Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Družstevní byt. Co znamená pojem Družstevní byt z kategorie Právo?

Co to je Družstevní byt? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Družstevní byt?

Družstevní byt je byt, který nepatří konkrétní fyzické osobě, ale je ve vlastnictví bytového družstva a člen družstva má k družstevnímu bytu právo nájmu. Právoplatný člen družstva nemůže družstevní byt prodat, pouze převést za úplatu na někoho jiného své členství a podíl v družstvu. Součástí tohoto podílu je ji právo k nájmu bytu.
Tyto byty nejsou zapsány v katastru nemovitostí samostatně. S členstvím v družstvu nesouvisí pouze práva, ale také určité povinnosti.


Co je to Družstevní byt? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Družstevní byt. Co znamená pojem Družstevní byt z kategorie Právo?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Družstevní byt můžete sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Družstevní byt je v kategorii Právo

Klíčová slova: odborný výraz, termín, informace, co znamená, co to je, význam, definice, lexikon, synonymum, odborné názvosloví, terminologie, wiki, pojem, názvosloví, slovník, popis, heslo, přesný výraz


Pojem Družstevní byt je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Družstevní byt? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Družstevní byt, případně družstevní nebytový prostor, je takový, který:

♦ Nachází se v budově ve (spolu)vlastnictví bytového družstva
♦ Je ve (spolu)vlastnictví bytového družstva a zároveň byl pronajat členovi družstva, který se podílel za pomoci členského vkladu na jeho pořízení (podílet se mohl i předchůdce nájemce)
♦ Je umístěn v jiné nemovitosti než v té, kterou vlastní družstvo, avšak člen bytového družstva se na pořízení takového bytu podílel členským vkladem v rámci družstevní bytové výstavby; podmínkou je, aby bytové družstvo mělo k takovému bytu právo, jenž odpovídá věcnému břemenu

Odkazy na jiné weby

Hledat videa s názvem Družstevní byt na Youtube

Vyhledat heslo Družstevní byt ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Družstevní byt ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Družstevní byt ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Družstevní byt na Google.cz

Vyhledat pojem Družstevní byt ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Družstevní byt například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Družstevní byt? resp. co znamená slovo Družstevní byt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Družstevní byt, odpověď na dotaz co je to Družstevní byt?. Víte např. kdo to je Marek Eben? Znáte a víte kdo je Kverulant? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Právo Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.