Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Investice. Co znamená pojem Investice z kategorie Ekonomie?

Co to je Investice? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Investice

Investice je pojem z ekonomické oblasti, na který lze nahlížet různými způsoby. Makroekonomie říká, že investice je díl příjmu vložený do kapitálu tak, že nepřinese okamžitý výnos, ale poskytne užitek v budoucnosti. Takto se investuje část zisku nebo úspory. Investorem může být stát, podnik či jednotlivec.
V podnikové praxi znamenají investice jednorázové nebo krátkodobé výdaje, které přinesou příjmy v delším časovém úseku, zpravidla se jedná více než o jeden rok.


Co je to Investice? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Investice. Co znamená pojem Investice z kategorie Ekonomie?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Investice? Pak se o ní podělte s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Investice je v kategorii Ekonomie

Klíčová slova: formulace, definice, termín, Investice, terminologie, vysvětlení, Ekonomie, co to je, wiki, pojem, Ekonomie, význam pojmu, terminus technicus, přesný význam, slovník, odborné názvosloví, slovo, lexikon


Pojem Investice je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Investice? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Jako investice se v ekonomii označuje ta část příjmu (důchodu), která je vložena do kapitálu. Tedy do dlouhodobých statků, které nepřinášejí okamžitý prospěch, ale umožní zvýšení produkce statků v budoucnosti. Ekonomický subjekt (stát, podnik, jednotlivec) tak odloží část své současné spotřeby (úspor) za účelem získání budoucího užitku. Budoucí užitek či výnos může být peněžního nebo nepeněžního charakteru.

Takový je spíše makroekonomický pohled na investice. Z pohledu podniku jsou to rozsáhlejší jednorázově nebo krátkodobě vynaložené zdroje či peněžní výdaje (kapitálové výdaje), u nichž se očekává jejich přeměna na budoucí výnosy či peněžní příjmy během delšího časového období přesahujícího jeden rok.

Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat pojem Investice ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Investice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Investice ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Investice ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Investice ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Investice na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Investice například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Investice? resp. co znamená Investice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Investice, odpověď na dotaz co je to Investice?. Víte např. kdo to je Ben Cristovao? Znáte a víte kdo je Dlaždič? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Ekonomie). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.