Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Investice. Co znamená pojem Investice z kategorie Ekonomie?

Co to je Investice? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Investice

Investice je pojem z ekonomické oblasti, na který lze nahlížet různými způsoby. Makroekonomie říká, že investice je díl příjmu vložený do kapitálu tak, že nepřinese okamžitý výnos, ale poskytne užitek v budoucnosti. Takto se investuje část zisku nebo úspory. Investorem může být stát, podnik či jednotlivec.
V podnikové praxi znamenají investice jednorázové nebo krátkodobé výdaje, které přinesou příjmy v delším časovém úseku, zpravidla se jedná více než o jeden rok.


Co je to Investice? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Investice. Co znamená pojem Investice z kategorie Ekonomie?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Investice s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Investice se nachází v sekci Ekonomie

Klíčová slova: definice, lexikon, popis, formulace, co je to Investice?, význam pojmu, heslo, co to je, co znamená, přesný význam, terminus technicus, odborné názvosloví, význam, přesný výraz, informace, názvosloví, Ekonomie, vysvětlení


Pojem Investice je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Investice? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Jako investice se v ekonomii označuje ta část příjmu (důchodu), která je vložena do kapitálu. Tedy do dlouhodobých statků, které nepřinášejí okamžitý prospěch, ale umožní zvýšení produkce statků v budoucnosti. Ekonomický subjekt (stát, podnik, jednotlivec) tak odloží část své současné spotřeby (úspor) za účelem získání budoucího užitku. Budoucí užitek či výnos může být peněžního nebo nepeněžního charakteru.

Takový je spíše makroekonomický pohled na investice. Z pohledu podniku jsou to rozsáhlejší jednorázově nebo krátkodobě vynaložené zdroje či peněžní výdaje (kapitálové výdaje), u nichž se očekává jejich přeměna na budoucí výnosy či peněžní příjmy během delšího časového období přesahujícího jeden rok.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat pojem Investice na Google.cz

Vyhledat termín Investice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Investice ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Investice ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Investice ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Investice ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Investice například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Investice? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Investice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Investice, odpověď na dotaz co je to Investice?. Víte např. kdo to je Oligarcha? Znáte a víte kdo je Dlaždič? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Ekonomie. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.