujících vyhledávačích

Zkusit najít slovo Družstevní byt ve vyhledávači Yahoo

Hledat videa s názvem Družstevní byt na Youtube

Zkusit najít výraz Družstevní byt ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Družstevní byt ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat frázi Družstevní byt na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Družstevní byt ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Družstevní byt například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v Google obrázcích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Družstevní byt? resp. co znamená Družstevní byt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Družstevní byt, odpověď na dotaz co je to Družstevní byt?. Víte např. kdo to je Banjista? Znáte a víte kdo je Zelenáč? Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto hledat termín Družstevní byt hledat i v jiných kategoriích (než právo). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie právo, Soudkyně, družstevní byt, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.