Co je to?
Výraz, termín, definice slova BPEJ. Co znamená odborný pojem BPEJ z kategorie Zkratky?

Co je to BPEJ? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu BPEJ

BPEJ je zkratka pro pojem bonitovaná půdně ekologická jednotka. Jedná se o základní jednotku zemědělské půdy, která slouží pro mapování a ocenění. BPEJ vyjadřuje pětimístný číselný kód. Každá číslice má svůj význam, jako celek kód vypovídá o zásadních klimatických a půdních podmínkách, které mají vliv na užitkovost půdy a ovlivňují její prodejní cenu.
Cena podle BPEJ se určuje při výpočtu daní a stanovení tržních cen, protože vypovídá o kvalitě pozemku. Podrobnější výpis včetně dalších hodnot lze nalézt na výpisu z katastru nemovitostí. Parcely, které jsou evidované zjednodušeným způsobem, nemusejí mít BPEJ evidované. Evidencí a aktualizacemi se zabývá Výzkumný ústav meliorací a ochrany půdy.


Co je to BPEJ? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova BPEJ. Co znamená odborný pojem BPEJ z kategorie Zkratky?

Chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu BPEJ? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo BPEJ patří do sekce Zkratky

Klíčová slova: význam pojmu, co znamená, slovník, přesný význam, přesný výraz, význam, pojem, synonymum, Zkratky, názvosloví, význam slova, Zkratky, terminologie, co to je, wiki, co je to BPEJ?, definice, vysvětlení


Pojem BPEJ je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu BPEJ?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Bonitovaná půdně ekologická jednotka (BPEJ) je pětimístný číselný kód sloužící pro rozlišení klimatických podmínek zemědělsky využívané půdy v České republice. Je agroekologickou a ekonomickou charakteristikou, která tvoří podklad pro zákonná opatření, vyhlášky a opatření resortních a mimoresortních orgánů.

Jiné zdroje informací o pojmu BPEJ

Chraňte své soukromí a hledejte slovo BPEJ ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo BPEJ ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem BPEJ na Youtube

Hledat výraz BPEJ ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo BPEJ ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem BPEJ ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo BPEJ například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je BPEJ? resp. co znamená slovo BPEJ? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu BPEJ, odpověď na dotaz co je to BPEJ?. Víte např. kdo to je Podlejzák? Znáte a víte kdo je Zbyněk Drda? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Zkratky). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.