Co je to?
Definice výrazu, termínu Investice. Co znamená odborný pojem Investice z kategorie Ekonomie?

Co je Investice? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Investice?

Investice je pojem z ekonomické oblasti, na který lze nahlížet různými způsoby. Makroekonomie říká, že investice je díl příjmu vložený do kapitálu tak, že nepřinese okamžitý výnos, ale poskytne užitek v budoucnosti. Takto se investuje část zisku nebo úspory. Investorem může být stát, podnik či jednotlivec.
V podnikové praxi znamenají investice jednorázové nebo krátkodobé výdaje, které přinesou příjmy v delším časovém úseku, zpravidla se jedná více než o jeden rok.


Co je to Investice? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Investice. Co znamená odborný pojem Investice z kategorie Ekonomie?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte uvedený text s ostatními na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Investice je v kategorii ekonomie

Klíčová slova: vysvětlení, význam pojmu, heslo, wiki, Investice, definice, odborné názvosloví, pojem, co znamená, synonymum, význam, popis, ekonomie, význam slova, ekonomie, slovo, názvosloví, přesný výraz


Pojem Investice je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Investice můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Jako investice se v ekonomii označuje ta část příjmu (důchodu), která je vložena do kapitálu. Tedy do dlouhodobých statků, které nepřinášejí okamžitý prospěch, ale umožní zvýšení produkce statků v budoucnosti. Ekonomický subjekt (stát, podnik, jednotlivec) tak odloží část své současné spotřeby (úspor) za účelem získání budoucího užitku. Budoucí užitek či výnos může být peněžního nebo nepeněžního charakteru.

Takový je spíše makroekonomický pohled na investice. Z pohledu podniku jsou to rozsáhlejší jednorázově nebo krátkodobě vynaložené zdroje či peněžní výdaje (kapitálové výdaje), u nichž se očekává jejich přeměna na budoucí výnosy či peněžní příjmy během delšího časového období přesahujícího jeden rok.

Více informací o pojmu Investice lze najít v následujících zdrojích

Hledat výraz Investice ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít Investice na Google.cz

Hledat frázi Investice ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Investice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Investice ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Investice ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Investice například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Nyní už nejspíš víte co to je Investice? resp. co přesně znamená slovo Investice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Investice, odpověď na dotaz co je to Investice?. Víte např. kdo to je TMBK? Znáte a víte kdo je Šílenec? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledání odborného pojmu Investice i v jiné kategorii než je sekce ekonomie. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.