Co je to?
Odborný výraz, definice slova Eufemismus. Co znamená pojem Eufemismus z kategorie Český jazyk?

Co je Eufemismus?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Eufemismus

Eufemismus je označení pro slova či slovní spojení, jejichž úkolem je zmírňovat, zlehčovat nebo zjemňovat nepříjemné situace či nahrazovat vulgárnější slova. Většinou se zaměřují na lepší stránky věcí a používají se v běžném každodenním styku.
Eufemismus může být využit také pro skrytí chyb, zmírnění neštěstí, zastření nedostatků, špatného jednání nebo nepořádku. Ve většině jazyků se eufemismy vyskytují běžně, někde se z nich stala i ustálená slovní spojení.


Co je to Eufemismus? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Eufemismus. Co znamená pojem Eufemismus z kategorie Český jazyk?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Eufemismus s vašimi známými a kamarády na společených (komunitních, sociálních) webech jako je Facebook, Reddit, síť X (Twitter) nebo Pinterest.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Eufemismus se nachází v sekci Český jazyk

Klíčová slova: Eufemismus, heslo, význam slova, terminologie, Český jazyk, přesný význam, názvosloví, význam, Český jazyk, co je to Eufemismus?, odborné názvosloví, odborný výraz, definice, synonymum, wiki, význam pojmu, lexikon, přesný výraz


Pojem Eufemismus je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Eufemismus píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Eufemismus neboli meliorativum je pojmenování, které zmírňuje, zlehčuje, zjemňuje či přikrašluje špatné nebo nepříjemné skutečnosti či zdůrazňuje jejich pozitivní stránku, případně nahrazuje vulgarizmus. Opakem eufemismu je pejorativum neboli dysfemismus.
Eufemismy se zcela běžně používají v mnoha jazycích, časem se z některých z nich mohou stát ustálená slovní spojení (fráze) respektive běžně používané frazeologizmy. Takové fráze mohou mít souvislost s tzv. idiomy (což je zvláštní případ frazeologismů). Eufemismy se i v každodenním společenském styku velice často používají pro slovní popis při zakrývání různých chyb, osobních nedostatků, faktických neštěstí, společenských nešvarů, morálně pochybného jednání atd. apod.

Hledejte výraz Eufemismus v dalších zdrojích

Hledat frázi Eufemismus ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Eufemismus na Youtube

Najít termín Eufemismus ve fulltextu vyhledávače Info.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Eufemismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Eufemismus na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Eufemismus ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Eufemismus například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě nyní již víte co je to Eufemismus? resp. co přesně znamená slovo Eufemismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Eufemismus, odpověď na dotaz co je to Eufemismus?. Víte např. kdo to je Tatiana Pauhofová? Znáte a víte kdo je Osmany Laffita? Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Český jazyk. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!