Co je to?
Definice odborného termínu, slova Caro. Co znamená pojem Caro z kategorie Nápoje?

Co je to Caro? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Caro?

Instantní kávovinový nápoj přírodního původu vyráběný pod značkou Caro společností Nestlé. Kávu v něm nahrazují pražená zrna, proto jde o kávovinový typ nápoje. Používá se pro něj také starší název cikorka (čekanka). Jde vlastně o imitaci kávy, obvykle zhotovovanou ze zrn z ječmene, čekanky, žita a ječného sladu. Nachází se v něm velké množství vlákniny, nepřidávají se do něj cukry. Vzhledem k tomu, že neobsahuje kofein, je vhodný i pro těhotné a kojící ženy a také pro děti. Pije se teplý. Jedna až dvě lžičky Caro práškového nápoje se zalijí horkou vodou v množství cca 150 ml a přidá se asi 50 ml mléka. V Evropě se náhražky kávy rozšířily poté, když Napoleon Bonaparte nařídil uzavřít evropské trhy před zbožím ze zámoří a Anglie. Během této kontinentální blokády v letech 1806-1814 vznikl nedostatek dovozového zboží včetně kávy. Ta se nejprve začala nahrazovat směsí zrn čekanky, žita, ječmene a semen bukvic. Cereální nápoje rychle získaly popularitu a později se začaly i průmyslově vyrábět.


Co je to Caro? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Caro. Co znamená pojem Caro z kategorie Nápoje?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Caro doporučujeme sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Caro se nachází v sekci Nápoje

Klíčová slova: co je to Caro?, odborné názvosloví, Nápoje, co znamená, pojem, termín, synonymum, slovo, wiki, informace, popis, co to je, vysvětlení, slovník, formulace, heslo, terminus technicus, definice pojmu


Pojem Caro je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Caro

Hledat videa s názvem Caro na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Caro ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Caro na Google.cz

Zkusit najít heslo Caro ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Caro ve Wikipedii

Hledat pojem Caro ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Caro například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Caro? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Caro? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Caro, odpověď na dotaz co je to Caro?. Víte např. kdo to je James Cameron? Znáte a víte kdo je Emmanuel Macron? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Caro hledat i v jiných kategoriích (než Nápoje) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.