Co je to?
Definice odborného termínu, slova Caro. Co znamená pojem Caro z kategorie Nápoje?

Co je to Caro? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Caro?

Instantní kávovinový nápoj přírodního původu vyráběný pod značkou Caro společností Nestlé. Kávu v něm nahrazují pražená zrna, proto jde o kávovinový typ nápoje. Používá se pro něj také starší název cikorka (čekanka). Jde vlastně o imitaci kávy, obvykle zhotovovanou ze zrn z ječmene, čekanky, žita a ječného sladu. Nachází se v něm velké množství vlákniny, nepřidávají se do něj cukry. Vzhledem k tomu, že neobsahuje kofein, je vhodný i pro těhotné a kojící ženy a také pro děti. Pije se teplý. Jedna až dvě lžičky Caro práškového nápoje se zalijí horkou vodou v množství cca 150 ml a přidá se asi 50 ml mléka. V Evropě se náhražky kávy rozšířily poté, když Napoleon Bonaparte nařídil uzavřít evropské trhy před zbožím ze zámoří a Anglie. Během této kontinentální blokády v letech 1806-1814 vznikl nedostatek dovozového zboží včetně kávy. Ta se nejprve začala nahrazovat směsí zrn čekanky, žita, ječmene a semen bukvic. Cereální nápoje rychle získaly popularitu a později se začaly i průmyslově vyrábět.


Co je to Caro? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Caro. Co znamená pojem Caro z kategorie Nápoje?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Caro? s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Caro je v sekci Nápoje

Klíčová slova: heslo, názvosloví, co znamená, terminus technicus, slovník, formulace, vysvětlení, Nápoje, význam, popis, slovo, lexikon, termín, informace, pojem, co to je, přesný význam, odborný výraz


Pojem Caro je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Caro

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Caro ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Caro ve Wikipedii

Najít pojem Caro ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Caro ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Caro ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Caro na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Caro například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Caro? resp. co vlastně znamená slovo Caro? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Caro, odpověď na dotaz co je to Caro?. Víte např. kdo to je Referent? Znáte a víte kdo je Slibotechna? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Nápoje). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.