Co je to?
Výraz, termín, definice slova Družstevní byt. Co znamená odborný pojem Družstevní byt z kategorie Právo?

Co je to Družstevní byt? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Družstevní byt

Družstevní byt je byt, který nepatří konkrétní fyzické osobě, ale je ve vlastnictví bytového družstva a člen družstva má k družstevnímu bytu právo nájmu. Právoplatný člen družstva nemůže družstevní byt prodat, pouze převést za úplatu na někoho jiného své členství a podíl v družstvu. Součástí tohoto podílu je ji právo k nájmu bytu.
Tyto byty nejsou zapsány v katastru nemovitostí samostatně. S členstvím v družstvu nesouvisí pouze práva, ale také určité povinnosti.


Co je to Družstevní byt? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Družstevní byt. Co znamená odborný pojem Družstevní byt z kategorie Právo?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Družstevní byt se nachází v kategorii právo

Klíčová slova: terminus technicus, co to je, význam slova, formulace, slovo, synonymum, co je to Družstevní byt?, popis, přesný výraz, názvosloví, co znamená, definice pojmu, definice, význam pojmu, wiki, lexikon, termín, terminologie


Pojem Družstevní byt je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Družstevní byt?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Družstevní byt, případně družstevní nebytový prostor, je takový, který:

♦ Nachází se v budově ve (spolu)vlastnictví bytového družstva
♦ Je ve (spolu)vlastnictví bytového družstva a zároveň byl pronajat členovi družstva, který se podílel za pomoci členského vkladu na jeho pořízení (podílet se mohl i předchůdce nájemce)
♦ Je umístěn v jiné nemovitosti než v té, kterou vlastní družstvo, avšak člen bytového družstva se na pořízení takového bytu podílel členským vkladem v rámci družstevní bytové výstavby; podmínkou je, aby bytové družstvo mělo k takovému bytu právo, jenž odpovídá věcnému břemenu

Zkuste zjistit více informací o slovu Družstevní byt v následujících zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Družstevní byt ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Družstevní byt ve vyhledávači Yandex

Najít termín Družstevní byt ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Družstevní byt na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Družstevní byt ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Družstevní byt ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Družstevní byt například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Družstevní byt? resp. co se přesně ukrývá za slovem Družstevní byt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Družstevní byt, odpověď na dotaz co je to Družstevní byt?. Víte např. kdo to je Lama? Znáte a víte kdo je Podlejzák? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než právo). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.