Co je to?
Výraz, termín, definice slova BPEJ. Co znamená odborný pojem BPEJ z kategorie Zkratky?

Co je to BPEJ? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova BPEJ?

BPEJ je zkratka pro pojem bonitovaná půdně ekologická jednotka. Jedná se o základní jednotku zemědělské půdy, která slouží pro mapování a ocenění. BPEJ vyjadřuje pětimístný číselný kód. Každá číslice má svůj význam, jako celek kód vypovídá o zásadních klimatických a půdních podmínkách, které mají vliv na užitkovost půdy a ovlivňují její prodejní cenu.
Cena podle BPEJ se určuje při výpočtu daní a stanovení tržních cen, protože vypovídá o kvalitě pozemku. Podrobnější výpis včetně dalších hodnot lze nalézt na výpisu z katastru nemovitostí. Parcely, které jsou evidované zjednodušeným způsobem, nemusejí mít BPEJ evidované. Evidencí a aktualizacemi se zabývá Výzkumný ústav meliorací a ochrany půdy.


Co je to BPEJ? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova BPEJ. Co znamená odborný pojem BPEJ z kategorie Zkratky?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu BPEJ doporučujeme sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem BPEJ se nachází v sekci zkratky

Klíčová slova: význam pojmu, zkratky, význam slova, informace, přesný význam, vysvětlení, terminologie, terminus technicus, synonymum, odborný výraz, popis, definice pojmu, slovník, pojem, odborné názvosloví, význam, co je to BPEJ?, zkratky


Pojem BPEJ je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co označuje termín BPEJ? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Bonitovaná půdně ekologická jednotka (BPEJ) je pětimístný číselný kód sloužící pro rozlišení klimatických podmínek zemědělsky využívané půdy v České republice. Je agroekologickou a ekonomickou charakteristikou, která tvoří podklad pro zákonná opatření, vyhlášky a opatření resortních a mimoresortních orgánů.

Odkazy na jiné weby

Chraňte své soukromí a hledejte slovo BPEJ ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo BPEJ ve vyhledávači Yandex

Najít výraz BPEJ ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem BPEJ ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem BPEJ ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo BPEJ na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo BPEJ například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova BPEJ? resp. co znamená BPEJ? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu BPEJ, odpověď na dotaz co je to BPEJ?. Víte např. kdo to je Markéta Procházková? Znáte a víte kdo je Miley Cyrus? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci zkratky K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.