Co je to?
Odborný výraz, definice slova Irská káva. Co znamená pojem Irská káva z kategorie Nápoje?

Co je to Irská káva? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Irská káva?

Irská káva je nápoj, který se připravuje smícháním filtrované kávy, whisky, cukru a navrchu je smetana. Na jeden šálek kávy stačí 10 g kávy umleté najemno, 2 – 3 dcl vody, irská whisky - malý panák nebo 2-3 lžíce a na konec šlehaná smetana – množství podle vlastního uvážení.
Podle originálního receptu by měla být vrstva smetany vysoká přibližně dva centimetry. Smetana by měla být našlehaná tak, aby byla stále tekutá. Dochucuje se třtinovým cukrem. Efektní chuť má tvořit právě smíšení chladné smetany s horkou kávou s alkoholem. V restauracích se často vydává za irskou kávu její napodobenina - espresso s horkou vodou nebo turecká káva dolitá skotskou nebo irskou whisky a dozdobená kopcem rostlinné šlehačky.


Co je to Irská káva? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Irská káva. Co znamená pojem Irská káva z kategorie Nápoje?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Irská káva sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Irská káva patří do sekce Nápoje

Klíčová slova: co znamená, pojem, význam, definice, definice pojmu, slovník, význam pojmu, synonymum, formulace, co to je, Nápoje, co je to Irská káva?, heslo, termín, terminus technicus, terminologie, slovo, názvosloví


Pojem Irská káva je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Irská káva?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Irská káva je míchaný nápoj z kávy, whisky a cukru se smetanou navrch. Narozeniny slaví 25. ledna.
Pro přípravu se používá 10 g jemně mleté kávy, 2 dl vody, 2-3 lžíce irské whisky a smetana ke šlehání podle chuti. Na dochucení cukr, který může být i třtinový.

Irská káva

Irská káva se připravuje z kávy, irské whisky, cukru a smetany. Autor: xql051016, zdroj: Pixabay
Irská káva se připravuje z kávy, irské whisky, cukru a smetany. Autor: xql051016, zdroj: Pixabay


Více informací o pojmu Irská káva lze najít v následujících zdrojích

Hledat termín Irská káva ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Irská káva ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Irská káva ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Irská káva ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Irská káva ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Irská káva ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Irská káva například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Irská káva? resp. co vlastně znamená slovo Irská káva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Irská káva, odpověď na dotaz co je to Irská káva?. Víte např. kdo to je Petr Vichnar? Znáte a víte kdo je Petra Procházková? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Nápoje. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.