Co je to?
Odborný výraz, definice slova Irská káva. Co znamená pojem Irská káva z kategorie Nápoje?

Co je to Irská káva? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Irská káva

Irská káva je nápoj, který se připravuje smícháním filtrované kávy, whisky, cukru a navrchu je smetana. Na jeden šálek kávy stačí 10 g kávy umleté najemno, 2 – 3 dcl vody, irská whisky - malý panák nebo 2-3 lžíce a na konec šlehaná smetana – množství podle vlastního uvážení.
Podle originálního receptu by měla být vrstva smetany vysoká přibližně dva centimetry. Smetana by měla být našlehaná tak, aby byla stále tekutá. Dochucuje se třtinovým cukrem. Efektní chuť má tvořit právě smíšení chladné smetany s horkou kávou s alkoholem. V restauracích se často vydává za irskou kávu její napodobenina - espresso s horkou vodou nebo turecká káva dolitá skotskou nebo irskou whisky a dozdobená kopcem rostlinné šlehačky.


Co je to Irská káva? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Irská káva. Co znamená pojem Irská káva z kategorie Nápoje?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Irská káva) můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Irská káva patří do kategorie Nápoje

Klíčová slova: synonymum, definice, pojem, definice pojmu, přesný význam, vysvětlení, slovo, popis, terminologie, význam, význam slova, názvosloví, Irská káva, přesný výraz, Nápoje, heslo, odborný výraz, wiki


Pojem Irská káva je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Irská káva? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Irská káva je míchaný nápoj z kávy, whisky a cukru se smetanou navrch. Narozeniny slaví 25. ledna.
Pro přípravu se používá 10 g jemně mleté kávy, 2 dl vody, 2-3 lžíce irské whisky a smetana ke šlehání podle chuti. Na dochucení cukr, který může být i třtinový.

Irská káva

Irská káva se připravuje z kávy, irské whisky, cukru a smetany. Autor: xql051016, zdroj: Pixabay
Irská káva se připravuje z kávy, irské whisky, cukru a smetany. Autor: xql051016, zdroj: Pixabay


Další možné informační zdroje

Hledat videa s názvem Irská káva na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Irská káva ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Irská káva na Google.cz

Zkusit najít slovo Irská káva ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Irská káva ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Irská káva ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Irská káva například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Irská káva? resp. co označuje slovo Irská káva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Irská káva, odpověď na dotaz co je to Irská káva?. Víte např. kdo to je Bručoun? Znáte a víte kdo je Sabina Slonková? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Irská káva v jiné sekci než Nápoje. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.