Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Caro. Co znamená pojem Caro z kategorie Nápoje?

Co je Caro?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Caro

Instantní kávovinový nápoj přírodního původu vyráběný pod značkou Caro společností Nestlé. Kávu v něm nahrazují pražená zrna, proto jde o kávovinový typ nápoje. Používá se pro něj také starší název cikorka (čekanka). Jde vlastně o imitaci kávy, obvykle zhotovovanou ze zrn z ječmene, čekanky, žita a ječného sladu. Nachází se v něm velké množství vlákniny, nepřidávají se do něj cukry. Vzhledem k tomu, že neobsahuje kofein, je vhodný i pro těhotné a kojící ženy a také pro děti. Pije se teplý. Jedna až dvě lžičky Caro práškového nápoje se zalijí horkou vodou v množství cca 150 ml a přidá se asi 50 ml mléka. V Evropě se náhražky kávy rozšířily poté, když Napoleon Bonaparte nařídil uzavřít evropské trhy před zbožím ze zámoří a Anglie. Během této kontinentální blokády v letech 1806-1814 vznikl nedostatek dovozového zboží včetně kávy. Ta se nejprve začala nahrazovat směsí zrn čekanky, žita, ječmene a semen bukvic. Cereální nápoje rychle získaly popularitu a později se začaly i průmyslově vyrábět.


Co je to Caro? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Caro. Co znamená pojem Caro z kategorie Nápoje?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s dalšími osobami na sociálních sítích jako je Facebook, Pinterest, Síť X nebo Reddit. Stačí kliknout na tlačítko Sdílet.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Caro se nachází v kategorii nápoje

Klíčová slova: terminologie, co to je, informace, formulace, nápoje, význam, význam slova, co znamená, vysvětlení, terminus technicus, pojem, význam pojmu, odborný výraz, odborné názvosloví, popis, definice pojmu, co je to Caro?, synonymum


Pojem Caro je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Caro? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Caro je obchodní značka pro instantní nápoj vyráběný společností Nestlé. Jedná se o čistě přírodní produkt, kdy je káva nahrazena praženými zrny. Obecně se tento druh nápojů označuje jako kávovina, případně starším názvem cikorka. Konkrétně Caro je vyráběno kombinací těchto typů zrn: ječmen, ječný slad, čekanka, žito.
Na trhu lze nápoj najít ve dvou variantách, Caro original a Caro Active, přičemž druhý zmiňovaný výrobek se vyznačuje větším množstvím nerozpustné vlákniny.

Více informací o slovu Caro doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat slovo Caro na Google obrázcích

Hledat pojem Caro ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Caro ve Wikizdrojích

Najít heslo Caro ve vyhledávači Yahoo

Najít pojem Caro ve Wikislovníku

Vyhledat termín Caro ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Caro například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, v metavyhledávači Info.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě nyní již víte co znamená slovo Caro? resp. co přesně znamená slovo Caro? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Caro, odpověď na dotaz co je to Caro?. Víte např. kdo to je Michael Viktořík? Znáte a víte kdo je Jiří Žáček? Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než nápoje). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nápoje, alkohol vodka, caro, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.