Co je to?
Definice odborného termínu, slova BPEJ. Co znamená pojem BPEJ z kategorie Zkratky?

Co je to BPEJ? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova BPEJ?

BPEJ je zkratka pro pojem bonitovaná půdně ekologická jednotka. Jedná se o základní jednotku zemědělské půdy, která slouží pro mapování a ocenění. BPEJ vyjadřuje pětimístný číselný kód. Každá číslice má svůj význam, jako celek kód vypovídá o zásadních klimatických a půdních podmínkách, které mají vliv na užitkovost půdy a ovlivňují její prodejní cenu.
Cena podle BPEJ se určuje při výpočtu daní a stanovení tržních cen, protože vypovídá o kvalitě pozemku. Podrobnější výpis včetně dalších hodnot lze nalézt na výpisu z katastru nemovitostí. Parcely, které jsou evidované zjednodušeným způsobem, nemusejí mít BPEJ evidované. Evidencí a aktualizacemi se zabývá Výzkumný ústav meliorací a ochrany půdy.


Co je to BPEJ? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova BPEJ. Co znamená pojem BPEJ z kategorie Zkratky?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu BPEJ doporučujeme sdílet s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín BPEJ se nachází v sekci zkratky

Klíčová slova: heslo, co je to BPEJ?, přesný výraz, slovo, synonymum, lexikon, co znamená, formulace, zkratky, slovník, význam, terminologie, popis, odborné názvosloví, odborný výraz, informace, význam pojmu, zkratky


Pojem BPEJ je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu BPEJ?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Bonitovaná půdně ekologická jednotka (BPEJ) je pětimístný číselný kód sloužící pro rozlišení klimatických podmínek zemědělsky využívané půdy v České republice. Je agroekologickou a ekonomickou charakteristikou, která tvoří podklad pro zákonná opatření, vyhlášky a opatření resortních a mimoresortních orgánů.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít frázi BPEJ ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo BPEJ ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo BPEJ ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz BPEJ ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem BPEJ na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem BPEJ ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo BPEJ například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste zjistili jaká je definice slova BPEJ? resp. co je to BPEJ? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu BPEJ, odpověď na dotaz co je to BPEJ?. Víte např. kdo to je Mediátor? Znáte a víte kdo je Fandom? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než zkratky. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.