Co je to?
Definice výrazu, termínu Caro. Co znamená odborný pojem Caro z kategorie Nápoje?

Co je to Caro? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Caro?

Instantní kávovinový nápoj přírodního původu vyráběný pod značkou Caro společností Nestlé. Kávu v něm nahrazují pražená zrna, proto jde o kávovinový typ nápoje. Používá se pro něj také starší název cikorka (čekanka). Jde vlastně o imitaci kávy, obvykle zhotovovanou ze zrn z ječmene, čekanky, žita a ječného sladu. Nachází se v něm velké množství vlákniny, nepřidávají se do něj cukry. Vzhledem k tomu, že neobsahuje kofein, je vhodný i pro těhotné a kojící ženy a také pro děti. Pije se teplý. Jedna až dvě lžičky Caro práškového nápoje se zalijí horkou vodou v množství cca 150 ml a přidá se asi 50 ml mléka. V Evropě se náhražky kávy rozšířily poté, když Napoleon Bonaparte nařídil uzavřít evropské trhy před zbožím ze zámoří a Anglie. Během této kontinentální blokády v letech 1806-1814 vznikl nedostatek dovozového zboží včetně kávy. Ta se nejprve začala nahrazovat směsí zrn čekanky, žita, ječmene a semen bukvic. Cereální nápoje rychle získaly popularitu a později se začaly i průmyslově vyrábět.


Co je to Caro? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Caro. Co znamená odborný pojem Caro z kategorie Nápoje?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Caro můžete samozřejmě sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Caro je v sekci nápoje

Klíčová slova: pojem, slovník, co je to Caro?, popis, definice, heslo, přesný výraz, nápoje, význam slova, nápoje, formulace, význam pojmu, terminus technicus, vysvětlení, lexikon, co to je, synonymum, přesný význam


Pojem Caro je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Caro? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Caro je obchodní značka pro instantní nápoj vyráběný společností Nestlé. Jedná se o čistě přírodní produkt, kdy je káva nahrazena praženými zrny. Obecně se tento druh nápojů označuje jako kávovina, případně starším názvem cikorka. Konkrétně Caro je vyráběno kombinací těchto typů zrn: ječmen, ječný slad, čekanka, žito.
Na trhu lze nápoj najít ve dvou variantách, Caro original a Caro Active, přičemž druhý zmiňovaný výrobek se vyznačuje větším množstvím nerozpustné vlákniny.

Další zdroje informací o slovu Caro

Hledat heslo Caro ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Caro ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Caro ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Caro ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Caro na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Caro ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Caro například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Caro? resp. co se přesně ukrývá za slovem Caro? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Caro, odpověď na dotaz co je to Caro?. Víte např. kdo to je Linda Vojtová? Znáte a víte kdo je Skialpinista? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než nápoje. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.