Co je to?
Definice odborného termínu, slova Caro. Co znamená pojem Caro z kategorie Nápoje?

Co je to Caro? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Caro?

Instantní kávovinový nápoj přírodního původu vyráběný pod značkou Caro společností Nestlé. Kávu v něm nahrazují pražená zrna, proto jde o kávovinový typ nápoje. Používá se pro něj také starší název cikorka (čekanka). Jde vlastně o imitaci kávy, obvykle zhotovovanou ze zrn z ječmene, čekanky, žita a ječného sladu. Nachází se v něm velké množství vlákniny, nepřidávají se do něj cukry. Vzhledem k tomu, že neobsahuje kofein, je vhodný i pro těhotné a kojící ženy a také pro děti. Pije se teplý. Jedna až dvě lžičky Caro práškového nápoje se zalijí horkou vodou v množství cca 150 ml a přidá se asi 50 ml mléka. V Evropě se náhražky kávy rozšířily poté, když Napoleon Bonaparte nařídil uzavřít evropské trhy před zbožím ze zámoří a Anglie. Během této kontinentální blokády v letech 1806-1814 vznikl nedostatek dovozového zboží včetně kávy. Ta se nejprve začala nahrazovat směsí zrn čekanky, žita, ječmene a semen bukvic. Cereální nápoje rychle získaly popularitu a později se začaly i průmyslově vyrábět.


Co je to Caro? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Caro. Co znamená pojem Caro z kategorie Nápoje?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Caro můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Caro je v kategorii Nápoje

Klíčová slova: co je to Caro?, wiki, synonymum, formulace, pojem, informace, popis, Caro, terminologie, definice, termín, Nápoje, definice pojmu, přesný výraz, přesný význam, terminus technicus, slovo, názvosloví


Pojem Caro je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Caro

Zkusit najít slovo Caro ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Caro ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Caro ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Caro ve Wikimedia Commons

Najít slovo Caro ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Caro ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Caro například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve Wikipedii nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Caro? resp. co znamená výraz Caro? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Caro, odpověď na dotaz co je to Caro?. Víte např. kdo to je Poustevník? Znáte a víte kdo je Mahulena Bočanová? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Nápoje). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.