Co je to?
Definice výrazu, termínu Eufemismus. Co znamená odborný pojem Eufemismus z kategorie Český jazyk?

Co je to Eufemismus? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Eufemismus

Eufemismus je označení pro slova či slovní spojení, jejichž úkolem je zmírňovat, zlehčovat nebo zjemňovat nepříjemné situace či nahrazovat vulgárnější slova. Většinou se zaměřují na lepší stránky věcí a používají se v běžném každodenním styku.
Eufemismus může být využit také pro skrytí chyb, zmírnění neštěstí, zastření nedostatků, špatného jednání nebo nepořádku. Ve většině jazyků se eufemismy vyskytují běžně, někde se z nich stala i ustálená slovní spojení.


Co je to Eufemismus? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Eufemismus. Co znamená odborný pojem Eufemismus z kategorie Český jazyk?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Eufemismus sdílejte s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Eufemismus je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: co to je, terminus technicus, význam slova, Český jazyk, synonymum, názvosloví, pojem, význam pojmu, terminologie, co je to Eufemismus?, přesný výraz, slovník, informace, odborný výraz, definice pojmu, slovo, odborné názvosloví, Eufemismus


Pojem Eufemismus je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co označuje termín Eufemismus? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Eufemismus neboli meliorativum je pojmenování, které zmírňuje, zlehčuje, zjemňuje či přikrašluje špatné nebo nepříjemné skutečnosti či zdůrazňuje jejich pozitivní stránku, případně nahrazuje vulgarizmus. Opakem eufemismu je pejorativum neboli dysfemismus.
Eufemismy se zcela běžně používají v mnoha jazycích, časem se z některých z nich mohou stát ustálená slovní spojení (fráze) respektive běžně používané frazeologizmy. Takové fráze mohou mít souvislost s tzv. idiomy (což je zvláštní případ frazeologismů). Eufemismy se i v každodenním společenském styku velice často používají pro slovní popis při zakrývání různých chyb, osobních nedostatků, faktických neštěstí, společenských nešvarů, morálně pochybného jednání atd. apod.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít výraz Eufemismus ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Eufemismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Eufemismus ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Eufemismus ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Eufemismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Eufemismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Eufemismus například ve videích na Youtube, v Google překladači, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Eufemismus? resp. co se skrývá pod slovem Eufemismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Eufemismus, odpověď na dotaz co je to Eufemismus?. Víte např. kdo to je Krupiér? Znáte a víte kdo je Robert Tempel? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Český jazyk. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!