Co je to?
Definice odborného termínu, slova Uherský rok. Co znamená pojem Uherský rok z kategorie Český jazyk?

Co je to Uherský rok? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Uherský rok?

Uherský rok je sice zdánlivě časový údaj, ale existuje pouze jako slovní spojení a z hlediska určení času nemá fyzikální význam. Lze ho vysvětlit jako jednou za dlouhou dobu, zřídkakdy, popřípadě pro vyjádření nevíry v to, že se něco stane.
Turecký rok se používá od 17. století, kdy probíhaly turecké války. Uherští vojáci do nich byli verbováni na určitou dobu, ta se však po uplynutí vždy prodlužovala odkládala na neurčito.


Co je to Uherský rok? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Uherský rok. Co znamená pojem Uherský rok z kategorie Český jazyk?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Uherský rok? Pak se o ní podělte s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Uherský rok patří do sekce Český jazyk

Klíčová slova: Uherský rok, pojem, terminologie, slovník, význam, odborný výraz, vysvětlení, popis, význam slova, termín, informace, význam pojmu, Český jazyk, přesný význam, odborné názvosloví, názvosloví, přesný výraz, synonymum


Pojem Uherský rok je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Najít slovo Uherský rok na Google.cz

Hledat pojem Uherský rok ve Wikipedii

Hledat slovo Uherský rok ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Uherský rok ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Uherský rok ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Uherský rok na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Uherský rok například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Uherský rok? resp. jaká je definice termínu Uherský rok? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Uherský rok, odpověď na dotaz co je to Uherský rok?. Víte např. kdo to je Zlosyn? Znáte a víte kdo je Zikmund? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Český jazyk). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?