Co je to?
Výraz, termín, definice slova Investice. Co znamená odborný pojem Investice z kategorie Ekonomie?

Co je Investice?

Co znamená termín Investice? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Investice je pojem z ekonomické oblasti, na který lze nahlížet různými způsoby. Makroekonomie říká, že investice je díl příjmu vložený do kapitálu tak, že nepřinese okamžitý výnos, ale poskytne užitek v budoucnosti. Takto se investuje část zisku nebo úspory. Investorem může být stát, podnik či jednotlivec.
V podnikové praxi znamenají investice jednorázové nebo krátkodobé výdaje, které přinesou příjmy v delším časovém úseku, zpravidla se jedná více než o jeden rok.


Co je to Investice? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Investice. Co znamená odborný pojem Investice z kategorie Ekonomie?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text byl vytvořen autorkami právě pro projekt Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Investice? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Investice je v kategorii ekonomie

Klíčová slova: ekonomie, terminologie, vysvětlení, pojem, co znamená, termín, význam slova, definice pojmu, slovo, popis, slovník, Investice, ekonomie, odborný výraz, terminus technicus, odborné názvosloví, co to je, co je to Investice?


Pojem Investice je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Investice? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Jako investice se v ekonomii označuje ta část příjmu (důchodu), která je vložena do kapitálu. Tedy do dlouhodobých statků, které nepřinášejí okamžitý prospěch, ale umožní zvýšení produkce statků v budoucnosti. Ekonomický subjekt (stát, podnik, jednotlivec) tak odloží část své současné spotřeby (úspor) za účelem získání budoucího užitku. Budoucí užitek či výnos může být peněžního nebo nepeněžního charakteru.

Takový je spíše makroekonomický pohled na investice. Z pohledu podniku jsou to rozsáhlejší jednorázově nebo krátkodobě vynaložené zdroje či peněžní výdaje (kapitálové výdaje), u nichž se očekává jejich přeměna na budoucí výnosy či peněžní příjmy během delšího časového období přesahujícího jeden rok.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat videa s názvem Investice na Youtube

Vyhledat termín Investice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Investice ve Wikislovníku

Najít heslo Investice na Google obrázcích

Vyhledat slovo Investice ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Investice ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Investice například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je význam slova Investice? resp. jaká je definice slova Investice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Investice, odpověď na dotaz co je to Investice?. Víte např. kdo to je Monetarista? Znáte a víte kdo je Rapl? Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je ekonomie. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie ekonomie, růst komodit, investice, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.