Co je to?
Výraz, termín, definice slova Eufemismus. Co znamená odborný pojem Eufemismus z kategorie Český jazyk?

Co je to Eufemismus? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Eufemismus?

Eufemismus je označení pro slova či slovní spojení, jejichž úkolem je zmírňovat, zlehčovat nebo zjemňovat nepříjemné situace či nahrazovat vulgárnější slova. Většinou se zaměřují na lepší stránky věcí a používají se v běžném každodenním styku.
Eufemismus může být využit také pro skrytí chyb, zmírnění neštěstí, zastření nedostatků, špatného jednání nebo nepořádku. Ve většině jazyků se eufemismy vyskytují běžně, někde se z nich stala i ustálená slovní spojení.


Co je to Eufemismus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Eufemismus. Co znamená odborný pojem Eufemismus z kategorie Český jazyk?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Eufemismus je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: význam slova, Český jazyk, heslo, význam, formulace, Eufemismus, termín, terminus technicus, lexikon, slovo, pojem, význam pojmu, co je to Eufemismus?, wiki, vysvětlení, názvosloví, popis, informace


Pojem Eufemismus je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Eufemismus?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Eufemismus neboli meliorativum je pojmenování, které zmírňuje, zlehčuje, zjemňuje či přikrašluje špatné nebo nepříjemné skutečnosti či zdůrazňuje jejich pozitivní stránku, případně nahrazuje vulgarizmus. Opakem eufemismu je pejorativum neboli dysfemismus.
Eufemismy se zcela běžně používají v mnoha jazycích, časem se z některých z nich mohou stát ustálená slovní spojení (fráze) respektive běžně používané frazeologizmy. Takové fráze mohou mít souvislost s tzv. idiomy (což je zvláštní případ frazeologismů). Eufemismy se i v každodenním společenském styku velice často používají pro slovní popis při zakrývání různých chyb, osobních nedostatků, faktických neštěstí, společenských nešvarů, morálně pochybného jednání atd. apod.

Hledejte pojem Eufemismus v následujících vyhledávačích

Najít slovo Eufemismus ve Wikislovníku

Najít heslo Eufemismus na Google.cz

Hledat pojem Eufemismus ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Eufemismus ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Eufemismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Eufemismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Eufemismus například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Eufemismus? resp. co se skrývá pod slovem Eufemismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Eufemismus, odpověď na dotaz co je to Eufemismus?. Víte např. kdo to je Danny Elfman? Znáte a víte kdo je Pink? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Český jazyk). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!