Co je to?
Definice výrazu, termínu Eufemismus. Co znamená odborný pojem Eufemismus z kategorie Český jazyk?

Co je to Eufemismus? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Eufemismus

Eufemismus je označení pro slova či slovní spojení, jejichž úkolem je zmírňovat, zlehčovat nebo zjemňovat nepříjemné situace či nahrazovat vulgárnější slova. Většinou se zaměřují na lepší stránky věcí a používají se v běžném každodenním styku.
Eufemismus může být využit také pro skrytí chyb, zmírnění neštěstí, zastření nedostatků, špatného jednání nebo nepořádku. Ve většině jazyků se eufemismy vyskytují běžně, někde se z nich stala i ustálená slovní spojení.


Co je to Eufemismus? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Eufemismus. Co znamená odborný pojem Eufemismus z kategorie Český jazyk?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Eufemismus sdílejte s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Eufemismus je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: názvosloví, pojem, Český jazyk, heslo, slovník, slovo, Český jazyk, co je to Eufemismus?, přesný význam, formulace, lexikon, informace, přesný výraz, wiki, co to je, význam, terminus technicus, vysvětlení


Pojem Eufemismus je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Eufemismus?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Eufemismus neboli meliorativum je pojmenování, které zmírňuje, zlehčuje, zjemňuje či přikrašluje špatné nebo nepříjemné skutečnosti či zdůrazňuje jejich pozitivní stránku, případně nahrazuje vulgarizmus. Opakem eufemismu je pejorativum neboli dysfemismus.
Eufemismy se zcela běžně používají v mnoha jazycích, časem se z některých z nich mohou stát ustálená slovní spojení (fráze) respektive běžně používané frazeologizmy. Takové fráze mohou mít souvislost s tzv. idiomy (což je zvláštní případ frazeologismů). Eufemismy se i v každodenním společenském styku velice často používají pro slovní popis při zakrývání různých chyb, osobních nedostatků, faktických neštěstí, společenských nešvarů, morálně pochybného jednání atd. apod.

Jiné informační zdroje o pojmu Eufemismus

Najít pojem Eufemismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Eufemismus ve vyhledávači Qwant

Najít termín Eufemismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Eufemismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Eufemismus ve Wikimedia Commons

Najít slovo Eufemismus na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Eufemismus například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Eufemismus? resp. co se skrývá pod slovem Eufemismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Eufemismus, odpověď na dotaz co je to Eufemismus?. Víte např. kdo to je Frajírek? Znáte a víte kdo je Ivan Gašparovič? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Český jazyk. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!