Co je to?
Odborný výraz, definice slova Irská káva. Co znamená slovo Irská káva z kategorie Nápoje?

Co je Irská káva?

Co znamená pojem, definice termínu Irská káva?

Irská káva je nápoj, který se připravuje smícháním filtrované kávy, whisky, cukru a navrchu je smetana. Na jeden šálek kávy stačí 10 g kávy umleté najemno, 2 – 3 dcl vody, irská whisky - malý panák nebo 2-3 lžíce a na konec šlehaná smetana – množství podle vlastního uvážení.
Podle originálního receptu by měla být vrstva smetany vysoká přibližně dva centimetry. Smetana by měla být našlehaná tak, aby byla stále tekutá. Dochucuje se třtinovým cukrem. Efektní chuť má tvořit právě smíšení chladné smetany s horkou kávou s alkoholem. V restauracích se často vydává za irskou kávu její napodobenina - espresso s horkou vodou nebo turecká káva dolitá skotskou nebo irskou whisky a dozdobená kopcem rostlinné šlehačky.


Co je to Irská káva? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Irská káva. Co znamená slovo Irská káva z kategorie Nápoje?

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Sepsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na internetových sociálních sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter (síť X) či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pojem Irská káva patří do kategorie nápoje

Klíčová slova: lexikon, co je to Irská káva?, definice pojmu, terminologie, přesný výraz, odborné názvosloví, nápoje, přesný význam, termín, slovo, terminus technicus, Irská káva, význam pojmu, význam slova, odborný výraz, co znamená, pojem, heslo


Pojem Irská káva je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Irská káva? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Irská káva je míchaný nápoj z kávy, whisky a cukru se smetanou navrch. Narozeniny slaví 25. ledna.
Pro přípravu se používá 10 g jemně mleté kávy, 2 dl vody, 2-3 lžíce irské whisky a smetana ke šlehání podle chuti. Na dochucení cukr, který může být i třtinový.

Irská káva

Irská káva se připravuje z kávy, irské whisky, cukru a smetany. Autor: xql051016, zdroj: Pixabay
Irská káva se připravuje z kávy, irské whisky, cukru a smetany. Autor: xql051016, zdroj: Pixabay


Jiné informační zdroje o pojmu Irská káva

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Irská káva ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Irská káva ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Irská káva ve fulltextu Seznam.cz

Hledat frázi Irská káva ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Irská káva ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Irská káva ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Irská káva například v Google obrázcích, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, v metavyhledávači Info.com nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Irská káva? resp. jaký je význam slova Irská káva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Irská káva, odpověď na dotaz co je to Irská káva?. Víte např. kdo to je Ponocný? Znáte a víte kdo je Radovan Vávra? Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. podle různých oborů. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie nápoje. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.