Co je to?
Odborný výraz, definice slova Irská káva. Co znamená pojem Irská káva z kategorie Nápoje?

Co je to Irská káva? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Irská káva?

Irská káva je nápoj, který se připravuje smícháním filtrované kávy, whisky, cukru a navrchu je smetana. Na jeden šálek kávy stačí 10 g kávy umleté najemno, 2 – 3 dcl vody, irská whisky - malý panák nebo 2-3 lžíce a na konec šlehaná smetana – množství podle vlastního uvážení.
Podle originálního receptu by měla být vrstva smetany vysoká přibližně dva centimetry. Smetana by měla být našlehaná tak, aby byla stále tekutá. Dochucuje se třtinovým cukrem. Efektní chuť má tvořit právě smíšení chladné smetany s horkou kávou s alkoholem. V restauracích se často vydává za irskou kávu její napodobenina - espresso s horkou vodou nebo turecká káva dolitá skotskou nebo irskou whisky a dozdobená kopcem rostlinné šlehačky.


Co je to Irská káva? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Irská káva. Co znamená pojem Irská káva z kategorie Nápoje?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Irská káva můžete samozřejmě sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Irská káva je v sekci Nápoje

Klíčová slova: význam slova, slovník, terminologie, terminus technicus, význam pojmu, synonymum, definice, názvosloví, Nápoje, co je to Irská káva?, slovo, Nápoje, popis, význam, přesný význam, co to je, vysvětlení, heslo


Pojem Irská káva je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Irská káva?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Irská káva je míchaný nápoj z kávy, whisky a cukru se smetanou navrch. Narozeniny slaví 25. ledna.
Pro přípravu se používá 10 g jemně mleté kávy, 2 dl vody, 2-3 lžíce irské whisky a smetana ke šlehání podle chuti. Na dochucení cukr, který může být i třtinový.

Irská káva

Irská káva se připravuje z kávy, irské whisky, cukru a smetany. Autor: xql051016, zdroj: Pixabay
Irská káva se připravuje z kávy, irské whisky, cukru a smetany. Autor: xql051016, zdroj: Pixabay


Další možné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Irská káva ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Irská káva ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Irská káva ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Irská káva na Youtube

Najít slovo Irská káva na Google.cz

Hledat termín Irská káva ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Irská káva například ve Wikizdrojích, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Irská káva? resp. co znamená Irská káva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Irská káva, odpověď na dotaz co je to Irská káva?. Víte např. kdo to je Exekutor? Znáte a víte kdo je Daniel Landa? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Nápoje. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.