Co je to?
Definice odborného termínu, slova Samohláska. Co znamená pojem Samohláska z kategorie Český jazyk?

Co je to Samohláska? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Samohláska

Samohláska je druh hlásky, pro samohlásku je příznačným rysem určitý tón. Pokud jsou vyslovovány, nevzniká při výslovnosti šum. Pro samohlásky je také typické, že je možné je zazpívat. V češtině existuje pět samohlásek – a, e, i, o, u.
Samohlásky lze dělit podle způsobu jejich tvoření, nejčastější rozdělení je však na samohlásky krátké a dlouhé. Délka samohlásky slouží také ke změně významu slova. Může být také rozdíl mezi výslovností a psanou podobou samohlásky.


Co je to Samohláska? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Samohláska. Co znamená pojem Samohláska z kategorie Český jazyk?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Samohláska je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: slovník, pojem, význam, definice pojmu, odborné názvosloví, formulace, popis, co to je, lexikon, vysvětlení, názvosloví, odborný výraz, synonymum, význam slova, informace, slovo, wiki, přesný výraz


Pojem Samohláska je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Samohláska?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Samohlásky (vokály) jsou takové hlásky, jejichž charakteristickým rysem je tón, na rozdíl od souhlásek nevzniká při jejich artikulaci šum.
Nejdůležitějšími rysy, kterými můžeme samohlásky popsat a které se nejvíce uplatňují při formování jejich tónu, jsou otevřenost, poloha jazyka a zaokrouhlenost či napjatost rtů.

Jiné zdroje informací o pojmu Samohláska

Zkusit najít pojem Samohláska ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Samohláska ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Samohláska ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Samohláska ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Samohláska ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Samohláska ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Samohláska například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Samohláska? resp. co se skrývá pod slovem Samohláska? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Samohláska, odpověď na dotaz co je to Samohláska?. Víte např. kdo to je David Beran? Znáte a víte kdo je Obr? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Český jazyk). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?