Co je to?
Definice výrazu Irská káva. Co znamená odborný pojem Irská káva z kategorie Nápoje?

Co to je Irská káva? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Irská káva

Irská káva je nápoj, který se připravuje smícháním filtrované kávy, whisky, cukru a navrchu je smetana. Na jeden šálek kávy stačí 10 g kávy umleté najemno, 2 – 3 dcl vody, irská whisky - malý panák nebo 2-3 lžíce a na konec šlehaná smetana – množství podle vlastního uvážení.
Podle originálního receptu by měla být vrstva smetany vysoká přibližně dva centimetry. Smetana by měla být našlehaná tak, aby byla stále tekutá. Dochucuje se třtinovým cukrem. Efektní chuť má tvořit právě smíšení chladné smetany s horkou kávou s alkoholem. V restauracích se často vydává za irskou kávu její napodobenina - espresso s horkou vodou nebo turecká káva dolitá skotskou nebo irskou whisky a dozdobená kopcem rostlinné šlehačky.


Co je to Irská káva? Význam slova, termín, Definice výrazu Irská káva. Co znamená odborný pojem Irská káva z kategorie Nápoje?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Irská káva? s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Irská káva je v sekci nápoje

Klíčová slova: informace, popis, Irská káva, přesný výraz, formulace, terminus technicus, definice pojmu, nápoje, slovník, slovo, význam pojmu, odborné názvosloví, vysvětlení, názvosloví, definice, termín, wiki, synonymum


Pojem Irská káva je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Irská káva dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Irská káva je míchaný nápoj z kávy, whisky a cukru se smetanou navrch. Narozeniny slaví 25. ledna.
Pro přípravu se používá 10 g jemně mleté kávy, 2 dl vody, 2-3 lžíce irské whisky a smetana ke šlehání podle chuti. Na dochucení cukr, který může být i třtinový.

Irská káva

Irská káva se připravuje z kávy, irské whisky, cukru a smetany. Autor: xql051016, zdroj: Pixabay
Irská káva se připravuje z kávy, irské whisky, cukru a smetany. Autor: xql051016, zdroj: Pixabay


Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít heslo Irská káva ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Irská káva ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Irská káva ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Irská káva na Youtube

Zkusit najít výraz Irská káva ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Irská káva ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Irská káva například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Teď už víte jaká je definice termínu Irská káva? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Irská káva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Irská káva, odpověď na dotaz co je to Irská káva?. Víte např. kdo to je Helen Hunt? Znáte a víte kdo je Klempíř? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Irská káva v jiné sekci než nápoje. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.