Co je to?
Výraz, termín, definice slova Irská káva. Co znamená odborný pojem Irská káva z kategorie Nápoje?

Co je to Irská káva? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Irská káva

Irská káva je nápoj, který se připravuje smícháním filtrované kávy, whisky, cukru a navrchu je smetana. Na jeden šálek kávy stačí 10 g kávy umleté najemno, 2 – 3 dcl vody, irská whisky - malý panák nebo 2-3 lžíce a na konec šlehaná smetana – množství podle vlastního uvážení.
Podle originálního receptu by měla být vrstva smetany vysoká přibližně dva centimetry. Smetana by měla být našlehaná tak, aby byla stále tekutá. Dochucuje se třtinovým cukrem. Efektní chuť má tvořit právě smíšení chladné smetany s horkou kávou s alkoholem. V restauracích se často vydává za irskou kávu její napodobenina - espresso s horkou vodou nebo turecká káva dolitá skotskou nebo irskou whisky a dozdobená kopcem rostlinné šlehačky.


Co je to Irská káva? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Irská káva. Co znamená odborný pojem Irská káva z kategorie Nápoje?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Irská káva s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Irská káva je v kategorii nápoje

Klíčová slova: definice, heslo, wiki, terminologie, nápoje, přesný výraz, informace, slovník, význam slova, termín, nápoje, definice pojmu, vysvětlení, co znamená, lexikon, přesný význam, odborné názvosloví, názvosloví


Pojem Irská káva je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Irská káva?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Irská káva je míchaný nápoj z kávy, whisky a cukru se smetanou navrch. Narozeniny slaví 25. ledna.
Pro přípravu se používá 10 g jemně mleté kávy, 2 dl vody, 2-3 lžíce irské whisky a smetana ke šlehání podle chuti. Na dochucení cukr, který může být i třtinový.

Irská káva

Irská káva se připravuje z kávy, irské whisky, cukru a smetany. Autor: xql051016, zdroj: Pixabay
Irská káva se připravuje z kávy, irské whisky, cukru a smetany. Autor: xql051016, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací

Hledat slovo Irská káva ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Irská káva ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Irská káva ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Irská káva na Youtube

Najít heslo Irská káva ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Irská káva ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Irská káva například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Irská káva? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Irská káva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Irská káva, odpověď na dotaz co je to Irská káva?. Víte např. kdo to je Uršula Kluková? Znáte a víte kdo je Vladimír Mišík? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Irská káva hledat i v jiných kategoriích (než nápoje) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.