Co je to?
Výraz, termín, definice slova BPEJ. Co znamená odborný pojem BPEJ z kategorie Zkratky?

Co je to BPEJ? Význam slova

Co znamená termín BPEJ? Vysvětlení pojmu, definice hesla

BPEJ je zkratka pro pojem bonitovaná půdně ekologická jednotka. Jedná se o základní jednotku zemědělské půdy, která slouží pro mapování a ocenění. BPEJ vyjadřuje pětimístný číselný kód. Každá číslice má svůj význam, jako celek kód vypovídá o zásadních klimatických a půdních podmínkách, které mají vliv na užitkovost půdy a ovlivňují její prodejní cenu.
Cena podle BPEJ se určuje při výpočtu daní a stanovení tržních cen, protože vypovídá o kvalitě pozemku. Podrobnější výpis včetně dalších hodnot lze nalézt na výpisu z katastru nemovitostí. Parcely, které jsou evidované zjednodušeným způsobem, nemusejí mít BPEJ evidované. Evidencí a aktualizacemi se zabývá Výzkumný ústav meliorací a ochrany půdy.


Co je to BPEJ? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova BPEJ. Co znamená odborný pojem BPEJ z kategorie Zkratky?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova BPEJ? Pak se o tuto stránku podělte s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem BPEJ je v kategorii Zkratky

Klíčová slova: slovo, co je to BPEJ?, formulace, informace, terminologie, odborný výraz, odborné názvosloví, definice, slovník, pojem, co to je, termín, BPEJ, význam pojmu, přesný výraz, terminus technicus, Zkratky, co znamená


Pojem BPEJ je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Co znamená pojem BPEJ? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bonitovaná půdně ekologická jednotka (BPEJ) je pětimístný číselný kód sloužící pro rozlišení klimatických podmínek zemědělsky využívané půdy v České republice. Je agroekologickou a ekonomickou charakteristikou, která tvoří podklad pro zákonná opatření, vyhlášky a opatření resortních a mimoresortních orgánů.

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít pojem BPEJ ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz BPEJ ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem BPEJ ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem BPEJ na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem BPEJ ve Wikimedia Commons

Hledat výraz BPEJ ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo BPEJ například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova BPEJ? resp. co přesně znamená slovo BPEJ? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu BPEJ, odpověď na dotaz co je to BPEJ?. Víte např. kdo to je Buzna? Znáte a víte kdo je Zbyněk Drda? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín BPEJ hledat i v jiných kategoriích (než Zkratky) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.