Co je to?
Výraz, termín, definice slova Samohláska. Co znamená odborný pojem Samohláska z kategorie Český jazyk?

Co je to Samohláska? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Samohláska?

Samohláska je druh hlásky, pro samohlásku je příznačným rysem určitý tón. Pokud jsou vyslovovány, nevzniká při výslovnosti šum. Pro samohlásky je také typické, že je možné je zazpívat. V češtině existuje pět samohlásek – a, e, i, o, u.
Samohlásky lze dělit podle způsobu jejich tvoření, nejčastější rozdělení je však na samohlásky krátké a dlouhé. Délka samohlásky slouží také ke změně významu slova. Může být také rozdíl mezi výslovností a psanou podobou samohlásky.


Co je to Samohláska? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Samohláska. Co znamená odborný pojem Samohláska z kategorie Český jazyk?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Samohláska patří do sekce Český jazyk

Klíčová slova: význam slova, Český jazyk, pojem, přesný význam, co to je, význam pojmu, názvosloví, terminologie, popis, heslo, synonymum, slovník, odborné názvosloví, wiki, význam, definice, termín, slovo


Pojem Samohláska je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Samohláska? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Samohlásky (vokály) jsou takové hlásky, jejichž charakteristickým rysem je tón, na rozdíl od souhlásek nevzniká při jejich artikulaci šum.
Nejdůležitějšími rysy, kterými můžeme samohlásky popsat a které se nejvíce uplatňují při formování jejich tónu, jsou otevřenost, poloha jazyka a zaokrouhlenost či napjatost rtů.

Další informační zdroje

Zkusit najít slovo Samohláska ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Samohláska ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Samohláska ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Samohláska ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Samohláska ve Wikislovníku

Najít heslo Samohláska ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Samohláska například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Samohláska? resp. co označuje slovo Samohláska? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Samohláska, odpověď na dotaz co je to Samohláska?. Víte např. kdo to je Skrblík? Znáte a víte kdo je Hnusák? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Český jazyk). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?