Co je to?
Definice výrazu, termínu Eufemismus. Co znamená odborný pojem Eufemismus z kategorie Český jazyk?

Co je to Eufemismus? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Eufemismus?

Eufemismus je označení pro slova či slovní spojení, jejichž úkolem je zmírňovat, zlehčovat nebo zjemňovat nepříjemné situace či nahrazovat vulgárnější slova. Většinou se zaměřují na lepší stránky věcí a používají se v běžném každodenním styku.
Eufemismus může být využit také pro skrytí chyb, zmírnění neštěstí, zastření nedostatků, špatného jednání nebo nepořádku. Ve většině jazyků se eufemismy vyskytují běžně, někde se z nich stala i ustálená slovní spojení.


Co je to Eufemismus? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Eufemismus. Co znamená odborný pojem Eufemismus z kategorie Český jazyk?

Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Eufemismus s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Eufemismus se nachází v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: odborné názvosloví, wiki, význam, pojem, slovník, názvosloví, význam slova, odborný výraz, termín, popis, co znamená, synonymum, Eufemismus, terminologie, lexikon, heslo, Český jazyk, vysvětlení


Pojem Eufemismus je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co označuje termín Eufemismus? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Eufemismus neboli meliorativum je pojmenování, které zmírňuje, zlehčuje, zjemňuje či přikrašluje špatné nebo nepříjemné skutečnosti či zdůrazňuje jejich pozitivní stránku, případně nahrazuje vulgarizmus. Opakem eufemismu je pejorativum neboli dysfemismus.
Eufemismy se zcela běžně používají v mnoha jazycích, časem se z některých z nich mohou stát ustálená slovní spojení (fráze) respektive běžně používané frazeologizmy. Takové fráze mohou mít souvislost s tzv. idiomy (což je zvláštní případ frazeologismů). Eufemismy se i v každodenním společenském styku velice často používají pro slovní popis při zakrývání různých chyb, osobních nedostatků, faktických neštěstí, společenských nešvarů, morálně pochybného jednání atd. apod.

Pro další informace o termínu Eufemismus zkuste tyto odkazy

Hledat videa s názvem Eufemismus na Youtube

Hledat výraz Eufemismus ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Eufemismus na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Eufemismus ve Wikimedia Commons

Hledat frázi Eufemismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Eufemismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Eufemismus například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě nyní již víte co je to Eufemismus? resp. co se skrývá pod slovem Eufemismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Eufemismus, odpověď na dotaz co je to Eufemismus?. Víte např. kdo to je Trotl? Znáte a víte kdo je Překladatel? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než Český jazyk. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!