Co je to?
Výraz, termín, definice slova BPEJ. Co znamená odborný pojem BPEJ z kategorie Zkratky?

Co je to BPEJ? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu BPEJ?

BPEJ je zkratka pro pojem bonitovaná půdně ekologická jednotka. Jedná se o základní jednotku zemědělské půdy, která slouží pro mapování a ocenění. BPEJ vyjadřuje pětimístný číselný kód. Každá číslice má svůj význam, jako celek kód vypovídá o zásadních klimatických a půdních podmínkách, které mají vliv na užitkovost půdy a ovlivňují její prodejní cenu.
Cena podle BPEJ se určuje při výpočtu daní a stanovení tržních cen, protože vypovídá o kvalitě pozemku. Podrobnější výpis včetně dalších hodnot lze nalézt na výpisu z katastru nemovitostí. Parcely, které jsou evidované zjednodušeným způsobem, nemusejí mít BPEJ evidované. Evidencí a aktualizacemi se zabývá Výzkumný ústav meliorací a ochrany půdy.


Co je to BPEJ? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova BPEJ. Co znamená odborný pojem BPEJ z kategorie Zkratky?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem BPEJ s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz BPEJ patří do kategorie Zkratky

Klíčová slova: význam slova, slovo, terminus technicus, definice pojmu, pojem, definice, názvosloví, význam pojmu, Zkratky, lexikon, přesný výraz, formulace, vysvětlení, co znamená, význam, přesný význam, popis, heslo


Pojem BPEJ je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Co znamená pojem BPEJ? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Bonitovaná půdně ekologická jednotka (BPEJ) je pětimístný číselný kód sloužící pro rozlišení klimatických podmínek zemědělsky využívané půdy v České republice. Je agroekologickou a ekonomickou charakteristikou, která tvoří podklad pro zákonná opatření, vyhlášky a opatření resortních a mimoresortních orgánů.

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat termín BPEJ ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo BPEJ ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo BPEJ ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo BPEJ ve Wikislovníku

Zkusit najít termín BPEJ ve Wikizdrojích

Hledat slovo BPEJ ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo BPEJ například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo BPEJ? resp. jaká je definice termínu BPEJ? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu BPEJ, odpověď na dotaz co je to BPEJ?. Víte např. kdo to je Filozof? Znáte a víte kdo je Zuzana Čaputová? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Zkratky). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.